Boys Basketball Rankings

 
Basketball rankings are compiled by the Associated Press panel of media voters, and are not licensed to be listed on this website. The MHSAA does not supply input to the AP rankings. However, listed below are undefeated teams based on results posted to the Score Center on MHSAA.com. Teams with one or more losses will be included in listings later in the season as the number of undefeated teams dwindles. 

March 5, 2018 (final)

(Minimum 13 wins with no more than four losses.)

CLASS A

19-0: Ann Arbor Skyline. 

19-1: Clarkston.
18-1: Canton. 

18-2: Flint Carman-Ainsworth, Grand Rapids Forest Hills Central, Hazel Park, Holland West Ottawa, Petoskey. 
17-2: Kalamazoo Central. 
16-2: Oak Park, Ypsilanti Community. 

17-3: Coldwater, Detroit U-D Jesuit, East Lansing, Grand Blanc, Lake Orion, Waterford Mott. 
16-3: Muskegon. 
14-3: Detroit East English.

16-4: Detroit Cass Tech, DeWitt, Milford, Okemos, Rochester, St. Joseph, Sturgis.
15-4: Mount Pleasant, Redford Union.  

CLASS B

20-0: New Haven. 
19-0: Detroit Voyageur. 

19-1: Benton Harbor, Bridgeport, Olivet, Otsego, Wyoming Godwin Heights. 
18-1: River Rouge. 
15-1: Detroit Mumford. 

18-2: Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, Coloma, Frankenmuth, St. Clair Shores South Lake, Williamston. 
17-2: Grand Rapids Catholic Central. 

17-3: Clare, Michigan Center, Wyoming Kelloggsville. 
16-3: Hillsdale. 

16-4: Armada, Harrison, Hudsonville Unity Christian, Ovid-Elsie, Spring Lake.
15-4: Richmond. 
14-4: Harper Woods.

CLASS C

20-0: Cassopolis, Kent City, Unionville-Sebewaing. 
19-0: Monroe St. Mary Catholic Central. 

19-1: Iron Mountain.

18-2: Hanover-Horton, Kalamazoo Christian, Maple City Glen Lake. 
16-2: Ottawa Lake Whiteford. 

17-3: Kalamazoo Hackett, Manton, McBain, Morley Stanwood, North Muskegon, Sanford Meridian. 
16-3: Laingsburg. 

16-4: Grand Rapids Covenant Christian, Madison Heights Madison, Marcellus, Quincy. 
14-4: Petersburg-Summerfield. 

CLASS D

20-0: Dollar Bay, Hillman.

19-1: Bellevue, Ewen-Trout Creek. 
18-1: Burton Faith. 

18-2: Flint International Academy, Frankfort, Hillsdale Academy.
16-2: Marshall Academy. 

17-3: Bear Lake, Brimley, Cedarville, Kingston, Munising, Rapid River. 
16-3: Wolverine. 

16-4: Ashley, Athens, Ellsworth, Peck, Powers North Central, Southfield Christian, Wakefield-Marenisco. 

February 26, 2018

(Minimum 13 wins with no more than three losses.)

CLASS A

18-0: Ann Arbor Skyline.

17-1: Canton, Clarkston, Hazel Park. 
16-1: Ypsilanti Community. 

17-2: Flint Carman-Ainsworth, Holland West Ottawa, Petoskey.
16-2: Grand Rapids Forest Hills Central.
15-2: Kalamazoo Central. 
14-2: Oak Park. 

16-3: Coldwater, Detroit U-D Jesuit, Grand Blanc, Muskegon, Waterford Mott. 
15-3: East Lansing, Lake Orion.
14-3: Detroit East English, St. Joseph.

CLASS B

19-0: New Haven. 
18-0: Detroit Voyageur. 

18-1: Benton Harbor, Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, Olivet, Otsego, Wyoming Godwin Heights. 
17-1: Bridgeport, River Rouge. 
16-1: Grand Rapids Catholic Central.
14-1: Detroit Mumford. 

17-2: Coloma, St. Clair Shores South Lake, Williamston.
16-2: Frankenmuth. 
15-2: Michigan Center. 

16-3: Hillsdale, Hudsonville Unity Christian.  
15-3: Armada, Big Rapids, Clare. 

CLASS C

19-0: Cassopolis.
18-0: Kent City, Monroe St. Mary Catholic Central. 

18-1: Iron Mountain, Kalamazoo Christian.
17-1: Unionville-Sebewaing. 

16-2: Hanover-Horton, Maple City Glen Lake, Ottawa Lake Whiteford. 
15-2: McBain. 

16-3: Kalamazoo Hackett, Morley Stanwood, North Muskegon, Sanford Meridian Early College. 
15-3: Manton.
13-3: Laingsburg.

CLASS D

18-0: Dollar Bay.
17-0: Hillman. 

18-1: Bellevue, Ewen-Trout Creek. 
16-1: Burton Faith, Wolverine. 

17-2: Flint International Academy.
16-2: Frankfort, Hillsdale Academy, Rapid River. 
15-2: Marshall Academy.

16-3: Cedarville, Ellsworth, Kingston, Peck.
15-3: Ashley, Bear Lake, Brimley, Fowler, Munising, Southfield Christian, Wakefield-Marenisco.

February 19, 2018

(Minimum 12 wins with no more than three losses.)

CLASS A

16-0: Ann Arbor Skyline, Canton.

15-1: Hazel Park. 
14-1: Clarkston. 
13-1: Ypsilanti Community.

15-2: Holland West Ottawa, Petoskey.
14-2: East Lansing, Flint Carman-Ainsworth, Grand Rapids Forest Hills Central. 
12-2: Kalamazoo Central, Oak Park. 

14-3: Coldwater, Detroit U-D Jesuit, Grand Blanc, Waterford Mott.
13-3: Detroit East English, Lake Orion, Mattawan, Muskegon, Rochester, Troy Athens.
12-3: Brownstown Woodhaven, St. Joseph. 

CLASS B

17-0: New Haven.
16-0: Olivet.
12-0: Detroit Voyageur. 

17-1: Benton Harbor, Wyoming Godwin Heights. 
16-1: Coloma, Grand Rapids Catholic Central.
15-1: Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, Otsego, River Rouge.

14-1: Bridgeport.
13-1: Detroit Mumford. 

15-2: St. Clair Shores South Lake, Williamston. 
14-2: Big Rapids, Frankenmuth, Michigan Center. 
13-2: Armada. 

15-3: Hillsdale.
14-3: Harrison, Hudsonville Unity Christian.
13-3: Clare, Fremont, Ovid-Elsie, Wyoming Kelloggsville. 
12-3: Harper Woods, Perry, Romulus, Warren Lincoln. 

CLASS C

17-0: Iron Mountain, Kent City.
16-0: Cassopolis. 
15-0: Monroe St. Mary Catholic Central, Unionville-Sebewaing. 

15-1: Kalamazoo Christian, McBain.

14-2: Maple City Glen Lake, Ottawa Lake Whiteford. 
13-2: Hanover-Horton.
12-2: Ypsilanti Arbor Prep. 

15-3: Sanford Meridian Early College. 
14-3: Kalamazoo Hackett, Morley Stanwood, North Muskegon. 
13-3: Capac, Flint Hamady, Madison Heights Madison, Manton. 
12-3: Laingsburg.

CLASS D

16-0: Bellevue, Dollar Bay. 
15-0: Hillman.

16-1: Ewen-Trout Creek. 
15-1: Frankfort, Marshall Academy, Wolverine. 
13-1: Rapid River. 
12-1: Burton Faith.

15-2: Kingston.
14-2: Bear Lake, Flint International Academy, Fowler, Hillsdale Academy. 
13-2: Munising. 

15-3: Southfield Christian. 
14-3: Ellsworth, Peck. 
13-3: Ashley, Brimley, Cedarville, St. Joseph Lake Michigan Catholic, Wakefield-Marenisco.

February 12, 2018

(Minimum 11 wins with no more than three losses.)

CLASS A

15-0: Canton.
14-0: Ann Arbor Skyline. 

14-1: Holland West Ottawa.
13-1: Clarkston, Hazel Park. 
11-1: Ypsilanti Community. 

13-2: Grand Rapids Forest Hills Central, Petoskey. 
12-2: Rochester.
11-2: East Lansing, Flint Carman-Ainsworth, Grand Ledge. 

13-3: Detroit East English, Detroit U-D Jesuit, Gibraltar Carlson, Waterford Mott.
12-3: Ann Arbor Huron.
11-3: Coldwater, DeWitt, Grand Blanc, Lake Orion, Muskegon, St. Joseph, Troy, Troy Athens. 

CLASS B

16-0:
New Haven.
15-0: River Rouge. 
14-0: Coloma. 
13-0: Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, Olivet. 

15-1: Benton Harbor.
14-1: Otsego, Wyoming Godwin Heights. 
13-1: Big Rapids, Detroit Mumford, Frankenmuth, Grand Rapids Catholic Central. 
12-1: Bridgeport, Michigan Center.  

14-2: St. Clair Shores South Lake. 
13-2: Alma, Hudsonville Unity Christian, Williamston. 
12-2: Harper Woods.
11-2: Armada. 

14-3: Hillsdale. 
13-3: Harrison, Spring Lake. 
12-3: Boyne City, Clare, Escanaba. 
11-3: Dearborn Divine Child, Fennville, Fremont, Marshall, Warren Lincoln.

CLASS C

16-0: Kent City.
15-0: Iron Mountain. 
13-0: Monroe St. Mary Catholic Central. 
12-0: Cassopolis, Unionville-Sebewaing. 

14-1: McBain. 
13-1: Kalamazoo Christian. 
11-1: Ypsilanti Arbor Prep. 

14-2: Kalamazoo Hackett. 
13-2: Maple City Glen Lake, Morley Stanwood. 
12-2: North Muskegon, Ottawa Lake Whiteford. 
11-2: Hanover-Horton. 

14-3: Canton Prep, Grand Rapids Covenant Christian. 
13-3: Sanford Meridian Early College. 
12-3: East Jackson.
11-3: Burton Bentley, Capac, Flint Hamady, Madison Heights Madison, Manton, Marcellus.

CLASS D

14-0: Bellevue. 
13-0: Dollar Bay, Hillman. 

14-1: Ewen-Trout Creek. 
13-1: Hillsdale Academy. 
12-1: Frankfort, Marshall Academy, Munising, Wolverine. 
11-1: Rapid River. 

14-2: Marine City Cardinal Mooney. 
13-2: Kingston. 
12-2: Ashley, Bear Lake, Flint International Academy, Fowler. 
11-2: Auburn Hills Oakland Christian. 

13-3: Brimley, Cedarville. 
12-3: Athens, Ellsworth, Southfield Christian. 
11-3: Buckley, Peck, St. Joseph Lake Michigan Catholic, Wakefield-Marenisco. 

February 5, 2018

(Minimum 10 wins with no more than two losses.)

CLASS A

14-0: Canton. 
13-0: Ann Arbor Skyline. 

13-1: Clarkston, Hazel Park.
12-1: Holland West Ottawa, Petoskey. 
11-1: Grand Ledge, St. Joseph. 
10-1: Ypsilanti Community. 

12-2: Detroit East English, Rochester.
11-2: Clinton Township Chippewa Valley, Coldwater, East Lansing, Grand Rapids Forest Hills Central, Mount Pleasant, Troy Athens.
10-2: Flint Carman-Ainsworth. 

CLASS B

14-0: New Haven, River Rouge. 
13-0: Detroit Mumford, Olivet. 
12-0: Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, Coloma. 
10-0: Detroit Voyageur. 

14-1: Benton Harbor.
13-1: Otsego, Wyoming Godwin Heights. 
12-1: Escanaba, Frankenmuth. 
11-1: Big Rapids, Grand Rapids Catholic Central.
10-1: Bridgeport, Michigan Center. 

13-2: Hillsdale.
12-2: St. Clair Shores South Lake, Williamston.
11-2: Alma, Fremont, Harper Woods.
10-2: Armada, Hudsonville Unity Christian, Wyoming Kelloggsville.  

CLASS C


14-0: Kent City.
13-0: Iron Mountain, McBain.
12-0: Cassopolis, Monroe St. Mary Catholic Central. 
10-0: Unionville-Sebewaing.

12-1: Kalamazoo Christian, Maple City Glen Lake. 
11-1: Ypsilanti Arbor Prep. 

12-2: East Jackson, Kalamazoo Hackett, Sanford Meridian Early College. 
11-2: Capac, Johannesburg-Lewiston, Morley Stanwood, North Muskegon, Ottawa Lake Whiteford.
10-2: Burton Atherton.

CLASS D

14-0: Bellevue, Ewen-Trout Creek. 
11-0: Dollar Bay, Hillman.

12-1: Hillsdale Academy.
10-1: Frankfort, Marshall Academy, Munising, Wolverine. 

12-2: Marine City Cardinal Mooney.
11-2: Ashley, Flint International Academy, Kingston. 
10-2: Auburn Hills Oakland Christian, Bear Lake, Fowler. 

January 29, 2018

(Minimum eight wins with no more than two losses.)

CLASS A

12-0: Canton. 
11-0: Ann Arbor Skyline, Hazel Park. 

12-1: Mount Pleasant. 
11-1: Clarkston. 
10-1: Coldwater, Grand Ledge, Holland West Ottawa, Petoskey.
9-1: St. Joseph, Waterford Mott. 
8-1: Flint Carman-Ainsworth, Ypsilanti Community. 

11-2: Ann Arbor Huron, Detroit East English.
10-2: Berkley, Detroit Cass Tech, East Lansing, Rochester.  
9-2: Clinton Township Chippewa Valley, Grand Rapids Forest Hills Central, Lake Orion, Sturgis, Troy Athens. 
8-2: Mattawan. 

CLASS B

12-0: Benton Harbor, Detroit Mumford, New Haven, River Rouge.
11-0: Coloma, Olivet. 
10-0: Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood. 

11-1: Wyoming Godwin Heights. 
10-1: Escanaba, Frankenmuth. 
9-1: Alma, Big Rapids, Grand Rapids Catholic Central, Harper Woods, Otsego. 
8-1: Bridgeport, Michigan Center, Romulus. 

11-2: Hillsdale, Spring Lake, Williamston. 
10-2: St. Clair Shores South Lake. 
9-2: Clare, Fremont, Hudsonville Unity Christian, Kalkaska, Parma Western, Saginaw Swan Valley, Warren Lincoln, Whitehall, Wyoming Kelloggsville. 
8-2: Armada, Ovid-Elsie. 

CLASS C

11-0: Kent City, McBain.
10-0: Iron Mountain, Monroe St. Mary Catholic Central.
9-0: Cassopolis.
8-0: Unionville-Sebewaing. 

10-1: Capac, Kalamazoo Christian. 
9-1: Johannesburg-Lewiston, Maple City Glen Lake. 
8-1: Ann Arbor Greenhills, Burton Atherton, Ypsilanti Arbor Prep. 

11-2: Grand Rapids Covenant Christian, Kalamazoo Hackett.
10-2: East Jackson. 
9-2: Dansville, Flint Hamady, Morley Stanwood, North Muskegon, Ottawa Lake Whiteford, Sanford Meridian Early College. 
8-2: Dearborn Heights Star International, Marcellus.

CLASS D

12-0: Bellevue, Ewen-Trout Creek. 
9-0: Dollar Bay, Hillman. 

11-1: Marine City Cardinal Mooney. 
10-1: Hillsdale Academy. 
9-1: Bear Lake, Fowler, Frankfort, Munising. 
8-1: Rapid River. 
7-1: Burton Faith. 

10-2: Auburn Hills Oakland Christian, Brimley, Kingston, Southfield Christian. 
9-2: Ashley, Athens, Flint International Academy, Peck. 
8-2: Chassell, Pinckney Livingston Christian, Powers North Central. 

January 22, 2018

(Minimum seven wins with no more than two losses.)

 

CLASS A

 

10-0: Ann Arbor Skyline, Canton, Hazel Park. 

7-0: Mount Pleasant, Ypsilanti Community. 

 

10-1: Clarkston.

9-1: Berkley, Grand Ledge, Petoskey, Waterford Mott. 

8-1: East Lansing, Holland West Ottawa, Mattawan, St. Joseph. 

7-1: Coldwater, East Grand Rapids. 

 

9-2: Ann Arbor Huron, Detroit Cass Tech, Detroit East English, Grand Haven, Rochester. 

8-2: Brownstown Woodhaven, Detroit U-D Jesuit, Grand Rapids Ottawa Hills, Howell, Lake Orion, Owosso, Troy Athens. 

7-2: Clinton Township Chippewa Valley, Davison, Grand Rapids Forest Hills Central, Kalamazoo Central, Livonia Stevenson, Roseville, Sturgis, Troy, Warren DeLaSalle. 

 

CLASS B

 

10-0: Benton Harbor, Detroit Mumford, New Haven, River Rouge.

9-0: Bloomfield Hills Cranbrook Kingwood, Coloma, Olivet. 

 

9-1: Escanaba, Frankenmuth, Otsego, Wyoming Godwin Heights. 

8-1: Grand Rapids Catholic Central, Harper Woods, Kalkaska, Whitehall.

7-1: Alma, Bridgeport, New Boston Huron, Ovid-Elsie, Parchment. 

 

10-2: Spring Lake, Williamston.

9-2: Hillsdale. 

8-2: Almont, Fennville, Hudsonville Unity Christian, Marshall, Parma Western, Saginaw Swan Valley, St. Clair Shores South Lake. 

7-2: Armada, Clare, Fremont, Ludington, Perry, Warren Lincoln, Wyoming Kelloggsville.

 

CLASS C

 

10-0: Kent City.

9-0: Capac, Iron Mountain, Kalamazoo Christian, McBain.

7-0: Cassopolis, Monroe St. Mary Catholic Central. 

 

9-1: East Jackson, Sanford Meridian Early College.

8-1: Dansville.

7-1: Ann Arbor Greenhills, Grandville Calvin Christian, Johannesburg-Lewiston, Maple City Glen Lake, Ypsilanti Arbor Prep. 

 

10-2: Grand Rapids Covenant Christian.

9-2: Detroit Southeastern, Kalamazoo Hackett.

8-2: North Muskegon. 

7-2: Dearborn Heights Star International, Decatur, Flint Hamady, Hemlock, Hudson, Morley Stanwood, Napoleon, Norway, Ottawa Lake Whiteford, Riverview Gabriel Richard, Scottville Mason County Central. 

 

CLASS D

 

10-0: Ewen-Trout Creek. 

8-0: Bear Lake, Bellevue, Hillman.

7-0: Dollar Bay. 

 

10-1: Kingston. 

9-1: Ashley, Auburn Hills Oakland Christian.

8-1: Hillsdale Academy, Marine City Cardinal Mooney, Peck.

7-1: Fowler, Frankfort, Powers North Central, Rapid River. 

 

9-2: Cedarville. 

8-2: Brimley, Southfield Christian.

7-2: Flint International Academy, St. Joseph Michigan Catholic, Wakefield-Marenisco, Wyoming Tri-unity Christian.

January 15, 2018

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

9-0: Canton. 
8-0: Ann Arbor Skyline, Berkley, Hazel Park. 
7-0: Livonia Stevenson, Mattawan.
6-0: Ypsilanti Community.  

9-1: Clarkston.
8-1: Brownstown Woodhaven, Detroit Cass Tech. 
7-1: East Lansing, Grand Ledge, Petoskey, Waterford Mott. 
6-1: Clinton Township Chippewa Valley, East Grand Rapids, Holland West Ottawa, Orchard Lake St. Mary's, Saline.

8-2: Detroit East English.
7-2: Grand Haven, Grand Rapids Northview, Rochester, Troy Athens, White Lake Lakeland, Ypsilanti Lincoln. 
6-2: Ann Arbor Huron, Detroit Catholic Central, Detroit U-D Jesuit, Gaylord, Howell, Lake Orion, Troy, Warren DeLaSalle. 

CLASS B

9-0: Detroit Mumford. 
8-0: Benton Harbor, Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, New Haven, River Rouge. 
7-0: Coloma, Olivet. 
6-0: New Boston Huron. 

7-1: Almont, Escanaba, Frankenmuth, Ludington, Otsego, Wyoming Godwin Heights. 
6-1: Alma, Ecorse, Grand Rapids Catholic Central, Harper Woods, Kalkaska, Parchment, Perry, Warren Lincoln, Whitehall. 

8-2: Williamston. 
7-2: Detroit Henry Ford, Harper Woods Chandler Park, Hillsdale, Spring Lake. 
6-2: Essexville Garber, Hopkins, Hudsonville Unity Christian, Marshall, Parma Western, Saginaw Swan Valley, St. Clair Shores South Lake. 

CLASS C

8-0: Kent City. 
7-0: Capac, Iron Mountain, Kalamazoo Christian, McBain, Ypsilanti Arbor Prep. 
6-0: Cassopolis, Monroe St. Mary Catholic Central, Petersburg-Summerfield. 

8-1: Kalamazoo Hackett. 
7-1: Dansville, Hemlock, Sanford Meridian Early College. 
6-1: Bronson, East Jackson, Grandville Calvin Christian, Napoleon. 

9-2: Grand Rapids Covenant Christian.
7-2: Detroit Southeastern. 
6-2: Beaverton, Dearborn Heights Star International, Lincoln Alcona, New Buffalo, North Muskegon, Norway, Ottawa Lake Whiteford, Ubly. 

CLASS D

9-0: Ewen-Trout Creek. 
8-0: Bellevue. 
7-0: Bear Lake, Dollar Bay, Fowler, Hillman, Rapid River.
6-0: Auburn Hills Oakland Christian, Frankfort, Kingston.  

7-1: Ashley, Marine City Cardinal Mooney, Pellston. 
6-1: Chassell, Hillsdale Academy, Munising, Peck, Powers North Central, Webberville. 

8-2: Camden-Frontier, Pentwater. 
7-2: Cedarville. 
6-2: Brimley, Colon, Flint International Academy, Marcellus Howardsville Christian, Southfield Christian, St. Joseph Lake Michigan Catholic, Wakefield-Marenisco, Wyoming Tri-unity Christian. 

January 8, 2018

(Minimum five wins with no more than two losses.)

CLASS A

7-0: Canton, Detroit Cass Tech, Hazel Park.
6-0: Ann Arbor Skyline, Berkley, Detroit Catholic Central, East Lansing, Gaylord. 
5-0: Clinton Township Chippewa Valley, Livonia Stevenson, Mattawan, Mount Pleasant, Rochester Adams, Ypsilanti Community. 

7-1: Allen Park, Clarkston, Grand Haven.
6-1: Grand Rapids Northview, Lake Orion, Orchard Lake St. Mary's, Petoskey, Troy Athens, Waterford Mott, White Lake Lakeland. 
5-1: Brownstown Woodhaven, East Grand Rapids, Grand Ledge, Howell, Saline, Troy, Wayne Memorial. 

6-2: Northville, St. Clair Shores Lake Shore. 
5-2: Davison, Detroit East English, Detroit U-D Jesuit, DeWitt, Grand Blanc, Redford Thurston, Rochester, South Lyon, Swartz Creek.

CLASS B

7-0: Benton Harbor, Detroit Mumford. 
6-0: Almont, Bloomfield Hills Cranbrook Kingswood, Ecorse, Kalkaska, Olivet, Perry, River Rouge. 
5-0: Chelsea, Coloma, Harper Woods, Warren Lincoln. 

7-1: Escanaba. 
6-1: Frankenmuth, Harrison, Hillsdale, Marshall. 
5-1: Alma, Essexville Garber, Hopkins, Otsego, Whitehall, Wyoming Godwin Heights. 

6-2: Williamston.
5-2: Detroit Henry Ford, Spring Lake.  

CLASS C

7-0: Capac, Kalamazoo Hackett, Kent City. 
6-0: Iron Mountain, Lincoln Alcona, New Haven.
5-0: Burton Atherton, East Jackson, Kalamazoo Christian, McBain, Ypsilanti Arbor Prep.  

6-1: Bronson, Dansville. 
5-1: Dearborn Heights Star International, Hemlock, Morley Stanwood, Pittsford, Quincy, Sanford Meridian Early College. 

7-2: Grand Rapids Covenent Christian.
6-2: Ironwood.
5-2: Blanchard Montabella, Detroit Southeastern, North Muskegon, Oscoda, Ubly.  

CLASS D

7-0: Ewen-Trout Creek, Rapid River. 
6-0: Bellevue, Fowler, Hillman, Kingston, Wyoming Tri-unity Christian. 
5-0: Bear Lake, Dollar Bay, Frankfort, Mackinac Island. 

7-1: Camden-Fronter. 
6-1: Chassell, Munising, Peck, Pentwater, Powers North Central, Wakefield-Marenisco. 
5-1: Ashley, Engadine, Marine City Cardinal Mooney, Marshall Academy, Pellston. 

6-2: Brimley. 
5-2: Cedarville, Colon, Flint International Academy. 

March 6, 2017 (final)

(Minimum 12 wins with no more than four losses.)

CLASS A

20-0:
East Lansing, Grand Rapids Christian, Romulus. 

19-1: Clarkston, Flint Carman-Ainsworth, Holland West Ottawa, Marquette.

18-2: Belleville, Flushing. 

17-3: Battle Creek Central, Kalamazoo Central, Macomb Dakota, Melvindale, Portage Central, St. Clair Shores Lake Shore, Warren Woods Tower, Wayne Memorial, Westland John Glenn. 
16-3: Detroit U-D Jesuit. 

16-4: Davison, Detroit Cass Tech, Farmington, Grand Haven, Holt, Oxford, Parma Western, St. Johns, Sterling Heights, Troy, Ypsilanti Community.
15-4: Detroit Martin Luther King, Romulus. 

CLASS B

20-0: Hillsdale.

19-1: River Rouge, Sanford Meridian Early College, Wyoming Godwin Heights. 

18-2: Bridgeport, Frankenmuth, Freeland, Ithaca, Ludington, Whitehall. 
14-2: Harper Woods.

17-3: Almont, Benton Harbor, Big Rapids, Fennville, Montague, Sault Ste. Marie, Wayland, Wyoming Kelloggsville.
15-3: Detroit Collegiate Prep.

16-4: Detroit University Prep, Dundee, Grand Rapids Catholic Central, Hudsonville Unity Christian, Macomb Lutheran North, Paw Paw, Richmond, Saginaw, Williamston. 

CLASS C

20-0: McBain, Michigan Center, Monroe St. Mary Catholic Central, Sand Creek. 

19-1: Kalamazoo Hackett, Marlette, New Haven, Schoolcraft. 

18-2: Niles Brandywine, Norway, Pewamo-Westphalia. 

17-3: Dryden, Hanover-Horton, Iron Mountain, Morley Stanwood, Warren Michigan Collegiate. 
16-3: Breckenridge, Riverview Gabriel Richard.

16-4: Cassopolis, Grandville Calvin Christian, Manton, Maple City Glen Lake, Munising, Negaunee, Ottawa Lake Whiteford, Quincy. 

CLASS D

20-0: Buckley, Powers North Central. 

19-1: Bellaire, Bellevue, Hillman. 
18-1: Baldwin. 

18-2: Owendale-Gagetown. 

17-3: Marshall Academy, Pittsford.
15-3: Northport.

16-4: Bay City All Saints, Dollar Bay, Painesdale-Jeffers. 
15-4: Pickford.

February 27, 2017

(Minimum 12 wins with no more than three losses.)

CLASS A

19-0: Muskegon. 
18-0: East Lansing, Grand Rapids Christian. 

18-1: Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Holland West Ottawa.
17-1: Clarkston, Marquette. 

17-2: Kalamazoo Central. 
16-2: Belleville. 

17-3: Macomb Dakota. 
16-3: Battle Creek Central, Detroit Cass Tech, Melvindale, St. Clair Shores Lake Shore, Warren Woods Tower, Wayne Memorial, Westland John Glenn.
15-3: Davison, Oxford, Portage Central. 
14-3: Detroit U-D Jesuit.  

CLASS B

19-0: Hillsdale, Wyoming Godwin Heights. 

18-1: Bridgeport, New Haven. 
17-1: Big Rapids, Ludington, River Rouge, Sanford Meridan Early College. 

18-2: Ithaca. 
17-2: Benton Harbor, Fennville. 
16-2: Frankenmuth, Freeland, Whitehall. 
13-2: Harper Woods. 

17-3: Sault Ste. Marie, Wayland. 
16-3: Hudsonville Unity Christian, Paw Paw, Williamston. 
15-3: Almont, Detroit University Prep, Grand Rapids Catholic Central, Montague, Richmond, Wyoming Kelloggsville.
14-3: Detroit Collegiate Prep, Macomb Lutheran North. 

CLASS C

19-0: McBain. 
18-0: Michigan Center, Monroe St. Mary Catholic Central, Sand Creek. 

18-1:
Marlette, Niles Brandywine. 
17-1: Kalamazoo Hackett, Norway, Pewamo-Westphalia, Schoolcraft.

16-2: Iron Mountain, Riverview Gabriel Richard. 

16-3: Dryden, Hanover-Horton, Munising, Ottawa Lake Whiteford. 
15-3: Manton, Morley Stanwood, Warren Michigan Collegiate. 
14-3: Breckenridge. 

CLASS D

18-0: Buckley.
17-0: Hillman, Powers North Central. 

17-1:
Baldwin, Bellaire, Bellevue. 

15-2: Owendale-Gagetown. 

16-3: Marshall Academy, Pittsford.
15-3: Bay City All Saints, Painesdale-Jeffers, Pickford, Southfield Christian. 
14-3: Northport.

February 20, 2017

(Minimum 10 wins with no more than two losses.)

CLASS A

17-0: Muskegon.
16-0: East Lansing.
15-0: Grand Rapids Christian.

16-1: Clarkston, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Holland West Ottawa, Marquette. 
15-1: Kalamazoo Central. 

15-2: Belleville, St. Clair Shores Lake Shore, Warren Woods Tower, Westland John Glenn. 
14-2: Oxford, Portage Central. 

CLASS B

17-0: Hillsdale, Wyoming Godwin Heights. 

17-1: Bridgeport.
16-1: New Haven, River Rouge, Sanford Meridian Early College. 
15-1: Big Rapids, Frankenmuth, Ludington. 
11-1: Harper Woods. 

16-2: Benton Harbor.
15-2: Fennville, Freeland, Ithaca, Richmond. 
14-2: Whitehall. 

CLASS C

17-0: McBain. 
16-0: Kalamazoo Hackett, Michigan Center, Monroe St. Mary Catholic Central. 
15-0: Sand Creek. 

17-1: Marlette, Niles Brandywine. 
16-1: Norway. 
15-1: Pewamo-Westphalia, Riverview Gabriel Richard, Schoolcraft.

15-2: Iron Mountain, Munising, Ottawa Lake Whiteford, Warren Michigan Collegiate. 
14-2: Manton, Morley Stanwood.
13-2: Breckenridge.

CLASS D

16-0: Powers North Central. 
15-0: Buckley, Hillman. 

15-1: Baldwin, Bellaire, Bellevue.

15-2: Marshall Academy.
14-2: Bay City All Saints, Owendale-Gagetown.

February 13, 2017

(Minimum 10 wins with no more than two losses.)

CLASS A

16-0: Muskegon.
15-0: Clarkston.
14-0: East Lansing, Grand Rapids Christian.

14-1: Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Holland West Ottawa.
13-1: Kalamazoo Central, Marquette.

14-2: St. Clair Shores Lake Shore, Warren Woods Tower. 
13-2: Battle Creek Central, Belleville, Westland John Glenn.
12-2: Oxford, Portage Central, Romulus. 

CLASS B

16-0: Hillsdale.
15-0: Wyoming Godwin Heights. 

15-1: Benton Harbor, Bridgeport, New Haven. 
14-1: River Rouge, Sanford Meridian Early College
13-1: Big Rapids, Frankenmuth, Ludington.
11-1: Harper Woods. 

14-2: Detroit Collegiate Prep, Sault Ste. Marie. 
13-2: Fennville, Freeland, Grand Rapids Catholic Central, Ithaca, Richmond. 
12-2: Gladstone, Montague. Whitehall. 

CLASS C

16-0: Niles Brandywine. 
15-0: McBain, Michigan Center. 
14-0: Monroe St. Mary Catholic Central, Sand Creek. 
12-0: Kalamazoo Hackett. 

15-1: Marlette. 
14-1: Norway, Riverview Gabriel Richard, Schoolcraft. 
13-1: Pewamo-Westphalia.
12-1: Breckenridge. 

14-2: Iron Mountain, Ottawa Lake Whiteford, Warren Michigan Collegiate. 
13-2: Dryden, Hanover-Horton, Morley Stanwood, Munising. 
12-2: Manton, Roscommon. 

CLASS D

15-0: Powers North Central. 
13-0: Buckley, Hillman. 

12-1: Baldwin, Bellaire, Bellevue. 

15-2: Marshall Academy. 
12-2: Bay City All Saints, Lutheran Westland, Owendale-Gagetown. 
11-2: Frankfort, Mackinaw City. 

February 6, 2017

(Minimum eight wins with no more than two losses.)

CLASS A

13-0: Clarkston, East Lansing, Flushing, Muskegon. 
11-0: Grand Rapids Christian. 

13-1: Flint Carman-Ainsworth. 
12-1: Kalamazoo Central, Marquette, Westland John Glenn.
11-1: Holland West Ottawa. 

13-2: St. Clair Shores Lake Shore. 
12-2: Davison, Detroit Martin Luther King. 
11-2: Battle Creek Central, Belleville, Coldwater, Grand Rapids Forest Hills Northern, Melvindale, Oxford, Sterling Heights, Warren Woods Tower, Wayne Memorial. 
10-2: Portage Central, Romulus, Troy. 

CLASS B

14-0: Hillsdale. 
13-0: Bridgeport. 
12-0: Big Rapids, Ludington, Wyoming Godwin Heights. 

13-1: Benton Harbor, New Haven, River Rouge. 
12-1: Sanford Meridian Early College, Sault Ste. Marie. 
11-1: Frankenmuth. 
10-1: Harper Woods. 

12-2: Detroit Collegiate Prep, Dundee. 
11-2: Fennville, Grand Rapids Catholic Central, Ithaca, Macomb Lutheran North, Richmond, Wayland, Williamston, Wyoming Kelloggsville.
10-2: Dearborn Heights Robichaud, Freeland, Gladstone, Hazel Park, Montague, Whitehall.  
8-2: Benzonia Benzie Central. 

CLASS C

14-0: McBain, Niles Brandywine. 
13-0: Michigan Center, Norway, Riverview Gabriel Richard, Sand Creek. 
12-0: Monroe St. Mary Catholic Central, Pewamo-Westphalia. 
11-0: Kalamazoo Hackett.

14-1: Marlette.
12-1: Morley Stanwood, Schoolcraft. 
10-1: Breckenridge. 

12-2: Burton Bendle, Iron Mountain, Warren Michigan Collegiate. 
11-2: Beaverton, Dryden, Manton, Munising, Napoleon, Ottawa Lake Whiteford. 
10-2: Hanover-Horton, Maple City Glen Lake, Roscommon. 

CLASS D

13-0: Powers North Central.
12-0: Hillman. 
11-0: Buckley. 

11-1: Bellevue. 
10-1: Baldwin, Bellaire. 

11-2: Mackinaw City, Marshall Academy. 
10-2: Bay City All Saints, Lutheran Westland, Owendale-Gagetown, Rogers City, Southfield Christian. 
9-2: Dollar Bay, Frankfort.
8-2: Bay Mills Ojibwe Charter, Sterling Heights Parkway Christian. 

January 30, 2017

CLASS A

12-0: Clarkston, East Lansing, Muskegon. 
11-0: Flushing. 
10-0: Grand Rapids Christian. 

12-1: Flint Carman-Ainsworth. 
10-1: Coldwater, Davison, Holland West Ottawa, Kalamazoo Central, Marquette, Oxford, Sterling Heights, Walled Lake Western. 
9-1: Portage Central. 

11-2: Grand Rapids Forest Hills Northern, Parma Western, St. Clair Shores Lake Shore. 
10-2: Ann Arbor Huron, Dearborn Heights Crestwood, Detroit East English, Detroit Martin Luther King, Livonia Stevenson, Sturgis. 
9-2: Belleville, Melvindale, Warren Woods Tower, Wayne Memorial, Westland John Glenn. 
8-2: Romulus, Troy.

CLASS B

13-0: Benton Harbor. 
12-0: Hillsdale, River Rouge, Wyoming Godwin Heights.
11-0: Big Rapids, Sault Ste. Marie. 
10-0: Bridgeport, Ludington. 

11-1: New Haven.
10-1: Grand Rapids Catholic Central, Richmond, Sanford Meridan Early College, St. Clair. 
9-1: Frankenmuth, Freeland, Harper Woods. 

10-2: Detroit Collegiate Prep, Dundee, Williamston. 
9-2: Fennville, Ithaca, Onsted, Wayland, Whitehall, Wyoming Kelloggsville. 
8-2: Dearborn Heights Robichaud, Hazel Park, Macomb Lutheran North, Montague.

CLASS C

12-0: McBain, Niles Brandywine, Norway. 
11-0: Michigan Center, Riverview Gabriel Richard, Sand Creek.  
10-0: Kalamazoo Hackett, Monroe St. Mary Catholic Central, Pewamo-Westphalia. 

12-1: Marlette. 
11-1: Iron Mountain.
10-1: Beaverton, Dryden, Holland Black River, Morley Stanwood, Munising, Schoolcraft. 
9-1: Hanover-Horton. 
8-1: Breckenridge. 

12-2: Warren Michigan Collegiate. 
11-2: Burton Bendle. 
10-2: Burton Atherton, Gobles. 
9-2: Grandville Calvin Christian, Manton, Napoleon. 
8-2: Boyne City, Ottawa Lake Whiteford, Roscommon. 

CLASS D

11-0: Powers North Central.
10-0: Hillman.
9-0: Buckley. 

9-1: Baldwin, Bellaire, Bellevue. 

10-2: Marshall Academy. 
9-2: Lansing Christian, Pittsford.
8-2: Bay City All Saints, Central Lake, Mackinaw City, Rogers City, Southfield Christian. 

January 23, 2017

CLASS A

10-0: Clarkston, East Lansing, Muskegon.
9-0: Flushing, Oxford.  
8-0: Grand Rapids Christian. 

10-1: Flint Carman-Ainsworth. 
9-1: Davison, Detroit Cody, Detroit East English, Kalamazoo Central, Livonia Stevenson, Marquette, Walled Lake Western. 
8-1: Holland West Ottawa, Sterling Heights, Warren Woods Tower.  
7-1: Portage Central. 

10-2: Parma Western, Saline. 
9-2: Coldwater, Dearborn Heights Crestwood, Detroit Martin Luther King, Grand Rapids Forest Hills Northern. 
8-2: Ann Arbor Huron, Battle Creek Central, Belleville, Bloomfield Hills, Detroit U-D Jesuit, Orchard Lake St. Mary's, Saginaw, St. Clair Shores Lake Shore, St. Johns, Sturgis, Westland John Glenn. 
7-2: Dearborn, Grand Rapids Union, Melvindale, Romulus, Southgate Anderson, Troy, Wayne Memorial, Wyoming. 
6-2: Auburn Hills Avondale, Clio. 

CLASS B

11-0: Benton Harbor, River Rouge. 
10-0: Hillsdale, Wyoming Godwin Heights. 
9-0: Bridgeport. 
8-0: Big Rapids, Freeland, Ludington. 
7-0: Sault Ste. Marie.

10-1: Dundee, Williamston. 
9-1: Grand Rapids Catholic Central, New Haven. 
8-1: Macomb Lutheran North, Richmond, St. Clair, Whitehall. 
7-1: Frankenmuth, Harper Woods, Sanford Meridian Early College, Wyoming Kelloggsville. 

7-2: Alma, Almont, Dearborn Heights Robichaud, Fennville, Hazel Park, Ithaca, Montague, Onsted, Wayland. 
6-2: Buchanan, Gladstone, Grayling, Three Rivers. 

CLASS C

11-0: Marlette. 
10-0: Niles Brandywine, Norway, Riverview Gabriel Richard. 
9-0: McBain, Sand Creek. 
8-0: Dryden, Kalamazoo Hackett, Michigan Center, Monroe St. Mary Catholic Central, Pewamo-Westphalia. 

9-1: Burton Bendle, Iron Mountain.
8-1: Beaverton, Morley Stanwood, Munising, Napoleon, Ottawa Lake Whiteford, Schoolcraft. 
7-1: Boyne City, Cassopolis, Hanover-Horton, Holland Black River. 
6-1: Breckenridge, Unionville-Sebewaing. 

10-2: Warren Michigan Collegiate. 
9-2: Gobles. 
8-2: Burton Atherton, Calumet. 
7-2: Cornerstone Health/Technology, Grand Rapids Covenant Christian, Grandville Calvin Christian, Kent City, Negaunee. 
6-2: Delton Kellogg, Manton, Petersburg-Summerfield, Roscommon. 

CLASS D

9-0: Powers North Central. 
7-0: Buckley, Hillman. 

9-1: Lansing Christian, Marshall Academy. 
8-1: Bark River-Harris, Bellaire, Marcellus. 
7-1: Baldwin, Bellevue, Hale. 
6-1: Frankfort, Lutheran Westland, Mackinaw City, Marcellus Howardsville Christian, Wolverine. 

8-2: Pittsford.
7-2: Deckerville, Fairview, Plymouth Christian.  
6-2: Bay City All Saints, Central Lake, Fowler, Northport, Rogers City, Southfield Christian.

January 17, 2017

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

9-0: Clarkston.
8-0: East Lansing, Flushing, Livonia Stevenson.
7-0: Muskegon, Oxford.
6-0: Grand Rapids Christian.  

9-1: Flint Carman-Ainsworth.
8-1: Ann Arbor Huron, Detroit Cody, Marquette, Troy.
7-1: Belleville, Bloomfield Hills, Coldwater, Davison, Detroit East English, Detroit Martin Luther King, Kalamazoo Central, Orchard Lake St. Mary's, Saginaw, Sterling Heights, Walled Lake Western, Warren Woods Tower, Wayne Memorial. 
6-1: Grand Rapids Union, Holland West Ottawa, Wyoming.

9-2: Saline.
8-2: Parma Western.
7-2: Battle Creek Central, Dearborn Heights Crestwood, Grand Haven, Grand Rapids Forest Hills Northern, St. Johns, Walled Lake Northern. 
6-2: Dearborn, Detroit Catholic Central, Detroit U-D Jesuit, Milford, Okemos, Pinckney, Rochester Hills Stoney Creek, St. Clair Shores Lake Shore, Sturgis, Westland John Glenn, Ypsilanti Lincoln. 

CLASS B

9-0: Benton Harbor, Dundee, River Rouge.
8-0: Bridgeport, Hillsdale, Wyoming Godwin Heights.
7-0: Freeland, Grand Rapids Catholic Central. 
6-0: Big Rapids, Ludington.

8-1: Macomb Lutheran North, Williamston.
7-1: Ithaca, New Haven, Richmond, St. Clair, Wyoming Lee. 
6-1: Fennville, Harper Woods, Newaygo, Whitehall. 

6-2: Alma, Redford Union, Spring Lake. 

CLASS C

10-0: Marlette. 
8-0: Dryden, McBain, Munising, Niles Brandywine, Norway, Riverview Gabriel Richard, Sand Creek. 
7-0: Kalamazoo Hackett, Michigan Center. 
6-0: Hanover-Horton, Monroe St. Mary Catholic Central, Pewamo-Westphalia.

7-1: Beaverton, Burton Bendle, Iron Mountain, Negaunee, Ottawa Lake Whiteford.
6-1: Cassopolis, Holland Black River, Morley Stanwood, Napoleon, Petersburg-Summerfield, Roscommon, Schoolcraft. 

8-2: Gobles.
7-2: Calumet, Warren Michigan Collegiate. 
6-2: Burton Atherton, Elk Rapids, Grand Rapids Covenant Christian, Jonesville, Kent City, Vandercook Lake. 

CLASS D

7-0: Powers North Central. 

7-1: Bark River-Harris, Bellaire, Lansing Christian, Marshall Academy. 
6-1: Baldwin, Fowler, Lutheran Westland, Marcellus, Plymouth Christian. 

7-2: Brimley.
6-2: Burr Oak, Deckerville, Fairview, Pittsford.

March 7, 2016 (final)

(Maximum three losses.)

CLASS A

20-0: Canton, Detroit U-D Jesuit, Macomb Dakota. 

19-0: East Lansing.

19-1: Grand Rapids Christian, Northville, Petoskey.

18-1: Ypsilanti Community.

18-2: Flushing, North Farmington, Rochester Hills Stoney Creek.

17-2: Clarkston. 

17-3: Flint Carman-Ainsworth, Grosse Pointe South, Muskegon, St. Clair Shores Lake Shore, Walled Lake Central.

16-3: Kalamazoo Central, Sterling Heights Stevenson. 

15-3: Detroit Western International.

CLASS B

19-0: Onsted.

18-1: Lansing Catholic.

18-2: Birch Run, Detroit University Prep, Frankenmuth, Hillsdale, Leslie, New Haven. 

17-2: Big Rapids, Wayland.

17-3: Allendale, Dowagiac, Lake Fenton, Imlay City, Richmond, River Rouge, South Haven, Wyoming Godwin Heights. 

16-3: Alma, Williamston.

CLASS C

20-0: Bad Axe, Kalamazoo Hackett, Lutheran Westland, McBain.

19-1: Monroe St. Mary Catholic Central, Negaunee.

17-1: Beaverton.

18-2: Detroit Allen, East Jordan, Hanover-Horton, Iron Mountain, Ithaca, Johannesburg-Lewiston, Pewamo-Westphalia, Southfield Christian.

17-2: Flint Beecher, Flint Hamady, Kalamazoo Christian, Shelby.

17-3: Adrian Madison, Burton Bendle, Concord, Michigan Center, Sanford Meridian Early College, St. Ignace. 

15-3: Muskegon Heights Academy. 

CLASS D

20-0: Hillman, Powers North Central.

19-1: Alanson, Bellaire, Lake Linden-Hubbell.

18-2: Crystal Falls Forest Park, Frankfort, Marshall Academy.

17-2: Onekama.

17-3: Boyne Falls. 

16-3: Kalamazoo Heritage Christian, Marcellus Howardsville Christian, Wakefield-Marenisco.

15-3: Grand Rapids Ellington Academy. 

13-3: Vestaburg. 

February 29, 2016

(Minimum 14 wins with no more than two losses.)

CLASS A

20-0: Canton, Macomb Dakota.

18-0: Detroit U-D Jesuit, East Lansing.

17-1: Grand Rapids Christian, Northville, Petoskey, Ypsilanti Community. 

17-2: Flushing. 

16-2: North Farmington, Rochester Hills Stoney Creek. 

15-2: Clarkston. 

CLASS B

18-0: Onsted.

17-1: Frankenmuth, Lansing Catholic.

18-2: New Haven.

17-2: Detroit University Prep, Leslie, Wyoming Godwin Heights.

16-2: Allendale, Big Rapids, Birch Run, Hillsdale, South Haven, Wayland. 

CLASS C

19-0: Lutheran Westland, Negaunee.

18-0: Bad Axe, Kalamazoo Hackett, McBain. 

17-1: Monroe St. Mary Catholic Central. 

16-1: Beaverton. 

17-2: Adrian Madison, Iron Mountain, Ithaca, Southfield Christian, St. Ignace. 

16-2: East Jordan, Flint Beecher, Flint Hamady, Hanover-Horton, Johannesburg-Lewiston, Kalamazoo Christian, Pewamo-Westphalia, Shelby. 

CLASS D

19-0: Hillman. 

18-0: Powers North Central.

18-1: Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell. 

18-2: Marshall Academy. 

17-1: Alanson, Bellaire.

17-2: Boyne Falls, Onekama. 

16-2: Frankfort. 

15-2: Waterford Our Lady. 

14-2: Wakefield-Marenisco.

February 22, 2016

CLASS A

18-0: Canton, Macomb Dakota. 

17-0: Northville. 

16-0: Detroit U-D Jesuit, East Lansing.

15-1: Grand Rapids Christian, Holland West Ottawa, Petoskey.  

15-2: Flushing, North Farmington, Rochester Hills Stoney Creek. 

14-2: Clarkston, DeWitt, Flint Carman-Ainsworth, Ypsilanti Community. 

CLASS B

17-0: Onsted. 

16-1: Frankenmuth, Leslie. 

15-1: Lansing Catholic, Wayland. 

17-2: Detroit University Prep, New Haven. 

15-2: Birch Run, Hillsdale, Wyoming Godwin Heights. 

14-2: Allendale, Big Rapids, Lake Fenton, Marshall, South Haven.

13-2: Spring Lake.

10-2: Harper Woods. 

CLASS C

17-0: Bad Axe, Lutheran Westland, Negaunee.

16-0: Kalamazoo Hackett, McBain. 

16-1: Flint Hamady, Iron Mountain, Southfield Christian.

15-1: Beaverton, East Jordan, Monroe St. Mary Catholic Central. 

14-1: Kalamazoo Christian. 

16-2: Detroit Allen Academy. 

15-2: Adrian Madison, Burton Bendle, Ithaca. 

14-2: Flint Beecher, Grandville Calvin Christian, Hanover-Horton, Johannesburg-Lewiston, Pewamo-Westphalia, Shelby, St. Ignace.

13-2: Muskegon Heights Academy. 

CLASS D

17-0: Hillman, Lake Linden-Hubbell.

15-0: Powers North Central. 

15-1: Alanson, Bellaire, Crystal Falls Forest Park, Frankfort. 

17-2: Marshall Academy.

16-2: Boyne Falls.

15-2: Onaway, Onekama.

14-2: Waterford Our Lady.

13-2: Kalamazoo Heritage Christian. 

12-2: Wakefield-Marenisco. 

11-2: Vestaburg. 

February 16, 2016

(Minimum 10 wins with no more than two losses.)

CLASS A

17-0: Canton, Macomb Dakota. 

16-0: Detroit U-D Jesuit, Northville. 

14-0: East Lansing, Holland West Ottawa. 

14-1: Grand Rapids Christian, Ypsilanti Community. 

13-1: Petoskey.

15-2: Detroit Renaissance.

13-2: DeWitt, Flushing, Grand Blanc, North Farmington, Pontiac, Rochester Hills Stoney Creek, Walled Lake Central. 

12-2: Clarkston, Flint Carman-Ainsworth.

CLASS B

16-0: Onsted.

16-1: New Haven. 

15-1: Leslie.

14-1: Frankenmuth, Wyoming Godwin Heights. 

13-1: Lansing Catholic, South Haven, Wayland.

14-2: Birch Run, Detroit University Prep, Hillsdale. 

13-2: Imlay City, Whitehall. 

12-2: Allendale, Big Rapids, Lake Fenton, Marshall, Spring Lake. 

11-2: Houghton, River Rouge, Standish-Sterling. 

CLASS C

15-0; Bad Axe, Lutheran Westland, Negaunee. 

14-0: McBain.

13-0: Kalamazoo Hackett. 

16-1: Southfield Christian. 

14-1: Flint Hamady, Iron Mountain, Johannesburg-Lewiston.

13-1: Beaverton, East Jordan, Monroe St. Mary Catholic Central, Muskegon Heights Academy, Pewamo-Westphalia. 

12-1: Kalamazoo Christian. 

14-2: Detroit Allen Academy, Ithaca. 

13-2: Adrian madison, Burton Bendle. 

12-2: Flint Beecher, Grandville Calvin Christian, Hanover-Horton, Michigan Center, Shelby, St. Ignace, Union City. 

11-2: Burton Atherton. 

CLASS D

15-0: Hillman, Lake Linden-Hubbell. 

14-0: Powers North Central.

13-1: Alanson, Bellaire, Crystal Falls Forest Park, Frankfort, Onaway, Onekama, Waterford Our Lady. 

11-1: Kalamazoo Heritage Christian, Wakefield-Marenisco. 

15-2: Boyne Falls, Marshall Academy. 

12-2: Ewen-Trout Creek. 

11-2: Buckley. 

10-2: Vestaburg.

February 8, 2016

(Minimum eight wins with no more than two losses.)

CLASS A

15-0: Canton, Detroit U-D Jesuit. 

14-0: Macomb Dakota, Northville. 

13-0: East Lansing. 

12-0: Holland West Ottawa.

12-1: Clarkston, Grand Rapids Christian, Ypsilanti Community. 

11-1: Petoskey.

14-2: Detroit Renaissance, Detroit Western International. 

13-2: Ann Arbor Pioneer. 

12-2: North Farmington, Pontiac, Rochester Hills Stoney Creek, St. Clair Shores Lake Shore. 

11-2: DeWitt, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Grand Blanc, Holly, Rochester Adams, Walled Lake Central. 

CLASS B

14-0: Onsted. 

13-0: Frankenmuth.

14-1: New Haven. 

13-1: Detroit University Prep, Leslie, Wyoming Godwin Heights. 

12-1: Wayland. 

11-1: Lansing Catholic, South Haven. 

10-1: Standish-Sterling. 

12-2: Hillsdale, Imlay City. 

11-2: Allendale, Big Rapids, Birch Run, Dearborn Divine Child, Dowagiac, Spring Lake, Whitehall. 

10-2: Lake Fenton, Marshall, River Rouge, Yale. 

9-2: Houghton. 

CLASS C

14-0: Bad Axe. 

13-0: Negaunee.

12-0: Kalamazoo Hackett, Lutheran Westland, McBain. 

14-1: Southfield Christian. 

13-1: Flint Hamady. 

12-1: Iron Mountain, Johannesburg-Lewiston, St. Ignace. 

11-1: Beaverton, Burton Bendle, Kalamazoo Christian. Monroe St. Mary Catholic Central, Muskegon Heights Academy, Pewamo-Westphalia. 

10-1: East Jordan.

12-2: Detroit Allen, Ithaca. 

11-2: Adrian Madison, Flint Beecher, Shelby. 

10-2: Burton Atherton, Grandville Calvin Christian, Hanover-Horton, Michigan Center, Saugatuck, Union City. 

9-2: Decatur.

8-2: Grand Traverse Academy. 

CLASS D

12-0: Hillman, Lake Linden-Hubbell, Powers North Central. 

12-1: Alanson, Crystal Falls Forest Park, Frankfort, Onekama. 

11-1: Bellaire.

10-1: Kalamazoo Heritage Christian, Wakefield-Marenisco.

9-1: Vestaburg.

8-1: Benton Harbor Countryside Academy. 

13-2: Boyne Falls. 

12-2: Marshall Academy. 

11-2: Buckley, Onaway, Waterford Our Lady. 

10-2: Chassell, Ewen-Trout Creek.

9-2: Kinross Maplewood Baptist.

8-2: Bear Lake.

February 1, 2016

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

13-0: Canton, Detroit U-D Jesuit. 

12-0: East Lansing, Northville.

11-0: Macomb Dakota, Holland West Ottawa.

13-1: Ann Arbor Pioneer. 

11-1: Pontiac. 

10-1: Clarkston, Grand Rapids Christian, Petoskey, Rochester Adams.

9-1: Ypsilanti Community. 

12-2: Detroit East English. 

11-2: Detroit Renaissance, Detroit Western International. 

10-2: Ann Arbor Huron, Clinton Township Chippewa Valley, Flint Carman-Ainsworth, North Farmington, Rochester Hills Stoney Creek, St. Clair Shores Lake Shore. 

9-2: Belleville, DeWitt, Flushing, Grand Blanc, Holly, Saginaw Arthur Hill, Walled Lake Central. 

8-2: Byron Center, Portage Central, Portage Northern. 

CLASS B

12-0: Onsted. 

11-0: Frankenmuth.

12-1: Detroit University Prep, Leslie. 

11-1: Hillsdale, New Haven, South Haven. 

10-1: Big Rapids, Dowagiac, River Rouge, Wayland, Whitehall, Wyoming Godwin Heights. 

9-1: Lansing Catholic, Standish-Sterling. 

10-2: Alma, Detroit Communication Media Arts, Imlay City, Stockbridge, Williamston. 

9-2: Allendale, Birch Run, Chelsea, Coopersville, Dearborn Divine Child, Houghton, Marshall, Richmond, Spring Lake. 

8-2: Lake Fenton, Yale. 

7-2: Fennville. 

6-2: Harper Woods. 

CLASS C

12-0: Bad Axe, Negaunee. 

11-0: Lutheran Westland. 

10-0: McBain. 

9-0: Kalamazoo Hackett. 

11-1: Iron Mountain, Southfield Christian. 

10-1: Flint Hamady, Muskegon Heights Academy, Niles Brandywine, St. Ignace. 

9-1: Beaverton, Burton Bendle, East Jordan, Johannesburg-Lewiston, Kalamazoo Christian, Monroe St. Mary Catholic Central, Pewamo-Westphalia. 

11-2: Ithaca. 

10-2: Detroit Allen Academy. 

9-2: Adrian Madison, Dryden, Flint Beecher, Shelby. 

8-2: Burton Atherton, Dansville, Decatur, Detroit Community, Grandville Calvin Chrstian, Hanover-Horton, Maple City Glen Lake, Michigan Center, Saugatuck, Union City, Whittemore-Prescott. 

7-2: Ishpeming, New Lothrop, Ypsilanti Arbor Prep. 

6-2: Grand Traverse Academy. 

CLASS D

12-0: Crystal Falls Forest Park. 

11-0: Hillman, Lake Linden-Hubbell, Powers North Central. 

9-0: Kalamazoo Heritage Christian. 

8-0: Vestaburg. 

11-1: Alanson. 

10-1: Frankfort, Onaway, Onekama. 

9-1: Bellaire, Wakefield-Marenisco.

7-1: Benton Harbor Countryside Academy. 

11-2: Boyne Falls, Marshall Academy. 

10-2: Marcellus Howardsville Christian.

9-2: Buckley, Chassell, Ewen-Trout Creek, Owendale-Gagetown, Waterford Our Lady. 

8-2: Grand Rapids Ellington Academy of Arts and Technology, Wyoming Tri-unity Christian. 

7-2: Bear Lake, McBain Northern Michigan Christian. 

6-2: Kinross Maplewood Baptist. 

January 25, 2016

(Minimum five wins with no more than one loss.)

CLASS A

12-0: Canton. 

11-0: Detroit U-D Jesuit, Northville. 

10-0: East Lansing, Holland West Ottawa. 

9-0: Macomb Dakota. 

11-1: Ann Arbor Pioneer. 

10-1: Pontiac. 

9-1: Clarkston, Detroit Renaissance, Rochester Adams, Rochester Hills Stoney Creek. 

8-1: Grand Rapids Christian, Petoskey, Ypsilanti Community. 

7-1: Portage Northern. 

CLASS B

10-0: Onsted.

9-0: Frankenmuth. 

8-0: Lansing Catholic. 

10-1: Detroit University Prep, Leslie. 

9-1: Alma, Big Rapids, Hillsdale, New Haven, River Rouge, South Haven, Whitehall. 

8-1: Chelsea, Coopersville, Dowagiac, Richmond, Wayland, Wyoming Godwin Heights. 

7-1: Standish-Sterling. 

CLASS C

10-0: Bad Axe, Iron Mountain, Negaunee.

9-0: Lutheran Westland, McBain. 

8-0: Beaverton, Grandville Calvin Christian. 

7-0: Kalamazoo Hackett. 

10-1: Ithaca. 

9-1: Southfield Christian. 

8-1: Flint Hamady, Muskegon Heights Academy, Niles Brandywine, St. Ignace, Unionville-Sebewaing. 

7-1: Burton Bendle, Dansville, Decatur, East Jordan, Johannesburg-Lewiston, Kalamazoo Christian, Pewamo-Westphalia, Saugatuck. 

6-1: Monroe St. Mary Catholic Central, New Lothrop. 

5-1: Grand Traverse Academy. 

CLASS D

10-0: Crystal Falls Forest Park.

9-0: Alanson, Hillman, Lake Linden-Hubbell, Powers North Central. 

8-0: Onaway. 

7-0: Kalamazoo Heritage Christian, Vestaburg. 

9-1: Marshall Academy. 

8-1: Ewen-Trout Creek, Frankfort, Onekama, Wakefield-Marenisco. 

7-1: Bellaire. 

6-1: McBain Northern Michigan Christian. 

5-1: Benton Harbor Countryside Academy. 

January 19, 2016

(Minimum five games played with one or fewer losses.)

CLASS A

11-0: Ann Arbor Pioneer.

10-0: Canton. 

9-0: Detroit U-D Jesuit, Northville.

8-0: East Lansing, Rochester Adams. 

7-0: Flushing, Holland West Ottawa, Holly.

6-0: Portage Northern.

8-1: Detroit Renaissance, Pontiac, Warren Woods Tower.

7-1: Clarkston, East Kentwood, Grand Rapids Christian, Grand Rapids Union, Livonia Churchill, Macomb Dakota, Petoskey, Port Huron Northern, Rochester Hills Stoney Creek, White Lake Lakeland, Ypsilanti Community. 

6-1: Roseville. 

CLASS B

9-0: Detroit University Prep. 

8-0: Frankenmuth, Onsted. 

7-0: Coopersville, Lansing Catholic. 

8-1: Leslie.

7-1: Alma, Big Rapids, Dowagiac, Hillsdale, New Haven, River Rouge, South Haven, Whitehall, Wyoming Godwin Heights. 

6-1: Chelsea, Dearborn Divine Child, Marysville, Richmond, Stockbridge, Wayland. 

5-1: Standish-Sterling. 

CLASS C

9-0: Ithaca, Negaunee.

8-0: Bad Axe, Iron Mountain.

7-0: Beaverton, Dansville, Lutheran Westland, McBain, Niles Brandywine. 

6-0: Grandville Calvin Christian, Johannesburg-Lewiston, Kalamazoo Hackett. 

7-1: Flint Hamady, Muskegon Heights Academy, Southfield Christian, Unionville-Sebewaing.

6-1: Burton Atherton, Erie-Mason, Kalamazoo Christian, Pewamo-Westphalia, St. Ignace. 

5-1: Ann Arbor Greenhills, Burton Bendle, Decatur, Detroit Community, East Jordan, Hanover-Horton, Ishpeming, Saugatuck. 

CLASS D

9-0: Crystal Falls Forest Park.

8-0: Hillman, Lake Linden-Hubbell, Powers North Central.

7-0: Alanson, Onekama. 

6-0: Onaway, Vestaburg.

5-0: Kalamazoo Heritage Christian. 

8-1: Marshall Academy.

6-1: Bellaire, Chassell, Grand Rapids Ellington Academy of Arts and Technology, Ewen-Trout Creek, Frankfort, Wakefield-Marenisco. 

5-1: Benton Harbor Countryside Academy, Buckley, Wyoming Tri-unity Christian. 

January 11, 2016

(Minimum five games played with one or fewer losses.)

CLASS A

10-0: Ann Arbor Pioneer.

8-0: Canton, Detroit U-D Jesuit, Pontiac. 

7-0: Northville. 

6-0: Detroit Renaissance, East Lansing, Holland West Ottawa, Rochester Adams, Saginaw Arthur Hill. 

5-0: Holly, Portage Northern.

4-0: Flushing, Macomb Dakota. 

7-1: Hudsonville. 

6-1: Grand Rapids Union, Muskegon, North Farmington, Rochester Hills Stoney Creek, Warren Woods Tower, Ypsilanti Community. 

5-1: East Kentwood, Grand Blanc, Grand Ledge, Grand Rapids Christian, Haslett, Holt, Kalamazoo Central, Livonia Churchill, Petoskey, Port Huron Northern, Walled Lake Central, White Lake Lakeland. 

4-1: Clarkston, Mount Pleasant, Portage Central, Roseville, Trenton. 

CLASS B

7-0: Detroit University Prep, Dowagiac, Macomb Lutheran North, Stockbridge. 

6-0: Chelsea, Coopersville, Frankenmuth, Lansing Catholic, Onsted, River Rouge. 

4-0: Standish-Sterling. 

6-1: Benton Harbor, Freeland, Hillsdale, Leslie, South Haven, Whitehall, Wyoming Godwin Heights. 

5-1: Alma, Bay City John Glenn, Big Rapids, Coldwater, Dearborn Divine Child, Detroit Communication Media Arts, Fowlerville, New Haven, Richmond, Stevensville Lakeshore, Wayland. 

4-1: Birch Run, Flint Northwestern, Gladstone, Lake Fenton, Marysville.

CLASS C

8-0: Negaunee.

7-0: Bad Axe, Ithaca. 

6-0: Beaverton, Erie-Mason, Iron Mountain, Johannesburg-Lewiston, Lakeview, McBain, Niles Brandywine, Unionville-Sebewaing. 

5-0: Burton Atherton, Dansville, Grandville Calvin Christian, Kalamazoo Christian, Kalamazoo Hackett, Lutheran Westland. 

4-0: Grand Traverse Academy, Ishpeming, Saugatuck.

6-1: Saginaw Valley Lutheran. 

5-1: Burton Bendle, Detroit Community, Detroit Edison Public School Academy, Flint Beecher, Flint Hamady, Muskegon Heights Academy, North Muskegon, Pewamo-Westphalia, Sandusky, Southfield Christian, Ypsilanti Arbor Prep. 

4-1: Decatur, Hanover-Horton, Leroy Pine River, St. Ignace. 

CLASS D

6-0: Crystal Falls Forest Park, Hillman, Lake Linden-Hubbell, Onekama. 

5-0: Alanson, Buckley, Kalamazoo Heritage Christian, Powers North Central, Vestaburg.

4-0: Chassell, Onaway.

8-1: Adrian Lenawee Christian.

7-1: Marshall Academy.

6-1: Climax-Scotts, Marcellus Howardsville Christian. 

5-1: Bellaire, Frankfort, Pittsford, Wakefield-Marenisco, Wilson Nah Tah Wahsh. 

4-1: Allen Park Inter-City Baptist, Benton Harbor Countryside Academy, Grand Rapids Ellington Academy of Arts and Technology. Ewen-Trout Creek, Martin, Morenci, Owendale-Gagetown, Wyoming Tri-unity Christian.

January 5, 2016

(Minimum four games played.)

CLASS A

8-0: Ann Arbor Pioneer.

6-0: Canton, Detroit U-D Jesuit, Hudsonville, Northville, Pontiac.

5-0: Rochester Hills Stoney Creek, Saginaw Arthur Hill, White Lake Lakeland. 

4-0: Clinton Township Chippewa Valley, Detroit Western International, East Lansing, Flushing, Grosse Pointe South, Holland West Ottawa, Holly, Holt, Petoskey, Rochster Adams, Trenton, Ypsilanti Community. 

5-1: Ann Arbor Huron, Flint Carman-Ainsworth, Grand Haven, Royal Oak, Warren Woods-Tower.

4-1: Brighton, Grand Blanc, Grand Rapids Christian, Grand Rapids Union, Kalamazoo Central, North Farmington, Sterling Heights Stevenson, Walled Lake Central, Warren DeLaSalle, Zeeland East. 

3-1: Belleville, Birmingham Groves, Clio, DeWitt, East Kentwood, Grand Ledge, Haslett, Lake Orion, Livonia Churchill, Muskegon, Port Huron Northern, Riverview, Taylor Kennedy, Troy. 

CLASS B

5-0: Dowagiac, Hillsdale, Macomb Lutheran North, Stevensville Lakeshore, Stockbridge. 

4-0: Coldwater, Coopersville, Frankenmuth, Lansing Catholic, Onsted, Richmond, River Rouge, Whitehall. 

6-1: Detroit University Prep.

5-1: Wyoming Godwin Heights. 

4-1: Ada Forest Hills Eastern, Dearborn Divine Child, Freeland, Imlay City, Leslie, South Haven, Williamston. 

3-1: Alma, Armada, Battle Creek Harper Creek, Bay City John Glenn, Benton Harbor, Big Rapids, Cadillac, Edwardsburg, Flint Northwestern, Fowlerville, Gladwin, Grand Rapids Catholic Central, Houghton, Kingsford, Marysville, New Haven, Reed City, Warren Lincoln, Yale. 

CLASS C

6-0: Negaunee.

5-0: Bad Axe, Iron Mountain, Ithaca. 

4-0: Beaverton, Burton Bendle, Decatur, Erie-Mason, Flint Hamady, Johannesburg-Lewiston, Kalamazoo Hackett, Lakeview, McBain, Niles Brandywine, Sanduskey, Saugatuck, Shelby, Unionville-Sebewaing, White Pigeon. 

5-1: Detroit Community, Detroit Edison Public School Academy, Roscommon. 

4-1: Flint Beecher, Hanover-Horton, Millington, Saginaw Valley Lutheran, Southfield Christian, Ypsilanti Arbor Prep. 

3-1: Addison, Adrian Madison, Blissfield, Elkton-Pigeon-Bay Port Laker, Evart, Hemlock, Maple City Glen Lake, Custer Mason County Central, Montrose, Muskegon Heights Academy, North Muskegon, Pewamo-Westphalia, Reese, Schoolcraft, Tawas, Vandercook Lake, Whittemore-Prescott. 

CLASS D

5-0: Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell. 

4-0: Ewen-Trout Creek, Hillman, Onekama, Owendale-Gagetown, Pittsford, Powers North Central, Vestaburg, Wilson Nah Tah Wahsh. 

6-1: Adrian Lenawee Christian.

5-1: Marshall Academy, Waterford Our Lady.

4-1: Climax-Scotts, Marcellus Howardsville Christian. 

3-1: Bark River-Harris, Bear Lake, Bellaire, Boyne Falls, Brethren, Grand Rapids Ellington Academy of Arts & Technology, Fowler, Frankfort, Fulton-Middleton, Burton Genesee Christian, Leland, Martin, Mendon, Mio-Au Sable, Mount Pleasant Sacred Heart, Munising, Plymouth Christian, Rogers City, Wakefield-Marenisco.

March 9, 2015 (final regular season)

CLASS A

20-0: Clarkston, East Kentwood, Grand Rapids Forest Hills Central.

19-0: Detroit Western International. 

19-1: Kalamazoo Central, Muskegon, Walled Lake Western.

18-2: Ann Arbor Huron, Grand Ledge, Holly, Lansing Everett, Macomb Dakota, Stevensville Lakeshore, West Bloomfield, Wyoming. 

17-2: Redford Thurston. 

17-3: Auburn Hills Avondale, Clinton Township Chippewa Valley, Detroit U-D Jesuit, Grand Rapids Northview, Grand Rapids Ottawa Hills, North Farmington, Saginaw Arthur Hill.

16-3: Marquette.

CLASS B

20-0: New Haven.

19-1: Wyoming Godwin Heights.

14-1: Detroit Cesar Chavez Academy.

18-2: Battle Creek Harper Creek, Goodrich, Milan, Yale.

17-3: Imlay City, Otsego, Wayland.

15-3: Flint Northwestern.  

CLASS C

20-0: Beaverton, Hillsdale.

19-1: Hanover-Horton, Quincy, Shelby.

18-1: Flint Beecher.

18-2: Constantine, Iron Mountain, Ithaca, Jackson Lumen Christi, Laingsburg, McBain, Saginaw Michigan Lutheran Seminary.

17-2: Vestaburg.

17-3: Burton Bendle, Fennville, Ironwood, Leroy Pine River, Monroe St. Mary Catholic Central, Negaunee, Southfield Christian.

CLASS D

20-0: Cedarville, Lake Linden-Hubbell, Powers North Central, Waterford Our Lady.

19-1: Hillman, Holland Calvary, Lawrence.

18-1: Munising, Onekama.

18:2: Boyne Falls, Frankfort, Mio, Morenci.

15-2: Burton St. Thomas More Academy.

17-3: Bellaire, Peck.

March 2, 2015

CLASS A

19-0: East Kentwood, Grand Rapids Forest Hills Central.

18-0: Clarkston.

17-0: Detroit Western International.

19-1: Kalamazoo Central.

18-1: Muskegon, Walled Lake Western.

17-2: Detroit U-D Jesuit, Grand Ledge, Holly, Lansing Everett, Macomb Dakota, Stevensville Lakeshore, Wyoming.

17-3: Clinton Township Chippewa Valley, Grand Rapids Ottawa Hills, Saginaw Arthur Hill.

16-2: Alpena, Ann Arbor Huron, Redford Thurston, West Bloomfield.

16-3: Grand Rapids Northview.

15-3: Auburn Hills Avondale, North Farmington, Taylor Kennedy.

14-3: Marquette.

CLASS B

19-0: New Haven.

13-0: Detroit Cesar Chavez Academy. 

18-1: Wyoming Godwin Heights.

17-1: Yale. 

18-2: Goodrich, Milan.

17-2: Battle Creek Harper Creek.

16-3: Imlay City, Wayland.

15-3: Dowagiac, Flint Northwestern, Leslie, Onsted, Otsego.

CLASS C

19-0: Beaverton, Hillsdale.

18-0: Shelby.

18-1: Hanover-Horton, Iron Mountain.

17-1: Flint Beecher, Jackson Lumen Christi, Quincy. 

17-2: Fennville, Ithaca, Saginaw Michigan Lutheran Seminary.

16-2: Constantine, Laingsburg, McBain, Rochester Hills Lutheran Northwest. 

15-2: Vestaburg. 

17-3: Ironwood.

16-3: Burton Bendle.

15-3: Boyne City, Leroy Pine River, Negaunee, Southfield Christian, Union City.

14-3: Carson City-Crystal, Monroe St. Mary Catholic Central, Eau Claire. 

CLASS D

19-0: Lake Linden-Hubbell, Waterford Our Lady. 

18-0: Powers North Central. 

17-0: Cedarville.

19-1: Hillman.

18-1: Boyne Falls, Lawrence. 

17-1: Holland Calvary.

16-1: Munising, Onekama. 

12-1: Burton St. Thomas More. 

16-2: Frankfort, Morenci.

15-2: Mio. 

11-2: Mackinac Island. 

16-3: Allen Park Inter-City Baptist, Crystal Falls Forest Park, Peck. 

15-3: Bellaire, Mackinaw City.

February 23, 2015

CLASS A

17-0: Clarkston, Detroit Western International, East Kentwood, Grand Rapids Forest Hills Central.

17-1: Kalamazoo Central.

16-1: Grand Ledge, Muskegon, Walled Lake Western.

15-2: Holly, Lansing Everett, Macomb Dakota, North Farmington, Stevensville Lakeshore, Wyoming. 

14-2: Alpena, Detroit U-D Jesuit, Redford Thurston, Taylor Kennedy, West Bloomfield.

13-2: Ann Arbor Huron.

CLASS B

17-0: New Haven.

16-1: Wyoming Godwin Heights.

15-1: Yale.

13-1: Detroit Cesar Chavez Academy.

16-2: Goodrich, Milan.

15-2: Battle Creek Harper Creek. 

14-2: Dowagiac, Leslie.

13-2: Flint Northwestern.

CLASS C

18-0: Hillsdale

17-0: Beaverton

16-0: Shelby

16-1: Fennville, Hanover-Horton, Iron Mountain, Saginaw Michigan Lutheran Seminary.

15-1: Flint Beecher, Jackson Lumen Christi, Quincy.

15-2: Ithaca.

14-2: Constantine, Grand Rapids NorthPointe Christian, Laingsburg, McBain, Rochester Hills Lutheran Northwest.

13-2: Eau Claire, Monroe St. Mary Catholic Central, Vestaburg.

CLASS D

17-0: Lake Linden-Hubbell, Waterford Our Lady. 

16-0: Cedarville, Powers North Central.

15-0: Boyne Falls.

14-0: Munising, Onekama.

17-1: Hillman.

16-1: Holland Calvary.

15-1: Frankfort, Lawrence.

15-2: Republic-Michigamme.

14-2: Mio, Morenci.

February 16, 2015

CLASS A

16-0: Detroit Western International, East Kentwood.

15-0: Clarkston, Grand Ledge, Grand Rapids Forest Hills Central.

16-1: Kalamazoo Central.

15-1: Stevensville Lakeshore, Walled Lake Western.

14-1: Muskegon.

13-1: West Bloomfield. 

14-2: Detroit U-D Jesuit, Holly, Redford Thurston, Wyoming. 

13-2: Alpena, Lansing Everett, Macomb Dakota, Marquette, North Farmington.

12-2: Ann Arbor Huron, Taylor Kennedy.

CLASS B

15-0: New Haven.

14-1: Battle Creek Harper Creek, Wyoming Godwin Heights, Yale. 

13-1: Detroit Cesar Chavez Academy.

12-1: Flint Northwestern.

14-2: Goodrich, Milan.

13-2: Grant, Lakeview.

12-2: Benzonia Benzie Central, Clinton Township Clintondale, Dowagiac, Leslie.

CLASS C

17-0: Hillsdale.

15-0: Beaverton, Shelby.

14-0: Quincy.

15-1: Fennville, Iron Mountain.

14-1: Burton Bendle, Flint Beecher, Hanover-Horton, Saginaw Michigan Lutheran Seminary.

13-1: Jackson Lumen Christi.

11-1: Monroe St. Mary Catholic Central.

15-2: Ironwood.

13-2: Ithaca, Laingsburg, Millington.

12-2: Carson City-Crystal, Constantine, Grand Rapids NorthPointe Christian, McBain, Rochester Hills Lutheran Northwest.

11-2: Vestaburg.

10-2: Eau Claire.

CLASS D

16-0: Waterford Our Lady. 

15-0: Lake Linden-Hubbell.

14-0: Boyne Falls, Powers North Central.

13-0: Cedarville, Munising, Onekama.

15-1: Hillman, Holland Calvary.

14-1: Lawrence.

12-1: Frankfort.

11-1: Burton St. Thomas More.

13-2: Republic-Michigamme.

12-2: Morenci.

9-2: Mackinac Island.

February 9, 2015

CLASS A

14-0: Clarkston, Detroit Western International, East Kentwood. 

13-0: Grand Ledge, Grand Rapids Forest Hills Central. 

14-1: Kalamazoo Central. 

13-1: Detroit U-D Jesuit, Muskegon, Redford Thurston, Stevensville Lakeshore, Walled Lake Western.

11-1: West Bloomfield. 

CLASS B

13-0: New Haven.

12-0: Flint Northwestern.

10-0: Detroit Cesar Chavez Academy. 

13-1: Yale. 

12-1: Battle Creek Harper Creek, Lakeview, Wyoming Godwin Heights. 

CLASS C

15-0: Hillsdale.

14-0: Shelby. 

13-0: Beaverton.

12-0: Quincy. 

14-1: Ironwood.

13-1: Burton Bendle, Fennville, Iron Mountain, Saginaw Michigan Lutheran Seminary.

12-1: Flint Beecher, Hanover-Horton, Jackson Lumen Christi.

11-1: Constantine, Laingsburg, McBain.

10-1: Monroe St. Mary Catholic Central, Vestaburg. 

CLASS D

14-0: Waterford Our Lady.

13-0: Lake Linden-Hubbell, Onekama. 

12-0: Boyne Falls, Munising, Powers North Central. 

11-0: Burton St. Thomas More Academy.

9-0: Cedarville. 

13-1: Hillman.

12-1: Frankfort, Holland Calvary, Lawrence, Republic-Michigamme. 

11-1: Mio.

9-1: Mackinac Island.

February 2, 2015

CLASS A

13-0: Kalamazoo Central. 

12-0: Clarkston, Detroit Western International, East Kentwood, North Farmington, Walled Lake Western.

11-0: Grand Ledge, Grand Rapids Forest Hills Central.

CLASS B

12-0: New Haven, Yale. 

10-0: Detroit Cesar Chavez Academy, Flint Northwestern. 

CLASS C

13-0: Hillsdale, Ironwood. 

12-0: Saginaw Michigan Lutheran Seminary, Shelby. 

11-0: Beaverton, Iron Mountain.

10-0: Monroe St. Mary Catholic Central, Quincy.

9-0: Laingsburg. 

CLASS D

12-0: Waterford Our Lady.

11-0: Lake Linden-Hubbell, Onekama. 

10-0: Munising, Powers North Central. 

9-0: Boyne Falls, Burton St. Thomas More Academy. 

8-0: Cedarville.

January 26, 2015

CLASS A

11-0: Clarkston, Kalamazoo Central, Walled Lake Western.

10-0: Detroit Western International, North Farmington. 

9-0: Alpena, East Kentwood, Grand Ledge, Grand Rapids Forest Hills Central.

CLASS B 

11-0: Yale.

10-0: New Haven.

9-0: Detroit Cesar Chavez Academy, Flint Northwestern.

CLASS C

11-0: Hillsdale, Ironwood. 

10-0: Saginaw Michigan Lutheran Seminary.

9-0: Beaverton, Iron Mountain, Shelby. 

8-0: Laingsburg, Monroe St. Mary Catholic Central, Quincy, Vestaburg.

CLASS D 

12-0: Waterford Our Lady.

8-0: Boyne Falls, Holland Calvary, Lake Linden-Hubbell, Munising, Onekama, Powers North Central, Republic-Michigamme. 

7-0: Cedarville.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com.

January 20, 2015

CLASS A

9-0: Clarkston, Kalamazoo Central, Walled Lake Western.

8-0: Alpena, Detroit Western International, East Kentwood.

7-0: Grand Ledge, Grand Rapids Forest Hills Central, Middleville Thornapple Kelloggs.

CLASS B


9-0: Yale.

8-0: Battle Creek Harper Creek, New Haven.

7-0: Detroit Cesar Chavez Academy.

6-0: Alma, Flint Northwestern, Wyoming Godwin Heights.

CLASS C

9-0: Hillsdale, Ironwood, Millington. 

8-0: Beaverton, Burton Bendle, Saginaw Michigan Lutheran Seminary. 

7-0: Iron Mountain, Laingsburg, Shelby. 

6-0: Monroe St. Mary Catholic Central, Quincy, Vestaburg. 

5-0: East Jordan.

4-0: Unionville-Sebewaing.

CLASS D

10-0: Waterford Our Lady.

7-0: Cedarville. 

6-0: Burton St. Thomas More Academy, Holland Calvary, Lake Linden-Hubbell, Munising, Onekama, Powers North Central, Republic-Michigamme.

5-0: Boyne Falls.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com.

January 12, 2015

CLASS A

7-0: North Farmington, Walled Lake Western.

6-0: Alpena, Clarkston, Clinton Township Chippewa Valley, Dearborn Fordson, Detroit Western International, East Kentwood, Grand Rapids Forest Hills Central, Kalamazoo Central, West Bloomfield, Wyoming.

5-0: Grand Ledge.

4-0: Middleville Thornapple Kellogg.

CLASS B

7-0: Detroit Cesar Chavez Academy, Detroit Henry Ford, Imlay City, Yale.

6-0: Battle Creek Harper Creek, Lakeview, Muskegon Oakridge, New Haven.

5-0: Flint Northwestern, Frankenmuth, Marshall, Stanton Central Montcalm, Wayland, Wyoming Godwin Heights.

4-0: Alma.

CLASS C

7-0: Beaverton, Hillsdale, Millington.

6-0: Burton Bendle, Flint Beecher, Ironwood, Saginaw Michigan Lutheran Seminary.

5-0: Constantine, Iron Mountain, Jackson Lumen Christi, Laingsburg, McBain, Shelby.

4-0: East Jordan, Monroe St. Mary Catholic Central, Quincy, Vestaburg.

3-0: Ishpeming.

2-0: Unionville-Sebewaing.

CLASS D

8-0: Waterford Our Lady. 

6-0: Cedarville, Crystal Falls Forest Park.

5-0: Ann Arbor Central Academy, Holland Calvary, Powers North Central, Republic-Michigamme.

4-0: Boyne Falls, Burton St. Thomas More Academy, Frankfort, Lake Linden-Hubbell, McBain Northern Michigan Christian, Muskegon Catholic Central, Onaway, Onekama.

2-0: Munising.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com.

January 5, 2015

CLASS A

6-0: Grand Rapids Forest Hills Central, Kalamazoo Central, Walled Lake Western.

5-0: Bloomfield Hills, Canton, Dearborn Fordson, Detroit U-D Jesuit, East Kentwood, North Farmington, Plymouth, West Bloomfield, Wyoming. 

4-0: Allen Park, Clarkston, Clinton Township Chippewa Valley, Detroit Western International, Oxford. 

3-0: Grand Ledge, Middleville Thornapple Kellogg, Oak Park, Utica Eisenhower. 

CLASS B

5-0: Battle Creek Harper Creek, Benton Harbor, Detroit Cesar Chavez Academy, Detroit Henry Ford, Goodrich, Imlay City, Wayland, Wyoming Godwin Heights. 

4-0: Birch Run, Lakeview, New Haven, Stanton Central Montcalm.

3-0: Alma, Benzie Central, Flint Northwestern, Frankenmuth, Gladstone, Grayling, Hamilton, Haslett, Kentwood Grand River Prep, Marshall, Onsted.

2-0: Warren Lincoln. 

CLASS C

5-0: Hillsdale, Millington, Union City.

4-0: Beaverton, Burton Bendle, Constantine, Dansville, East Jordan, Flint Beecher, Iron Mountain, Ironwood, Jackson Lumen Christi, Kalamazoo Hackett, Shelby, Vandercook Lake.

3-0: Indian River Inland Lakes, Laingsburg, Leroy Pine River, McBain, Quincy, Saginaw Michigan Lutheran Seminary, Vestaburg. 

2-0: Ann Arbor Greenhills, Carson City-Crystal, Manchester, Monroe St. Mary Catholic Central, Unionville-Sebewaing.

1-0: Ishpeming, Pontiac Academy for Excellence. 

CLASS D

6-0: Waterford Our Lady. 

5-0: Ann Arbor Central Academy, Crystal Falls Forest Park, Watersmeet. 

4-0: Akron-Fairgrove, Bark River-Harris, Cedarville, DeTour, Fulton, Mio, Mount Pleasant Sacred Heart, Powers North Central, Republic-Michigamme.

3-0: Boyne Falls, Burton St. Thomas More Academy, Frankfort, Holland Calvary, Lake Linden-Hubbell, Lawrence, McBain Northern Michigan Christian, Muskegon Catholic Central, Onaway, Wyoming West Michigan Lutheran.

2-0: Ellsworth, Onekama.

1-0: Grand Marais Burt Township, Mackinac Island, Munising.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com.