Girls Cross Country Rankings

 
Rankings are submitted by a panel of coaches and officials and compiled by MichiganCrossCountry.com. The MHSAA does not supply input to the rankings. For more information, visit http://michigancrosscountry.com.

October 8, 2018

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Clarkston
3. Salem
4. Traverse City Central
5. Ann Arbor Pioneer
6. Bay City Western
7. Saline
8. Rockford
9. Traverse City West
T-10. Caledonia
T-10. Pinckney
12. Holland West Ottawa
13. Grand Haven
14. Brighton
15. Temperance Bedford

LP DIVISION 2 

1. East Grand Rapids
2. Petoskey
3. DeWitt
4. Dearborn Divine Child
5. Otsego
6. Allendale
7. Holland Christian
8. Ada Forest Hills Eastern
9. Grand Rapids Christian
T-10. Spring Lake
T-10. Grosse Ile
12. Remus Chippewa Hills
13. St. Johns
14. Fremont
15. Milan
Honorable mention: Marshall, Lansing Catholic, Frankenmuth.

LP DIVISION 3


1. Hart
2. Clare
3. Grandville Calvin Christian
4. Shepherd
5. Pewamo-Westphalia
6. Traverse City St. Francis
7. Benzonia Benzie Central
8. Kent City
9. McBain
T-10. St. Louis
T-10. Charlevoix
12. Harbor Springs
13. Ithaca
14. Bloomingdale
15. Byron
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian. 

LP DIVISION 4

1. Saugatuck
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Muskegon Western Michigan Christian
4. Pittsford
5. Lansing Christian
6. Fowler
7. Hillsdale Academy
8. Hudson
9. Ubly
T-10. East Jordan
T-10. Frankfort
12. Bridgman
13. Battle Creek St. Philip
14. Breckenridge
15. Carson City-Crystal
Honorable mention: Adrian Lenawee Christian.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Houghton
Honorable mention: Gladstone.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Wakefield-Marenisco
3. Ironwood
Honorable mention: Newberry.
 
UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Dollar Bay
3. Rock Mid-Peninsula
Honorable mention: Cedarville.

October 1, 2018

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Ann Arbor Pioneer
3. Clarkston
4. Salem
5. Saline
6. Traverse City Central
7. Traverse City West
8. Rockford
9. Bay City Western
T-10. Grand Haven
T-10. Pinckney
12. Holland West Ottawa
13. Brighton
14. Temperance Bedford
15. Caledonia
Honorable mention: Plymouth, Lake Orion, Portage Northern.

LP DIVISION 2 

1. East Grand Rapids
2. Otsego
3. Petoskey
4. Holland Christian
5. Allendale
6. Dearborn Divine Child
7. DeWitt
8. Spring Lake
9. Grand Rapids Christian
T-10. Grosse Ile
T-10. Ada Forest Hills Eastern
12. Marshall
13. Frankenmuth
14. Lansing Catholic
15. Cadillac

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Clare
3. Grandville Calvin Christian
4. Pewamo-Westphalia
5. Shepherd
6. Traverse City St. Francis
7. McBain
8. Benzonia Benzie Central
9. St. Louis
T-10. Kent City
T-10. Charlevoix
12. Harbor Springs
13. Grand Rapids Covenant Christian
14. Galesburg-Augusta
15. Ithaca
Honorable mention: Bloomingdale, Byron, Hanover-Horton. 

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Muskegon Western Michigan Christian
4. Pittsford
5. Lansing Christian
6. Hillsdale Academy
7. Fowler
8. Ubly
9. Hudson
T-10. East Jordan
T-10. Battle Creek St. Philip
12. Carson City-Crystal
13. Frankfort
14. Adrian Lenawee Christian
15. Bridgman

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Houghton
3. Sault Ste. Marie
Honorable mention: Gladstone.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Wakefield-Marenisco
3. Ironwood
Honorable mention: Hancock.
 
UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Cedarville
3. Dollar Bay
Honorable mention: Rock Mid-Peninsula.

September 24, 2018

LP DIVISION 1

 

1. Northville

2. Salem

3. Ann Arbor Pioneer

4. Clarkston

5. Traverse City Central

6. Saline

7. Traverse City West

8. Bay City Western

9. Grand Haven

T-10. Brighton

T-10. Pinckney

12. Holland West Ottawa

13. Rockford

14. Temperance Bedford

15. Lake Orion

Honorable mention: Portage Northern, Fenton.

 

LP DIVISION 2

 

1. East Grand Rapids

2. Dearborn Divine Child

3. Petoskey

4. Spring Lake

5. DeWitt

6. Otsego

7. Holland Christian

8. Grand Rapids Christian

9. Grosse Ile

T-10. Frankenmuth

T-10. Cadillac

12. Allendale

13. St. Johns

14. Lansing Catholic

15. Marshall

Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern.

 

LP DIVISION 3

 

1. Hart

2. Clare

3. Traverse City St. Francis

4. Grandville Calvin Christian

5. Pewamo-Westphalia

6. Shepherd

7. Benzonia Benzie Central

8. McBain

9. Charlevoix

T-10. Kent City

T-10. St. Louis

12. Hanover-Horton

13. Harbor Springs

14. Ithaca

15. Byron

Honorable mention: Jackson Lumen Christi.

 

LP DIVISION 4

 

1. Mount Pleasant Sacred Heart

2. Saugatuck

3. Muskegon Western Michigan Christian

4. Hillsdale Academy

5. Lansing Christian

6. Fowler

7. Hudson

8. East Jordan

9. Pittsford

T-10. Ubly

T-10. Carson City-Crystal

12. Battle Creek St. Philip

13. Bridgman

14. Frankfort

15. Breckenridge

Honorable mention: Plymouth Christian Academy.

 

UP DIVISION 1

 

1. Marquette

2. Gladstone

3. Sault Ste. Marie

 

UP DIVISION 2

 

1. Ishpeming

2. Wakefield-Marenisco

3. Ironwood

 

UP DIVISION 3

 

1. Chassell

2. Dollar Bay

3. Brimley

September 17, 2018

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Ann Arbor Pioneer
3. Traverse City Central
4. Salem
5. Clarkston
6. Saline
7. Pinckney
8. Grand Haven
9. Bay City Western
T-10. Holland West Ottawa
T-10. Brighton
12. Rockford
13. Traverse City West
14. Romeo
15. Lake Orion
Honorable mention: Portage Northern, Fenton, Highland Milford, Caledonia.

LP DIVISION 2

1. East Grand Rapids
2. Dearborn Divine Child
3. Spring Lake
4. DeWitt
5. Petoskey
6. Frankenmuth
7. Grand Rapids Christian
8. Holland Christian
9. Cadillac
T-10. Allendale
T-10. Otsego
12. Grosse Ile
13. Pontiac Notre Dame Prep
14. St. Johns
15. Ada Forest hills Eastern
Honorable mention: Marshall, Lansing Catholic.

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Clare
3. Traverse City St. Francis
4. Grandville Calvin Christian
5. Pewamo-Westphalia
6. Shepherd
7. Benzonia Benzie Central
8. McBain
9. Kent City
T-10. Charlevoix
T-10. St. Louis
12. Hanover-Horton
13. Ithaca
14. Harbor Springs
15. Byron

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Hillsdale Academy
4. Muskegon Western Michigan Christian
5. Fowler
6. Lansing Christian
7. Hudson
8. Ubly
9. East Jordan
T-10. Pittsford
T-10. Carson City Crystal
12. Battle Creek St. Philip
13. Bridgman
14. Frankfort
15. Plymouth Christian Academy
Honorable mention: Breckenridge.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Gladstone
3. Sault Ste. Marie

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Wakefield-Marenisco
3. Ironwood

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Dollar Bay
3. Brimley

September 10, 2018

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Ann Arbor Pioneer
3. Traverse City Central
4. Clarkston
5. Salem
6. Saline
7. Pinckney
8. Grand Haven
9. Holland West Ottawa
T-10. Traverse City West
T-10. Rockford
12. Bay City Western
13. Brighton
14. Lake Orion
15. Hudsonville
Honorable mention: Highland Milford, Portage Northern, Birmingham Seaholm, Troy, Grand Rapids Forest Hills Northern.

LP DIVISION 2


1. East Grand Rapids
2. Dearborn Divine Child
3. Spring Lake
4. DeWitt
5. Allendale
6. Petoskey
7. Holland Christian
8. Cadillac
9. Frankenmuth
T-10. Grand Rapids Christian
T-10. Otsego
12. St. Johns
13. Marshall
14. Grosse Ile
15. Flint Powers Catholic

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Clare
3. Traverse City St. Francis
4. Grandville Calvin Christian
5. Pewamo-Westphalia
6. Shepherd
7. Benzonia Benzie Central
8. Kent City
9. McBain
T-10. Charlevoix
T-10. St. Louis
12. Hanover-Horton
13. Ithaca
14. Harbor Springs
15. Jackson Lumen Christi
Honorable mention: Holland Black River.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Muskegon Western Michigan Christian
4. Lansing Christian
5. Fowler
6. Hillsdale Academy
7. Pittsford
8. Hudson
9. Ubly
T-10. East Jordan
T-10. Carson City Crystal
12. Bridgman
13. Battle Creek St. Philip
14. Breckenridge
15. Plymouth Christian Academy

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Gladstone
Honorable mention: Houghton, Negaunee.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Ironwood
3. Wakefield-Marenisco
Honorable mention: Hancock, Newberry.

UP DIVISION 3

Rankings not yet published.

October 30, 2017 (final LP)

LP DIVISION 1

1. Rockford
2. Northville
3. Troy
4. Ann Arbor Pioneer
5. Traverse City Central
6. Traverse City West
7. Clarkston
8. Birmingham Seaholm
9. East Grand Rapids
T-10. Brighton
T-10. Pinckney
12. Highland Milford
13. Salem
14. Saline
15. Bay City Western
Honorable mention: Grand Haven, Lake Orion, Waterford Mott. 

LP DIVISION 2

1. Lansing Catholic
2. DeWitt
3. Grand Rapids Christian
4. Otsego
5. Dearborn Divine Child
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Allendale
8. Holland Christian
9. Chelsea
10. Pontiac Notre Dame Prep
11. Spring Lake
12. Mason
13. Flint Powers Catholic
14. Linden
15. Parma Western
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Whitehall.

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Benzonia Benzie Central
3. Saugatuck
4. Grandville Calvin Christian
5. Pewamo-Westphalia
6. Clare
7. Traverse City St. Francis
8. Shepherd
9. Charlevoix
10. Jackson Lumen Christi
11. Kent City
12. Leslie
13. Byron
14. Harbor Springs
15. Grand Traverse Academy
Honorable mention: Blissfield.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Lansing Christian
3. Breckenridge
4. Fowler
5. Hudson
6. Deckerville
7. Ubly
8. Lake Leelanau St. Mary
9. Kalamazoo Hackett
10. Plymouth Christian Academy
11. East Jordan
12. Pittsford
13. Frankfort
14. Sand Creek
15. Bridgman

October 23, 2017

LP DIVISION 1

1. Rockford
2. Ann Arbor Pioneer
3. Northville
4. Troy
5. Traverse City Central
6. East Grand Rapids
7. Traverse City West
8. Salem
9. Clarkston
T-10. Highland-Milford
T-10. Pinckney
12. Saline
13. Grand Haven
14. Grand Rapids Forest Hills Northern
15. Birmingham Seaholm
Honorable mention: Holland West Ottawa, Brighton, Fenton, Bay City Western. 

LP DIVISION 2

1. Lansing Catholic
2. Dearborn Divine Child
3. Grand Rapids Christian
4. DeWitt
5. Otsego
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Holland Christian
8. Allendale
9. Chelsea
10. Spring Lake
11. Pontiac Notre Dame Prep
12. Remus Chippewa Hills
13. Goodrich
14. South Haven
15. Ada Forest Hills Eastern
Honorable mention: Cadillac, Linden, Parma Western, Mason.

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Saugatuck
3. Benzonia Benzie Central
4. Grandville Calvin Christian
5. Traverse City St. Francis
6. Pewamo-Westphalia
7. Clare
8. Jackson Lumen Christi
9. Shepherd
10. Charlevoix
11. Kent City
12. Kingsley
13. Blissfield
14. Leslie
15. McBain
Honorable mention: Holland Black River, Hanover-Horton, Ithaca.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Lansing Christian
3. Breckenridge
4. Fowler
5. Hudson
6. Ubly
7. Deckerville
8. Kalamazoo Hackett
9. Lake Leelanau St. Mary
10. Muskegon Western Michigan Christian
11. Pittsford
12. East Jordan
13. Sand Creek
14. Bridgman
15. Centreville
Honorable mention: Plymouth Christian Academy, Concord.

October 16, 2017 (final UP)

LP DIVISION 1

1. Rockford
2. Ann Arbor Pioneer
3. Northville
4. Troy
5. Traverse City Central
6. East Grand Rapids
7. Traverse City West
8. Salem
9. Clarkston
10. Highland-Milford
11. Pinckney
12. Saline
13. Grand Haven
14. Grand Rapids Forest Hills Northern
15. Birmingham Seaholm
Honorable mention: Holland West Ottawa, Brighton, Fenton, Bay City Western. 

LP DIVISION 2

1. Dearborn Divine Child
2. Lansing Catholic
3. DeWitt
4. Grand Rapids Christian
5. Otsego
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Holland Christian
8. Chelsea
9. Allendale
10. Remus Chippewa Hills
11. Spring Lake
12. Pontiac Notre Dame Prep
13. Goodrich
14. Ada Forest Hills Eastern
15. Linden
Honorable mention: South Haven, Flint Powers Catholic.

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Saugatuck
3. Benzonia Benzie Central
4. Grandville Calvin Christian
5. Pewamo-Westphalia
6. Traverse City St. Francis
7. Clare
8. Shepherd
9. Kent City
10. Charlevoix
11. Jackson Lumen Christi
12. Kingsley
13. Blissfield
14. Leslie
15. McBain
Honorable mention: Hanover-Horton, Holland Black River, Ithaca.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Lansing Christian
3. Breckenridge
4. Fowler
5. Hudson
6. Ubly
7. Deckerville
8. Kalamazoo Hackett
9. Lake Leelanau St. Mary
10. Muskegon Western Michigan Christian
11. Pittsford
12. East Jordan
13. Sand Creek
14. Bridgman
15. Plymouth Christian Academy
Honorable mention: Centreville, Concord, Frankfort. 

UP DIVISION 1


1. Sault Ste. Marie
2. Marquette
3. Negaunee
4. Escanaba
5. Menominee
Honorable mention: Gladstone.

UP DIVISION 2

1. St. Ignace
2. Ishpeming
3. Hancock
4. Newberry
5. Ishpeming Westwood
Honorable mention: Ironwood.

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Engadine
T-4. Rock Mid-Peninsula
T-4. Stephenson
Honorable mention: Cedarville, Eben Junction Superior Central.

October 9, 2017

LP DIVISION 1

1. Rockford
2. Northville
3. Ann Arbor Pioneer
4. Troy
5. Traverse City Central
6. East Grand Rapids
7. Traverse City West
8. Salem
9. Clarkston
10. Pinckney
11. Highland-Milford
12. Saline
13. Grand Haven
14. Grand Rapids Forest Hills Northern
15. Birmingham Seaholm
Honorable mention: Fenton, Brighton, Holland West Ottawa, Ann Arbor Skyline, Bay City Western. 

LP DIVISION 2

1. Dearborn Divine Child
2. Grand Rapids Christian
3. Lansing Catholic
4. DeWitt
5. Ann Arbor Gabriel Richard
6. Holland Christian
7. Otsego
8. Allendale
9. Remus Chippewa Hills
10. Spring Lake
11. Pontiac Notre Dame Prep
12. Chelsea
13. Goodrich
14. South Haven
15. Ada Forest Hills Eastern
Honorable mention: Cadillac, Flint Powers Catholic, Linden. 

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Saugatuck
T-3. Grandville Calvin Christian
T-3. Pewamo-Westphalia
5. Benzonia Benzie Central
6. Traverse City St. Francis
7. Clare
8. Kent City
9. Shepherd
10. Charlevoix
11. Jackson Lumen Christi
12. Blissfield
13. Kingsley
14. Leslie
15. McBain
Honorable mention: Harbor Springs, Hanover-Horton.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Lansing Christian
3. Breckenridge
4. Fowler
5. Hudson
6. Ubly
7. Deckerville
8. Kalamazoo Hackett
9. Lake Leelanau St. Mary
10. East Jordan
11. Muskegon Western Michigan Christian
12. Pittsford
13. Sand Creek
14. Bridgman
15. Centreville
Honorable mention: Concord, Frankfort. 

UP DIVISION 1

1. Sault Ste. Marie
2. Marquette
3. Negaunee
4. Escanaba
5. Menominee
Honorable mention: Gladstone.

UP DIVISION 2

1. St. Ignace
2. Ishpeming
3. Newberry
4. Hancock
5. Ishpeming Westwood
Honorable mention: Wakefield-Marenisco.

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Engadine
T-4. Rock Mid-Peninsula
T-4. Stephenson
Honorable mention: Eben Junction Superior Central, Rudyard.

October 2, 2017

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Rockford
3. Ann Arbor Pioneer
4. Troy
5. Traverse City Central
6. Clarkston
7. East Grand Rapids
8. Saline
9. Pinckney
10. Traverse City West
11. Birmingham Seaholm
12. Salem
13. Grand Haven
14. Highland-Milford
15. Grand Rapids Forest Hills Northern
Honorable mention: Holland West Ottawa, Bay City Western.

LP DIVISION 2

1. DeWitt
2. Lansing Catholic
3. Grand Rapids Christian
4. Dearborn Divine Child
5. Holland Christian
6. Allendale
7. Otsego
8. Ann Arbor Gabriel Richard
9. Spring Lake
10. Ada Forest Hills Eastern
11. Chelsea
12. Pontiac Notre Dame Prep
13. Flint Powers Catholic
14. Goodrich
15. Linden
Honorable mention: Grand Rapids South Christian, Wayland, Parma Western, Fremont, Mason.

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Benzonia Benzie Central
3. Saugatuck
4. Pewamo-Westphalia
5. Grandville Calvin Christian
6. Clare
7. Traverse City St. Francis
8. Jackson Lumen Christi
9. Leslie
10. Shepherd
11. Charlevoix
12. Kent City
13. Blissfield
14. Hanover-Horton
15. Kingsley
Honorable mention: Harbor Springs, McBain, Holland Black River, Newaygo.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Lansing Christian
3. Fowler
4. Breckenridge
5. Deckerville
6. Kalamazoo Hackett
7. Ubly
8. Hudson
9. Lake Leelanau St. Mary
10. Pittsford
11. Sand Creek
12. Muskegon Western Michigan Christian
13. East Jordan
14. Concord
15. Frankfort
Honorable mention: Bear Lake, Carson City-Crystal, Plymouth Christian Academy.

UP DIVISION 1

T-1. Marquette
T-1. Negaunee
T-1. Sault Ste. Marie
4. Menominee
5. Escanaba
Honorable mention: Iron River West Iron County, Kingsford.

UP DIVISION 2

1. St. Ignace
2. Ishpeming
3. Hancock
4. Newberry
T-5. Ironwood
T-5. Ishpeming Westwood
T-5. Wakefield-Marenisco

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Engadine
4. Rock Mid-Peninsula
5. Stephenson

September 25, 2017

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Rockford
3. Traverse City Central
4. Troy
5. Saline
6. Clarkston
7. East Grand Rapids
8. Traverse City West
9. Pinckney
10. Ann Arbor Pioneer
11. Birmingham Seaholm
12. Highland-Milford
13. Salem
14. Bay City Western
15. Temperance Bedford
Honorable mention: Midland Dow, Holland West Ottawa, Waterford Mott, White Lake Lakeland, Brighton. 

LP DIVISION 2

1. DeWitt
2. Lansing Catholic
3. Dearborn Divine Child
4. Grand Rapids Christian
5. Holland Christian
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Otsego
8. Chelsea
9. Spring Lake
10. Allendale
11. Cadillac
12. Grand Rapids South Christian
13. Pontiac Notre Dame Prep
14. Goodrich
15. Linden
Honorable mention: Parma Western, St. Johns.

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Grandville Calvin Christian
3. Pewamo-Westphalia
4. Saugatuck
5. Benzonia Benzie Central
6. Traverse City St. Francis
7. Clare
8. Jackson Lumen Christi
9. Shepherd
10. Leslie
11. Kent City
12. Blissfield
13. Hanover-Horton
14. Kingsley
15. Charlevoix
Honorable mention: McBain, Harbor Springs.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Lansing Christian
3. Breckenridge
4. Fowler
5. Hudson
6. Ubly
7. Kalamazoo Hackett
8. Deckerville
9. Sand Creek
10. Bear Lake
11. Lake Leelanau St. Mary
12. Centreville
13. Pittsford
14. Carson City-Crystal
15. Hillsdale Academy
Honorable mention: Bridgman, Concord, Hudsonville Libertas Christian.

UP DIVISION 1

1. Sault Ste. Marie
2. Marquette
3. Negaunee
4. Escanaba
5. Calumet
Honorable mention: Iron River West Iron County, Kingsford.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. St. Ignace
3. Hancock
4. Ishpeming Westwood
T-5. Negaunee
T-5. Newberry

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Engadine
4. Rock Mid-Peninsula
5. Stephenson
Honorable mention: Cedarville.

September 18, 2017

LP DIVISION 1

1. Rockford
2. Northville
3. Traverse City Central
4. Clarkston
5. Saline
6. Troy
7. Traverse City West
8. Ann Arbor Pioneer
9. Pinckney
10. East Grand Rapids
11. Highland-Milford
12. Birmingham Seaholm
13. Salem
14. Bay City Western
15. Temperance Bedford
Honorable mention: Midland Dow, Brighton, Waterford Mott. 

LP DIVISION 2

1. DeWitt
2. Lansing Catholic
3. Dearborn Divine Child
4. Grand Rapids Christian
5. Holland Christian
6. Otsego
7. Ann Arbor Gabriel Richard
8. Chelsea
9. Spring Lake
10. Grand Rapids South Christian
11. Cadillac
12. Goodrich
13. Pontiac Notre Dame Prep
14. Linden
15. Parma Western
Honorable mention: St. Johns, Whitehall, Allendale, Flint Powers Catholic.

LP DIVISION 3

1. Hart
2. Benzonia Benzie Central
3. Pewamo-Westphalia
4. Traverse City St. Francis
5. Grandville Calvin Christian
6. Saugatuck
7. Clare
8. Jackson Lumen Christi
9. Shepherd
10. Leslie
11. Kent City
12. Blissfield
13. Hanover-Horton
14. Kingsley
15. Charlevoix
Honorable mention: McBain, Harbor Springs, Holland Black River, Manistee. 

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Lansing Christian
3. Breckenridge
4. Fowler
5. Ubly
6. Sand Creek
7. Hudson
8. Deckerville
9. Bear Lake
10. Lake Leelanau St. Mary
11. Battle Creek St. Philip
12. Kalamazoo Hackett
13. Beal City
14. Plymouth Christian
15. Centreville
Honorable mention: Potterville, Concord, Carson City-Crystal, Hale, Bridgman.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Negaunee
4. Escanaba
5. Iron River West Iron County
Honorable mention: Calumet.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. St. Ignace
3. Hancock
4. Newberry
5. Ironwood
Honorable mention: Manistique, Ishpeming Westwood.

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Engadine
3. Munising
4. Eben Junction Superior Central
5. Stephenson
Honorable mention: Cedarville, Rock Mid-Peninsula, Rudyard.

September 11, 2017

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Traverse City Central
3. Clarkston
4. Troy
5. Saline
6. Traverse City West
7. Ann Arbor Pioneer
8. East Grand Rapids
9. Rockford
T-10. Highland-Milford
T-10. Pinckney
12. Salem
13. Midland Dow
14. Temperance Bedford
15. Brighton
Honorable mention: Birmingham Seaholm, Holland West Ottawa, White Lake Lakeland.

LP DIVISION 2

1. DeWitt
2. Lansing Catholic
3. Dearborn Divine Child
4. Grand Rapids Christian
5. Holland Christian
6. Otsego
7. Ann Arbor Gabriel Richard
8. Chelsea
T-9. Cadillac
T-9. Grand Rapids South Christian
11. Spring Lake
12. Goodrich
13. Pontiac Notre Dame Prep
14. Linden
15. Parma Western
Honorable mention: Whitehall, Flint Powers Catholic, St. Johns.

LP DIVISION 3

1. Hart
T-2. Benzonia Benzie Central
T-2. Traverse City St. Francis
4. Pewamo-Westphalia
5. Grandville Calvin Christian
6. Saugatuck
7. Clare
8. Shepherd
9. Leslie
10. Jackson Lumen Christi
11. Kent City
12. Kingsley
13. Blissfield
14. Charlevoix
15. Harbor Springs 
Honorable mention: Hanover-Horton, Manistee, Saranac, Ithaca. 

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Breckenridge
3. Fowler
4. Ubly
5. Hudson
6. Lansing Christian
7. Lake Leelanau St. Mary
8. Sand Creek
9. Deckerville
10. Bear Lake
11. Carson City-Crystal
12. Pittsford
13. Bridgman
14. Frankfort
15. Muskegon Western Michigan Christian
Honorable mention: Waterford Our Lady, Concord. 

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Negaunee
4. Escanaba
5. Calumet

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. St. Ignace
3. Hancock
4. Newberry
5. Ironwood

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Cedarville
4. Stephenson
5. Engadine

October 31, 2016 (final)

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Ann Arbor Pioneer
4. Brighton
5. Pinckney
6. Saline
7. Rockford
8. Battle Creek Lakeview
9. Traverse City Central
T-10. Milford
T-10. Troy
12. Midland Dow
13. Clarkston
14. Holland West Ottawa
15. Grand Haven
Honorable mention: Salem, White Lake Lakeland.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. East Grand Rapids
4. Dearborn Divine Child
5. Whitehall
6. Flint Powers Catholic
7. DeWitt
8. Cadillac
9. St. Clair
10. Ada Forest Hills Eastern
11. Ann Arbor Gabriel Richard
12. Chelsea
13. St. Joseph
14. Adrian
15. Mason
Honorable mention: St. Johns, Remus Chippewa Hills.

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Lansing Catholic
3. Benzonia Benzie Central
4. Hart
5. Clare
6. Shepherd
7. Grandville Calvin Christian
8. Saugatuck
9. Blissfield
10. Olivet
11. Ithaca
12. Charlevoix
13. Jackson Lumen Christi
14. Frankenmuth
15. Hopkins
Honorable mention: Leslie, Kingsley, Sanford Meridian Early College, Bangor.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Pewamo-Westphalia
3. Harbor Springs
4. Kalamazoo Hackett
5. Fowler
6. Breckenridge
7. Manton
8. Hillsdale Academy
9. Bear Lake/Onekama
10. Hudson
11. Muskegon Western Michigan Christian
12. Indian River Inland Lakes
13. Ubly
14. Lake Leelanau St. Mary
15. Sand Creek
Honorable mention: Grosse Pointe Woods University Liggett, Carson City-Crystal, Concord, Reading, Adrian Lenawee Christian.

October 25, 2016

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Ann Arbor Pioneer
4. Traverse City Central
5. Pinckney
6. Brighton
7. Battle Creek Lakeview
8. Milford
9. Saline
T-10. Rockford
T-10. Holland West Ottawa
12. Clarkston
13. Midland Dow
14. Troy
15. White Lake Lakeland
Honorable mention: Livonia Churchill, Traverse City West, Grand Haven.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. East Grand Rapids
4. Dearborn Divine Child
5. Flint Powers Catholic
6. Cadillac
7. St. Clair
8. Ada Forest Hills Eastern
9. Whitehall
10. DeWitt
11. Ann Arbor Gabriel Richard
12. Chelsea
13. Mason
14. St. Joseph
15. St. Johns

LP DIVISION 3

1. Lansing Catholic
2. Traverse City St. Francis
3. Hart
4. Benzonia Benzie Central
5. Shepherd
6. Clare
7. Saugatuck
8. Blissfield
9. Grandville Calvin Christian
10. Jackson Lumen Christi
11. Olivet
12. Ithaca
13. Frankenmuth
14. Kingsley
15. McBain
Honorable mention: Leslie, Grand Rapids Covenant Christian.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Pewamo-Westphalia
3. Harbor Springs
4. Kalamazoo Hackett
5. Fowler
6. Breckenridge
7. Hillsdale Academy
8. Manton
9. Hudson
10. Ubly
11. Muskegon Western Michigan Christian
12. Grosse Pointe Woods University Liggett
13. Sand Creek
14. Adrian Lenawee Christian
15. Bear Lake/Onekama
Honorable mention: Carson City-Crystal, Concord.

October 18, 2016 (final UP)

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Ann Arbor Pioneer
4. Traverse City Central
5. Pinckney
6. Brighton
7. Saline
8. Milford
9. Battle Creek Lakeview
T-10. Holland West Ottawa
T-10. Troy
12. Clarkston
13. Midland Dow
14. Rockford
15. White Lake Lakeland
Honorable mention: Grand Haven, Traverse City West, Livonia Churchill.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. East Grand Rapids
3. Cadillac
4. Dearborn Divine Child
5. Grand Rapids Christian
6. Ada Forest Hills Eastern
7. Flint Powers Catholic
T-8. DeWitt
T-8. Whitehall
10. St. Clair
11. Ann Arbor Gabriel Richard
12. Chelsea
13. St. Johns
14. Mason
15. Bloomfield Hills Marian
Honorable mention: St. Joseph, Linden, Warren Regina.

LP DIVISION 3

1. Lansing Catholic
2. Traverse City St. Francis
3. Benzonia Benzie Central
4. Hart
5. Clare
6. Shepherd
7. Saugatuck
8. Blissfield
9. Grandville Calvin Christian
10. Ithaca
11. Olivet
12. Jackson Lumen Christi
13. Kingsley
14. Frankenmuth
15. Sanford Meridian Early College
Honorable mention: Leslie, Adrian Madison.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Harbor Springs
3. Pewamo-Westphalia
4. Kalamazoo Hackett
5. Breckenridge
6. Fowler
7. Hillsdale Academy
8. Manton
9. Ubly
10. Hudson
11. Sand Creek
12. Muskegon Western Michigan Christian
13. Grosse Pointe Woods University Liggett
14. Bear Lake/Onekama
15. Concord
Honorable mention: Adrian Lenawee Christian, Frankfort.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Menominee
4. Negaunee
5. Houghton
Honorable mention: Gladstone.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Munising
3. Hancock
4. St. Ignace
5. Newberry
Honorable mention: Iron River West Iron County, Wakefield-Marenisco.

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Cedarville
3. Stephenson
4. Brimley
5. Eben Junction Superior Central
Honorable mention: Rock Mid-Peninsula, Dollar Bay, Engadine, Republic-Michigamme.

October 11, 2016

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Ann Arbor Pioneer
4. Traverse City Central
5. Pinckney
6. Brighton
7. Saline
8. Clarkston
9. Milford
T-10. Battle Creek Lakeview
T-10. Troy
12. Holland West Ottawa
13. Midland Dow
14. White Lake Lakeland
15. Rockford
Honorable mention: Grand Haven, Traverse City West, Salem, Livonia Churchill.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. East Grand Rapids
3. Cadillac
4. Dearborn Divine Child
5. Grand Rapids Christian
6. Ada Forest Hills Eastern
7. DeWitt
8. Flint Powers Catholic
9. Whitehall
10. St. Clair
11. Mason
12. St. Joseph
13. Warren Regina
14. Ann Arbor Gabriel Richard
15. Chelsea
Honorable mention: St. Johns, Tecumseh, Remus Chippewa Hills.

LP DIVISION 3

1. Lansing Catholic
2. Traverse City St. Francis
3. Benzonia Benzie Central
4. Hart
5. Clare
6. Shepherd
7. Saugatuck
8. Blissfield
9. Grandville Calvin Christian
10. Jackson Lumen Christi
11. Ithaca
12. Olivet
13. Kingsley
14. Frankenmuth
15. Sanford Meridian Early College
Honorable mention: Adrian Madison, McBain, Leslie.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Pewamo-Westphalia
3. Harbor Springs
4. Kalamazoo Hackett
5. Breckenridge
6. Fowler
7. Manton
8. Hillsdale Academy
9. Hudson
10. Muskegon Western Michigan Christian
11. Ubly
T-12. Grosse Pointe Woods University Liggett
T-12. Sand Creek
14. Concord
15. Bear Lake/Onekama
Honorable mention: Frankfort, Carson City-Crystal, Potterville.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Menominee
4. Negaunee
5. Houghton
Honorable mention: Calumet, Gladstone.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Munising
3. Hancock
4. St. Ignace
T-5. Ironwood
T-5. Norway
Honorable mention: Newberry, Rudyard.

UP DIVISION 3

T-1. Chassell
T-1. Stephenson
3. Cedarville
4. Eben Junction Superior Central
5. Brimley
Honorable mention: Rock Mid-Peninsula, Dollar Bay, Republic-Michigamme.

October 4, 2016

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Ann Arbor Pioneer
4. Traverse City Central
5. Pinckney
6. Battle Creek Lakeview
T-7. Brighton
T-7. Troy
9. Midland Dow
T-10. Milford
T-10. Holland West Ottawa
12. Saline
13. Rockford
14. Traverse City West
15. Clarkston
Honorable mention: Salem, Grand Rapids Forest Hills Central.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. East Grand Rapids
4. Cadillac
5. DeWitt
T-6. Dearborn Divine Child
T-6. Flint Powers Catholic
T-8. St Clair
T-8. Whitehall
10. Ada Forest Hills Eastern
11. Ann Arbor Gabriel Richard
12. Warren Regina
13. Chelsea
14. St. Johns
15. Grand Rapids Catholic Central

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Lansing Catholic
3. Hart
4. Benzonia Benzie Central
5. Shepherd
6. Clare
7. Grandville Calvin Christian
T-8. Blissfield
T-8. Saugatuck
T-10. Frankenmuth
T-10. Ithaca
12. Kingsley
13. Jackson Lumen Christi
14. Olivet
15. Hopkins
Honorable mention: Adrian Madison.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Pewamo-Westphalia
3. Harbor Springs
4. Kalamazoo Hackett
5. Fowler
6. Breckenridge
7. Hudson
8. Hillsdale Academy
9. Grosse Pointe Woods University Liggett
10. Ubly
11. Manton
T-12. Concord
T-12. Muskegon Western Michigan Christian
14. Frankfort
15. Sand Creek
Honorable mention: Reading, Adrian Lenawee Christian.

UP DIVISION 1

T-1. Marquette
T-1. Sault Ste. Marie
3. Menominee
4. Houghton
5. Negaunee
Honorable mention: Calumet.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Munising
3. Hancock
4. St. Ignace
T-5. Newberry
T-5. Norway
Honorable mention: Rudyard.

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Stephenson
3. Cedarville
4. Eben Junction Superior Central
5. Brimley
Honorable mention: Dollar Bay, Engadine, Republic-Michigamme, Rock Mid-Peninsula.

September 27, 2016

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Ann Arbor Pioneer
4. Pinckney
5. Traverse City Central
6. Battle Creek Lakeview
7. Troy
8. Milford
T-9. Midland Dow
T-9. Saline
11. Traverse City West
12. Rockford
13. Brighton
14. Holland West Ottawa
15. Grand Rapids Forest Hills Central
Honorable mention: Clarkston, Rochester Adams, Muskegon Reeths-Puffer.

LP DIVISION 2

1. Otsego
T-2. Cadillac
T-2. Grand Rapids Christian
4. East Grand Rapids
T-5. Dearborn Divine Child
T-5. Flint Powers Catholic
7. DeWitt
T-8. Ada Forest Hills Eastern
T-8. St. Clair
T-8. Whitehall
11. Ann Arbor Gabriel Richard
T-12. St. Johns
T-12. Warren Regina
14. Chelsea
15. St. Joseph

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Lansing Catholic
3. Hart
4. Benzonia Benzie Central
5. Shepherd
6. Clare
7. Saugatuck
8. Grandville Calvin Christian
9. Blissfield
10. Ithaca
11. Frankenmuth
12. Jackson Lumen Christi
13. Kingsley
14. Olivet
15. McBain
Honorable mention: Hopkins.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Pewamo-Westphalia
3. Harbor Springs
4. Kalamazoo Hackett
5. Hudson
6. Fowler
7. Breckenridge
8. Manton
9. Ubly
10. Hillsdale Academy
11. Muskegon Western Michigan Christian
12. Grosse Pointe Woods University Liggett
13. Concord
14. Reading
15. Carson City-Crystal
Honorable mention: Deckerville, Frankfort, Bear Lake/Onekama.

UP DIVISION 1

T-1. Marquette
T-1. Sault Ste. Marie
3. Menominee
4. Houghton
5. Negaunee
Honorable mention: Calumet.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Munising
3. Hancock
4. St. Ignace
5. Norway
Honorable mention: Newberry, Rudyard.

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Stephenson
3. Eben Junction Superior Central
4. Cedarville
T-5. Brimley
T-5. Rock Mid-Peninsula
Honorable mention: Dollar Bay, Republic-Michigamme.

September 21, 2016

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Birmingham Seaholm
3. Traverse City Central
4. Battle Creek Lakeview
5. Pinckney
6. Ann Arbor Pioneer
7. Midland Dow
8. Muskegon Reeths-Puffer
9. Milford
10. Troy
11. Traverse City West
12. Rockford
13. Brighton
14. Holland West Ottawa
15. Saline
Honorable mention: Grand Haven, Grand Rapids Forest Hills Central, Clarkston, Livonia Churchill.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Otsego
3. Cadillac
4. East Grand Rapids
5. DeWitt
6. Dearborn Divine Child
7. Flint Powers Catholic
8. Whitehall
9. Ada Forest Hills Eastern
10. Chelsea
11. St. Johns
12. Ann Arbor Gabriel Richard
13. Warren Regina
14. Ludington
15. Big Rapids
Honorable mention: Grand Rapids Catholic Central. 

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Benzonia Benzie Central
3. Shepherd
4. Lansing Catholic
5. Clare
6. Hart
7. Saugatuck
8. Grandville Calvin Christian
9. Blissfield
10. Ithaca
11. Frankenmuth
12. Olivet
13. Kingsley
14. McBain
15. Hopkins
Honorable mention: Jackson Lumen Christi.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Pewamo-Westphalia
3. Harbor Springs
4. Kalamazoo Hackett
5. Hudson
6. Fowler
7. Manton
8. Breckenridge
9. Hillsdale Academy
10. Ubly
11. Muskegon Western Michigan Christian
12. Reading
13. Concord
14. Carson City-Crystal
15. Frankfort
Honorable mention: Bear Lake/Onekama, Potterville, Lansing Christian, Royal Oak Shrine. 

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Negaunee
4. Houghton
5. Menominee
Honorable mention: Calumet, Escanaba.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Munising
3. Hancock
4. St. Ignace
5. Norway
Honorable mention: Ironwood, Rudyard, Wakefield-Marenisco.

UP DIVISION 3

1 Chassell
2 Stephenson
3. Cedarville
4. Eben Junction Superior Central
T-5. Rock Mid-Peninsula
T-5. Brimley
T-5. Dollar Bay
Honorable mention: Pickford, Republic-Michigamme.

September 15, 2016

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Birmingham Seaholm
3. Traverse City Central
4. Pinckney
5. Midland Dow
6. Ann Arbor Pioneer
7. Battle Creek Lakeview
8. Traverse City West
9. Milford
10. Saline
11. Grand Rapids Forest Hills Central
12. Holland West Ottawa
13. Livonia Churchill
14. Brighton
15. Waterford Mott
Honorable mention: White Lake Lakeland, Muskegon Reeths-Puffer, Grandville, Rockford.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. DeWitt
4. East Grand Rapids
5. Cadillac
6. Flint Powers Catholic
7. Chelsea
8. Ada Forest Hills Eastern
9. Whitehall
10. Dearborn Divine Child
11. St. Joseph
12. Linden
13. St. Johns
14. Holland Christian
15. Hamilton
Honorable mention: Big Rapids.

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Shepherd
3. Benzonia Benzie Central
4. Clare
5. Lansing Catholic
6. Hart
7. Saugatuck
8. Grandville Calvin Christian
9. Blissfield
10. Ithaca
11. Frankenmuth
12. Jackson Lumen Christi
13. Leslie
14. Hanover-Horton
15. Olivet
Honorable mention: McBain, Kingsley, North Muskegon.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Pewamo-Westphalia
3. Fowler
4. Hudson
5. Manton
6. Harbor Springs
7. Breckenridge
8. Kalamazoo Hackett
9. Muskegon Western Michigan Christian
10. Ubly
11. Hillsdale Academy
12. Carson City-Crystal
13. Reading
14. Concord
15. Bear Lake/Onekama
Honorable mention: Frankfort, Royal Oak Shrine.

UP DIVISION 1

T-1. Marquette
T-1. Sault Ste. Marie
3. Negaunee
T-4. Houghton
T-4. Menominee
Honorable mention: Calumet, Escanaba.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Munising
3. Hancock
4. St. Ignace
5. Newberry
Honorable mention: Norway, Rudyard.

UP DIVISION 3

1 Chassell
T-2 Eben Junction Superior Central
T-2 Stephenson
4. Rock Mid-Peninsula
T-5. Brimley
T-5. Carney-Nadeau
T-5. Cedarville
T-5. Stephenson
Honorable mention: Dollar Bay, Rapid River, Painesdale-Jeffers, Pickford, Republic-Michigamme.

November 2, 2015 (final)

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Brighton
4. Traverse City Central
5. Saline
6. Milford
7. Waterford Mott
8. Ann Arbor Pioneer
9. Rockford
10. Pinckney
11. Grosse Pointe South
12. Clarkston
13. Salem
14. Grand Rapids Forest Hills Central
15. Portage Northern
Honorable mention: Grandville, Lake Orion, Bay City Western.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. East Grand Rapids
4. Linden
5. Whitehall
6. St. Joseph
7. Flint Powers Catholic
8. DeWitt
9. Warren Regina
10. Gaylord
11. Middleville Thornapple Kellogg
12. Grand Rapids South Christian
13. Chelsea
14. Ada Forest Hills Eastern
15. Richland Gull Lake
Honorable mention: Ann Arbor Gabriel Richard. 

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Lansing Catholic
3. Benzonia Benzie Central
4. Ithaca
5. Shepherd
6. Jackson Lumen Christi
7. Leslie
8. Grandville Calvin Christian
9. Pewamo-Westphalia
10. St. Louis
11. Clare
12. Hart
13. Holland Black River
14. Hanover-Horton
15. Blissfield
Honorable mention: Hopkins, Frankenmuth.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Beal City
4. Harbor Springs
5. Kalamazoo Hackett
6. Fowler
7. Battle Creek St. Philip
8. Hudson
9. Ubly
10. Grosse Pointe Woods University Liggett
11. New Lothrop
12. Concord
13. Waterford Our Lady
14. Manton
15. Blanchard Montabella
Honorable mention: Frankfort, Hillsdale Academy.

October 26, 2015

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Saline
4. Milford
5. Brighton
6. Traverse City Central
7. Ann Arbor Pioneer
8. Rockford
9. Waterford Mott
10. Grandville
11. Salem
12. Grand Rapids Forest Hills Central
13. Grand Haven
14. Holland West Ottawa
15. Grosse Pointe South
Honorable mention: Pinckney, Midland Dow.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. East Grand Rapids
4. St. Joseph
5. Linden
6. Cadillac
7. DeWitt
8. Flint Powers Catholic
9. Whitehall
10. Gaylord
11. Middleville Thornapple Kellogg
12. Chelsea
13. Grand Rapids South Christian
14. St. Johns
15. Zeeland East
Honorable mention: Grand Rapids Kenowa Hills, Ann Arbor Gabriel Richard. 

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Lansing Catholic
3. Benzonia Benzie Central
4. Shepherd
5. Ithaca
6. Grandville Calvin Christian
7. Jackson Lumen Christi
8. Leslie
9. Clare
10. Hanover-Horton
11. Pewamo-Westphalia
12. Holland Black River
13. St. Louis
14. Blissfield
15. Hart
Honorable mention: Hopkins, Grass Lake.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Beal City
4. Harbor Springs
5. Battle Creek St. Philip
6. Kalamazoo Hackett
7. Hudson
8. Concord
9. Fowler
10. Manton
11. Waterford Our Lady
12. New Lothrop
13. Grosse Pointe Woods University Liggett
14. Frankfort
15. Ubly
Honorable mention: Bear Lake, Montabella.

October 19, 2015 (final UP)

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Birmingham Seaholm
3. Saline
4. Brighton
5. Milford
6. Traverse City Central
7. Ann Arbor Pioneer
8. Salem
9. Grandville
10. Rockford
11. Grand Rapids Forest Hills Central
12. Waterford Mott
13. Holland West Ottawa
14. Pinckney
15. Grosse Pointe South
Honorable mention: Midland Dow, Clarkston, Wyandotte Roosevelt, Lake Orion. 

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. East Grand Rapids
4. Linden
5. St. Joseph
6. Flint Powers Catholic
7. Cadillac
8. Gaylord
9. DeWitt
10. Whitehall
11. Grand Rapids South Christian
12. Middleville Thornapple Kellogg
13. Chelsea
14. Ann Arbor Gabriel Richard
15. Fremont

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Lansing Catholic
3. Benzonia Benzie Central
4. Ithaca
5. Shepherd
6. Grandville Calvin Christian
7. Leslie
8. Jackson Lumen Christi
9. Clare
10. Hanover-Horton
11. Pewamo-Westphalia
12. Holland Black River
13. Blissfield
14. Hart
15. St. Louis
Honorable mention: Hopkins, Grass Lake, Bath.  

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Beal City
4. Kalamazoo Hackett
5. Battle Creek St. Philip
6. Harbor Springs
7. Hudson
8. Concord
9. Manton
10. Waterford Our Lady
11. Fowler
12. New Lothrop
13. Frankfort
14. Bear Lake
15. Montabella
Honorable mention: Ubly, Grosse Pointe Woods University Liggett.

UP DIVISION 1


1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Negaunee
4. Calumet
5. Houghton
Honorable mention: Gladstone, Escanaba. 

UP DIVISION 2

1. Gogebic
2. Ishpeming
3. Hancock
4. St. Ignace
5. Norway
Honorable mention: L'Anse, Powers North Central, Ironwood. 

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Dollar Bay
3. Munising
4. Stephenson
5. Newberry
Honorable mention: Cedarville, Brimley, Eben Junction Superior Central. 

October 12, 2015

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Brighton
4. Saline
5. Milford
6. Traverse City Central
7. Ann Arbor Pioneer
8. Salem
9. Grandville
10. Waterford Mott
11. Grand Rapids Forest Hills Central
12. Holland West Ottawa
13. Rockford
14. Midland Dow
15. Grosse Pointe South
Honorable mention: Clarkston, Grand Haven, Pinckney, Grand Rapids Forest Hills Northern. 

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Otsego
3. East Grand Rapids
4. Linden
5. St. Joseph
6. Cadillac
7. Flint Powers Catholic
8. Gaylord
9. DeWitt
10. Whitehall
11. Grand Rapids South Christian
12. Middleville Thornapple Kellogg
13. Ann Arbor Gabriel Richard
14. Chelsea
15. Fremont
Honorable mention: Dearborn Divine Child, Big Rapids, Allendale. 

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Lansing Catholic
3. Ithaca
4. Benzonia Benzie Central
5. Shepherd
6. Grandville Calvin Christian
7. Leslie
8. Clare
9. Hanover-Horton
10. Jackson Lumen Christi
11. Pewamo-Westphalia
12. Holland Black River
13. Hart
14. Hopkins
15. Blissfield
Honorable mention: Grass Lake, St. Louis, Bath.  

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Beal City
4. Kalamazoo Hackett
5. Harbor Springs
6. Battle Creek St. Philip
7. Hudson
8. Concord
9. Manton
10. Waterford Our Lady
11. Fowler
T-12. New Lothrop
T-12. Bear Lake
14. Montabella
15. Ubly
Honorable mention: Hillsdale Academy, Grosse Pointe Woods University Liggett, Frankfort. 

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Negaunee
4. Calumet
5. Houghton
Honorable mention: Gladstone. 

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Hancock
3. St. Ignace
4. Gogebic
5. Norway

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Dollar Bay
3. Munising
4. Stephenson
5. Cedarville
Honorable mention: Newberry.

October 5, 2015

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Brighton
4. Traverse City Central
5. Saline
6. Ann Arbor Pioneer
7. Milford
8. Salem
9. Waterford Mott
10. Grand Rapids Forest Hills Central
11. Midland Dow
12. Grosse Pointe South
13. Pinckney
14. Grandville
15. Clarkston
Honorable mention: Holland West Ottawa, Grand Haven, East Lansing, Battle Creek Lakeview.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. St. Joseph
4. East Grand Rapids
5. Cadillac
6. DeWitt
7. Grand Rapids South Christian
8. Flint Powers Catholic
9. Linden
10. Gaylord
11. Middleville Thornapple Kellogg
12. Chelsea
13. Dearborn Divine Child
14. Richland Gull Lake
15. Whitehall
Honorable mention: Allendale.

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Benzonia Benzie Central
3. Ithaca
4. Shepherd
5. Lansing Catholic
6. Jackson Lumen Christi
7. Pewamo-Westphalia
8. Hart
9. Grandville Calvin Christian
10. Clare
11. Leslie
12. Hanover-Horton
13. Holland Black River
14. St Louis
15. Grass Lake
Honorable mention: Blissfield, Scottville Mason County Central, Bath.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Beal City
3. Saugatuck
4. Hudson
5. Kalamazoo Hackett
6. Harbor Springs
7. Waterford Our Lady
8. Battle Creek St. Philip
9. New Lothrop
10. Fowler
11. Ubly
12. Frankfort
13. Grosse Pointe Woods University Liggett
14. Concord
15. Hillsdale Academy
Honorable mention: Breckenridge.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
T-3. Calumet
T-3. Negaunee
5. Gladstone
Honorable mention: Houghton.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Hancock
3. St. Ignace
4. Gogebic
5. Norway
Honorable mention: Ironwood.

UP DIVISION 3

1. Dollar Bay
2. Chassell
3. Munising
4. Newberry
5. Stephenson
Honorable mention: Cedarville.

September 30, 2015

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Saline
4. Traverse City Central
5. Brighton
6. Ann Arbor Pioneer
7. Milford
8. Waterford Mott
9. Grosse Pointe South
10. Grand Rapids Forest Hills Central
11. Holland West Ottawa
12. Salem
13. Rockford
14. Rochester Adams
15. Hudsonville
Honorable mention: Clarkston, Midland Dow, Grandville, Battle Creek Lakeview.

LP DIVISION 2

1. Otsego
2. Grand Rapids Christian
3. St. Joseph
4. East Grand Rapids
5. Cadillac
6. Grand Rapids South Christian
7. Gaylord
8. Linden
9. Flint Powers Catholic
10. Chelsea
11. Middleville Thornapple Kellogg
12. Richland Gull Lake
13. DeWitt
14. Dearborn Divine Child
15. Whitehall
Honorable mention: Dowagiac, Hamilton, St. Johns.

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Ithaca
3. Benzonia Benzie Central
4. Shepherd
5. Lansing Catholic
6. Pewamo-Westphalia
7. Hart
8. Jackson Lumen Christi
9. Clare
10. Grandville Calvin Christian
11. Holland Black River
12. Hanover-Horton
13. Leslie
14. St Louis
15. Scottville Mason County Central
Honorable mention: Bath, Blissfield, Kingsley, Caro.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Beal City
4. Hudson
5. Kalamazoo Hackett
6. Fowler
7. Waterford Our Lady
8. Battle Creek St. Philip
9. New Lothrop
10. Harbor Springs
11. Frankfort
12. Grosse Pointe Woods University Liggett
13. Hillsdale Academy
14. Ubly
15. Concord
Honorable mention: Manton, Breckenridge, Montabella.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Calumet
4. Negaunee
5. Gladstone
Honorable mention: Houghton.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Hancock
3. St. Ignace
4. Norway
T-5. Gogebic
T-5. Ironwood

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Newberry
4. Stephenson
5. Cedarville
Honorable mention: Dollar Bay.

September 23, 2015

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Saline
4. Brighton
5. Traverse City Central
6. Grosse Pointe South
7. Ann Arbor Pioneer
8. Waterford Mott
9. Milford
10. Grand Rapids Forest Hills Central
11. Hudsonville
12. Midland Dow
13. Clarkton
14. Salem
15. Grandville
Honorable mention: Rochester Adams, Rockford, Lake Orion, Holland West Ottawa.

LP DIVISION 2

1. St. Joseph
2. Grand Rapids Christian
3. Otsego
4. East Grand Rapids
5. Linden
6. Cadillac
7. Gaylord
8. Chelsea
9. Grand Rapids South Christian
10. DeWitt
11. Whitehall
12. Richland Gull Lake
13. Flint Powers Catholic
14. Middleville Thornapple Kellogg
15. St. Johns
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Zeeland West, Goodrich. 

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Benzonia Benzie Central
3. Ithaca
4. Shepherd
5. Hart
6. Lansing Catholic
7. Holland Black River
8. Pewamo-Westphalia
9. Clare
10. Hanover-Horton
11. Leslie
12. Grandville Calvin Christian
13. Jackson Lumen Christi
14. St. Louis
15. Scottville Mason County Central
Honorable mention: Caro, Bath. 

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Beal City
4. Hudson
5. Kalamazoo Hackett
6. Waterford Our Lady
7. Battle Creek St. Philip
8. Fowler
9. New Lothrop
10. Harbor Springs
11. Frankfort
12. Ubly
13. Hillsdale Academy
14. Grosse Pointe Woods University Liggett
15. Concord
Honorable mention: Manton, Bear Lake, Pittsford, Montabella.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Calumet
4. Negaunee
T-5. Gladstone
T-5 Houghton
Honorable mention: Ishpeming Westwood.

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Hancock
3. St. Ignace
4. Norway
5. Gogebic
Honorable mention: Ironwood, Iron River West Iron County. 

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Newberry
4. Stephenson
5. Dollar Bay
Honorable mention: Cedarville, Rapid River, Rudyard. 

September 17, 2015

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Birmingham Seaholm
3. Traverse City Central
4. Saline
5. Brighton
6. Ann Arbor Pioneer
7. Hudsonville
8. Grosse Pointe South
9. Milford
10. Salem
11. Rockford
12. Midland Dow
13. Battle Creek Lakeview
14. Grand Rapids Forest Hills Central
15. Grandville
Honorable mention: Clarkston, Holland West Ottawa, Portage Central, Waterford Mott, Rochester Adams, Livonia Churchill, Sterling Heights Stevenson, Wyandotte Roosevelt.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Otsego
3. East Grand Rapids
4. Cadillac
5. St. Joseph
6. Grand Rapids South Christian
T-7. Gaylord
T-7. Linden
9. Richland Gull Lake
10. Chelsea
11. DeWitt
12. Middleville Thornapple Kellogg
13. Warren Regina
14. St. Johns
15. Whitehall
Honorable mention: Goodrich, Cedar Springs, Ada Forest Hills Eastern, Zeeland West.

LP DIVISION 3

1. Traverse City St. Francis
2. Ithaca
3. Benzonia Benzie Central
4. Shepherd
5. Hart
6. Clare
7. Holland Black River
8. Lansing Catholic
9. Pewamo-Westphalia
10. Leslie
11. Hanover-Horton
12. Grandville Calvin Christian
13. St. Louis
14. Scottville Mason County Central
15. Kingsley
Honorable mention: Olivet, Bath, Jackson Lumen Christi, Quincy.

LP DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Saugatuck
3. Beal City
4. Kalamazoo Hackett
5. Hudson
6. Waterford Our Lady
7. Harbor Springs
8. Battle Creek St. Philip
9. New Lothrop
10. Fowler
11. Ubly
12. Frankfort
13. Bear Lake
14. Manton
15. Pittsford
Honorable mention: Montabella, Breckenridge, Hillsdale Academy, Concord.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Sault Ste. Marie
3. Calumet
4. Negaunee
5. Gladstone

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Hancock
3. St. Ignace
4. Norway
5. Ironwood

UP DIVISION 3

1. Chassell
2. Munising
3. Stephenson
4. Newberry
5. Dollar Bay

October 29, 2014 (final LP)

LP DIVISION 1

1. Traverse City Central
2. Birmingham Seaholm
3. Northville
4. Sterling Heights Stevenson
5. Saline
6. Milford
7. Brighton
8. Rockford
9. Salem
10. Grosse Pointe South
11. Clarkston
12. Brownstown Woodhaven
13. Grand Rapids Kenowa Hills
14. Grandville
15. Ann Arbor Pioneer
Honorable mention: Novi, Hudsonville, Grand Haven, Grand Rapids Forest Hills Central.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. St. Joseph
3. Otsego
4. East Grand Rapids
5. Chelsea
6. DeWitt
7. Whitehall
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. Spring Lake
10. Grand Rapids South Christian
11. Cedar Springs
12. Linden
13. Middleville Thornapple Kellogg
14. Gaylord
15. Sparta

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Manistee
3. Lansing Catholic
4. Shepherd
5. Jackson Lumen Christi
6. Hart
7. Caro
8. Macomb Lutheran North
9. Grandville Calvin Christian
10. Holland Black River
11. Traverse City Grand Traverse Academy
12. St. Louis
13. Hanover-Horton
14. Leslie
15. Benzonia Benzie Central
Honorable mention: Pewamo-Westphalia, Hopkins. 

LP DIVISION 4

1. Kalamazoo Hackett
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Beal City
4. Saugatuck
5. Harbor Springs
6. Bear Lake
7. Reading
8. Breckenridge
9. Ubly
10. New Lothrop
11. Manton
12. Muskegon Western Michigan Christian
13. Waterford Our Lady
14. Grosse Pointe Woods University Liggett
15. Blanchard Montabella
Honorable mention: Riverview Gabriel Richard, Hillsdale Academy, Britton-Deerfield.

October 22, 2014

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Traverse City Central
3. Saline
4. Brighton
5. Northville
6. Sterling Heights Stevenson
7. Rockford
8. Salem
9. Milford
10. Grand Rapids Kenowa Hills
11. Ann Arbor Pioneer
12. Brownstown Woodhaven
13. Grosse Pointe South
14. Grand Rapids Forest Hills Central
15. Grandville
Honorable mention: Clarkston.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. St. Joseph
3. Otsego
4. DeWitt
5. Chelsea
6. East Grand Rapids
7. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. Grand Rapids South Christian
9. Whitehall
10. Spring Lake
11. Linden
12. Richland Gull Lake
13. Sparta
14. Cedar Springs
15. Middleville Thornapple Kellogg

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Jackson Lumen Christi
3. Lansing Catholic
4. Shepherd
5. Hart
6. Manistee
7. Macomb Lutheran North
8. Grandville Calvin Christian
9. Caro
10. Holland Black River
11. Benzonia Benzie Central
12. Pewamo-Westphalia
13. Leslie
14. Hanover-Horton
15. St. Louis
Honorable mention: Traverse City Grand Traverse Academy, Hopkins. 

LP DIVISION 4

1. Kalamazoo Hackett
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Beal City
4. Bear Lake
5. Saugatuck
6. Harbor Springs
7. Breckenridge
8. Reading
9. Manton
10. New Lothrop
11. Muskegon Western Michigan Christian
12. Ubly
13. North Muskegon
14. Hillsdale Academy
15. Concord
Honorable mention: Royal Oak Shrine, Frankfort, Grosse Pointe Woods University Liggett.

October 15, 2014 (final UP)

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Traverse City Central
3. Saline
4. Northville
5. Brighton
6. Rockford
7. Salem
8. Ann Arbor Pioneer
9. Brownstown Woodhaven
10. Grand Rapids Kenowa Hills
11. Grand Rapids Forest Hills Central
12. Milford
13. Grandville
14. Livonia Stevenson
15. Dexter
Honorable mention: Hudsonville, Clarkston, Grosse Pointe South

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. St. Joseph
3. Otsego
4. DeWitt
5. Grand Rapids South Christian
6. Chelsea
7. East Grand Rapids
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. Whitehall
10. Spring Lake
11. Linden
12. Warren Regina
13. Richland Gull Lake
14. Middleville Thornapple Kellogg
15. Cedar Springs

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Jackson Lumen Christi
3. Lansing Catholic
4. Shepherd
5. Hart
6. Manistee
7. Macomb Lutheran North
8. Grandville Calvin Christian
9. Caro
10. Holland Black River
11. Benzonia Benzie Central
12. Pewamo-Westphalia
13. Leslie
14. Hanover-Horton
15. Traverse City Grand Traverse Academy
Honorable mention: Hopkins. 

LP DIVISION 4

1. Kalamazoo Hackett
2. Beal City
3. Mount Pleasant Sacred Heart
4. Bear Lake
5. Saugatuck
6. Breckenridge
7. Reading
8. Manton
9. Harbor Springs
10. Muskegon Western Michigan Christian
11. New Lothrop
12. North Muskegon
13. Grosse Pointe Woods University Liggett
14. Royal Oak Shrine
15. Lutheran Westland
Honorable mention: Concord, Britton-Deerfield, Hillsdale Academy, Auburn Hills Oakland Christian.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Calumet
3. Sault Ste. Marie
4. Escanaba
5. Gladstone

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Ishpeming Westwood
3. Hancock
4. Norway
5. Manistique

UP DIVISION 3

1. Cedarville
2. St. Ignace
3. Dollar Bay
4. Munising
5. Newberry

October 8, 2014

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Traverse City Central
3. Saline
4. Rockford
5. Northville
6. Brighton
7. Salem
8. Ann Arbor Pioneer
9. Brownstown Woodhaven
10. Grand Rapids Forest Hills Central
11. Grand Rapids Kenowa Hills
12. Milford
13. Dexter
14. Caledonia
15. Grandville
Honorable mention: Clarkston, Bay City Western, Grosse Pointe South.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. St. Joseph
3. Otsego
4. DeWitt
5. Grand Rapids South Christian
6. Chelsea
7. East Grand Rapids
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. Whitehall
10. Spring Lake
11. Linden
12. Richland Gull Lake
13. Cedar Springs
14. Middleville Thornapple Kellogg
15. Ionia

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Jackson Lumen Christi
3. Shepherd
4. Hart
5. Manistee
6. Macomb Lutheran North
7. Grandville Calvin Christian
8. Holland Black River
9. Caro
10. Benzonia Benzie Central
11. Leslie
12. Lansing Catholic
13. Pewamo-Westphalia
14. Hanover-Horton
15. Traverse City Grand Traverse Academy
Honorable mention: Hopkins. 

LP DIVISION 4

1. Kalamazoo Hackett
2. Beal City
3. Bear Lake
4. Mount Pleasant Sacred Heart
5. Saugatuck
6. Breckenridge
7. Reading
8. Manton
9. Muskegon Western Michigan Christian
10. New Lothrop
11. Harbor Springs
12. Concord
13. Royal Oak Shrine
14. Hillsdale Acadmey
15. North Muskegon
Honorable mention: Britton-Deerfield, Addison, Sand Creek. 

UP DIVISION 1

1. Marquette
T-2. Calumet
T-2. Sault Ste. Marie
4. Escanaba
5. Gladstone

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Ishpeming Westwood
3. Norway
4. Hancock
5. Iron River West Iron County

UP DIVISION 3

1. Cedarville
2. St. Ignace
3. Newberry
4. Munising
T-5. Dollar Bay
T-5. Rudyard

October 1, 2014

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Traverse City Central
3. Northville
4. Saline
5. Brighton
6. Rockford
7. Salem
8. Ann Arbor Pioneer
9. Grandville
10. Milford
11. Grand Rapids Kenowa Hills
12. Caledonia
13. Clarkston
14. Grand Rapids Forest Hills Central
15. Livonia Franklin
Honorable mention: Hudsonville, Brownstown Woodhaven, Grosse Pointe South.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Otsego
3. East Grand Rapids
4. Chelsea
5. St. Joseph
6. DeWitt
7. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. Grand Rapids South Christian
9. Cedar Springs
10. Whitehall
11. Allendale
12. Richland Gull Lake
13. Hamilton
14. Spring Lake
15. Linden
Honorable mention: Warren Regina, Sparta. 

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Shepherd
3. Macomb Lutheran North
4. Jackson Lumen Christi
5. Hart
6. Pewamo-Westphalia
7. Manistee
8. Caro
9. Grandville Calvin Christian
10. Lansing Catholic
11. Benzonia Benzie Central
12. Holland Black River
13. St. Louis
14. Napoleon
15. Hanover-Horton

LP DIVISION 4

1. Kalamazoo Hackett
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Beal City
4. Saugatuck
5. Bear Lake
6. Reading
7. New Lothrop
8. Breckenridge
9. Royal Oak Shrine
10. Manton
11. Hillsdale Acadmey
12. Britton-Deerfield
13. North Muskegon
14. Ubly
15. Riverview Gabriel Richard
Honorable mention: Wixom St. Catherine, Battle Creek St. Philip.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Calumet
3. Escanaba
4. Sault Ste. Marie
5. Gladstone

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Hancock
3. Ishpeming Westwood
4. Norway
5. Iron River West Iron County

UP DIVISION 3

1. St. Ignace
2. Cedarville
3. Munising
4. Newberry
5. Stephenson

September 24, 2014

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Traverse City Central
4. Brighton
5. Saline
6. Rockford
7. Ann Arbor Pioneer
8. Salem
9. Grandville
10. Caledonia
11. Clarkston
12. Grosse Pointe South
13. Milford
14. Grand Rapids Kenowa Hills
15. Hudsonville
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Brownstown Woodhaven, Livonia Churchill.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Chelsea
3. Otsego
4. East Grand Rapids
5. St. Joseph
6. DeWitt
7. Grand Rapids South Christian
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. Cedar Springs
10. Richland Gull Lake
11. Linden
12. Allendale
13. Spring Lake
14. Sparta
15. Warren Regina

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Shepherd
3. Macomb Lutheran North
4. Manistee
5. Pewamo-Westphalia
6. Jackson Lumen Christi
7. Caro
8. Grandville Calvin Christian
9. Hart
10. Lansing Catholic
11. Holland Black River
12. Benzonia Benzie Central
13. Napoleon
14. Traverse City Grand Traverse Academy
15. St. Louis
Honorable mention: Hopkins, Hanover-Horton.

LP DIVISION 4

1. Kalamazoo Hackett
2. Saugatuck
3. Mount Pleasant Sacred Heart
4. Beal City
5. Bear Lake
6. Reading
7. New Lothrop
8. Royal Oak Shrine
9. Britton-Deerfield
10. Hillsdale Acadmey
11. Manton
12. North Muskegon
13. Ubly
14. Frankfort
15. Wixom St. Catherine
Honorable mention: Auburn Hills Oakland Christian, Concord. 

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Calumet
3. Sault Ste. Marie
4. Escanaba
T-5. Gladstone
T-5. Menominee

UP DIVISION 2

1. Ishpeming
2. Ishpeming Westwood
3. Hancock
4. Norway
T-5. Iron River West Iron County
T-5. L'Anse
T-5. Ironwood

UP DIVISION 3

1. Cedarville
2. Munising
3. Newberry
4. Dollar Bay
5. Brimley

September 17, 2014

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Traverse City Central
4. Saline
5. Brighton
6. Rockford
7. Salem
8. Grandville
9. Clarkston
10. Grosse Pointe South
11. Hudsonville
12. Caledonia
13. Grand Rapids Kenowa Hills
14. Livonia Churchill
15. Milford
Honorable mention: Ann Arbor Pioneer, Dexter.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. East Grand Rapids
3. St. Joseph
4. DeWitt
5. Grand Rapids Forest Hills Northern
6. Otsego
7. Chelsea
8. Grand Rapids South Christian
9. Cedar Springs
10. Allendale
11. Linden
12. Spring Lake
13. Richland Gull Lake
14. Warren Regina
15. Whitehall

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Shepherd
3. Manistee
4. Macomb Lutheran North
5. Pewamo-Westphalia
6. Grandville Calvin Christian
7. Jackson Lumen Christi
8. Caro
9. Lansing Catholic
10. Hart
11. Benzonia Benzie Central
12. Holland Black River
13. Napoleon
14. Traverse City Grand Traverse Academy
15. St. Louis
Honorable mention: Hanover-Horton.

LP DIVISION 4

1. Kalamazoo Hackett
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Bear Lake
4. Beal City
5. Saugatuck
6. Reading
7. New Lothrop
8. Britton-Deerfield
9. Wixom St. Catherine
10. Frankfort
11. Royal Oak Shrine
12. North Muskegon
13. Ubly
14. Hillsdale Acadmey
15. Auburn Hills Oakland Christian
Honorable mention: Manton, Concord, Marine City Cardinal Mooney. 

(No Upper Peninsula rankings published this week.)

September 11, 2014

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Saline
4. Traverse City Central
5. Rockford
6. Brighton
7. Salem
8. Grandville
9. Utica Eisenhower
10. Hudsonville
Honorable mention: Grosse Pointe South, Sterling Heights Stevenson, Brownstown-Woodhaven, Oak Park, Ann Arbor Pioneer, Milford, Clarkston, Grand Rapids Forest Hills Central, Temperance-Bedford.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. St. Joseph
3. DeWitt
4. Chelsea
5. East Grand Rapids
6. Otsego
7. Zeeland West
8. Sparta
9. Allendale
10. Grand Rapids South Christian
Honorable mention: Linden, Grand Rapids Forest Hills Northern, Richland Gull Lake, Warren Regina.

LP DIVISION 3

1. Ithaca
2. Shepherd
3. Macomb Lutheran North
4. Manistee
5. Hart
6. Pewamo-Westphalia
7. Caro
8. Benzonia Benzie Central
9. Jackson Lumen Christi
10. Napoleon
Honorable mention: Lansing Catholic, Holland Black River, Traverse City Grand Traverse Academy.

LP DIVISION 4

1. Beal City
2. Bear Lake
3. Saugatuck
4. Kalamazoo Hackett
5. Mount Pleasant Sacred Heart
6. Reading
7. New Lothrop
8. Frankfort
9. Auburn Hills Oakland Christian
10. Concord
Honorable mention: North Muskegon, Royal Oak Shrine Catholic, Ubly, Kalamazoo Heritage Christian Academy, Pittsford, Unionville-Sebewaing, Manton, Harbor Springs, Riverview Gabriel Richard.

(No Upper Peninsula rankings published this week.)

October 28, 2013 (final)

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Birmingham Seaholm
3. Saline
4. Rockford
5. Hudsonville
6. Grosse Pointe South
7. Traverse City Central
8. Brighton
9. Milford
10. Salem
Honorable mention: Grandville.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Spring Lake
3. Warren Regina
4. Linden
5. East Grand Rapids
6. Otsego
7. Sparta
8. Grand Rapids South Christian
9. Croswell-Lexington
10. Middleville Thornapple Kellogg
Honorable mention: Dearborn Divine Child.

LP DIVISION 3

1. Shepherd
2. Macomb Lutheran North
3. Benzie Central
4. Ithaca
5. Jackson Lumen Christi
6. Hopkins
7. Grandville Calvin Christian
8. Manistee
9. Caro
10. Lansing Catholic
Honorable mention: Flint Powers Catholic, Kalamazoo Hackett Catholic Central.

LP DIVISION 4

1. Homer
2. Pewamo-Westphalia
3. Breckenridge
4. Sandusky
5. Beal City
6. Saugatuck
7. Bear Lake
8. Traverse City St. Francis
9. Concord
10. Blanchard Montabella

October 21, 2013

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Saline
3. Rockford
4. Birmingham Seaholm
5. Hudsonville
6. Traverse City Central
7. Grosse Pointe South
8. Brighton
9. Salem
10. Grandville

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. East Grand Rapids
3. Linden
4. Spring Lake
5. Warren Regina
6. Otsego
7. Sparta
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. DeWitt
10. Richland Gull Lake 

LP DIVISION 3

1. Shepherd
2. Macomb Lutheran North
3. Benzie Central
4. Jackson Lumen Christi
5. Ithaca
6. Manistee
7. Hopkins
8. Flint Powers Catholic
9. Grandville Calvin Christian
10. Kalamazoo Hackett Catholic Central
Honorable mention: Napoleon, St. Louis, Caro.

LP DIVISION 4

1. Homer
2. Sandusky
3. Pewamo-Westphalia
4. Breckenridge
5. Beal City
6. Bear Lake
7. Saugatuck
8. Traverse City St. Francis
9. Montabella
10. Concord

October 14, 2013

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Rockford
4. Saline
5. Hudsonville
6. Traverse City Central
7. Grosse Pointe South
8. Brighton
9. Salem
10. Grandville
Honorable mention: Jenison.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Linden
3. East Grand Rapids
4. Spring Lake
5. Warren Regina
6. Grand Rapids Forest Hills Northern
7. Sparta
8. Otsego
9. Dearborn Divine Child
10. DeWitt
Honorable mention: Richland Gull Lake. 

LP DIVISION 3

1. Macomb Lutheran North
2. Shepherd
3. Benzie Central
4. Ithaca
5. Jackson Lumen Christi
6. Manistee
7. Grandville Calvin Christian
8. Hopkins
9. Clare
10. Lansing Catholic
Honorable mention: Napoleon, Flint Powers Catholic, Kalamazoo Hackett Catholic Central, Caro.

LP DIVISION 4

1. Sandusky
2. Homer
3. Breckenridge
4. Pewamo-Westphalia
5. Beal City
6. Bear Lake
7. Saugatuck
8. Traverse City St. Francis
9. Montabella
10. Concord

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Calumet
3. Houghton
T-4. Negaunee
T-4. Menominee 

UP DIVISION 2

1. Hancock
2. St. Ignace
3. Ishpeming Westwood
T-4. Ishpeming
T-4. Norway

UP DIVISION 3

1. Munising
T-2. Cedarville
T-2. Pickford
4. Dollar Bay
5. Rudyard

September 30, 2013

LP DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Northville
3. Saline
4. Hudsonville
5. Rockford
6. Grosse Pointe South
7. Traverse City Central
8. Brighton
9. Salem
10. Jenison
Honorable mention: Grandville.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. East Grand Rapids
3. Spring Lake
4. Warren Regina
5. Linden
6. Otsego
7. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. Sparta
9. DeWitt
10. Vicksburg
Honorable mention: Grand Rapids South Christian.

LP DIVISION 3

1. Shepherd
2. Macomb Lutheran North
3. Benzie Central
4. Manistee
5. Grandville Calvin Christian
6. Lansing Catholic
7. Ithaca
8. Kalamazoo Hackett Catholic Central
9. Jackson Lumen Christi
10. Caro
Honorable mention: Hopkins, Clare. 

LP DIVISION 4

1. Sandusky
2. Breckenridge
3. Beal City
4. Homer
5. Pewamo-Westphalia
6. Bear Lake
7. Saugatuck
8. Traverse City St. Francis
9. Concord
10. Montabella
Honorable mention: Reading, Manton.

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Escanaba
3. Houghton
4. Calumet
5. Gladstone

UP DIVISION 2

1. Hancock
2. St. Ignace
3. Newberry
4. Manistique
5. Ishpeming Westwood

UP DIVISION 3

1. Munising
2. Cedarville
3. Stephenson
4. Pickford
5. Paradise

September 23, 2013

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Birmingham Seaholm
3. Saline
4. Hudsonville
5. Traverse City Central
6. Rockford
7. Grosse Pointe South
8. Brighton
9. Salem
10. Jenison

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Spring Lake
3. Warren Regina
4. East Grand Rapids
5. Linden
6. Grand Rapids Forest Hills Northern
7. Sparta
8. Richland Gull Lake
9. Chelsea
10. Grand Rapids South Christian

LP DIVISION 3

1. Shepherd
2. Macomb Lutheran North
3. Benzie Central
4. Ithaca
5. Jackson Lumen Christi
6. Lansing Catholic
7. Grandville Calvin Christian
8. Kalamazoo Hackett Catholic Central
9. Napoleon
10. Clare
Honorable mention: Bath, Manistee.

LP DIVISION 4

1. Sandusky
2. Bear Lake
3. Breckenridge
4. Homer
5. Saugatuck
6. Beal City
7. Pewamo-Westphalia
8. Traverse City St. Francis
9. Concord
10. Reading

UP DIVISION 1

1. Marquette
2. Escanaba
3. Houghton
4. Calumet
5. Gladstone

UP DIVISION 2

1. Hancock
2. St. Ignace
3. Newberry
4. Ishpeming Westwood
5. Ishpeming

UP DIVISION 3

1. Cedarville
2. Munising
3. Stephenson
T-4. Pickford
T-4. Rudyard

September 16, 2013

LP DIVISION 1

1. Northville
2. Birmingham Seaholm
3. Saline
4. Hudsonville
5. Rockford
6. Traverse City Central
7. Grosse Pointe South
8. Brighton
9. Jenison
10. Salem
Honorable mention: Rochester, Grandville.

LP DIVISION 2

1. Grand Rapids Christian
2. Spring Lake
3. East Grand Rapids
4. Grand Rapids Forest Hills Northern
5. Warren Regina
6. Linden
7. Sparta
8. Essexville Garber
9. DeWitt
10. Ada Forest Hills Eastern

LP DIVISION 3

1. Shepherd
2. Benzie Central
3. Macomb Lutheran North
4. Ithaca
5. Jackson Lumen Christi
6. Lansing Catholic
7. Kalamazoo Hackett Catholic Central
8. Napoleon
9. Clare
10. Grandville Calvin Christian
Honorable mention: Bath, Flint Powers Catholic. 

LP DIVISION 4

1. Bear Lake
2. Homer
3. Sandusky
4. Traverse City St. Francis
5. Pewamo-Westphalia
6. Breckenridge
7. Concord
8. Saugatuck
9. Reading
10. North Muskegon

NOTE: Upper Peninsula rankings not submitted.

October 30, 2012 (Final)

LOWER PENINSULA
DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Saline
3. Grosse Pointe South
4. Rockford
5. Northville
6. Traverse City Central
7. Brighton
8. Salem
9. Grandville
10. Hudsonville
Honorable mention: Grand Haven.

DIVISION 2

1. Ada Forest Hills Eastern
2. Spring Lake
3. East Grand Rapids
4. Grand Rapids Christian
5. Middleville Thornapple Kellogg
6. Grand Rapids Forest Hills Northern
7. Cedar Springs
8. Warren Regina
9. Bloomfield Hills Lahser
10. Sparta
Honorable mention: Richland Gull Lake.

DIVISION 3

1. Grandville Calvin Christian
T-2. Benzie Central
T-2. Jackson Lumen Christi
4. Caro
5. Lansing Catholic
6. Hanover-Horton
7. Macomb Lutheran North
8. Bath
9. Mason County Central
10. Shepherd
Honorable mention: Flint Powers Catholic.

DIVISION 4

1. Harbor Springs
2. Bear Lake/Onekama
3. Beal City
4. North Muskegon
5. Homer
6. Saugatuck
7. Traverse City St. Francis
8. Breckenridge
9. Royal Oak Shrine Catholic
10. Kalamazoo Hackett Catholic Central
Honorable mention: Hesperia.

October 23, 2012

LOWER PENINSULA
DIVISION 1

1. Birmingham Seaholm
2. Saline
3. Grosse Pointe South
4. Rockford
5. Grandville
6. Brighton
7. Northville
8. Traverse City Central
9. Salem
10. Hudsonville

DIVISION 2

1. Ada Forest Hills Eastern
2. Spring Lake
3. Grand Rapids Christian
4. East Grand Rapids
5. Cedar Springs
6. Grand Rapids Forest Hills Northern
7. Richland Gull Lake
8. DeWitt
9. Dearborn Divine Child
10. Warren Regina
Honorable mention: Middleville Thornapple Kellogg, Grand Rapids South Christian.

DIVISION 3

1. Grandville Calvin Christian
T-2. Benzie Central
T-2. Jackson Lumen Christi
4. Lansing Catholic
5. Caro
6. Macomb Lutheran North
7. Hanover-Horton
8. Shepherd
9. Bath
10. St. Louis
Honorable mention: Clare.

DIVISION 4

T-1. Harbor Springs
T-1. North Muskegon
3. Homer
4. Bear Lake/Onekama
5. Beal City
6. Saugatuck
7. Breckenridge
8. Traverse City St. Francis
9. Kalamazoo Hackett Catholic Central
10. Royal Oak Shrine Catholic
Honorable mention: Pewamo-Westphalia.

October 18, 2012

LOWER PENINSULA
DIVISION 1

1. Grosse Pointe South
T-2. Saline
T-2. Birmingham Seaholm
4. Rockford
5. Northville
6. Brighton
7. Traverse City Central
8. Grandville
9. Grand Haven
10. Salem
Honorable mention: East Lansing, Hudsonville.

DIVISION 2

1. Ada Forest Hills Eastern
2. Spring Lake
3. Grand Rapids Christian
4. East Grand Rapids
5. Grand Rapids Forest Hills Northern
6. Cedar Springs
7. Richland Gull Lake
8. DeWitt
9. Grand Rapids South Christian
10. Middleville Thornapple Kellogg
Honorable mention: Warren Regina, Ionia, Dearborn Divine Child.

DIVISION 3

1. Grandville Calvin Christian
2. Benzie Central
3. Jackson Lumen Christi
4. Lansing Catholic
5. Hanover-Horton
6. Caro
7. Shepherd
8. Macomb Lutheran North
9. Bath
10. Clare
Honorable mention: St. Louis.

DIVISION 4

1. Harbor Springs
2. North Muskegon
3. Homer
4. Bear Lake/Onekama
5. Breckenridge
6. Saugatuck
7. Beal City
8. Kalamazoo Hackett Catholic Central
9. Traverse City St. Francis
10. Royal Oak Shrine Catholic
Honorable mention: Pewamo-Westphalia, Hesperia.

UPPER PENINSULA
DIVISION 1

1. Calumet
2. Houghton
3. Marquette
4. Menominee
5. Escanaba

DIVISION 2

1. Iron River West Iron County
2. Ironwood
3. L'Anse
4. Hancock
5. Newberry

DIVISION 3

1. Munising
2. St. Ignace
3. Rudyard
4. Carney-Nadeau
5. Powers North Central

October 9, 2012

DIVISION 1

1. Grosse Pointe South
2. Saline
3. Birmingham Seaholm
4. Rockford
5. Brighton
6. Northville
7. Grandville
8. Traverse City Central
9. Salem
10. Grand Haven
Honorable mention: East Lansing, Hudsonville.

DIVISION 2

1. Ada Forest Hills Eastern
2. Spring Lake
3. Grand Rapids Christian
4. East Grand Rapids
5. Grand Rapids Forest Hills Northern
6. Cedar Springs
7. Richland Gull Lake
8. Grand Rapids South Christian
9. Ionia
10. DeWitt
Honorable mention: Warren Regina.

DIVISION 3

1. Grandville Calvin Christian
2. Benzie Central
3. Lansing Catholic
4. Jackson Lumen Christi
5. Hanover-Horton
6. Shepherd
7. Caro
8. Macomb Lutheran North
9. Bath
10. Clare
Honorable mention: St. Louis.

DIVISION 4

1. Harbor Springs
2. Homer
3. North Muskegon
4. Bear Lake/Onekama
5. Breckenridge
6. Saugatuck
7. Beal City
8. Kalamazoo Hackett Catholic Central
9. Traverse City St. Francis
10. Hesperia
Honorable mention: Pewamo-Westphalia.

October 4, 2012

DIVISION 1

1. Grosse Pointe South
2. Birmingham Seaholm
3. Saline
4. Northville
5. Rockford
6. Brighton
7. Grandville
8. East Lansing
9. Salem
10. Hudsonville

DIVISION 2

1. East Grand Rapids
2. Grand Rapids Christian
3. Ada Forest Hills Eastern
4. Cedar Springs
5. Spring Lake
6. DeWitt
7. Richland Gull Lake
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. Grand Rapids South Christian
10. Warren Regina
Honorable mention: Dearborn Divine Child.

DIVISION 3

1. Grandville Calvin Christian
2. Benzie Central
3. Lansing Catholic
4. Jackson Lumen Christi
5. Caro
6. Flint Powers
7. Macomb Lutheran North
8. Shepherd
9. St. Louis
10. Bath
Honorable mention: Hanover-Horton.

DIVISION 4

1. North Muskegon
2. Homer
3. Bear Lake/Onekama
4. Traverse City St. Francis
5. Beal City
6. Breckenridge
7. Pewamo-Westphalia
8. Saugatuck
9. Harbor Springs
10. Kalamazoo Hackett Catholic Central

September 27, 2012

DIVISION 1

1. Grosse Pointe South
2. Saline
T-3. Birmingham Seaholm
T-3. Northville
5. Brighton
6. Grandville
7. Rockford
8. Hudsonville
9. East Lansing
10. Salem
Honorable mention: Traverse City Central.

DIVISION 2

1. East Grand Rapids
2. Cedar Springs
3. Ada Forest Hills Eastern
4. Grand Rapids Christian
5. DeWitt
6. Spring Lake
7. Richland Gull Lake
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. Grand Rapids South Christian
10. Warren Regina
Honorable mention: St. Joseph, Middleville Thornapple Kellogg

DIVISION 3

1. Grandville Calvin Christian
2. Benzie Central
3. Lansing Catholic
4. Jackson Lumen Christi
5. Hanover-Horton
6. Flint Powers
7. Shepherd
8. Caro
9. Bath
10. Macomb Lutheran North

DIVISION 4

1. North Muskegon
2. Homer
3. Bear Lake/Onekama
4. Pewamo-Westphalia
5. Traverse City St. Francis
6. Saugatuck
7. Kalamazoo Hackett
8. Breckenridge
9. Hesperia
10. Royal Oak Shrine
Honorable mention: Beal City, Harbor Springs.

September 19, 2012

DIVISION 1

1. Grosse Pointe South
2. Saline
3. Birmingham Seaholm
4. Northville
5. Brighton
6. Rockford
7. Grandville
8. East Lansing
9. Hudsonville
10. Salem
Honorable mention: Traverse City Central.

DIVISION 2

1. East Grand Rapids
2. Cedar Springs
3. Grand Rapids Christian
4. Ada Forest Hills Eastern
5. DeWitt
6. Spring Lake
7. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. Richland Gull Lake
9. Warren Regina
10. St. Joseph
Honorable mention: Grand Rapids South Christian.

DIVISION 3

1. Grandville Calvin Christian
2. Benzie Central
3. Lansing Catholic
4. Caro
5. Shepherd
6. Flint Powers
7. Hanover-Horton
8. Macomb Lutheran North
9. Clare
10. Bath
Honorable mention: Jackson Lumen Christi.

DIVISION 4

1. North Muskegon
2. Bear Lake/Onekama
3. Traverse City St. Francis
4. Homer
5. Breckenridge
6. Pewamo-Westphalia
7. Saugatuck
8. Kalamazoo Hackett
9. Hesperia
10. Grand Traverse Academy/Traverse City Christian
Honorable mention: Beal City, Harbor Springs, Concord.

November 1, 2011

DIVISION 1

1. Saline
2. Grosse Pointe South
3. Northville
4. Birmingham Seaholm
5. Hudsonville
6. Grand Haven
7. Rockford
8. Traverse City Central
9. Brighton
10. Rochester Adams
Honorable mention: Livonia Churchill, Hartland.

DIVISION 2

1. Cedar Springs
2. East Grand Rapids
3. DeWitt
4. Grand Rapids Christian
5. Fremont
6. Ada Forest Hills Eastern
6. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. Dearborn Divine Child
9. Hamilton
10. Chelsea
Honorable mention: Grand Rapids South Christian, Warren Regina.

DIVISION 3

1. Benzie Central
2. Caro
3. Jackson Lumen Christi
4. Hanover-Horton
5. Kent City
6. Harbor Springs
7. Charlevoix
8. Shepherd
9. Flint Powers Catholic
10. Grandville Calvin Christian

DIVISION 4

1. Hesperia
2. North Muskegon
3. Saugatuck
4. Grand Traverse Academy
5. Homer
6. Concord
7. Breckenridge
8. Bear Lake
9. Johannesburg-Lewiston
9. Kalamazoo Hackett Catholic Central
Honorable mention: Potterville, Beal City.