Girls Basketball Rankings

 
Basketball rankings are compiled by the Associated Press panel of media voters, and are not licensed to be listed on this website. The MHSAA does not supply input to the AP rankings. However, listed below are undefeated teams based on results posted to the Score Center on MHSAA.com. Teams with one or more losses will be included in listings later in the season as the number of undefeated teams dwindles. 

February 26, 2018 (final)

(Minimum 13 wins with no more than four losses.)

CLASS A

20-0: East Kentwood, East Lansing. 

19-1: DeWitt, Saginaw Heritage, St. Clair Shores Lakeview, Walled Lake Western. 
18-1: Ann Arbor Huron. 

18-2: Birmingham Groves, Coldwater, Dearborn Fordson, Flint Carman-Ainsworth, Muskegon, Royal Oak.
17-2: St. Joseph, Trenton. 
16-2: Auburn Hills Avondale. 

17-3: Bay City Western, East Grand Rapids, Farmington Hills Mercy, Howell, Macomb Dakota, Utica Eisenhower.  
14-3: Kalamazoo Central.
13-3: Detroit Martin Luther King. 

16-4: Clarkston, Flushing, Lowell, Wayne Memorial. 
15-4: Bloomfield Hills Marian. 

CLASS B

20-0: Kingsley, Stanton Central Montcalm. 

19-1: Armada, Comstock, Dearborn Advanced Tech, Edwardsburg, Hamilton, Jackson Northwest. 

18-2: Big Rapids, Freeland, Michigan Center, New Boston Huron.

17-3: Birch Run, Ida, Muskegon Oakridge, Three Rivers, Williamston.
16-3: Detroit Mumford, St. Clair. 
14-3: Detroit Communication Media Arts. 

16-4: Benzie Central, Carleton Airport, Chelsea, Comstock Park, Grand Rapids South Christian. 
15-4: Detroit Country Day, Goodrich, River Rouge. 

CLASS C

20-0: Negaunee, Pewamo-Westphalia, Pittsford, Schoolcraft. 

19-1: Centreville, Reese, St. Ignace. 
17-1: Detroit Edison Public School Academy. 

18-2: Gobles, Homer, Maple City Glen Lake, New Lothrop, Niles Brandywine.
17-2: Laingsburg. 

17-3: Carson City-Crystal, Hartford, Hemlock, Ishpeming, Kent City, Manton, Muskegon Western Michigan Christian, Sandusky, Traverse City St. Francis. 

16-4: Byron, Charlevoix, Erie-Mason, Grass Lake, Iron River West Iron County, Saginaw Valley Lutheran, Shelby, Springport. 

CLASS D

20-0: Mount Pleasant Sacred Heart. 
19-0: Kingston. 

19-1: Adrian Lenawee Christian, Chassell, Gaylord St. Mary, Hillman, Lutheran Westland, Munising. 

18-2: Bellevue. 
17-2: Allen Park Inter-City Baptist, Harbor Springs Harbor Light Christian. 
14-2: Lake Leelanau St. Mary. 

17-3: Bellaire, Cedarville, Fruitport Calvary Christian, St. Joseph Michigan Lutheran.
15-3: Chesterfield Austin Catholic. 

16-4: Athens, Battle Creek Calhoun Christian, Morenci.
15-4: Ewen-Trout Creek, Rogers City, Waterford Our Lady. 

February 19, 2018

(Minimum 13 wins with no more than three losses.)

CLASS A

18-0: East Lansing.
17-0: East Kentwood, Saginaw Heritage. 

18-1: St. Clair Shores Lakeview. 
17-1: DeWitt.

16-1: Ann Arbor Huron, Walled Lake Western. 

17-2: Utica Eisenhower.
16-2: Birmingham Groves, Coldwater, Dearborn Fordson, Howell.
15-2: Flint Carman-Ainsworth, Muskegon, Royal Oak, St. Joseph, Trenton. 

14-2: Auburn Hills Avondale.

16-3: Macomb Dakota.
15-3: East Grand Rapids, Farmington Hills Mercy.
14-3: Bay City Western, Bloomfield Hills Marian.
13-3: Detroit Martin Luther King.


CLASS B

19-0: Kingsley. 
18-0: Stanton Central Montcalm. 

18-1: Comstock. 
17-1: Dearborn Advanced Tech, Edwardsburg, Hamilton, Jackson Northwest.
16-1: Armada. 

16-2: Big Rapids, Freeland, New Boston Huron. 
15-2: Michigan Center. 

16-3: Muskegon Oakridge.
15-3: Birch Run, Detroit Mumford, Ida, St. Clair, Three Rivers, Williamston.
14-3: Comstock Park.

CLASS C

19-0: Negaunee, Pittsford.
18-0: Pewamo-Westphalia, Schoolcraft. 

18-1: Centreville, St. Ignace.
17-1: 
Maple City Glen Lake, Reese.
16-1: New Lothrop. 
15-1: Detroit Edison Public School Academy. 

17-2: Niles Brandywine.
16-2: Gobles, Homer, Muskegon Western Michigan Christian. 
14-2: Hemlock, Laingsburg. 

16-3: Hartford, Kent City, Sandusky. 
15-3: Carson City-Crystal, Ishpeming, Manton.   
14-3: Charelvoix, Traverse City St. Francis. 
13-3: Monroe St. Mary Catholic Central.


CLASS D

18-0: Kingston, Mount Pleasant Sacred Heart. 

18-1: Chassell, Gaylord St. Mary, Hillman. 
17-1: Adrian Lenawee Christian, Harbor Springs Harbor Light Christian, Munising.
14-1: Lutheran Westland. 

15-2: Allen Park Inter-City Baptist, Bellevue. 

16-3: Fruitport Calvary Christian. 
15-3: Athens, Bark River-Harris.
14-3: Bellaire, Ewen-Trout Creek, Morenci.
13-3: Cedarville, Chesterfield Austin Catholic.

February 12, 2018

(Minimum 11 wins with no more than three losses.)

CLASS A

16-0: East Kentwood, St. Clair Shores Lakeview. 
15-0: East Lansing. 
14-0: Saginaw Heritage. 

15-1: DeWitt, Utica Eisenhower. 
14-1: Ann Arbor Huron, Bay City Western, Coldwater, Walled Lake Western. 

15-2: Farmington Hills Mercy.
14-2: Dearborn Fordson, Howell, St. Joseph. 
13-2: Birmingham Groves, Detroit Martin Luther King, Muskegon, Royal Oak, Trenton. 
12-2: Auburn Hills Avondale, Flint Carman-Ainsworth. 

14-3: Marquette.  
13-3: Bloomfield Hills Marian, East Grand Rapids, Flushing, Macomb Dakota, Oxford, Zeeland East.
12-3: Farmington, Grosse Pointe North, Lowell, Walled Lake Central.

CLASS B

17-0: Kingsley.
16-0: Stanton Central Montcalm. 

16-1: Edwardsburg. 
15-1: Big Rapids, Hamilton, Williamston. 
14-1: Armada, Comstock, Dearborn Advanced Tech, Ida, Jackson Northwest. 

15-2: Freeland.
14-2: Grand Rapids South Christian. 
13-2: Battle Creek Pennfield, Michigan Center. 
12-2: Detroit Communication Media Arts, Detroit Country Day, New Boston Huron, Tawas.
11-2: Detroit Collegiate Prep.

14-3: Benzonia Benzie Central, Muskegon Oakridge.
13-3: Birch Run, Carleton Airport, Chelsea, Comstock Park, Dearborn Henry Ford Academy, Detroit Mumford, Reed City, Three Rivers.
12-3: St. Clair.

CLASS C

17-0: Negaunee, Schoolcraft, St. Ignace. 
16-0: Pewamo-Westphalia, Pittsford. 

16-1: Maple City Glen Lake. 
15-1: Centreville, Detroit Edison Public School Academy, Reese. 
13-1: Laingsburg, New Lothrop. 

15-2: Muskegon Western Michigan Christian, Niles Brandywine. 
14-2: Hartford. 
13-2: Gobles, Hemlock, Homer, Iron River West Iron County. 
12-2: Byron, Traverse City St. Francis. 
11-2: Flint Beecher, Monroe St. Mary Catholic Central.

15-3: Kent City.
14-3: Sandusky. 
13-3: Carson City-Crystal, Ishpeming, Manton, Springport.
12-3: Charlevoix, Marlette, Saginaw Valley Lutheran.

CLASS D

16-0: Kingston. 
15-0: Mount Pleasant Sacred Heart. 

17-1: Harbor Springs Harbor Light Christian.
16-1: Chassell, Gaylord St. Mary. 
15-1: Adrian Lenawee Christian, Hillman. 
14-1: Munising. 

14-2: Athens. 
13-2: Allen Park Inter-City Baptist, Cedarville. 
12-2: Bellevue.
11-2: Lake Leelanau St. Mary. 

14-3: Fruitport Calvary Christian, Marine City Cardinal Mooney, Morenci. 
13-3: Bark River-Harris, Bellaire, Waterford Our Lady.
12-3: Ewen-Trout Creek, Rogers City, St. Joseph Michigan Lutheran.
11-3: Chesterfield Austin Catholic.

February 5, 2018

(Minimum 10 wins with no more than two losses.)

CLASS A

16-0: St. Clair Shores Lakeview.
15-0: East Kentwood, East Lansing.
12-0: Saginaw Heritage.  

15-1: Utica Eisenhower. 
14-1: Ann Arbor Huron, Coldwater, DeWitt. 
13-1: Bay City Western, Walled Lake Western. 

14-2: Dearborn Fordson.
13-2: Farmington Hills Mercy, Flushing, Howell, St. Joseph.
12-2: Birmingham Groves, Muskegon, Royal Oak, Trenton. 
11-2: Auburn Hills Avondale, Detroit Martin Luther King, Grosse Pointe North. 
10-2: Flint Carman-Ainsworth. 

CLASS B

15-0: Kingsley, Stanton Central Montcalm. 

15-1: Edwardsburg, Williamston.
14-1: Big Rapids.
13-1: Comstock, Hamilton, Ida, Jackson Northwest. 
12-1: Armada, Dearborn Advanced Tech. 
11-1: Detroit Communication Media Arts.

13-2: Benzonia Benzie Central, Freeland.
12-2: Battle Creek Pennfield, Detroit Country Day, St. Clair.
11-2: Grand Rapids South Christian, Michigan Center, New Boston Huron.
10-2: Detroit Collegiate Prep, Tawas. 

CLASS C

15-0: Pittsford, Schoolcraft. 
14-0: Pewamo-Westphalia, St. Ignace. 
13-0: Negaunee. 

14-1: Centreville, Maple City Glen Lake, Reese. 
13-1: Detroit Edison Public School Academy. 
12-1: Laingsburg. 
11-1: Monroe St. Mary Catholic Central, New Lothrop. 

14-2: Niles Brandywine, Sandusky. 
13-2: Muskegon Western Michigan Christian.
12-2: Byron, Gobles, Hartford, Ishpeming, Saginaw Valley Lutheran, Springport. 
11-2: Flint Beecher, Hemlock.
10-2: Homer, Iron River West Iron County, Marlette, Traverse City St. Francis. 

CLASS D

14-0: Kingston, Mount Pleasant Sacred Heart. 

14-1: Gaylord St. Mary, Harbor Springs Harbor Light Christian. 
13-1: Adrian Lenawee Christian, Hillman, Munising. 
12-1: Chassell.

14-2: Athens. 
13-2: Cedarville. 
12-2: Allen Park Inter-City Baptist, Bellaire, Bellevue, Marine City Cardinal Mooney, Morenci, St. Joseph Michigan Lutheran. 
10-2: Lake Leelanau St. Mary. 

January 29, 2018

(Minimum eight wins with no more than two losses.)

CLASS A

14-0: East Kentwood, St. Clair Shores Lakeview. 
12-0: Bay City Western, East Lansing.
11-0: Saginaw Heritage.

13-1: Coldwater, Utica Eisenhower. 
12-1: DeWitt, Howell, Walled Lake Western. 
11-1: Ann Arbor Huron.
10-1: Bloomfield Hills Marian. 

12-2: Dearborn Fordson. 
11-2: Birmingham Groves, Clarkston, Farmington Hills Mercy, St. Joseph. 
10-2: Detroit Martin Luther King, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Lowell, Muskegon, Royal Oak, Trenton. 
9-2: Grosse Pointe North. 
8-2: Auburn Hills Avondale.

CLASS B

14-0: Stanton Central Montcalm, Williamston. 
12-0: Kingsley. 

12-1: Big Rapids, Clawson, Edwardsburg, Hamilton, Jackson Northwest. 
11-1: Armada, Chelsea, Comstock. 
10-1: Alma, Dearborn Advanced Tech, Detroit Communication Media Arts, Ida. 
8-1: Tawas. 

11-2: Carleton Airport, Freeland, Gladwin.
10-2: Battle Creek Pennfield, Benzonia Benzia Central, Birch Run, Grand Rapids South Christian, Michigan Center, New Boston Huron, Reed City, St. Clair.  
8-2: Detroit Country Day. 

CLASS C

13-0: Pewamo-Westphalia, Schoolcraft. 
12-0: Negaunee, Pittsford, St. Ignace.

12-1: Byron, Centreville, Maple City Glen Lake, Reese. 
11-1: Detroit Edison Public School Academy, Hemlock, Springport. 
10-1: Laingsburg. 
9-1: Monroe St. Mary Catholic Central. 
8-1: New Lothrop, Traverse City St. Francis. 

12-2: Sandusky. 
11-2: Muskegon Western Michigan Christian, Niles Brandywine. 
10-2: Gobles, Ishpeming. 
9-2: Carson City-Crystal, Flint Beecher, Hartford, Homer, Iron River West Iron County, Marlette. 
8-2: Grand Rapids NorthPointe Christian.

CLASS D


13-0: Athens. 
12-0: Mount Pleasant Sacred Heart. 
11-0: Kingston. 

11-1: Adrian Lenawee Christian, Chassell, Gaylord St. Mary, Harbor Springs Harbor Light Christian, St. Joseph Michigan Lutheran. 
10-1: Hillman, Munising. 

12-2: Cedarville. 
11-2: Bellaire. 
10-2: Marine City Cardinal Mooney, Morenci, Waterford Our Lady. 
9-2: Allen Park Inter-City Baptist, Lake Leelanau St. Mary.
8-2: Bellevue. 

January 22, 2018

(Minimum seven wins with no more than two losses.)

 

CLASS A

 

12-0: East Kentwood, St. Clair Shores Lakeview. 

11-0: Bay City Western, East Lansing. 

10-0: Saginaw Heritage. 

 

11-1: Coldwater, DeWitt, Farmington Hills Mercy. 

10-1: Ann Arbor Huron, Howell, Utica Eisenhower, Walled Lake Western. 

9-1: Bloomfield Hills Marian, Royal Oak. 

8-1: Battle Creek Harper Creek, East Grand Rapids. 

7-1: Auburn Hills Avondale. 

 

9-2: Birmingham Groves, Clarkston, Dearborn, Dearborn Fordson, Flushing, Macomb Dakota, Oxford, St. Joseph. 

8-2: Caledonia, Detroit Martin Luther King, Lowell, Muskegon, Trenton.

7-2: Dearborn Heights Crestwood, Flint Carman-Ainsworth, Grosse Pointe North. 

 

CLASS B

 

13-0: Stanton Central Montcalm, Williamston. 

10-0: Kingsley. 

 

11-1: Big Rapids, Comstock.

10-1: Carleton Airport, Chelsea, Clawson, Edwardsburg, Gladwin, Hamilton.

9-1: Alma, Armada, Dearborn Advanced Tech, Jackson Northwest, New Boston Huron. 

8-1: Detroit Country Day, Ida.

7-1: Detroit Collegiate Prep, Tawas. 

 

10-2: Freeland. 

9-2: Benzonia Benzie Central, Birch Run, Michigan Center, Reed City, Three Rivers. 

8-2: Goodrich, Grand Rapids South Christian, Kalkaska, St. Clair.

7-2: Battle Creek Pennfield. 

 

CLASS C

 

11-0: Negaunee, Pewamo-Westphalia, Schoolcraft.

10-0: Hemlock, Pittsford, St. Ignace. 

 

11-1: Sandusky. 

10-1: Byron, Centreville, Ishpeming, Maple City Glen Lake, Reese. 

9-1: Detroit Edison Public School Academy, Springport. 

8-1: Grand Rapids NorthPointe Christian, Laingsburg. 

7-1: Flint Beecher, Monroe St. Mary Catholic Central. 

 

10-2: Muskegon Western Michigan Christian, Niles Brandywine. 

8-2: Allen Park Cabrini, Carson City-Crystal, Gobles, Grass Lakes, Homer, Iron River West Iron County.

7-2: Bronson, Hartford, Marlette. 

 

CLASS D

 

11-0: Athens, Harbor Springs Harbor Light Christian.

10-0: Mount Pleasant Sacred Heart. 

8-0: Kingston. 

 

11-1: Cedarville.

10-1: Chassell, St. Joseph Michigan Lutheran. 

9-1: Gaylord St. Mary, Munising. 

8-1: Adrian Lenawee Christian, Hillman, Lake Leelanau St. Mary.

7-1: Bellevue.

 

10-2: Bellaire. 

8-2: Chesterfield Austin Catholic, Morenci, Waterford Our Lady. 

7-2: Marine City Cardinal Mooney.

January 15, 2018

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

11-0: St. Clair Shores Lakeview. 
10-0: Bay City Western, East Kentwood. 
9-0: East Lansing. 
8-0: Saginaw Heritage. 

10-1: DeWitt
9-1: Ann Arbor Huron, Coldwater, Farmington Hills Mercy, Howell, Hudsonville, Marquette. 
8-1: Dearborn, Macomb Dakota, Royal Oak, Trenton, Utica Eisenhower, Walled Lake Western. 
7-1: Auburn Hills Avondale, East Grand Rapids. 
6-1: Battle Creek Harper Creek, Bloomfield Hills Marian.

8-2: Birmingham Groves, Clarkston, Dearborn Fordson, Farmington, Port Huron Northern. 
7-2: Caledonia, Detroit Cody, Detroit Martin Luther King, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Grand Haven, Monroe, Okemos, Oxford, St. Joseph, Temperance Bedford, Zeeland East. 
6-2: Fraser, Holland West Ottawa, Lowell, Muskegon, Novi, St. Johns. 

CLASS B


11-0: Stanton Central Montcalm.
10-0: Williamston.
9-0: New Boston Huron, Reed City. 
8-0: Armada, Kingsley. 

9-1: Big Rapids, Chelsea, Clawson, Comstock, Hamilton. 
8-1: Carleton Airport, Detroit Country Day, Gladwin. 
7-1: Alma, Dearborn Advanced Tech, Edwardsburg, Ida, Jackson Northwest, Kalkaska, Three Rivers. 
6-1: Battle Creek Pennfield, Birch Run, Detroit Collegiate Prep, Goodrich, St. Clair, Tawas. 

8-2:
Freeland, Onsted. 
7-2: Benzonia Benzie Central, Detroit West Side Academy, Ludington, Michigan Center, Plainwell. 
6-2: Corunna, Detroit University Prep, Grand Rapids South Christian.

CLASS C

9-0: Hemlock, Maple City Glen Lake, Negaunee, Pewamo-Westphalia, Pittsford, Schoolcraft, Springport, St. Ignace. 

9-1: Reese, Sandusky. 
8-1: Byron, Centreville, Flint Beecher, Ishpeming, Muskegon Western Michigan Christian, Niles Brandywine. 
7-1: Detroit Edison Public School Academy, Gobles, Grand Rapids NorthPointe Christian, Watervliet.
6-1: Monroe St. Mary Catholic Central. 

8-2: Farwell, Grand Rapids Covenant Christian, Kent City.
7-2: Allen Park Cabrini, Canton Prep, Carson City-Crystal, Erie-Mason, Grass Lake, Homer, Iron River West Iron County. 
6-2: Bronson, Ottawa Lake Whiteford, Saginaw Valley Lutheran. 

CLASS D

11-0:
Harbor Springs Harbor Light Christian.
10-0: Athens.
9-0: Mount Pleasant Sacred Heart. 
8-0: Kingston.
7-0: Adrian Lenawee Christian. 

9-1: Bellaire, Cedarville. 
8-1: Chassell, St. Joseph Michigan Lutheran. 
7-1: Bellevue, Gaylord St. Mary, Hillman, Lake Leelanau St. Mary, Munising. 
6-1: Bear Lake. 

8-2: Bark River-Harris, Battle Creek St. Philip. 
7-2: Brethren, Morenci, Novi Franklin Road Christian, Waterford Our Lady. 
6-2: Austin Catholic, Central Lake, Wyoming West Michigan Lutheran.

January 8, 2018

(Minimum five wins with no more than two losses.)

CLASS A

9-0: East Kentwood, St. Clair Shores Lakeview. 
8-0: Saginaw Heritage. 
7-0: Bay City Western, Caledonia, East Lansing. 

9-1: DeWitt.
8-1: Ann Arbor Huron, Coldwater, Marquette. 
7-1: Detroit Cody, Farmington Hills Mercy, Howell, Hudsonville, Romeo, Trenton, Utica Eisenhower. 
6-1: Bloomfield Hills Marian, Dearborn, East Grand Rapids, Macomb Dakota, Oxford, Royal Oak, Walled Lake Western. 
5-1: Auburn Hills Avondale, Battle Creek Harper Creek, Holland West Ottawa, Lowell. 

7-2: Clarkston, Flushing, Monroe, Port Huron Northern.
6-2: Birmingham Groves, Dearborn Fordson, Detroit Martin Luther King, Farmington, Flint Carman-Ainsworth, Grand Haven, Northville, Rockford, Temperance Bedford.
5-2: Brighton, Grand Rapids Northview, Hartland, Novi, Richland Gull Lake, St. Johns, St. Joseph, Walled Lake Central, Zeeland East, Zeeland West.

CLASS B

9-0: Stanton Central Montcalm, Williamston.
8-0: Big Rapids. 
7-0: Armada, Benzonia Benzie Central, Kalkaska, Reed City. 
6-0: Battle Creek Pennfield, Carleton Airport, Gladwin, Kingsley, New Boston Huron. 

7-1: Chelsea, Clawson, Comstock. 
6-1: Alma, Birch Run, Detroit Country Day, Hamilton, Ida, Jackson Northwest, Onsted, Plainwell. 
5-1: Dearborn Advanced Tech, Edwardsburg, Fowlerville, Goodrich, St. Clair, Three Rivers. 

7-2: Detroit West Side Academy.
6-2: Corunna, Dearborn Henry Ford Academy, Freeland, Grosse Ile, Michigan Center.
5-2: Clare, Detroit University Prep, Essexville Garber, Ludington, Ovid-Elsie, Whitehall.

CLASS C

9-0: Negaunee.
8-0: Pittsford, Schoolcraft, Springport. 
7-0: Hemlock, Maple City Glen Lake, Pewamo-Westphalia, St. Ignace. 
6-0: Detroit Edison Public School Academy. 
5-0: Laingsburg. 

8-1: Flint Beecher, Sandusky. 
7-1: Beaverton, Ishpeming, Reese. 
6-1: Byron, Centreville, Erie-Mason, Muskegon Western Michigan Christian, Niles Brandywine. 
5-1: Gobles, Grand Rapids NorthPointe Christian, Marlette, Watervliet. 

7-2: Brown City, Kent City.
6-2: Carson City-Crystal, Farwell, Grand Rapids Covenant Christian, Grass Lake, Harbor Beach, Homer, Iron River West Iron County, Quincy, Ypsilanti Arbor Prep. 
5-2: Bronson, Grand Traverse Academy, Madison Heights Bishop Foley, Manchester, Scottville Mason County Central, Oscoda, Ottawa Lake Whiteford, Saginaw Arts & Sciences, St. Louis. 

CLASS D

9-0: Athens. 
8-0: Harbor Springs Harbor Light Christian, Kingston. 
7-0: Adrian Lenawee Christian, Mount Pleasant Sacred Heart. 
6-0: Austin Catholic.
5-0: Bear Lake. 

8-1: Bark River-Harris. 
7-1: Cedarville, Gaylord St. Mary. 
6-1: Bellaire, Bellevue, Brethren, Chassell, Munising. 
5-1: Hillman, Lake Leelanau St. Mary, Painesdale-Jeffers, Portland St. Patrick, St. Joseph Michigan Lutheran. 

7-2: Waterford Our Lady.
6-2: Battle Creek St. Philip, Ewen-Trout Creek, Mackinaw City, Morenci, Pickford.
5-2: Felch North Dickinson, Kinde-North Huron, Muskegon Catholic Central, Novi Franklin Road Christian, Ontonagon. 

February 27, 2017 (final)

(Minimum 12 wins with no more than four losses.)

CLASS A

19-1: Bloomfield Hills, Detroit Martin Luther King, DeWitt, East Kentwood, Hartland, Saginaw Heritage, St. Clair Shores Lakeview. 

18-2: Battle Creek Lakeview, Birmingham Groves, East Lansing, Midland Dow, Warren Cousino, Ypsilanti Community. 

17-3: East Grand Rapids, Farmington Hills Mercy, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Howell, Marquette, Muskegon Mona Shores, Northville, Port Huron Northern, Trenton, Utica Ford. 
16-3: Detroit Cody, Kalamazoo Central.

16-4: Belleville, Berkley, Brownstown Woodhaven, Dearborn, Grand Rapids Christian, New Boston Huron, St. Joseph, Walled Lake Western. 
15-4: Detroit Renaissance, Southfield Arts & Technology, Wayne Memorial.

CLASS B

20-0: Freeland, Ypsilanti Arbor Prep. 

19-1: Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Houghton, Williamston. 
18-1: Detroit Country Day.

18-2: Edwardsburg, Ida, Marshall, Muskegon Oakridge, Olivet. 

17-3: Birch Run, Comstock, Croswell-Lexington, Kingsley, Marine City, Otsego, Wyoming Godwin Heights. 
16-3: Carleton Airpoirt, Kalkaska. 
15-3: Buchanan. 
12-3: Detroit Denby. 

16-4: Bay City John Glenn, Big Rapids, Holland Christian, Ithaca, Ludington, Sault Ste. Marie. 
13-4: River Rouge.

CLASS C

20-0: Munising, Sandusky. 

19-1: Centreville, Norway, Traverse City St. Francis. 

18-2: Blissfield, Kingston, Leroy Pine River, Pewamo-Westphalia, Reese, St. Ignace.
17-2: Carson City-Crystal. 

17-3: Adrian Madison, Bath, Burton Bendle, Galesburg-Augusta, Laingsburg, Maple City Glen Lake, Michigan Center, Napoleon. 
16-3: Springport.

16-4: Byron, Gobles, Hemlock, Homer, Ishpeming, Kalamazoo Hackett, Kent City, Madison Heights Bishop Foley, New Lothrop, Niles Brandywine, Shelby, Watervliet.
14-4: Ann Arbor Greenhills.

CLASS D

20-0: Pittsford.

19-1: Fruitport Calvary Christian, Hillman, Mount Pleasant Sacred Heart.
18-1: Ann Arbor Rudolf Steiner.

18-2: Gaylord St. Mary, St. Joseph Michigan Lutheran.
17-2: Baraga.

16-4: Bay City All Saints, Bellaire, Bellevue, Brethren, Crystal Falls Forest Park, Morrice, Novi Franklin Road Christian, Pickford.
13-4: Northport.

February 20, 2017

(Minimum 12 wins with no more than three losses.)

CLASS A

18-1: Detroit Martin Luther King, St. Clair Shores Lakeview. 
17-1: DeWitt, East Kentwood, Hartland, Saginaw Heritage, Ypsilanti Community. 
16-1: Bloomfield Hills. 

17-2: Farmington Hills Mercy, Flint Carman-Ainsworth, Utica Ford, Warren Cousino. 
16-2: Battle Creek Lakeview, Birmingham Groves, East Lansing, Howell, Marquette, Midland Dow, Northville. 
15-2: Flushing. 

17-3: Port Huron Northern. 
15-3: Brownstown Woodhaven, East Grand Rapids, Muskegon Mona Shores, Trenton, Waterford Kettering. 
14-3: Detroit Cody, Grand Rapids Christian, Wayne Memorial. 
13-3: Detroit Renaissance. 

CLASS B

19-0: Freeland.
18-0: Ypsilanti Arbor Prep. 

18-1: Houghton. 
17-1: Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Williamston. 
16-1: Detroit Country Day. 

17-2: Muskegon Oakridge. 
16-2: Edwardsburg, Ida, Marshall, Olivet. 
15-2: Otsego. 
13-2: Comstock. 

17-3: Marine City. 
15-3: Birch Run, Buchanan, Croswell-Lexington, Wyoming Godwin Heights. 
14-3: Carleton Airport, Kingsley. 
13-3: Kalkaska.
12-3: Detroit Denby. 

CLASS C

18-0: Norway, Sandusky.
17-0: Munising. 

18-1: Centreville. 
16-1: Traverse City St. Francis. 

17-2: Burton Bendle, Kingston, St. Ignace. 
16-2: Adrian Madison, Blissfield, Carson City-Crystal, Leroy Pine River, Pewamo-Westphalia, Reese. 

15-3: Bath. 
14-3: Galesburg-Augusta, Ishpeming, Laingsburg, Maple City Glen Lake, Monroe St. Mary Catholic Central, Springport. 
13-3: Gobles, Michigan Center.
12-3: Detroit Edison PSA. 

CLASS D

18-0: Pittsford. 

17-1: Fruitport Calvary Christian, Gaylord St. Mary, Mount Pleasant Sacred Heart. 
16-1: Ann Arbor Rudolf Steiner, Hillman. 

17-2: St. Joseph Michigan Lutheran. 
15-2: Baraga.

16-3: Crystal Falls Forest Park. 
15-3: Bay City All Saints. 
14-3: Custer Mason County Eastern, Waterford Our Lady.  
12-3: Northport. 

February 13, 2017

(Minimum 10 wins with no more than two losses.)

CLASS A

16-1: Detroit Martin Luther King, DeWitt, East Kentwood, St. Clair Shores Lakeview, Utica Ford. 
15-1: Hartland, Northville, Saginaw Heritage, Ypsilanti Community. 
14-1: Bloomfield Hills. 

16-2: Port Huron Northern. 
15-2: Farmington Hills Mercy, Marquette, Warren Cousino. 
14-2: Battle Creek Lakeview, Birmingham Groves, East Lansing, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Howell, Midland Dow, Trenton, Waterford Kettering. 
13-2: Detroit Cody. 

CLASS B

17-0: Houghton, Ypsilanti Arbor Prep. 
16-0: Freeland.
15-0: Detroit Country Day. 

15-1: Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Williamston. 
13-1: Carleton Airport. 

15-2: Olivet. 
14-2: Ida, Marshall, Otsego. 
13-2: Buchanan, Comstock, Edwardsburg. 
12-2: Kalkaska. 

CLASS C

16-0: Munising, Norway, Sandusky. 

16-1: Centreville. 
14-1: Laingsburg, Traverse City St. Francis. 

15-2: Adrian Madison, Burton Bendle, Kingston, St. Ignace. 
14-2: Blissfield, Byron, Carson City-Crystal, Leroy Pine River, Pewamo-Westphalia, Reese. 
13-2: Bath, Galesburg-Augusta, Harbor Beach, Springport. 
12-2: Maple City Glen Lake. 

CLASS D

17-0: Pittsford. 

16-1: Fruitport Calvary Christian.
15-1: Gaylord St. Mary, Mount Pleasant Sacred Heart. 
14-1: Hillman.
13-1: Ann Arbor Rudolf Steiner. 

15-2: St. Joseph Michigan Lutheran.
14-2: Baraga. 
13-2: Custer Mason County Eastern, Waterford Our Lady. 
11-2: Northport. 

February 6, 2017

(Minimum eight wins with no more than two losses.)

CLASS A

14-0: Saginaw Heritage, Ypsilanti Community. 

15-1: Detroit Martin Luther King, St. Clair Shores Lakeview. 
14-1: DeWitt, Marquette, Utica Ford. 
13-1: Hartland, Howell, Northville. 
12-1: Bloomfield Hills. 

15-2: Port Huron Northern.
13-2: East Kentwood, East Lansing, Farmington Hills Mercy, St. Joseph, Warren Cousino. 
12-2: Battle Creek Lakeview, Birmingham Groves, Detroit Cody, Detroit Renaissance, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Midland Dow, Trenton, Walled Lake Western. 
9-2: Kalamazoo Central.

CLASS B

15-0: Houghton, Ypsilanti Arbor Prep. 
14-0: Freeland.
13-0: Detroit Country Day. 

15-1:
Marine City. 
14-1: Williamston. 
13-1: Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Ida. 
11-1: Carleton Airport. 

13-2: Marshall, Olivet. 
12-2: Detroit Denby, Holland Christian, Muskegon Oakridge, Otsego. 
11-2: Buchanan, Comstock, Edwardsburg. 
10-2: Kalkaska. 
8-2: Detroit Voyageur. 

CLASS C

15-0: Norway.
14-0: Munising, Sandusky. 

14-1: Centreville. 
13-1: Laingsburg, Reese. 
12-1: Harbor Beach, Traverse City St. Francis. 
11-1: Monroe St. Mary Catholic Central. 

13-2: Adrian Madison, Burton Bendle, Carson City-Crystal, Kingston, St. Ignace, Watervliet. 
12-2: Blissfield, Byron, Galesburg-Augusta, Ishpeming, Leroy Pine River, Pewamo-Westphalia. 
11-2: Bath, Detroit Edison PSA, Michigan Center, Springport. 
10-2: Maple City Glen Lake. 

CLASS D

16-0: Pittsford. 

14-1: Fruitport Calvary Christian. 
13-1: Ann Arbor Rudolf Steiner, Gaylord St. Mary. 
12-1: Hillman, Mount Pleasant Sacred Heart. 

13-2: St. Joseph Michigan Lutheran. 
12-2: Baraga, Crystal Falls Forest Park, Custer Mason County Eastern, Waterford Our Lady. 
11-2: Lake Leelanau St. Mary, Novi Franklin Road Christian. 
10-2: Northport. 
9-2: Ewen-Trout Creek. 

January 30, 2017

(Minimum eight wins with no more than two losses.)

CLASS A

14-0: St. Clair Shores Lakeview. 
13-0: Saginaw Heritage, Ypsilanti Community. 

13-1: Detroit Martin Luther King, DeWitt, Utica Ford.
12-1: East Lansing, Marquette. 
11-1: Hartland, Howell, Northville, Trenton. 
10-1: Bloomfield Hills.

13-2: Port Huron Northern. 
12-2: Clarkston, East Kentwood, Hudsonville. 
11-2: Birmingham Groves, Detroit Cody, Farmington Hills Mercy, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, St. Joseph, Warren Cousino. 
10-2: Battle Creek Lakeview, Dearborn, Detroit Renaissance, Midland Dow, Wyandotte Roosevelt. 
9-2: Lowell, Walled Lake Western, Wayne Memorial. 
8-2: Kalamazoo Central. 

CLASS B

14-0: Ypsilanti Arbor Prep. 
13-0: Houghton.
12-0: Freeland. 
11-0: Buchanan, Detroit Country Day. 
9-0: Kalkaska. 

13-1: Marine City. 
12-1: Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Williamston. 
11-1: Ida.
9-1: Carleton Airport. 

11-2: Holland Christian, Marshall, Muskegon Oakridge, Olivet. 
10-2: Croswell-Lexington, Detroit Denby, Otsego. 
9-2: Comstock, Edwardsburg.

CLASS C

12-0: Munising, Norway, Sandusky. 

12-1: Burton Bendle, Centreville. 
11-1: Harbor Beach, Laingsburg, Madison Heights Bishop Foley, Reese. 
10-1: Byron, Detroit Edison PSA.
9-1: Leroy Pine River, Monroe St. Mary Catholic Central, Traverse City St. Francis. 

11-2: Adrian Madison, Blissfield, Carson City-Crystal, Hemlock, Jonesville, Kingston, Watervliet.  
10-2: Bronson, Galesburg-Augusta, Ishpeming, Michigan Center, Pewamo-Westphalia, Schoolcraft, Springport, St. Ignace. 
9-2: Detroit Southeastern, Kalamazoo Hackett. 
8-2: Bath, Beaverton, Maple City Glen Lake. 

CLASS D


14-0: Pittsford. 
11-0: Mount Pleasant Sacred Heart. 

12-1: Fruitport Calvary Christian. 
11-1: Gaylord St. Mary. 
10-1: Ann Arbor Rudolf Steiner, Hillman, Lake Leelanau St. Mary.
9-1: Northport. 

11-2: Custer Mason County Eastern, St. Joseph Michigan Lutheran. 
10-2: Baraga, Crystal Falls Forest Park, Novi Franklin Road Christian. 
9-2: Bellaire, Cedarville, Marcellus, Waterford Our Lady. 
8-2: Chassell, Ewen-Trout Creek.

January 23, 2017

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

12-0: Saginaw Heritage.
11-0: St. Clair Shores Lakeview, Ypsilanti Lincoln.

11-1: Hudsonville. 
10-1: DeWitt, East Kentwood, Hartland, Marquette, Northville, Utica Ford.
9-1: Bloomfield Hills, Detroit Martin Luther King, East Lansing. 
8-1: Detroit East English, Detroit Renaissance, New Boston Huron, Trenton. 

10-2: Clarkston, Detroit Cody, Muskegon Reeths-Puffer. 
9-2: Birmingham Groves, Coldwater, Farmington Hills Mercy, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Midland Dow, Port Huron Northern, St. Joseph, Utica Eisenhower, Warren Cousino. 
8-2: Battle Creek Lakeview, Dearborn, East Grand Rapids, Howell, Walled Lake Western, Wayne Memorial, Wyandotte Roosevelt. 
7-2: Greenville, Kalamazoo Central. 
6-2: Alpena, Lowell, Utica. 

CLASS B

12-0: Ypsilanti Arbor Prep. 
11-0: Houghton.
10-0: Freeland.
9-0: Buchanan, Detroit Country Day, Marine City. 
7-0: Kalkaska. 

11-1: Williamston. 
10-1: Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Marshall. 
9-1: Comstock, Ida. 
8-1: Ithaca. 
7-1: Carleton Airport. 
6-1: Detroit Voyageur. 

9-2: Allegan, Frankenmuth, Holland Christian, Muskegon Oakridge, Olivet, Stevensville Lakeshore. 
8-2: Bay City John Glenn, Kingsford, Stanton Central Montcalm. 
7-2: Alma, Croswell-Lexington, Edwardsburg, Kingsley, Ludington, Otsego. 

CLASS C

11-0: Sandusky. 
10-0: Munising, Norway. 
8-0: Detroit Edison PSA. 

11-1: Centreville.
10-1: Burton Bendle, Hemlock. 
9-1: Byron, Flint Hamady, Harbor Beach, Ishpeming, Laingsburg, Madison Heights Bishop Foley, Michigan Center, Pewamo-Westphalia, Reese, Springport, St. Ignace. 
8-1: Leroy Pine River, Traverse City St. Francis. 
7-1: Beaverton, Maple City Glen Lake. 
6-1: Monroe St. Mary Catholic Central. 

9-2:
Adrian Madison, Blissfield, Carson City-Crystal, Galesburg-Augusta, Homer, Jonesville, Kingston, Watervliet. 
8-2: Bronson, Kalamazoo Hackett, Kent City. 
7-2: Bath, Schoolcraft. 

CLASS D

12-0: Pittsford. 
10-0: Mount Pleasant Sacred Heart.
9-0: Ann Arbor Rudolf Steiner. 

10-1: Fruitport Calvary Christian. 
9-1: Cedarville, Gaylord St. Mary, Lake Leelanau St. Mary, Northport. 
8-1: Hillman, Lawrence, Marcellus. 

10-2: St. Joseph Michigan Lutheran. 
9-2: Portland St. Patrick. 
8-2: Baraga, Crystal Falls Forest Park, Fairview, Custer Mason County Eastern, Novi Franklin Road Christian, Rogers City, Waterford Our Lady. 
7-2: Adrian Lenawee Christian, Bellaire, Chassell, Engadine, Ewen-Trout Creek. 
6-2: Harbor Springs Harbor Light Christian, Morrice. 

January 17, 2017

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

10-0: Saginaw Heritage, Ypsilanti Community. 
7-0: Trenton. 

8-1: Bloomfield Hills, DeWitt, Hartland, Hudsonville, Midland Dow, Northville, Port Huron Northern, Utica Ford. 
7-1: Detroit East English, Detroit Martin Luther King, Detroit Renaissance, East Grand Rapids, East Lansing, Greenville, Howell, Macomb L'Anse Creuse North, New Boston Huron.
6-1: Allen Park, Lowell.

8-2: Birmingham Groves, Caledonia, Flint Carman-Ainsworth, Flushing, Muskegon Mona Shores, Warren Cousino, St. Clair Shores Lakeview, Clarkston, East Kentwood, Marquette. 
7-2: Auburn Hills Avondale, Battle Creek Lakeview, Belleville, Bloomfield Hills Marian, Brighton, Coldwater, Dearborn, Farmington Hills Mercy, Grand Rapids Forest Hills Northern, Macomb Dakota, Muskegon Reeths-Puffer, Novi, Okemos, Royal Oak, St. Joseph, Utica Eisenhower, Waterford Kettering. 
6-2: Grosse Pointe North, Livonia Stevenson, Walled Lake Western, Wayne Memorial.

CLASS B

11-0: Ypsilanti Arbor Prep. 
9-0: Detroit Country Day, Freeland, Houghton. 
8-0: Marine City. 
7-0: Buchanan.
6-0: Kalkaska. 

10-1: Williamston.
9-1: Frankenmuth. 
8-1: Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Ida, Marshall. 
7-1: Alma, Comstock, Ithaca, Stevensville Lakeshore. 
6-1: Carleton Aiport, Detroit Collegiate Prep, Edwardsburg.

8-2: Muskegon Oakridge. 
7-2: Allegan, Bay City John Glenn, Birch Run, Fremont, Holland Christian, Kingsford, Olivet, Otsego, Stanton Central Montcalm. 
6-2: Battle Creek Pennfield, Benzonia Benzie Central, Croswell-Lexington, Hazel Park, Ludington, Menominee. 

CLASS C

10-0: Sandusky.
9-0: Harbor Beach. 
8-0: Munising, Norway. 
7-0: Beaverton, Detroit Edison PSA. 

10-1: Centreville.
8-1: Adrian Madison, Burton Bendle, Byron, Flint Hamady, Galesburg-Augusta, Hemlock, Michigan Center, Pewamo-Westphalia, Reese, Springport. 
7-1: Ishpeming, Laingsburg, Madison Heights Bishop Foley, Traverse City St. Francis. 
6-1: Monroe St. Mary Catholic Central, Schoolcraft, St. Ignace. 

8-2: Blissfield, Carson City-Crystal, Homer, Kingston, Niles Brandywine.
7-2: Jonesville, Kalamazoo Hackett, Royal Oak Shrine, Saranac, Watervliet. 
6-2: Bath, Cass City, Charlevoix, Kent City, Scottville Mason County Central. 

CLASS D

11-0: Pittsford. 
9-0: Mount Pleasant Sacred Heart. 
8-0: Lawrence. 

8-1:
Lake Leelanau St. Mary, Northport, Rogers City, St. Joseph Michigan Lutheran. 
7-1: Baraga, Cedarville, Fruitport Calvary Christian, Kent City Algoma Christian, Marcellus. 
6-1: Bellaire, Gaylord St. Mary, Hillman, Morrice, Novi Franklin Road Christian, Plymouth Christian, Wyoming West Michigan Lutheran. 

8-2: Merrill, Portland St. Patrick. 
7-2: Athens, Chassell, Engadine, Fairview, Custer Mason County Eastern, Wyoming Tri-unity Christian. 
6-2: Bear Lake, Crystal Falls Forest Park, McBain Northern Michigan Christian, Waterford Our Lady. 

February 29, 2016 (final)

(Maximum three losses.)

CLASS A

19-1: Dexter, Saginaw Heritage, Southfield.

17-1: Detroit Martin Luther King. 

18-2: DeWitt, Flushing, Jackson Northwest, Marquette, Utica Eisenhower. 

17-2: Brownstown Woodhaven, Howell. 

17-3: Allen Park, Belleville, Caledonia, Greenville, Hudsonville, Midland Dow, Northville, Southfield-Lathrup, St. Johns, St. Joseph.

CLASS B

19-1: Bay City John Glenn, Marshall.

18-1: Detroit Country Day. 

18-2: Frankenmuth, Grand Rapids South Christian, Jonesville, Kalkaska, Marysville. 

17-2 Grand Rapids Catholic Central, Muskegon Oakridge, Stevensville Lakeshore.

17-3: Birch Run, Brooklyn Columbia Central, Durand, Freeland, Fruitport, Goodrich, Manistee, Otsego, Perry, Williamston. 

16-3: Gladwin, Marine City, Spring Lake.

CLASS C

20-0: Calumet, Gobles, Napoleon. 

19-1: Traverse City St. Francis. 

18-1: Adrian Madison, Flint Hamady, Johannesburg-Lewiston. 

18-2: Bath, Blissfield, Ithaca, Kalamazoo Hackett, Maple City Glen Lake, Niles Brandywine, St. Ignace, Ypsilanti Arbor Prep.

17-3: Kent City, Homer, Laingsburg, Lake City, Morley Stanwood, Sandusky. 

16-3: Detroit Cristo Rey, Leroy Pine River, Marlette, Rochester Hills Lutheran Northwest, Saginaw Arts & Sciences Academy.

15-3: Ann Arbor Greenhills. 

CLASS D

20-0: Pittsford.

19-1: Bark River-Harris, Big Rapids Crossroads Academy, Newberry.

18-1: Mount Pleasant Sacred Heart. 

18-2: Climax-Scotts, Posen, Stephenson.

17-3: Fruitport Calvary Christian, Gaylord St. Mary, Munising, Waldron.

16-3: Ann Arbor Rudolf Steiner, Bay City All Saints, Mendon, St. Joseph Michigan Lutheran, Wyoming West Michigan Lutheran.

15-3: Kingston. 

13-2: Detroit Public Safety Academy. 

February 22, 2016

CLASS A

17-1: Dexter, Saginaw Heritage.

16-1: Southfield. 

13-1: Detroit Martin Luther King. 

17-2: Utica Eisenhower. 

16-2: Allen Park, Belleville, DeWitt, Flushing, Howell, Jackson Northwest, Marquette. 

15-2: Hudsonville.

14-2: Birmingham Seaholm.

CLASS B

18-1: Detroit Country Day. 

17-1: Bay City John Glenn, Fruitport, Marshall. 

16-1: Grand Rapids South Christian. 

15-1: Stevensville Lakeshore. 

17-2: Muskegon Oakridge. 

16-2: Birch Run, Brooklyn Columbia Central, Frankenmuth, Goodrich, Jonesville, Kalkaska, Manistee. 

15-2: Grand Rapids Catholic Central.

14-2: Marysville. 

CLASS C

18-0: Calumet, Flint Hamady, Napoleon. 

17-0: Gobles. 

17-1: Adrian Madison, Johannesburg-Lewiston. 

16-1: Traverse City St. Francis. 

17-2: Bath, Blissfield, Maple City Glen Lake, Niles Brandywine.

16-2: Ithaca, Kalamazoo Hackett, Lake City, Morley Stanwood, Sanduksy, Ypsilanti Arbor Prep.

15-2: Beaverton, St. Ignace. 

14-2: Ann Arbor Greenhills. 

CLASS D

18-0: Pittsford.

18-1: Bark River-Harris.

17-1: Big Rapids Crossroads Academy, Newberry. 

16-1: Mount Pleasant Sacred Heart. 

14-1: Waldron. 

17-2: Climax-Scotts, Posen, Stephenson.

16-2: Fruitport Calvary Christian, Mackinaw City.

12-2: Burton St. Thomas More, Detroit Public Safety Academy.

February 16, 2016

(Minimum 10 wins with no more than two losses.)

CLASS A

16-1: DeWitt. 

15-1: Dexter, Jackson Northwest, Saginaw Heritage. 

14-1: Southfield.

12-1: Detroit Martin Luther King. 

16-2: Utica Eisenhower. 

15-2: Belleville, Caledonia, Marquette. 

14-2: Allen Park, Howell, Hudsonville. 

13-2: Birmingham Seaholm, Flushing, St. Joseph. 

11-2: Brownstown-Woodhaven. 

CLASS B

16-1: Bay City John Glenn, Detroit Country Day. 

15-1: Birch Run, Fruitport, Grand Rapids South Christian, Kalkaska, Marshall. 

13-1: Stevensville Lakeshore. 

16-2: Muskegon Oakridge.

15-2: Durand, Frankenmuth, Grosse Ile, Jonesville, Williamston. 

14-2: Brooklyn Columbia Central, Gladwin, Goodrich, Grand Rapids Catholic Central, Manistee. 

13-2: Marysville. 

12-2: Buchanan. 

CLASS C

17-0: Napoleon. 

16-0: Calumet, Gobles. 

15-0: Flint Hamady.

16-1: Adrian Madison, Morley Stanwood.

15-1: Johannesburg-Lewiston, Lake City, St. Ignace. 

14-1: Traverse City St. Francis. 

15-2: Bath, Blissfield, Maple City Glen Lake, Niles Brandywine, Ypsilanti Arbor Prep. 

14-2: Ann Arbor Greenhills, Beaverton, Detroit Cristo Rey, Ithaca, Sandusky. 

13-2: Kalamazoo Hackett. 

12-2: Rochester Hills Lutheran Northwest. 

CLASS D

18-0: Pittsford.

17-0: Bark River-Harris. 

15-1: Big Rapids Crossroads Academy, Newberry. 

14-1: Mount Pleasant Sacred Heart. 

13-1: Waldron. 

16-2: Posen, Stephenson.

15-2: Climax-Scotts, Fruitport Calvary Christian.

14-2: Mackinaw City.

13-2: Mendon.

12-2: Wyoming West Michigan Lutheran. 

11-2: Detroit Public Safety Academy. 

February 8, 2016

(Minimum eight wins with no more than two losses.)

CLASS A

15-0: Saginaw Heritage. 

14-1: DeWitt, Marquette, Northville. 

13-1: Allen Park, Dexter, Jackson Northwest, Southfield. 

11-1: Detroit Martin Luther King. 

14-2: Utica Eisenhower. 

13-2: Belleville, Caledonia, Haslett, Hudsonville. 

12-2: Birmingham Seaholm, Flushing, Hartland, Howell, St. Joseph. 

9-2: Brownstown Woodhaven.

CLASS B

13-0: Grand Rapids South Christian, Kalkaska, Stevensville Lakeshore. 

15-1: Bay City John Glenn. 

14-1: Detroit Country Day, Marshall. 

13-1: Birch Run, Fruitport, Grand Rapids Catholic Central. 

14-2: Williamston. 

13-2: Durand, Frankenmuth, Gladwin, Jonesville, Muskegon Oakridge. 

12-2: Brooklyn Columbia Central, Goodrich, Grosse Ile, Manistee, Marysville, Perry. 

11-2: Ann Arbor Gabriel Richard. 

10-2: Buchanan. 

CLASS C

16-0: Napoleon. 

15-0: Gobles.

14-0: Flint Hamady.

13-0: Calumet.

14-1: Adrian Madison, Johannesburg-Lewiston, Morley Stanwood, St. Ignace, Ypsilanti Arbor Prep. 

13-1: Detroit Cristo Rey, Kalamazoo Hackett. 

12-1: Lake City, Traverse City St. Francis. 

13-2: Beaverton, Carson City-Crystal, Marlette, Niles Brandywine. 

12-2: Ann Arbor Greenhills, Bath, Blissfield, Homer, Ithaca, Laingsburg, Maple City Glen Lake, Sandusky.

11-2: Madison Heights Madison, Negaunee, Saginaw Arts & Sciences, Sand Creek. 

10-2: Rochester Hills Lutheran Northwest. 

9-2: Wixom St. Catherine. 

CLASS D

15-0: Pittsford. 

14-0: Bark River-Harris.

14-1: Big Rapids Crossroads Academy. 

13-1: Mount Pleasant Sacred Heart, Newberry. 

12-1: Bellaire, Stephenson. 

11-1: Waldron. 

13-2: Ann Arbor Rudolf Steiner, Climax-Scotts, Posen. 

12-2: Bay City All Saints, Fruitport Calvary Christian, Mackinaw City, Mendon, Munising, Wyoming West Michigan Lutheran. 

11-2: Leland. 

9-2: Burton St. Thomas More. 

February 1, 2016

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

14-0: Saginaw Heritage. 

13-1: DeWitt, Marquette.

12-1: Caledonia, Haslett, Northville, Southfield. 

11-1: Allen Park, Dexter, Jackson Northwest, St. Joseph. 

10-1: Detroit Martin Luther King.

11-2: Belleville, Hudsonville, St. Johns, Utica Eisenhower, Warren Cousino. 

10-2: Birmingham Seaholm, Bloomfield Hills, Byron Center, Canton, Clarkston, Flushing, Greenville, Grosse Pointe North, Hartland, Howell, Southfield-Lathrup. 

9-2: Brownstown Woodhaven, Muskegon, Rochester Hills Stoney Creek. 

8-2. St. Clair Shores Lakeview. 

CLASS B


13-0: Bay City John Glenn. 

12-0: Grand Rapids South Christian, Kalkaska. 

11-0: Stevensville Lakeshore. 

12-1: Detroit Country Day, Grand Rapids Catholic Central, Marshall. 

11-1: Fruitport. 

10-1: Birch Run, Perry.

9-1: Marine City. 

12-2: Jonesville, Williamston. 

11-2: Durand, Frankenmuth, Freeland, Gladwin, Manistee, Muskegon Oakridge, Spring Lake. 

10-2: Goodrich, Grosse Ile. 

9-2: Ann Arbor Gabriel Richard, Brooklyn Columbia Central, Buchanan, Marysville. 

7-2: Ida, Detroit Consortium. 

6-2: Detroit Denby.

CLASS C

15-0: Napoleon. 

13-0: Gobles. 

12-0: Flint Hamady. 

11-0: Calumet. 

13-1: Ypsilanti Arbor Prep. 

12-1: Adrian Madison, Ithaca, St. Ignace. 

11-1: Detroit Cristo Rey, Johannesburg-Lewiston, Kalamazoo Hackett, Laingsburg, Morley Stanwood, Sandusky. 

10-1: Blissfield, Lake City, Traverse City St. Francis. 

9-1: Schoolcraft. 

11-2: Beaverton, Carson City-Crystal, Hancock, Marlette, Niles Brandywine. 

10-2: Ann Arbor Greenhills, Bath, Hemlock, Homer, Maple City Glen Lake, Negaunee, Norway. 

9-2: Madison Heights Madison, Saginaw Arts & Sciences, Sand Creek, Wixom St. Catherine.  

8-2: Rochester Hills Lutheran Northwest.

6-2: Detroit Edison Public School Academy. 

CLASS D

13-0: Pittsford. 

12-0: Bark River-Harris.

13-1: Big Rapids Crossroads Academy. 

12-1: Climax-Scotts, Posen. 

11-1: Bay City All Saints, Mendon, Mount Pleasant Sacred Heart, Newberry. 

10-1: Bellaire, Stephenson, Waldron. 

11-2: Ann Arbor Rudolf Steiner, Crystal Falls Forest Park, Gaylord St. Mary. 

10-2: Bellevue, Fruitport Calvary Christian, Leland, Mackinaw City, Munising, Wyoming West Michigan Lutheran. 

9-2: Waterford Our Lady, Wilson Nah Tah Wahsh. 

8-2: Burton St. Thomas More Academy. 

January 25, 2016

(Minimum six wins with no more than two losses.)

CLASS A

12-0: Saginaw Heritage. 

9-0: Southfield. 

12-1: Marquette. 

11-1: DeWitt, Haslett, Northville, Utica Eisenhower. 

10-1: Caledonia, Detroit Martin Luther King, Dexter, St. Joseph, Warren Cousino. 

9-1: Clarkston, Grosse Pointe North. 

8-1: Jackson Northwest. 

11-2: Detroit Renaissance. 

10-2: Canton.

9-2: Allen Park, Belleville, Birmingham Seaholm, Bloomfield Hills, Flushing, Hartland, Howell, Muskegon Reeths-Puffer, St. Johns, Temperance Bedford. 

8-2: Greenville, Hudsonville, Rochester Hills Stoney Creek, Southfield-Lathrup, St. Clair Shores Lakeview. 

7-2: Battle Creek Lakeview, Byron Center, Muskegon. 

6-2: Brownstown Woodhaven, Wyandotte Roosevelt.

CLASS B

11-0: Bay City John Glenn, Grand Rapids Catholic Central. 

10-0: Grand Rapids South Christian, Kalkaska. 

9-0: Stevensville Lakeshore. 

11-1: Jonesville.

10-1: Detroit Country Day, Frankenmuth, Marshall. 

9-1: Birch Run, Buchanan, Grosse Ile, Pontiac Notre Dame Prep.

8-1: Detroit Consortium, Fruitport, Marine City, Perry. 

11-2: Williamston. 

10-2: Gladwin, Spring Lake. 

9-2: Durand, Freeland, Grant, Hamilton, Manistee, Muskegon Oakridge. 

8-2: Ann Arbor Gabriel Richard, Goodrich, Houghton, Marysville.

7-2: Brooklyn Columbia Central, Sault Ste. Marie.

6-2: Detroit Denby. 

CLASS C

12-0: Napoleon. 

11-0: Gobles, Ithaca. 

10-0: Calumet, Flint Hamady, Kalamazoo Hackett. 

10-1: Adrian Madison, Carson City-Crystal, Johannesburg-Lewiston, Laingsburg, Marlette, St. Ignace, Ypsilanti Arbor Prep.

9-1: Bath, Detroit Cristo Rey, Lake City, Maple City Glen Lake, Morley Stanwood, Sanduskey. 

8-1: Blissfield, Lutheran Westland, New Lothrop, Saginaw Arts & Sciences, Traverse City St. Francis. 

7-1: Schoolcraft. 

10-2: Beaverton, Kent City, Manchester, Niles Brandywine.

9-2: Brown City, Hancock, Hemlock, Saugatuck. 

8-2: Ann Arbor Greenhills, Flint Beecher, Homer, Negaunee, Sand Creek, Tawas. 

7-2: Madison Heights Madison, Norway, Rochester Hills Lutheran Northwest, Wixom St. Catherine. 

CLASS D

11-0: Bark River-Harris, Pittsford. 

10-0: Posen, Stephenson. 

9-0: Mount Pleasant Sacred Heart, Wilson Nah Tah Wahsh. 

11-1: Big Rapids Crossroads Academy, Climax-Scotts. 

10-1: Ann Arbor Rudolf Steiner, Bay City All Saints, Newberry. 

9-1: Bellevue, Leland, Mendon, Waterford Our Lady. 

8-1: Bellaire, Waldron. 

9-2: Crystal Falls Forest Park, Gaylord St. Mary, Mackinaw City, St. Joseph Michigan Lutheran. 

8-2: Frankfort, Fruitport Calvary Christian, Munising, Onekama, Wyoming West Michigan Lutheran. 

7-2: Athens.

6-2: Alanson, Burton St. Thomas More Academy.

January 19, 2016

(Minimum five games played with one or fewer losses.)

CLASS A

10-0: Saginaw Heritage, Utica Eisenhower.

9-0: Southfield.

11-1: Marquette.

9-1: Clarkston, Detroit Martin Luther King, DeWitt, Dexter, Haslett, Warren Cousino. 

8-1: Caledonia, Hartland, Howell, Northville, St. Joseph.

7-1: Grandville, Grosse Pointe North, Novi, St. Clair Shores Lakeview. 

6-1: Jackson Northwest.

CLASS B

10-0: Grand Rapids Catholic Central.

9-0: Bay City John Glenn. 

8-0: Grand Rapids South Christian, Kalkaska.

7-0: Perry, Stevensville Lakeshore. 

10-1: Detroit Country Day, Jonesville. 

9-1: Frankenmuth, Gladwin, Pontiac Notre Dame Prep. 

8-1: Birch Run, Grant, Grosse Ile, Marshall. 

7-1: Ann Arbor Gabriel Richard, Detroit Consortium, Fruitport. 

6-1: Buchanan, Marine City. 

CLASS C

10-0: Gobles, Kent City, Napoleon. 

9-0: Calumet, Flint Hamady, Ithaca, Kalamazoo Hackett, Lake City.

8-0: Morley Stanwood.

6-0: Schoolcraft. 

9-1: Adrian Madison, Manchester, Ypsilanti Arbor Prep. 

8-1: Bath, Blissfield, Carson City-Crystal, Detroit Cristo Rey, Johannesburg-Lewiston, Laingsburg, Maple City Glen Lake, Marlette, St. Ignace. 

7-1: Sandusky, Tawas, Traverse City St. Francis. 

6-1: Ann Arbor Greenhills, New Lothrop, Saginaw Arts & Sciences. 

CLASS D

10-0: Bark River-Harris, Pittsford. 

9-0: Mount Pleasant Sacred Heart, Stephenson.

8-0: Leland, Posen, Wilson Nah Tah Wahsh. 

9-1: Ann Arbor Rudolf Steiner, Bay City All Saints, Big Rapids Crossroads Academy, Newberry. 

8-1: Waterford Our Lady.

7-1: Athens, Bellaire, Bellevue, Climax-Scotts, Mendon, Waldron. 

January 11, 2016

(Minimum five games played with one or fewer losses.)

CLASS A

8-0: Clarkston, DeWitt, Saginaw Heritage, Utica Eisenhower.

7-0: Southfield. 

6-0: Grosse Pointe North, Jackson Northwest, Novi.

10-1: Marquette.

8-1: Detroit Renaissance, Rochester Hills Stoney Creek. 

7-1: Birmingham Seaholm, Bloomfield Hills, Caledonia, Dexter, Farmington Hills Harrison, Grand Rapids Northview, Haslett, Temperance Bedford, Warren Cousino.

6-1: Detroit Martin Luther King, Grandville, Hartland, Howell, Northville, Pinckney, St. Joseph. 

5-1: Muskegon, Ortonville-Brandon, Port Huron Northern, Roseville, St. Clair Shores Lakeview.

CLASS B

8-0: Bay City John Glenn, Grand Rapids Catholic Central. 

7-0: Birch Run, Grand Rapids South Christian, Kalkaska. 

6-0: Ann Arbor Gabriel Richard, Grosse Ile, Stevensville Lakeshore. 

5-0: Perry.

8-1: Detroit Country Day, Williamston. 

7-1: Detroit Henry Ford, Frankenmuth, Gladwin, Grant, Jonesville, Marshall. 

6-1: Buchanan, Center Line, Fruitport, Goodrich, Pontiac Notre Dame Prep. 

5-1: Holland Christian, Marine City. 

4-1: Ida. 

CLASS C

9-0: Calumet. 

8-0: Beaverton, Gobles, Kalamazoo Hackett, Kent City, Napoleon. 

7-0: Adrian Madison, Ithaca, Johannesburg-Lewiston, Morley Stanwood. 

6-0: Flint Hamady, Lake City. 

5-0: Schoolcraft. 

8-1: Ypsilanti Arbor Prep. 

7-1: Bath, Blissfield, Carson City-Crystal, Laingsburg, Manchester, Millington, Saugatuck, St. Ignace. 

6-1: Brown City, Detroit Cristo Rey, Maple City Glen Lake, Marlette, Sand Creek, Sandusky, Tawas, Traverse City St. Francis. 

5-1: Saginaw Arts & Sciences Academy, St. Louis. 

4-1: New Lothrop. 

CLASS D

8-0: Bark River-Harris, Mount Pleasant Sacred Heart, Pittsford.

7-0: Ann Arbor Rudolf Steiner, Newberry, Stephenson, Waldron. 

6-0: Leland, Mendon, Posen.

5-0: Wilson Nah Tah Wahsh.

4-0: Holland Calvary, Wyoming West Michigan Lutheran. 

7-1: Bay City All Saints, Bellevue, Big Rapids Crossroads Academy, Mackinaw City. 

6-1: Alanson, Athens, Bellaire, Cedarville, Climax-Scotts, Ontonagon, Waterford Our Lady. 

5-1: Detroit Public Safety Academy, Marcellus, St. Joseph Michigan Lutheran.

January 5, 2016

(Minimum four games played.)

CLASS A

9-0: Bloomfield Hills.

7-0: Clarkston, DeWitt, Rochester Hills Stoney Creek.

6-0: Grandville, Haslett, Saginaw Heritage, Southfield, Temperance Bedford, Utica Eisenhower.

5-0: Jackson Northwest, Pinckney, Port Huron Northern.

4-0: Grand Rapids Northview, Grosse Pointe North, Novi.

3-0: Wyandotte Roosevelt.  

8-1: Birmingham Seaholm.

7-1: Marquette.

6-1: Detroit Renaissance, Lapeer, West Bloomfield.

5-1: Caledonia, Detroit East English, Dexter, East Grand Rapids, Howell, Jackson, Lansing Waverly, Muskeogn Mona Shores, Northville, Warren Cousino, Wyoming. 

4-1: Battle Creek Lakeview, Detroit Martin Luther King, Greenville, Hartland, Macomb Dakota, Richland Gull Lake, Roseville, Salem, St. Clair Shores Lakeview, St. Joseph, Trenton. 

3-1: Brownstown Woodhaven, Hudsonville, Muskegon, Ortonville-Brandon, Warren Mott.

CLASS B

8-0: Bay City John Glenn.

6-0: Grand Rapids Catholic Central, Grand Rapids South Christian, Jonesville, Kalkaska.

5-0: Brich Run, Goodrich, Grosse Ile, Stevensville Lakeshore. 

4-0: Ann Arbor Gabriel Richard, Marine City, Perry. 

7-1: Detroit Country Day.

6-1: Fowlerville, Kingsford, Williamston.

5-1: Detroit Henry Ford, Durand, Frankenmuth, Gladwin, Grant, Marshall, Pontiac Notre Dame Prep, Spring Lake. 

4-1: Ada Forest Hills Eastern, Center Line, Detroit Consortium, Essexville Garber, Fruitport, Hastings, Holland Christian, Houghton, New Boston Huron, Zeeland West. 

3-1: Buchanan, Detroit Denby, Monroe Jefferson, Sault Ste. Marie.

CLASS C

7-0: Calumet, Napoleon. 

6-0: Adrian Madison, Bath, Beaverton, Blissfield, Brown City, Carson City-Crystal, Gobles, Johannesburg-Lewiston, Kalamazoo Hackett, Kent City. 

5-0: Flint Hamady, Ithaca, Lake City, Morley Stanwood, Schoolcraft. 

4-0: Elk Rapids. 

7-1: Ypsilanti Arbor Prep.

6-1: Harbor Beach. 

5-1: Hanover-Horton, Hemlock, Laingsburg, Lakeview, Manchester, Marlette, Millington, Muskegon Western Michigan Christian, Sandusky, Saugatuck, St. Ignace, Tawas. 

4-1: Auburn Hills Oakland Christian, Burton Bendle, Detroit Cristo Rey, Flint Beecher, Hancock, Maple City Glen Lake, Custer Mason County Central, Rochester Hills Lutheran Northwest, Saginaw Arts & Sciences, Sand Creek, Springport, Traverse City St. Francis.

3-1: Byron, East Jordan, Ironwood, Madison Heights Madison, New Lothrop, Niles Brandywine, St. Louis. 

CLASS D

6-0: Alanson, Ann Arbor Rudolf Steiner, Bark River-Harris, Lake Linden-Hubbell, Mount Pleasant Sacred Heart, Pittsford.

5-0: Bellaire, Climax-Scotts, Mendon, Newberry, Posen, Waldron. 

4-0: Leland, Pickford, St. Joseph Michigan Lutheran, Stephenson, Wilson Nah Tah Wahsh.

6-1: Bay City All Saints, Big Rapids Crossroads Academy, Morenci.

5-1: Bellevue, Bloomfield Hills Roeper, Gaylord St. Mary, Mackinaw City, Manistee Catholic Central.

4-1: Athens, Cedarville, Detroit Public Safety Academy, Marcellus, Munising, Ontonagon, Waterford Our Lady. 

3-1: Byron Center Zion Christian, Flint International Academy, Wyoming Tri-unity Christian. 

March 2, 2015 (final regular season)

CLASS A

20-0: Flushing, Marquette.

19-1: Bloomfield Hills Marian, Detroit Martin Luther King, Southfield Lathrup, Waterford Kettering.

18-1: DeWitt.

18-2: Ann Arbor Huron, Midland Dow, Southfield.

17-3: Kalamazoo Central, Plymouth, Port Huron Northern, Saginaw Heritage, Stevensville Lakeshore, Traverse City West.

13-3: Detroit Mumford.

CLASS B

20-0: Midland Bullock Creek, Plainwell, Spring Lake.

19-1: Goodrich, Kalkaska, Manistee, Marshall, Wayland, Williamston.

18-2: Center Line, Chelsea, Frankenmuth, Grand Rapids Catholic Central, Sparta.

16-2: Dearborn Heights Robichaud, Kentwood Grand River Prep.

15-2: St. Clair Shores South Lake.

17-3: Buchanan, Croswell-Lexington, Flat Rock, Hudsonville Unity Christian, Macomb Lutheran North.

16-3: Muskegon Oakridge.

CLASS C

20-0: Gobles, Laingsburg.

19-1: Blissfield, Niles Brandywine. 

18-1: Flint Hamady, Saginaw Arts & Sciences. 

18-2: Carson City-Crystal, Concord, Flint Beecher, Ithaca, Johannesburg-Lewiston, Sandusky, Traverse City St. Francis.

17-2: Calumet.

17-3: Decatur, Ishpeming, Leroy Pine River, Manchester, Pewamo-Westphalia, Ypsilanti Arbor Prep. 

16-3: Grosse Pointe Woods University Liggett.

CLASS D

20-0: Pittsford. 

19-1: Bellaire, Big Rapids Crossroads Academy, Munising.

18-1: Frankfort.

18-2: Bark River-Harris. 

16-1: St. Joseph Michigan Lutheran.

12-1: Burton St. Thomas More Academy.

17-3: Fruitport Calvary Christian, Kingston, Morrice.

16-3: Sterling Heights Parkway Christian, Wakefield-Marenisco. 

February 23, 2015

CLASS A

18-0: Flushing, Marquette, Waterford Kettering. 

17-0: Detroit Martin Luther King.

17-1: DeWitt, Southfield-Lathrup.

17-2: Southfield.

16-2: Midland Dow, Plymouth, Saginaw Heritage. 

CLASS B

19-0: Plainwell.

18-0: Midland Bullock Creek, Spring Lake.

18-1: Manistee, Williamston.

17-1: Goodrich, Kalkaska, Marshall, Wayland.

16-1: Deaborn Heights Robichaud.

14-1: Kentwood Grand River Prep.

17-2: Buchanan.

16-2: Center Line, Chelsea, Frankenmuth, Grand Rapids Catholic Central, Sparta.

15-2: Dearborn Henry Ford Academy.

12-2: St. Clair Shores South Lake.

CLASS C

18-0: Gobles, Laingsburg.

18-1: Blissfield, Niles Brandywine.

17-1: Flint Hamady, Traverse City St. Francis.

16-1: Saginaw Arts & Sciences.

17-2: Carson City-Crystal, Johannesburg-Lewiston.

16-2: Calumet, Concord, Flint Beecher, Ithaca, Sandusky.

15-2: Manchester. 

14-2: Beaverton.

13-2: Leroy Pine River.

CLASS D

18-0: Pittsford.

18-1: Bellaire.

17-1: Big Rapids Crossroads Academy.

16-1: Frankfort, Munsing.

16-2: Bark River-Harris.

15-2: Fruitport Calvary Christian.

February 16, 2015

CLASS A

17-0: Flushing, Marquette. 

16-0: Waterford Kettering.

15-0: Detroit Martin Luther King.

16-1: Bloomfield Hills Marian, DeWitt.

15-1: Southfield-Lathrup.

15-2: Southfield.

14-2: Midland Dow, Plymouth, Saginaw Heritage, Traverse City West.

12-2: Ann Arbor Huron.

CLASS B

17-0: Midland Bullock Creek, Plainwell.

16-0: Spring Lake, Wayland.

16-1: Manistee, Williamston.

15-1: Dearborn Heights Robichaud, Goodrich, Kalkaska, Marshall.

12-1: Kentwood Grand River Prep.

15-2: Center Line, Chelsea, Frankenmuth, Grand Rapids Catholic Central.

14-2: Buchanan, Sparta.

13-2: Dearborn Henry Ford, Detroit Country Day.

11-2: St. Clair Shores South Lake.

CLASS C

16-0: Gobles.

16-1: Blissfield, Laingsburg, Niles Brandywine, Saginaw Arts & Sciences.

15-1: Calumet, Sandusky, Traverse City St. Francis.

14-1: Flint Hamady.

16-2: Decatur.

15-2: Carson City-Crystal, Concord, Johannesburg-Lewiston.

14-2: Flint Beecher, Ithaca, Manchester.

13-2: Beaverton.

11-2: Leroy Pine River.

CLASS D

16-0: Pittsford.

16-1: Bellaire, Big Rapids Crossroads Academy, Munising.

15-1: Frankfort.

10-1: Burton St. Thomas More.

15-2: Morrice.

14-2: Bark River-Harris.

13-2: Fruitport Calvary Christian, Wakefield-Marenisco.

February 9, 2015

CLASS A

16-0: Flushing.

15-0: Marquette.

14-0: Detroit Martin Luther King, Waterford Kettering. 

14-1: DeWitt. 

13-1: Bloomfield Hills Marian. 

12-1: Southfield-Lathrup. 

CLASS B

15-0: Midland Bullock Creek, Plainwell. 

14-0: Wayland. 

13-0: Spring Lake. 

16-1: Manistee.

15-1: Williamston. 

14-1: Marshall. 

13-1: Dearborn Heights Robichaud, Goodrich, Kalkaska.

12-1: Dearborn Henry Ford Academy, Detroit Country Day.

11-1: Kentwood Grand River Prep. 

CLASS C

15-0: Laingsburg.

14-0: Gobles. 

13-0: Flint Hamady. 

14-1: Blissfield, Britton-Deerfield, Johannesburg-Lewiston, Niles Brandywine, Sandusky. 

13-1: Saginaw Arts & Sciences, Traverse City St. Francis.

12-1: Calumet. 

CLASS D

14-0: Pittsford. 

15-1: Big Rapids Crossroads Academy. 

14-1: Bellaire, Munising. 

13-1: Frankfort. 

8-1: St. Joseph Michigan Lutheran. 

7-1: Burton St. Thomas More Academy.

February 2, 2015

CLASS A

14-0: Flushing, Marquette. 

13-0: Detroit Martin Luther King.

12-0: Waterford Kettering. 

13-1: DeWitt.

12-1: Bloomfield Hills Marian.

11-1: Saginaw Heritage, Southfield-Lathrup. 

CLASS B


14-0: Midland Bullock Creek. 

13-0: Plainwell, Wayland. 

11-0: Detroit Country Day, Spring Lake. 

14-1: Manistee, Williamston. 

12-1: Dearborn Heights Robichaud, Dearborn Henry Ford Academy, Marshall.

11-1: Goodrich, Kalkaska.

10-1: Kentwood Grand River Prep.

CLASS C

13-0: Blissfield, Johannesburg-Lewiston, Laingsburg. 

12-0: Flint Hamady, Gobles.

11-0: Traverse City St. Francis. 

12-1: Britton-Deerfield, Ithaca, Niles Brandywine, Sandusky.  

11-1: Ishpeming, Saginaw Arts & Sciences. 

10-1: Calumet.

8-1: Leroy Pine River.


CLASS D

13-0: Pittsford. 

13-1: Big Rapids Crossroads Academy. 

12-1: Bellaire, Munising. 

11-1: Frankfort.

7-1: St. Joseph Michigan Lutheran.

6-1: Auburn Hills Christian.

January 26, 2015

CLASS A 

13-0: Detroit Martin Luther King, Marquette.

12-0: Flushing. 

11-0: Saginaw Heritage, Waterford Kettering.

10-0: Rochester Adams. 

CLASS B

12-0: Midland Bullock Creek, Plainwell. 

11-0: Wayland.

10-0: Detroit Country Day, Grosse Ile, Macomb Lutheran North, Spring Lake. 

CLASS C 

11-0: Blissfield, Ithaca, Johannesburg-Lewiston, Laingsburg, Sandusky.

10-0: Gobles, Traverse City St. Francis. 

9-0: Flint Hamady.

CLASS D 

11-0: Pittsford.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com. 

January 20, 2015

CLASS A

11-0: Detroit Martin Luther King, Marquette.

10-0: Flushing.

9-0: Detroit Mumford, Kalmazoo Central, Saginaw Heritage, Waterford Kettering.

8-0: Rochester Adams. 

CLASS B

11-0: Midland Bullock Creek. 

10-0: Detroit Country Day, Plainwell.

9-0: Wayland.

8-0: Grosse Ile, Macomb Lutheran Northern,

7-0: Spring Lake. 

CLASS C

9-0: Blissfield, Calumet, Decatur, Ithaca, Johannesburg-Lewiston, Laingsburg, Sandusky.

8-0: Gobles, Traverse City St. Francis.

7-0: Flint Hamady.

CLASS D

10-0: Big Rapids Crossroads Academy.

9-0: Pittsford.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com.

January 12, 2015

CLASS A

10-0: Marquette.

9-0: Detroit Martin Luther King, Detroit Mumford.

8-0: Flushing.

7-0: Waterford Kettering, Saginaw Heritage.

6-0: Rochester Adams, Kalamazoo Central, Bloomfield Hills Marian.

4-0: Grand Rapids Northview.

CLASS B

9-0: Detroit Country Day, Manistee, Midland Bullock Creek.

8-0: Birch Run, Haslett, Macomb Lutheran North, Plainwell.

7-0: Center Line, Wayland.

6-0: Grosse Ile, Spring Lake.

5-0: Detroit Communication Media Arts, Ida.

CLASS C

8-0: Sandusky.

7-0: Blissfield, Calumet, Carson City-Crystal, Decatur, Ithaca, Laingsburg, Niles Brandywine.

6-0: Beaverton, Flint Hamady, Gobles, Johannesburg-Lewiston, Traverse City St. Francis.

5-0: Lake City, Saginaw Arts & Sciences.

CLASS D

8-0: Morrice.

7-0: Big Rapids Crossroads Academy.

6-0: Bloomfield Hills Roeper, Mount Pleasant Sacred Heart, Pittsford, Wakefield-Marenisco.

5-0: Bellaire, McBain Northern Michigan Christian, Wyoming Tri-unity Christian.

4-0: Wyoming West Michigan Lutheran.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com.

January 5, 2015

CLASS A

8-0: Marquette.

7-0: Detroit Martin Luther King, Detroit Mumford, DeWitt.

6-0: Flushing, Waterford Kettering.

5-0: Bloomfield Hills Marian, Farmington Hills Mercy, Kalamazoo Central, Saginaw Heritage. 

4-0: Bloomfield Hills, Grand Rapids Northview, Lake Orion, Rochester Adams.  

CLASS B

8-0: Detroit Country Day

7-0: Chelsea, Manistee.

6-0: Birch Run, Haslett, Macomb Lutheran North, Midland Bullock Creek, Plainwell, Spring Lake, Wayland. 

5-0: Grosse Ile, Kalkaska.

4-0: Center Line, Ida.

3-0: Detroit Communication Media Arts, Marine City. 

CLASS C

7-0: Sandusky, Ypsilanti Arbor Prep.

6-0: Blissfield, Britton Deerfield, Calumet, Carson City-Crystal, Decatur, Laingsburg, Niles Brandywine.

5-0: Beaverton, Flint Beecher, Gobles, Ithaca, Johannesburg-Lewiston, Lake City, Traverse City St. Francis.

4-0: Flint Hamady, Saginaw Arts & Sciences.

3-0: Detroit Plymouth Education Center. 

CLASS D

6-0: Big Rapids Crossroads Academy, Mackinaw City, Morrice. 

5-0: Bloomfield Hills Roeper, McBain Northern Michigan Christian, Mount Pleasant Sacred Heart, Munising, Pittsford, Wakefield-Marenisco.

4-0: Bellaire, Wyoming Tri-unity Christian.

3-0: Wyoming West Michigan Lutheran.

For daily scores plus links to schedules and standings, visit the MHSAA Score Center. Submit scores on the site or send scores and corrections to Geoff Kimmerly at geoff@mhsaa.com.