Softball Rankings

 
Rankings are compiled by the Michigan High School Softball Coaches Association. The MHSAA does not supply input to the rankings. For more information, visit MHSSCA online at http://mhssca.com.

May 29, 2018 (final)

DIVISION 1

1. Clarkston
2. New Baltimore Anchor Bay
3. Oxford
4. Macomb Dakota
5. Walled Lake Northern
6. Hudsonville
7. Caledonia
8. Plymouth
9. Hartland
10. Howell
Honorable mention: Allen Park, Bay City Central, Bay City Western, Byron Center, Canton, Clinton Township Chippewa Valley, Jenison, Lake Orion, Lowell, Mattawan, Rockford, South Lyon.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Spring Lake
3. Escanaba
4. St. Clair
5. Three Rivers
6. Wayland
7. Richmond
8. Muskegon Oakridge
9. Chelsea
10. Essexville Garber
Honorable mention: Allendale, Eaton Rapids, Flat Rock, Freeland, Ida, Imlay City, Kalkaska, Milan, Riverview, South Haven, South Lyon East, Saginaw Swan Valley, Tecumseh, Vicksburg.

DIVISION 3


1. Millington
2. Coloma
3. Clinton
4. Dundee
5. Monroe St. Mary Catholic Central
6. Grandville Calvin Christian
7. Allen Park Cabrini
8. Gladstone
9. Byron
10. Beaverton
Honorable mention: Adrian Madison, Benzie Central, Boyne City, Farwell, Napoleon, Sanford Meridian, Standish-Sterling.

DIVISION 4

1. Rogers City
2. Coleman
3. Kalamazoo Christian
4. Holton
5. Frankfort
6. Onaway
7. Indian River Inland Lakes
8. Waterford Our Lady
9. Rapid River
10. Centerville
Honorable mention: Beal City, Fowler, Merrill, Three Oaks River Valley, Rochester Hills Lutheran Northwest, Unionville-Sebewaing.

May 15, 2018

DIVISION 1

1. Clarkston
2. Caledonia
3. New Baltimore Anchor Bay
4. Walled Lake Northern
5. Hartland
6. Howell
7. Mattawan
8. Plymouth
9. Oxford
10. Hudsonville
Honorable mention: Allen Park, Bay City Central, Bay City Western, Byron Center, Canton, Clinton Township Chippewa Valley, Jenison, Lake Orion, Lowell, Macomb Dakota, Rockford, South Lyon.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Escanaba
3. Spring Lake
4. St. Clair
5. Richmond
6. Wayland
7. Ida
8. Muskegon Oakridge
9. Chelsea
10. Essexville Garber
Honorable mention: Allendale, Eaton Rapids, Flat Rock, Freeland, Imlay City, Kalkaska, Milan, Riverview, South Haven, South Lyon East, Saginaw Swan Valley, Three Rivers, Vicksburg.

DIVISION 3

1. Millington
2. Coloma
3. Clinton
4. Dundee
5. Monroe St. Mary Catholic Central
6. Grandville Calvin Christian
7. Allen Park Cabrini
8. Gladstone
9. Beaverton
10. Byron
Honorable mention: Adrian Madison, Boyne City, Bronson, Farwell, Napolean, Sanford Meridian, Standish-Sterling.

DIVISION 4

1. Coleman
2. Rogers City
3. Holton
4. Frankfort
5. Indian River Inland Lakes
6. Waterford Our Lady
7. Beal City
8. Kalamazoo Christian
9. Rapid River
10. Three Oaks River Valley
Honorable mention: Centerville, Fowler, Grosse Pointe Woods University Liggett, Onaway, Rochester Hills Lutheran Northwest, Unionville-Sebewaing, Ottawa Lake Whiteford.

May 9, 2018

DIVISION 1

1. Clarkston
2. Caledonia
3. New Baltimore Anchor Bay
4. Walled Lake Northern
5. Hartland
6. Howell
7. Mattawan
8. Macomb Dakota
9. Oxford
10. Plymouth
Honorable mention: Allen Park, Bay City Central, Bay City Western, Byron Center, Canton, Clinton Township Chippewa Valley, Hudsonville, Jenison, Lake Orion, Lowell, Rockford, South Lyon.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Escanaba
3. Spring Lake
4. St. Clair
5. Richmond
6. Ida
7. Wayland
8. Muskegon Oakridge
9. Essexville Garber
10. Saginaw Swan Valley
Honorable mention: Allendale, Eaton Rapids, Flat Rock, Freeland, Imlay City, Kalkaska, Milan, Riverview, South Haven, South Lyon East, Three Rivers, Vicksburg.

DIVISION 3

1. Coloma
2. Millington
3. Clinton
4. Grandville Calvin Christian
5. Monroe St. Mary Catholic Central
6. Dundee
7. Gladstone
8. Allen Park Cabrini
9. Beaverton
10. Byron
Honorable mention: Adrian Madison, Boyne City, Bronson, Farwell, Napolean, Sanford Meridian, Standish-Sterling.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Coleman
3. Holton
4. Frankfort
5. Waterford Our Lady
6. Rogers City
7. Beal City
8. Kalamazoo Christian
9. Merrill
10. Onaway
Honorable mention: Grosse Pointe Woods University Liggett, Rapid River, Three Oaks River Valley, Rochester Hills Lutheran Northwest, Unionville-Sebewaing, Ottawa Lake Whiteford.

May 2, 2018

DIVISION 1

1. Clarkston
2. Howell
3. Oxford
4. Caledonia
5. Plymouth
6. Mount Pleasant
7. Mattawan
8. Macomb Dakota
9. Walled Lake Northern
10. Hartland
Honorable mention: Allen Park, Bay City Western, Byron Center, Canton, Hudsonville, Lake Orion, Lowell, Mount Pleasant, Midland, Rockford, South Lyon.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Escanaba
3. Spring Lake
4. St. Clair
5. Richmond
6. Ida
7. South Haven
8. Wayland
9. Muskegon Oakridge
10. Saginaw Swan Valley
Honorable mention: Allendale, Eaton Rapids, Essexville Garber, Flat Rock, Freeland, Imlay City, Kalkaska, Lake Fenton, Milan, New Boston Huron, Riverview, South Lyon East, Three Rivers.

DIVISION 3

1. Coloma
2. Clinton
3. Grandville Calvin Christian
4. Monroe St. Mary Catholic Central
5. Gladstone
6. Dundee
7. Allen Park Cabrini
8. Beaverton
9. Byron
10. Millington
Honorable mention: Adrian Madison, Boyne City, Bronson, Farwell, Grass Lake, Napolean, Sanford Meridian, Standish-Sterling.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Coleman
3. Holton
4. Frankfort
5. Beal City
6. Rogers City
7. Waterford Our Lady
8. Three Oaks River Valley
9. Merrill
10. Onaway
Honorable mention: Centerville, Hesperia, Grosse Pointe Woods University Liggett, Kalamazoo Christian, Rapid River, Rochester Hills Lutheran Northwest.

Preseason 2018

DIVISION 1

1. Clarkston
2. Howell
3. Oxford
4. Caledonia
5. Plymouth
6. Mount Pleasant
7. Mattawan
8. Macomb Dakota
9. Canton
10. Walled Lake Northern
Honorable mention: Allen Park, Alpena, Grandville, Hartland, Hudsonville, Lake Orion, Midland.

DIVISION 2

1. Richmond
2. Ida
3. Escanaba
4. Saginaw Swan Valley
5. Spring Lake
6. Stevensville Lakeshore
7. St. Clair
8. New Boston Huron
9. Wayland
10. Muskegon Oakridge
Honorable mention: Carleton Airport, Croswell-Lexington, Eaton Rapids, Essexville Garber, Flat Rock, Frankenmuth, Freeland, Kalkaska, Lake Fenton, Riverview, Shepherd.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Gladstone
3. Coloma
4. Napolean
5. Grandville Calvin Christian
6. Millington
7. Byron
8. Monroe St. Mary Catholic Central
9. Beaverton
10. Allen Park Cabrini
Honorable mention: Blissfield, Boyne City, Bronson, Dundee, Farwell, Sanford Meridian, Reese, Standish-Sterling.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Ottawa Lake Whiteford
3. Grosse Pointe Woods University Liggett
4. Coleman
5. Rogers City
6. Frankfort
7. Beal City
8. Holton
9. Onaway
10. Three Oaks River Valley
Honorable mention: Centerville, Kalamazoo Christian, Rapid River, Rochester Hills Lutheran Northwest, Unionville-Sebewaing, Waterford Our Lady.

June 1, 2017 (final)

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Howell
3. Plymouth
4. Walled Lake Northern
5. Mattawan
6. Midland
7. White Lake Lakeland
8. Hartland
9. Utica Ford
10. Mount Pleasant
Honorable mention: Byron Center, Caledonia, Canton, Clarkston, Harrison Township L’Anse Creuse, Grandville, Lake Orion, Northville, Oxford, Portage Central, Portage Northern, Rockford, South Lyon, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Saginaw Swan Valley
2. Richmond
3. Escanaba
4. Vicksburg
5. Spring Lake
6. Stevensville Lakeshore
7. Wayland
8. Muskegon Oakridge
9. Tecumseh
10. Carleton Airport
Honorable mention: Stanton Central Montcalm, Chelsea, Detroit Country Day, Eaton Rapids, Essexville Garber, Flat Rock, Freeland, Kalkaska, New Boston Huron, Petoskey, St. Clair, Trenton.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Napoleon
4. Millington
5. Grandville Calvin Christian
6. Coloma
7. Dundee
8. Beaverton
9. Byron
10. Sanford Meridian
Honorable mention: Blissfield, Allen Park Cabrini, Farwell, Grass Lake, Rochester Hills Lutheran Northwest, Montague, Reese, Webberville.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Three Oaks River Valley
4. Rogers City
5. Coleman
6. Holton
7. Frankfort
8. Ottawa Lake Whiteford 
9. Onaway
10. Hillman
Honorable mention: Merrill, Morenci, Morrice, Rapid River, Waterford Our Lady.

May 24, 2017

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Utica Ford
3. Howell
4. Midland
5. Plymouth
6. Walled Lake Northern
7. Mattawan
8. Grandville
9. White Lake Lakeland
10. Mount Pleasant
Honorable mention: Allen Park, Byron Center, Caledonia, Canton, Clarkston, Hartland, Lake Orion, Northville, Oxford, Portage Central, Portage Northern, Rockford, St. Clair Shores Lakeshore, South Lyon, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Saginaw Swan Valley
2. Richmond
3. Escanaba
4. Vicksburg
5. Spring Lake
6. Stevensville Lakeshore
7. Wayland
8. Muskegon Oakridge
9. Tecumseh
10. Carleton Airport
Honorable mention: Stanton Central Montcalm, Chelsea, Detroit Country Day, Eaton Rapids, Essexville Garber, Flat Rock, Kalkaska, New Boston Huron, Petoskey, St. Clair, Trenton.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Millington
4. Napoleon
5. Grandville Calvin Christian
6. Gladstone
7. Coloma
8. Dundee
9. Beaverton
10. Byron
Honorable mention: Blissfield, Allen Park Cabrini, Clare, Grass Lake, Rochester Hills Lutheran Northwest, Montague, Reese, Sanford Meridian, Webberville.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Three Oaks River Valley
4. Rogers City
5. Coleman
6. Holton
7. Frankfort
8. Ottawa Lake Whiteford 
9. Onaway
10. Hillman
Honorable mention: Merrill, Morenci, Morrice, Rapid River, Waterford Our Lady.

May 16, 2017

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Utica Ford
3. Midland
4. Plymouth
5. Walled Lake Northern
6. Howell
7. White Lake Lakeland
8. Mattawan
9. Grandville
10. Mount Pleasant
Honorable mention: Allen Park, Byron Center, Caledonia, Canton, Clarkston, Hartland, Lake Orion, Marquette, Northville, Oxford, Portage Central, Portage Northern, Rockford, St. Clair Shores Lakeshore, South Lyon.

DIVISION 2

1. Richmond
2. Saginaw Swan Valley
3. Escanaba
4. Vicksburg
5. Muskegon Oakridge
6. Stevensville Lakeshore
7. Wayland
8. Spring Lake
9. Tecumseh
10. Carleton Airport
Honorable mention: Stanton Central Montcalm, Chelsea, Detroit Country Day, Eaton Rapids, Essexville Garber, Flat Rock, Kalkaska, New Boston Huron, Petoskey, St. Clair, Trenton.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Millington
4. Napoleon
5. Grandville Calvin Christian
6. Gladstone
7. Coloma
8. Beaverton
9. Dundee
10. Byron
Honorable mention: Blissfield, Allen Park Cabrini, Clare, Grass Lake, Montague, Reese, Sanford Meridian, Webberville.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Rogers City
4. Three Oaks River Valley
5. Holton
6. Frankfort
7. Ottawa Lake Whiteford 
8. Onaway
9. Coleman
10. Hillman
Honorable mention: Merrill, Morenci, Morrice, Rapid River, Waterford Our Lady.

May 10, 2017

DIVISION 1

1. Walled Lake Northern
2. Macomb Dakota
3. White Lake Lakeland
4. Midland
5. Grandville
6. Utica Ford
7. Plymouth
8. Howell
9. Mattawan
10. Mount Pleasant
Honorable mention: Allen Park, Byron Center, Caledonia, Canton, Clarkston, Hartland, Lake Orion, Northville, Oxford, Portage Northern, Rockford, St. Clair Shores Lakeshore, South Lyon.

DIVISION 2

1. Richmond
2. Saginaw Swan Valley
3. Escanaba
4. Vicksburg
5. Muskegon Oakridge
6. Stevensville Lakeshore
7. Wayland
8. Spring Lake
9. Tecumseh
10. Petoskey
Honorable mention: Carleton Airport, Stanton Central Montcalm, Chelsea, Essexville Garber, Flat Rock, Frankenmuth, Freeland, Kalkaska,
New Boston Huron, South Lyon East, Sparta, St. Clair, Trenton.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Millington
4. Napoleon
5. Grandville Calvin Christian
6. Gladstone
7. Coloma
8. Beaverton
9. Dundee
10. Byron
Honorable mention: Blissfield, Allen Park Cabrini, Clare, Grass Lake, Rochester Hills Lutheran Northwest, Montague, Webberville.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Holton
4. Rogers City
5. Hillman
6. Three Oaks River Valley
7. Coleman
8. Ottawa Lake Whiteford 
9. Frankfort
10. Onaway
Honorable mention: Merrill, Morenci, Morrice, Rapid River, Waterford Our Lady.

May 2, 2017

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Plymouth
3. Utica Ford
4. Walled Lake Northern
5. Midland
6. Grandville
7. Caledonia
8. Howell
9. Mattawan
10. White Lake Lakeland
Honorable mention: Canton, Clarkston, Hartland, Lake Orion, Marquette, Mattawan, Milford, Monroe, Mount Pleasant, Oxford, Portage Northern, Rockford, South Lyon, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Richmond
2. Saginaw Swan Valley
3. Escanaba
4. Vicksburg
5. Muskegon Oakridge
6. Stevensville Lakeshore
7. Wayland
8. Spring Lake
9. Tecumseh
10. Petoskey
Honorable mention: Alma, Cadillac, Chelsea, Essexville Garber, Flat Rock, Frankenmuth, Freeland, Kalkaska, Portland, Riverview.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Millington
4. Napoleon
5. Grandville Calvin Christian
6. Gladstone
7. Coloma
8. Beaverton
9. Montague
10. Dundee
Honorable mention: Byron, Allen Park Cabrini, Clare, Grass Lake, Rochester Hills Lutheran Northwest, Webberville.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Rogers City
4. Holton
5. Hillman
6. Three Oaks River Valley
7. Coleman
8. Ottawa Lake Whiteford 
9. Frankfort
10. Onaway
Honorable mention: Kalamazoo Christian, Merrill, Morenci, Morrice, Rapid River, Waterford Our Lady.

April 25, 2017

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Caledonia
3. Plymouth
4. Walled Lake Northern
5. Utica Ford
6. Midland
7. Lake Orion
8. Mattawan
9. Howell
10. South Lyon
Honorable mention: Allen Park, Canton, Clarkston, Davison, Grand Haven, Grandville, Hartland, White Lake Lakeland, Lowell, Marquette, Mattawan, Milford, Monroe, Mount Pleasant, Oxford, Portage Northern, Warren Regina, Rockford, Saline, Salem, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Richmond
2. Saginaw Swan Valley
3. Escanaba
4. Vicksburg
5. Muskegon Oakridge
6. Stevensville Lakeshore
7. Wayland
8. Spring Lake
9. Petoskey
10. Tecumseh
Honorable mention: Alma, Cadillac, Chelsea, Essexville Garber, Freeland, Portland, Riverview, South Lyon East, St. Clair, Trenton.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Millington
4. Napoleon
5. Gladstone
6. Grandville Calvin Christian
7. Webberville
8. Beaverton
9. Montague
10. Allen Park Cabrini
Honorable mention: Byron, Clinton, Dundee, Grass Lake, Kalkaska, Reese, Rochester Hills Lutheran Northwest.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Rogers City
4. Holton
5. Hillman
6. Three Oaks River Valley
7. Coleman
8. Ottawa Lake Whiteford 
9. Merrill
10. Frankfort
Honorable mention: Kalamazoo Christian, Morenci, Morrice, Onaway, Waterford Our Lady.

April 18, 2017

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Caledonia
3. Plymouth
4. Walled Lake Northern
5. Lake Orion
6. Midland
7. Allen Park
8. Grandville
9. Howell
10. Utica Ford
Honorable mention: Clarkston, Davison, Grand Haven, Hartland, Marquette, Mattawan, Milford, Monroe, Mount Pleasant, Oxford, Portage Northern, Rockford, Saline, South Lyon, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Richmond
2. Saginaw Swan Valley
3. Escanaba
4. Vicksburg
5. Muskegon Oakridge
6. St. Clair
7. Stevensville Lakeshore
8. Wayland
9. Petoskey
10. Tecumseh
Honorable mention: Alma, Cadillac, Chelsea, Essexville Garber, Flat Rock, Freeland, Portland, Riverview, South Lyon East, Spring Lake, Trenton.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Millington
4. Gladstone
5. Grandville Calvin Christian
6. Napoleon
7. Webberville
8. Allen Park Cabrini
9. Montague
10. Grass Lake
Honorable mention: Beaverton, Byron, Clinton, Dundee, Reese, Rochester Hills Lutheran Northwest.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Rogers City
4. Holton
5. Hillman
6. Kalamazoo Christian
7. Waterford Our Lady
8. Coleman
9. Merrill
10. Ottawa Lake Whiteford 
Honorable mention: Morenci, Morrice, Onaway, Ubly.

Preseason 2017

DIVISION 1

1. Midland
2. Macomb Dakota
3. Mattawan
4. Caledonia
5. Plymouth
6. Walled Lake Northern
7. Lake Orion
8. Allen Park
9. Grandville
10. Clarkston
Honorable mention: Canton, Davison, Grand Haven, Hartland, Howell, Farmington Hills Mercy, Mount Pleasant, Marquette, Oxford, Rockford, Saline, Utica Ford, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Richmond
2. Escanaba
3. Saginaw Swan Valley
4. Vicksburg
5. Muskegon Oakridge
6. St. Clair
7. Stevensville Lakeshore
8. Wayland
9. Petoskey
10. Tecumseh
Honorable mention: Alma, Cadillac, Chelsea, Freeland, Portland, Riverview, South Lyon East, Spring Lake, Trenton.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Millington
4. Gladstone
5. Grandville Calvin Christian
6. Napoleon
7. Webberville
8. Reese
9. Allen Park Cabrini
10. Montague
Honorable mention: Beaverton, Clinton, Dundee, Grass Lake, Rochester Hills Lutheran Northwest.

DIVISION 4

1. Indian River Inland Lakes
2. Unionville-Sebewaing
3. Rogers City
4. Holton
5. Hillman
6. Kalamazoo Christian
7. Waterford Our Lady
8. Coleman
9. Merrill
10. Ottawa Lake Whiteford 
Honorable mention: Morenci, Morrice, Onaway, Ubly.

May 24, 2016

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Farmington Hills Mercy
3. Caledonia
4. Mattawan
5. Portage Central
6. Lake Orion
7. Midland
8. Plymouth
9. Grandville
10. Canton
Honorable mention: Allen Park, Alpena, Bay City Western, Byron Center, Clarkston, Grand Haven, Hartland, Hudsonville, White Lake Lakeland, Marquette, Milford, Mount Pleasant, Monroe, Rockford, Salem, Utica Ford, Walled Lake Northern.

DIVISION 2

1. Saginaw Swan Valley
2. Livonia Ladywood
3. Escanaba
4. Spring Lake
5. Stevensville Lakeshore
6. Edwardsburg
7. Muskegon Oakridge
8. Portland
9. St. Joseph
10. Wayland
Honorable mention: Carleton Airport, Cadillac, Ida, Petoskey, Richmond, South Lyon East.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Napoleon
4. Clinton
5. Millington
6. Dundee
7. Allen Park Cabrini
8. Grass Lake
9. Reese
10. Lutheran Northwest
Honorable mention: Beaverton, Boyne City, Bridgman, Constantine, Gladstone, Montague, Pinconning, Sanford Meridian, Ravenna, Quincy.

DIVISION 4

1. Coleman
2. Unionville-Sebewaing
3. Rapid River
4. Kalamazoo Christian
5. Indian River Inland Lakes
6. Rogers City
7. Holton
8. Waterford Our Lady
9. Frankfort
10. Three Oaks River Valley. 
Honorable mention: Breckenridge, Fulton, Hillman, Onaway.

May 18, 2016

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Farmington Hills Mercy
3. Caledonia
4. Mattawan
5. Midland
6. Portage Central
7. Plymouth
8. Lake Orion
9. Grand Haven
10. Canton
Honorable mention: Allen Park, Alpena, Bay City Western, Byron Center, Grandville, Hartland, Hudsonville, White Lake Lakeland, Marquette, Milford, Mount Pleasant, Monroe, Rockford, Salem, Utica Ford, Walled Lake Central, Walled Lake Northern.

DIVISION 2

1. Saginaw Swan Valley
2. Livonia Ladywood
3. Escanaba
4. Spring Lake
5. Stevensville Lakeshore
6. Edwardsburg
7. Muskegon Oakridge
8. Portland
9. St. Joseph
10. Wayland
Honorable mention: Carleton Airport, Cadillac, Ida, Petoskey, South Lyon East, Tecumseh.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Napoleon
4. Clinton
5. Millington
6. Dundee
7. Allen Park Cabrini
8. Grass Lake
9. Reese
10. Pinconning
Honorable mention: Beaverton, Boyne City, Bridgman, Gladstone, Rochester Hills Lutheran Northwest, Montague, Sanford Meridian, Ravenna, Quincy.

DIVISION 4

1. Coleman
2. Unionville-Sebewaing
3. Kalamazoo Christian
4. Frankfort
5. Rapid River
6. Indian River Inland Lakes
7. Holton
8. Waterford Our Lady
9. Rogers City
10. Breckenridge
Honorable mention: Fulton, Hillman, Onaway, Three Oaks River Valley.

May 12, 2016

DIVISION 1

1. Macomb Dakota
2. Farmington Hills Mercy
3. Caledonia
4. Mattawan
5. Midland
6. Portage Central
7. Plymouth
8. Lake Orion
9. Rockford
10. Allen Park
Honorable mention: Alpena, Bay City Western, Byron Center, Canton, Grand Haven, Grandville, Hartland, Hudsonville, Marquette, Milford, Mount Pleasant, Monroe, Romeo, Salem, Utica Ford, Utica Eisenhower, Walled Lake Central, Walled Lake Northern.

DIVISION 2

1. Livonia Ladywood
2. Saginaw Swan Valley
3. Escanaba
4. Spring Lake
5. Stevensville Lakeshore
6. Wayland
7. Muskegon Oakridge
8. Portland
9. Tecumseh
10. Cadillac
Honorable mention: Carleton Airport, Ida, Petoskey, South Lyon East, St. Joseph. 

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Clinton
4. Napoleon
5. Dundee
6. Millington
7. Pinconning
8. Allen Park Cabrini
9. Grass Lake
10. Reese
Honorable mention: Beaverton, Boyne City, Bridgman, Byron, Gladstone, Rochester Hills Lutheran Northwest, Montague, Ravenna, Quincy.

DIVISION 4

1. Coleman
2. Unionville-Sebewaing
3. Kalamazoo Christian
4. Holton
5. Frankfort
6. Indian River Inland Lakes
7. Waterford Our Lady
8. Hillman
9. Rapid River
10. Breckenridge
Honorable mention: Fulton, Onaway, Three Oaks River Valley, Rogers City.

May 3, 2016

DIVISION 1

1. Caledonia
2. Farmington Hills Mercy
3. Mattawan
4. Macomb Dakota
5. Midland
6. Portage Central
7. Plymouth
8. Salem
9. Allen Park
10. Hudsonville
Honorable mention: Alpena, New Baltimore Anchor Bay, Bay City Western, Canton, Grand Haven, Grandville, Howell, Lake Orion, Marquette, Milford, Mount Pleasant, Monroe, Rockford, Romeo, South Lyon, Utica Ford, Utica Eisenhower, Walled Lake Northern, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Livonia Ladywood
2. Stevensville Lakeshore
3. Saginaw Swan Valley
4. Spring Lake
5. Escanaba
6. Wayland
7. Muskegon Oakridge
8. Portland
9. Tecumseh
10. Cadillac
Honorable mention: Carleton Airport, Ida, Petoskey, South Lyon East, St. Joseph. 

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Clinton
4. Napoleon
5. Dundee
6. Millington
7. Pinconning
8. Allen Park Cabrini
9. Reese
10. Grass Lake
Honorable mention: Beaverton, Bridgman, Farwell, Gladstone, Rochester Hills Lutheran Northwest, Montague, Ravenna, Quincy.

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Kalamazoo Christian
3. Coleman
4. Indian River Inland Lakes
5. Holton
6. Waterford Our Lady
7. Frankfort
8. Hillman
9. Rapid River
10. Breckenridge
Honorable mention: Fulton, Onaway, Sterling Heights Parkway Christian, Three Oaks River Valley, Rogers City.

April 26, 2016

DIVISION 1

1. Caledonia
2. Farmington Hills Mercy
3. Mattawan
4. Midland
5. Macomb Dakota
6. Portage Central
7. Grand Haven
8. Plymouth
9. Salem
10. Utica Ford
Honorable mention: Allen Park, Bay City Western, Canton, Grandville, Hudsonville, Lake Orion, Marquette, Milford, Mount Pleasant, Monroe, Rockford, Romeo, Southgate Anderson, Walled Lake Northern.

DIVISION 2

1. Livonia Ladywood
2. Stevensville Lakeshore
3. Saginaw Swan Valley
4. Wayland
5. Escanaba
6. Tecumseh
7. Spring Lake
8. Portland
9. Muskegon Oakridge
10. Cadillac
Honorable mention: Carleton Airport, Ida, Petoskey, South Lyon East, St. Joseph. 

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Clinton
4. Napoleon
5. Pinconning
6. Dundee
7. Reese
8. Allen Park Cabrini
9. Millington
10. Beaverton
Honorable mention: Boyne City, Bridgman, Farwell, Gladstone, Grand Rapids West Catholic, Rochester Hills Lutheran Northwest, Montague, Ravenna, Quincy.

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Kalamazoo Christian
3. Coleman
4. Indian River Inland Lakes
5. Holton
6. Waterford Our Lady
7. Frankfort
8. Hillman
9. Rogers City
10. Rapid River
Honorable mention: Breckenridge, Fulton, Onaway, Sterling Heights Parkway Christian.

April 19, 2016

DIVISION 1

1. Caledonia
2. Farmington Hills Mercy
3. Plymouth
4. Mattawan
5. Midland
6. Macomb Dakota
7. Portage Central
8. Northville
9. Grand Haven
10. Detroit Henry Ford
Honorable mention: Allen Park, Alpena, Bay City Western, Clarkston, Howell, Hudsonville, Marquette, Mount Pleasant, Monroe, North Farmington, Rockford, Romeo, Salem, Southgate Anderson, Troy, Utica Ford, Walled Lake Northern, Warren Regina.

DIVISION 2

1. Livonia Ladywood
2. Stevensville Lakeshore
3. Saginaw Swan Valley
4. Wayland
5. Escanaba
6. Tecumseh
7. Spring Lake
8. Midland Bullock Creek
9. Portland
10. Muskegon Oakridge
Honorable mention: Ida, Petoskey, South Lyon East, St. Joseph. 

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Grosse Pointe Woods University Liggett
3. Montague
4. Clinton
5. Pinconning
6. Napoleon
7. Farwell
8. Boyne City
9. Beaverton
10. Reese
Honorable mention: Bridgman, Allen Park Cabrini, Gladstone, Grand Rapids West Catholic, Ravenna, Rochester Hills Lutheran Northwest, Quincy. 

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Kalamazoo Christian
3. Indian River Inland Lakes
4. Coleman
5. Holton
6. Rogers City
7. Hillman
8. Waterford Our Lady
9. Frankfort
10. Rapid River
Honorable mention: Fulton, Mount Pleasant Sacred Heart, Onaway, Sterling Heights Parkway Christian.

Preseason 2016

DIVISION 1

1. Caledonia
2. Plymouth
3. Farmington Hills Mercy
4. Mattawan
5. Midland
6. Warren Regina
7. Portage Central
8. Macomb Dakota
9. Grand Rapids Northview
10. Alpena
Honorable mention: Allen Park, Clarkston, Grand Haven, Howell, Hudsonville, Mount Pleasant, Monroe, North Farmington, Romeo, Southgate Anderson, Troy, Utica Ford. 

DIVISION 2

1. Wayland
2. Livonia Ladywood
3. Stevensville Lakeshore
4. Saginaw Swan Valley
5. Escanaba
6. Carleton Airport
7. Midland Bullock Creek
8. Tecumseh
9. Cadillac
10. Muskegon Oakridge
Honorable mention: Ida, Portland, Petoskey, South Lyon East, St. Joseph. 

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Montague
4. Pinconning
5. Clinton
6. Grosse Pointe Woods University Liggett
7. Napoleon
8. Reese
9. Boyne City
10. Beaverton
Honorable mention: Allen Park Cabrini, Gladstone, Grand Rapids West Catholic, Farwell, Rochester Hills Lutheran Northwest, Ravenna, Tawas. 

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Kalamazoo Christian
3. Indian River Inland Lakes
4. Coleman
5. Holton
6. Rogers City
7. Hillman
8. Waterford Our Lady
9. Frankfort
10. Rapid River
Honorable mention: Fulton, Mount Pleasant Sacred Heart, Onaway, Sterling Heights Parkway Christian.

May 21, 2015 (final)

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Romeo
3. Caledonia
4. Hudsonville
5. Farmington Hills Mercy
6. Clarkston
7. Lake Orion
8. White Lake Lakeland
9. Monroe
10. Plymouth
Honorable mention: New Baltimore Anchor Bay, Bay City Western, Flint Kearsley, Grosse Pointe South, Hartland, Holt, Howell, Macomb Dakota, Marquette, Mattawan, Midland, Warren Regina, Southgate Anderson, Troy, Utica Ford, Walled Lake Central, Walled Lake Northern.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Livonia Ladywood
3. Midland Bullock Creek
4. Vicksburg
5. Ida
6. Escanaba
7. Croswell-Lexington
8. Edwardsburg
9. St. Joseph
10. Frankenmuth
Honorable mention: Carleton Airport, Chelsea, Melvindale, Mount Pleasant, Spring Lake, Stevensville Lakeshore, Saginaw Swan Valley, Tecumseh.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Clinton
3. Napoleon
4. Saginaw Valley Lutheran
5. Buchanan
6. Grass Lake
7. Reese
8. Pinconning
9. Farwell
10. Blissfield
Honorable mention: Boyne City, Bridgman, Gladstone, Harrison, Ithaca, Millington, Muskegon Oakridge, Tawas, Traverse City St. Francis.

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Rogers City
3. Holton
4. Rapid River
5. Fowler
6. Ubly
7. Coleman
8. Kalamazoo Christian
9. Grosse Pointe Woods University Liggett
10. Waterford Our Lady
Honorable mention: Concord, Hillman, Morrice, Ottawa Lake-Whiteford.

May 12, 2015

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Farmington Hills Mercy
3. Caledonia
4. Hudsonville
5. Clarkston
6. Romeo
7. Lake Orion
8. White Lake Lakeland
9. Monroe
10. Plymouth
Honorable mention: New Baltimore Anchor Bay, Bay City Western , Flint Kearsley, Grosse Pointe South, Hartland, Holt, Howell, Macomb Dakota, Marquette, Mattawan, Midland, Southgate Anderson, Troy, Utica Ford, Walled Lake Central, Walled Lake Northern.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Livonia Ladywood
3. Midland Bullock Creek
4. Stevensville Lakeshore
5. Edwardsburg
6. Croswell-Lexington
7. Escanaba
8. Carleton Airport
9. Ida
10. St. Joseph
Honorable mention: Chelsea, Melvindale, Mount Pleasant, West Branch Ogemaw Heights, Saginaw Swan Valley, Tecumseh.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Buchanan
3. Saginaw Valley Lutheran
4. Grass Lake
5. Clinton
6. Pinconning
7. Bridgman
8. Blissfield
9. Reese
10. Gladstone
Honorable mention: Boyne City, Farwell, Grand Rapids West Catholic, Harrison, Millington, Muskegon Oakridge, Tawas, Traverse City St. Francis.

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Rogers City
3. Holton
4. Rapid River
5. Fowler
6. Ubly
7. Hillman
8. Kalamazoo Christian
9. Grosse Pointe Woods University Liggett
10. Coleman
Honorable mention: Concord, Morrice, Westland Huron Valley Lutheran, Ottawa Lake-Whiteford.

May 11, 2015

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Farmington Hills Mercy
3. Caledonia
4. Hudsonville
5. Clarkston
6. Romeo
7. Lake Orion
8. White Lake Lakeland
9. Monroe
10. Utica Ford
Honorable mention: Bay City Western, Belleville, Flint Kearsley, Grosse Pointe South, Hartland, Holt, Howell, Macomb Dakota, Marquette, Mattawan, Midland, Plymouth, Southgate Anderson, Troy, Utica Eisenhower, Walled Lake Central.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Livonia Ladywood
3. Escanaba
4. Midland Bullock Creek
5. Edwardsburg
6. Croswell-Lexington
7. Tecumseh
8. Carleton Airport
9. Stevensville Lakeshore
10. St. Joseph
Honorable mention: Chelsea, Melvindale, Mount Pleasant, Remus Chippewa Hills, Saginaw Swan Valley.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Saginaw Valley Lutheran
3. Buchanan
4. Bridgman
5. Muskegon Oakridge
6. Pinconning
7. Clinton
8. Grass Lake
9. Blissfield
10. Reese
Honorable mention: Boyne City, Brooklyn Columbia Central, Capac, Farwell, Gladstone, Grand Rapids West Catholic, Harrison, Shepherd, Tawas, Traverse City St. Francis.

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Rogers City
3. Holton
4. Fowler
5. Rapid River
6. Ubly
7. Hillman
8. Kalamazoo Christian
9. Grosse Pointe Woods University Liggett
10. Coleman
Honorable mention: Concord, Morrice, Westland Huron Valley Lutheran, Ottawa Lake Whiteford.

May 5, 2015

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Farmington Hills Mercy
3. Caledonia
4. Hudsonville
5. Clarkston
6. Romeo
7. Lake Orion
8. White Lake Lakeland
9. Monroe
10. Utica Ford
Honorable mention: Bay City Western, Belleville, Flint Kearsley, Grosse Pointe South, Hartland, Holt, Howell, Macomb Dakota, Marquette, Mattawan, Midland, Plymouth, Southgate Anderson, Troy, Utica Eisenhower, Walled Lake Central.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Livonia Ladywood
3. Escanaba
4. Midland Bullock Creek
5. Edwardsburg
6. Croswell-Lexington
7. Tecumseh
8. Carleton Airport
9. Stevensville Lakeshore
10. St. Joseph
Honorable mention: Chelsea, Melvindale, Mount Pleasant, Remus Chippewa Hills, Saginaw Swan Valley.

DIVISION 3

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Saginaw Valley Lutheran
3. Buchanan
4. Bridgman
5. Muskegon Oakridge
6. Pinconning
7. Clinton
8. Grass Lake
9. Blissfield
10. Reese
Honorable mention: Boyne City, Brooklyn Columbia Central, Capac, Farwell, Gladstone, Grand Rapids West Catholic, Harrison, Shepherd, Tawas, Traverse City St. Francis.

DIVISION 4

1. Unionville-Sebewaing
2. Rogers City
3. Holton
4. Fowler
5. Rapid River
6. Ubly
7. Hillman
8. Kalamazoo Christian
9. Grosse Pointe Woods University Liggett
10. Coleman
Honorable mention: Concord, Morrice, Westland Huron Valley Lutheran, Ottawa Lake Whiteford.

April 28, 2015

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Farmington Hills Mercy
3. Canton
4. Hudsonville
5. Caledonia
6. Lake Orion
7. Clarkston
8. Bay City Western
9. Romeo
10. White Lake Lakeland
Honorable mention: Allen Park, Belleville, Flint Kearsley, Macomb Dakota, Mattawan, Midland, Monroe, Plymouth, Saline, Southgate Anderson, Troy, Utica Eisenhower, Utica Ford.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Livonia Ladywood
3. Escanaba
4. Midland Bullock Creek
5. Edwardsburg
6. Croswell-Lexington
7. Tecumseh
8. Carleton Airport
9. Stevensville Lakeshore
10. St. Joseph
Honorable mention: Chelsea, Melvindale, Remus Chippewa Hills, Saginaw Swan Valley.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Saginaw Valley Lutheran
3. Monroe St. Mary Catholic Central
4. Muskegon Oakridge
5. Buchanan
6. Pinconning
7. Bridgman
8. Gladstone
9. Grand Rapids West Catholic
10. Reese
Honorable mention: Boyne City, Brooklyn Columbia Central, Capac, Clare, Farwell, Grass Lake, Harrison, Tawas, Traverse City St. Francis.

DIVISION 4

1. Rogers City
2. Unionville-Sebewaing
3. Holton
4. Fowler
5. Rapid River
6. Ubly
7. Grosse Pointe Woods University Liggett
8. Kalamazoo Christian
9. Morenci
10. Coleman
Honorable mention: Concord, Allen Park Inter-City Baptist, Morrice, Westland Huron Valley Lutheran, Ottawa Lake Whiteford, Hillman.

April 21, 2015

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Farmington Hills Mercy
3. Canton
4. Hudsonville
5. Caledonia
6. Lake Orion
7. Clarkston
8. Bay City Western
9. Alpena
10. Midland 
Honorable mention: Allen Park, Belleville, Utica Eisenhower, White Lake Lakeland, Macomb Dakota, Mattawan, Monroe, Plymouth, Romeo, Saline, Southgate Anderson, Troy, Utica Ford.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Wayland
4. Escanaba
5. Midland Bullock Creek
6. Croswell-Lexington
7. Tecumseh
8. Carleton Airport
9. Edwardsburg
10. St. Joseph
Honorable mention: Chelsea, Melvindale, Remus Chippewa Hills, Saginaw Swan Valley.

DIVISION 3

1. Gladstone
2. Clinton
3. Monroe St. Mary Catholic Central
4. Muskegon Oakridge
5. Saginaw Valley Lutheran
6. Brooklyn Columbia Central
7. Pinconning
8. Boyne City
9. Reese
10. Buchanan
Honorable mention: Beaverton, Bronson, Capac, Coloma, Harrison, Grand Rapids West Catholic, Tawas, Traverse City St. Francis. 

DIVISION 4

1. Rogers City
2. Unionville-Sebewaing
3. Holton
4. Fowler
5. Rapid River
6. Ubly
7. Grosse Pointe Woods University Liggett
8. Westland Huron Valley Lutheran
9. Kalamazoo Christian
10. Morenci
Honorable mention: Coleman, Concord, Allen Park Inter-City Baptist, Morrice.

Preseason 2015

DIVISION 1

1. Bay City Western
2. Utica Ford
3. Portage Central
4. Canton
5. Southgate Anderson
6. Hudsonville
7. Caledonia
8. Farmington Hills Mercy
9. Lake Orion
10. Alpena
Honorable mention: Allen Park, New Baltimore Anchor Bay, Belleville, Clarkston, Utica Eisenhower, White Lake Lakeland, Macomb Dakota, Mattawan, Midland, Plymouth, Saline, Troy. 

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Midland Bullock Creek
3. Livonia Ladywood
4. Escanaba
5. Croswell-Lexington
6. Wayland
7. Tecumseh
8. Carleton Airport
9. Edwardsburg
10. St. Joseph
Honorable mention: Chelsea, Melvindale, Remus Chippewa Hills. 

DIVISION 3

1. Gladstone
2. Clinton
3. Coloma
4. Brooklyn Columbia Central
5. Monroe St. Mary Catholic Central
6. Pinconning
7. Shepherd
8. Boyne City
9. Muskegon Oakridge
10. Reese
Honorable mention: Beaverton, Bronson, Capac, Harrison, McBain, Grand Rapids West Catholic, Saginaw Valley Lutheran, Tawas, Traverse City St. Francis. 

DIVISION 4

1. Rogers City
2. Unionville-Sebewaing
3. Holton
4. Fowler
5. Rapid River
6. Ubly
7. Grosse Pointe Woods University Liggett
8. Westland Huron Valley Lutheran
9. Kalamazoo Christian
10. Morenci
Honorable mention: Concord, Maple City Glen Lake, Allen Park Inter-City Baptist, Morrice, Ottawa Lake Whiteford.

May 21, 2014

DIVISION 1

1. Canton
2. Romeo
3. Portage Central
4. Bay City Western
5. Farmington Hills Mercy
6. Lake Orion
7. White Lake Lakeland
8. Caledonia
9. Fenton
10. Saline
Honorable mention: Clarkston, East Kentwood, Hudsonville, Garden City, Grandville, Mattawan, Macomb Dakota, Monroe, North Farmington, Plymouth, Warren Regina, Rockford, South Lyon, Southgate Anderson, Utica Ford, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Tecumseh
3. Edwardsburg
4. Stevensville Lakeshore
5. Portland
6. Midland Bullock Creek
7. Livonia Ladywood
8. Saginaw Swan Valley
9. Croswell-Lexington
10. Eaton Rapids
Honorable mention: Armada, Carleton Airport, Cheboygan, Chelsea, Escanaba, Parchment, St. Clair, Sturgis, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Unionville-Sebewaing
2. Bronson
3. Gladstone
4. Brooklyn Columbia Central
5. Pinconning
6. Allen Park Cabrini
7. Sanford Meridian
8. Springport
9. Reese
10. Napoleon
Honorable mention: Buchanan, Clare, Clinton, Coloma, Dansville, Farwell, Gobles, Grass Lake, Saginaw Valley Lutheran, Shepherd, Tawas.

DIVISION 4

1. Holton
2. Ubly
3. Posen
4. Rogers City
5. North Muskegon
6. Vestaburg
7. Westland Huron Valley Lutheran
8. Kalamazoo Christian
9. Coleman
10. Rapid River
Honorable mention: Colon, Hillman, Mio, Mount Pleasant Sacred Heart, Wixom St. Catherine.

May 13, 2014

DIVISION 1

1. Canton
2. Romeo
3. Portage Central
4. Bay City Western
5. Farmington Hills Mercy
6. Lake Orion
7. White Lake Lakeland
8. Caledonia
9. Fenton
10. Hudsonville
Honorable mention: Clarkston, East Kentwood, Garden City, Grandville, Mattawan, Macomb Dakota, Monroe, North Farmington, Plymouth, Warren Regina, South Lyon, Saline, Southgate Anderson, Utica Ford, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Tecumseh
3. Edwardsburg
4. Stevensville Lakeshore
5. Portland
6. Midland Bullock Creek
7. Livonia Ladywood
8. Saginaw Swan Valley
9. Croswell-Lexington
10. Eaton Rapids
Honorable mention: Armada, Carleton Airport, Cheboygan, Chelsea, Escanaba, Parchment, St. Clair, Sturgis, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Unionville-Sebewaing
2. Bronson
3. Gladstone
4. Reese
5. Brooklyn Columbia Central
6. Pinconning
7. Allen Park Cabrini
8. Shepherd
9. Sanford Meridian
10. Springport
Honorable mention: Beaverton, Buchanan, Clinton, Clare, Coloma, Dansville, Farwell, Gobles, Grass Lake, Napoleon, Saginaw Valley Lutheran, Grosse Pointe Woods University Liggett.

DIVISION 4

1. Holton
2. Ubly
3. Posen
4. Rogers City
5. North Muskegon
6. Vestaburg
7. Westland Huron Valley Lutheran
8. Kalamazoo Christian
9. Hillman
10. Rapid River
Honorable mention: Colon, Mio, Mount Pleasant Sacred Heart, Wixom St. Catherine.

May 6, 2014

DIVISION 1

1. Bay City Western
2. Canton
3. Romeo
4. Farmington Hills Mercy
5. Portage Central
6. Lake Orion
7. White Lake Lakeland
8. Hudsonville
9. Saline
10. Caledonia
Honorable mention: Clarkston, East Kentwood, Fenton, Garden City, Mattawan, Macomb Dakota, Monroe, North Farmington, Plymouth, Warren Regina, South Lyon, Southgate Anderson, Troy, Utica Ford, Waterford Kettering.

DIVISION 2

1. Wayland
2. Tecumseh
3. Edwardsburg
4. Saginaw Swan Valley
5. Stevensville Lakeshore
6. Livonia Ladywood
7. Portland
8. Midland Bullock Creek
9. Croswell-Lexington
10. Escanaba
Honorable mention: Armada, Carleton Airport, Cheboygan, Chelsea, Detroit Country Day, Eaton Rapids, Parchment, St. Clair, Sturgis, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Unionville-Sebewaing
2. Bronson
3. Gladstone
4. Reese
5. Brooklyn Columbia Central
6. Saginaw Valley Lutheran
7. Shepherd
8. Allen Park Cabrini
9. Springport
10. Pinconning
Honorable mention: Buchanan, Clinton, Coloma, Dundee, Farwell, Gobles, Grass Lake, Napoleon, Sanford Meridian, Grosse Pointe Woods University Liggett.

DIVISION 4

1. Holton
2. Ubly
3. Posen
4. Rogers City
5. Kalamazoo Christian
6. Hillman
7. North Muskegon
8. Rapid River
9. Vestaburg
10. Mount Pleasant Sacred Heart
Honorable mention: Colon, Westland Huron Valley Lutheran, Mio, Wixom St. Catherine, Eben Junction Superior Central.

April 29, 2014

DIVISION 1

1. Bay City Western
2. Canton
3. Lake Orion
4. Farmington Hills Mercy
5. Romeo
6. Portage Central
7. White Lake Lakeland
8. Hudsonville
9. Saline
10. Caledonia
Honorable mention: Clarkston, East Kentwood, Fenton, Garden City, Mattawan, Monroe, North Farmington, Plymouth, Warren Regina, South Lyon, Southgate Anderson, Troy, Utica, Waterford Kettering. 

DIVISION 2

1. Tecumseh
2. Edwardsburg
3. Wayland
4. Saginaw Swan Valley
5. Stevensville Lakeshore
6. Livonia Ladywood
7. Midland Bullock Creek
8. Portland
9. Croswell-Lexington
10. Escanaba
Honorable mention: Armada, Carleton Airport, Chelsea, Detroit Country Day, Parchment, St. Clair, Sturgis, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Unionville-Sebewaing
2. Bronson
3. Gladstone
4. Reese
5. Shepherd
6. Grass Lake
7. Saginaw Valley Lutheran
8. Allen Park Cabrini
9. Springport
10. Pinconning
Honorable mention: Clinton, Coloma, Dundee, Farwell, Gobles, Sanford Meridian, Grosse Pointe Woods University Liggett.

DIVISION 4

1. Rogers City
2. Ubly
3. Kalamazoo Christian
4. Holton
5. Posen
6. Mount Pleasant Sacred Heart
7. Hillman
8. Mio
9. North Muskegon
10. Rapid River
Honorable mention: Colon, Wixom St. Catherine, Eben Junction Superior Central.

April 22, 2014

DIVISION 1

1. Mattawan
2. Bay City Western
3. Canton
4. Lake Orion
5. Farmington Hills Mercy
6. Romeo
7. Hudsonville
8. White Lake Lakeland
9. Portage Central
10. Saline
Honorable mention: Caledonia, Clarkston, Garden City, Monroe, North Farmington, Plymouth, Southgate Anderson, Troy, Utica.

DIVISION 2

1. Tecumseh
2. Edwardsburg
3. Saginaw Swan Valley
4. Stevensville Lakeshore
5. Livonia Ladywood
6. Wayland
7. Midland Bullock Creek
8. Portland
9. Croswell-Lexington
10. Escanaba
Honorable mention: Armada, Carleton Airport, Cheboygan, Detroit Country Day, Parchment, St. Clair.

DIVISION 3

1. Unionville-Sebewaing
2. Bronson
3. Springport
4. Gladstone
5. Saginaw Valley Lutheran
6. Reese
7. Shepherd
8. Grass Lake
9. Allen Park Cabrini
10. Sanford Meridian
Honorable mention: Clinton, Coloma, Dansville, Dundee, Farwell, Gobles, Pinconning, Tawas, Grosse Pointe Woods University Liggett.

DIVISION 4

1. Rogers City
2. Ubly
3. Kalamazoo Christian
4. Holton
5. Posen
6. Mount Pleasant Sacred Heart
7. Hillman
8. Mio
9. North Muskegon
10. Rapid River
Honorable mention: Colon, Onaway, Wixom St. Catherine, Eben Junction Superior Central, Ottawa Lake Whiteford.

March 21, 2014

DIVISION 1

1. Mattawan
2. Bay City Western
3. Romeo
4. Canton
5. Hudsonville
6. Lake Orion
7. Farmington Hills Mercy
8. White Lake Lakeland
9. Portage Central
10. Saline
Honorable mention: Clarkston, Garden City, Grandville, Monroe, North Farmington, Plymouth, Southgate Anderson, Troy.

DIVISION 2

1. Tecumseh
2. Saginaw Swan Valley
3. Wayland
4. Livonia Ladywood
5. Stevensville Lakeshore
6. Edwardsburg
7. Midland Bullock Creek
8. Portland
9. Croswell-Lexington
10. Escanaba
Honorable mention: Armada, Carleton Airport, Cheboygan, Detroit Country Day, Linden, Parchment, South Haven, St. Clair.

DIVISION 3

1. Unionville-Sebewaing
2. Bronson
3. Dundee
4. Springport
5. Clinton
6. Gladstone
7. Shepherd
8. Allen Park Cabrini
9. Saginaw Valley Lutheran
10. Reese
Honorable mention: Dansville, Farwell, Grass Lake, Harrison, Sanford Meridian, Tawas, Grosse Pointe Woods University Liggett.

DIVISION 4

1. Kalamazoo Christian
2. Ubly
3. Rogers City
4. Holton
5. Posen
6. Mount Pleasant Sacred Heart
7. Hillman
8. Mio
9. North Muskegon
10. Rapid River
Honorable mention: Colon, Onaway, Wixom St. Catherine, Eben Junction Superior Central, Ottawa Lake Whiteford.

May 28, 2013

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Grandville
3. Bay City Western
4. Sterling Heights Stevenson
5. Hudsonville
6. Farmington Hills Mercy
7. Plymouth
8. Saline
9. Lake Orion
10. Romeo
Honorable mention: Canton, Clarkston, Hartland, White Lake Lakeland, Mattawan, Monroe, Swartz Creek, Troy, Utica, Wyoming.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Wayland
4. South Haven
5. Eaton Rapids
6. St. Clair
7. Saginaw Swan Valley
8. Midland Bullock Creek
9. Portland
10. Coloma
Honorable mention: Cadillac, Cheboygan, Croswell-Lexington, Edwardsburg, Flat Rock, Tecumseh, Trenton, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Dundee
2. Clinton
3. Unionville-Sebewaing
4. Allen Park Cabrini
5. Gladstone
6. Dansville
7. Shepherd
8. Grass Lake
9. Harrison
10. Reese
Honorable mention: Buchanan, Byron, Clare, Manchester, Springport, Saginaw Valley Lutheran, Sanford Meridian, Tawas.

DIVISION 4

1. Kalamazoo Christian
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Rogers City
4. Grosse Pointe Woods University Liggett
5. Gobles
6. Onaway
7. Decatur
8. Posen
9. North Muskegon
10. Rapid River
Honorable mention: Concord, Hillman, Gaylord St. Mary, Mendon, Waterford Our Lady of Lakes, Webberville, Vestaburg.

May 21, 2013

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Grandville
3. Bay City Western
4. Sterling Heights Stevenson
5. Hudsonville
6. Farmington Hills Mercy
7. Plymouth
8. Saline
9. Lake Orion
10. Romeo
Honorable mention: Canton, Clarkston, Hartland, White Lake Lakeland, Mattawan, Midland, Monroe, Swartz Creek, Troy, Utica, Wyoming.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Wayland
4. South Haven
5. Eaton Rapids
6. St. Clair
7. Saginaw Swan Valley
8. Midland Bullock Creek
9. Portland
10. Coloma
Honorable mention: Cadillac, Cheboygan, Croswell-Lexington, Edwardsburg, Flat Rock, Tecumseh, Trenton, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Dundee
2. Clinton
3. Unionville-Sebewaing
4. Allen Park Cabrini
5. Gladstone
6. Dansville
7. Shepherd
8. Grass Lake
9. Harrison
10. Reese
Honorable mention: Buchanan, Byron, Clare, Manchester, Springport, Saginaw Valley Lutheran, Sanford Meredian, Tawas.

DIVISION 4

1. Kalamazoo Christian
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Rogers City
4. Grosse Pointe Woods University Liggett
5. Gobles
6. Onaway
7. Decatur
8. Posen
9. North Muskegon
10. Rapid River
Honorable mention: Concord, Hillman, Gaylord St. Mary, Mendon, Waterford Our Lady of Lakes, Webberville, Vestaburg.

May 14, 2013

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Bay City Western
3. Grandville
4. Lake Orion
5. Sterling Heights Stevenson
6. Hudsonville
7. Farmington Hills Mercy
8. Romeo
9. Plymouth
10. Saline
Honorable mention: Canton, Clarkston, Fenton, Utica Ford, White Lake Lakeland, Marquette, Mattawan, Midland, Monroe, Swartz Creek, Troy, Wyoming.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Wayland
4. South Haven
5. Eaton Rapids
6. St. Clair
7. Saginaw Swan Valley
8. Portland
9. Coloma
10. Cadillac
Honorable mention: Midland Bullock Creek, Cheboygan, Croswell-Lexington, Flat Rock, Tecumseh, Trenton, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Dundee
2. Clinton
3. Unionville-Sebewaing
4. Allen Park Cabrini
5. Shepherd
6. Gladstone
7. Sanford Meridian
8. Dansville
9. Reese
10. Harrison
Honorable mention: Buchanan, Byron, Clare, Springport, Saginaw Valley Lutheran, Tawas.

DIVISION 4

1. Kalamazoo Christian
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Rogers City
4. Grosse Pointe Woods University Liggett
5. Decatur
6. Onaway
7. Gobles
8. Posen
9. North Muskegon
10. Hillman
Honorable mention: Gaylord St. Mary, Mancelona, Rapid River, Webberville, Vestaburg.

May 7, 2013

DIVISION 1

1. White Lake Lakeland
2. Sterling Heights Stevenson
3. Hudsonville
4. Portage Central
5. Mattawan
6. Grandville
7. Bay City Western
8. Canton
9. Farmington Hills Mercy
10. Romeo
Honorable mention: New Baltimore Anchor Bay, Clarkston, Garden City, Hartland, Utica Ford, Lake Orion, Marquette, Midland, Monroe, Plymouth, Rockford, Saline, Swartz Creek, Troy.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Wayland
4. South Haven
5. Eaton Rapids
6. Saginaw Swan Valley
7. St. Clair
8. Portland
9. Coloma
10. Cadillac
Honorable mention: Midland Bullock Creek, Cheboygan, Croswell-Lexington, Flat Rock, Tecumseh, Trenton, Zeeland East.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Allen Park Cabrini
3. Unionville-Sebewaing
4. Shepherd
5. Sanford Meridian
6. Dundee
7. Gladstone
8. Dansville
9. Frankenmuth
10. Reese
Honorable mention: Buchanan, Byron, Clare, Harrison, Reed City, Springport, Saginaw Valley Lutheran, Tawas.

DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Kalamazoo Christian
3. Rogers City
4. Posen
5. Grosse Pointe Woods University Liggett
6. Onaway
7. North Muskegon
8. Decatur
9. Rapid River
10. Gobles
Honorable mention: Gaylord St. Mary, Hillman, Allen Park Inter-City Baptist, Petersburg Summerfield, Webberville, Ottawa Lake Whiteford, Vestaburg.

April 30, 2013

DIVISION 1

1. Mattawan
2. White Lake Lakeland
3. Sterling Heights Stevenson
4. Clarkston
5. Hudsonville
6. Grandville
7. Portage Central
8. Canton
9. Farmington Hills Mercy
10. New Baltimore Anchor Bay
Honorable mention: Bay City Western,Garden City, Hartland, Lake Orion, Marquette, Midland, Monroe, Plymouth, Rockford, Romeo, Swartz Creek, Troy.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Wayland
4. Coloma
5. South Haven
6. Saginaw Swan Valley
7. St. Clair
8. Eaton Rapids
9. Cadillac
10. Flat Rock
Honorable mention: Midland Bullock Creek, Cheboygan, Croswell-Lexington, Portland, Tecumseh, Trenton, Zeeland East. 

DIVISION 3

1. Clinton
2. Unionville-Sebewaing
3. Allen Park Cabrini
4. Shepherd
5. Sanford Meredian
6. Gladstone
7. Dansville
8. Dundee
9. Frankenmuth
10. Tawas
Honorable mention: Buchanan, Clare, Harrison, Hemlock, Reed City, Reese, Springport.

DIVISION 4

1. Mount Pleasant Sacred Heart
2. Onaway
3. Kalamazoo Christian
4. Rogers City
5. Rapid River
6. Petersburg Summerfield
7. North Muskegon
8. Decatur
9. Grosse Pointe Woods University Liggett
10. Posen
Honorable mention: Bay City All Saints, Gaylord St. Mary, Gobles, Hillman, Allen Park Inter-City Baptist, Webberville, Vestaburg.

February 13, 2013

DIVISION 1

1. Mattawan
2. White Lake Lakeland
3. Hudsonville
4. Sterling Heights Stevenson
5. Romeo
6. Clarkston
7. Swartz Creek
8. Grandville
9. Portage Central
10. Alpena
Honorable mention: New Baltimore Anchor Bay, Bay City Western, Fraser, Farmington Hills Mercy, Garden City, Hartland, Monroe, Plymouth, Rockford, Troy.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Wayland
4. Coloma
5. Saginaw Swan Valley
6. South Haven
7. St. Clair
8. Eaton Rapids
9. Cadillac
10. Flat Rock
Honorable mention: Midland Bullock Creek, Cheboygan, Croswell-Lexington, Portland, Tecumseh, Trenton.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Gladstone
3. Springport
4. Unionville-Sebewaing
5. Allen Park Cabrini
6. Dansville
7. Tawas
8. Sanford Meredian
9. Shepherd
10. Beaverton
Honorable mention: Buchanan, Frankenmuth, Harrison, Hemlock, Parchment, Pinconning, Reed City, Reese.

DIVISION 4

1. Onaway
2. Mount Pleasant Sacred Heart
3. Petersburg Summerfield
4. Rapid River
5. Kalamazoo Christian
6. Rogers City
7. North Muskegon
8. Decatur
9. Grosse Pointe Woods University Liggett
10. Allen Park Inter-City Baptist
Honorable mention: Bay City All Saints, Bellaire, Gobles, Hillman, Posen.

May 29, 2012

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Clarkston
3. Mattawan
4. Hudsonville
5. Farmington Hills Mercy
6. White Lake Lakeland
7. Plymouth
8. Swartz Creek
9. Sterling Heights Stevenson
10. Romeo
Honorable mention: Fair Haven Anchor Bay, Canton, Fraser, Garden City, Hartland, Jenison, Lowell, North Farmington, Northville, Troy, Troy Athens, Holland West Ottawa.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Saginaw Swan Valley
4. South Haven
5. Wayland
6. Fremont
7. Chelsea
8. Eaton Rapids
9. Midland Bullock Creek
10. St. Clair
Honorable mention: Coloma, Coopersville, Croswell-Lexington, Escanaba, Mount Pleasant, Richmond, St. Joseph, Tecumseh, Trenton, Wyoming Rogers.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Saginaw Valley Lutheran
3. Dundee
4. Allen Park Cabrini
5. Unionville-Sebewaing
6. Frankenmuth
7. Gladstone
8. Sanford Meridian
9. Parchment
10. Tawas
Honorable mention: Clare, Harrison, Jackson Lumen Christi, Springport.

DIVISION 4

1. Petersburg-Summerfield
2. Onaway
3. Rapid River
4. Breckenridge
5. Kalamazoo Christian
6. North Muskegon
7. Decatur
8. Rogers City
9. Dansville
10. Mason County Eastern
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Maple City Glen Lake, Hillman, Allen Park Inter-City Baptist, Marcellus, Mount Pleasant Sacred Heart, Posen, Vestaburg.

May 22, 2012

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Clarkston
3. Mattawan
4. Hudsonville
5. Plymouth
6. Farmington Hills Mercy
7. White Lake Lakeland
8. Swartz Creek
9. Sterling Heights Stevenson
10. Romeo
Honorable mention: Fair Haven Anchor Bay, Canton, Fraser, Garden City, Hartland, Jenison, Lowell, North Farmington, Northville, Troy, Troy Athens, Holland West Ottawa.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Saginaw Swan Valley
4. South Haven
5. Wayland
6. Fremont
7. Chelsea
8. Eaton Rapids
9. Midland Bullock Creek
10. St. Clair
Honorable mention: Coloma, Coopersville, Croswell-Lexington, Escanaba, Mount Pleasant, Richmond, St. Joseph, Tecumseh, Trenton, Wyoming Rogers.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Saginaw Valley Lutheran
3. Dundee
4. Allen Park Cabrini
5. Unionville-Sebewaing
6. Tawas
7. Gladstone
8. Frankenmuth
9. Sanford Meridian
10. Jackson Lumen Christi
Honorable mention: Clare, Harrison, Parchment, Reese, Springport.

DIVISION 4

1. Petersburg-Summerfield
2. Onaway
3. Rapid River
4. Breckenridge
5. Kalamazoo Christian
6. North Muskegon
7. Decatur
8. Mason County Eastern
9. Dansville
10. Rogers City
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Maple City Glen Lake, Hillman, Allen Park Inter-City Baptist, Marcellus, Ottawa Lake Whiteford, Posen, Vestaburg.

May 14, 2012

DIVISION 1

1. Portage Central
2. Mattawan
3. Clarkston
4. Plymouth
5. Hudsonville
6. Farmington Hills Mercy
7. Swartz Creek
8. White Lake Lakeland
9. Sterling Heights Stevenson
10. Romeo
Honorable mention: Fair Haven Anchor Bay, Canton, Fraser, Garden City, Hartland, Jenison, Lowell, North Farmington, Northville, Troy, Troy Athens, Holland West Ottawa.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Saginaw Swan Valley
4. South Haven
5. St. Joseph
6. Wayland
7. Fremont
8. Tecumseh
9. Croswell-Lexington
10. Richmond
Honorable mention: Midland Bullock Creek, Chelsea, Coloma, Coopersville, Eaton Rapids, Escanaba, Mount Pleasant, Trenton.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Saginaw Valley Lutheran
3. Gladstone
4. Dundee
5. Allen Park Cabrini
6. Unionville-Sebewaing
7. Tawas
8. Jackson Lumen Christi
9. Parchment
10. Sanford Meridian
Honorable mention: Frankenmuth, Harrison, Reese, Springport.

DIVISION 4

1. Petersburg-Summerfield
2. Onaway
3. Rapid River
4. Breckenridge
5. Kalamazoo Christian
6. North Muskegon
7. Decatur
8. Mason County Eastern
9. Dansville
10. Rogers City
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Maple City Glen Lake, Hillman, Allen Park Inter-City Baptist, Marcellus, Ottawa Lake Whiteford, Posen, Vestaburg.

May 8, 2012

DIVISION 1

1. Mattawan
2. Clarkston
3. Farmington Hills Mercy
4. Hudsonville
5. Portage Central
6. Canton
7. Plymouth
8. Sterling Heights Stevenson
9. Swartz Creek
10. Romeo
Honorable mention: Fair Haven Anchor Bay, Bay City Western, Flint Kearsley, Garden City, Hartland, Flushing, Jenison, White Lake Lakeland, Lowell, North Farmington, Rockford, Troy.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Saginaw Swan Valley
4. South Haven
5. St. Joseph
6. Wayland
7. Fremont
8. Tecumseh
9. Croswell-Lexington
10. Richmond
Honorable mention: Midland Bullock Creek, Chelsea, Coopersville, Eaton Rapids, Petoskey, Trenton, Wyoming Rogers.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Saginaw Valley Lutheran
3. Gladstone
4. Tawas
5. Dundee
6. Allen Park Cabrini
7. Unionville-Sebewaing
8. Frankenmuth
9. Jackson Lumen Christi
10. Parchment
Honorable mention: Blissfield, Clare, Harrison, Sanford Meridian, Springport.

DIVISION 4

1. Petersburg-Summerfield
2. Onaway
3. Rapid River
4. Breckenridge
5. Kalamazoo Christian
6. North Muskegon
7. Decatur
8. Mason County Eastern
9. Dansville
10. Rogers City
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Maple City Glen Lake, Hillman, Allen Park Inter-City Baptist, Marcellus, Ottawa Lake Whiteford, Posen, Vestaburg.

May 1, 2012

DIVISION 1

1. Mattawan
2. Farmington Hills Mercy
3. Clarkston
4. Portage Central
5. Canton
6. Hartland
7. Hudsonville
8. Sterling Heights Stevenson
9. Swartz Creek
10. Romeo
Honorable mention: Fair Haven Anchor Bay, Bay City Western, Flint Kearsley, Garden City, Flushing, Jenison, White Lake Lakeland, Lowell, North Farmington, Plymouth, Rockford, Troy, Holland West Ottawa.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Saginaw Swan Valley
4. South Haven
5. St. Joseph
6. Richmond
7. Croswell-Lexington
8. Fremont
9. Tecumseh
10. Wyoming Rogers
Honorable mention: Midland Bullock Creek, Chelsea, Detroit Country Day, Eaton Rapids, Petoskey, Trenton, Wayland.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Gladstone
3. Saginaw Valley Lutheran
4. Tawas
5. Unionville-Sebewaing
6. Allen Park Cabrini
7. Frankenmuth
8. Dundee
9. Springport
10. Jackson Lumen Christi
Honorable mention: Blissfield, Centerville, Clare, Sanford Meridian.

DIVISION 4

1. Petersburg-Summerfield
2. Onaway
3. Rapid River
4. Breckenridge
5. Kalamazoo Christian
6. North Muskegon
7. Decatur
8. Mason County Eastern
9. Dansville
10. Vestaburg
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Hillman, Ottawa Lake Whiteford, Marcellus, Rogers City, Waterford Our Lady Of The Lakes.

April 24, 2012

DIVISION 1

1. Mattawan
2. Farmington Hills Mercy
3. Canton
4. Sterling Heights Stevenson
5. Hartland
6. Fair Haven Anchor Bay
7. Hudsonville
8. Portage Central
9. North Farmington
10. Clarkston
Honorable mention: Bay City Western, Farmington Hills Harrison, Flint Kearsley, Garden City, Grandville, Flushing, Jenison, White Lake Lakeland, Rockford, Romeo, Saline, Southgate Anderson, Swartz Creek, Holland West Ottawa.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. Saginaw Swan Valley
4. South Haven
5. St. Joseph
6. Richmond
7. Croswell-Lexington
8. Fremont
9. Tecumseh
10. Wyoming Rogers
Honorable mention: Armada, Belding, Midland Bullock Creek, Detroit Country Day, Eaton Rapids, Onsted, Trenton.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Gladstone
3. Saginaw Valley Lutheran
4. Unionville-Sebewaing
5. Tawas
6. Allen Park Cabrini
7. Frankenmuth
8. Dundee
9. Springport
10. Blissfield
Honorable mention: Beaverton, Centerville, Sanford Meridian

DIVISION 4

1. Petersburg-Summerfield
2. Onaway
3. Rapid River
4. Breckenridge
5. Kalamazoo Christian
6. Mason County Eastern
7. Decatur
8. North Muskegon
9. Dansville
10. Vestaburg
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Hillman, Ottawa Lake Whiteford, Marcellus, Posen, Rogers City, Southfield Christian, Waterford Our Lady Of The Lakes.

Preseason 2012

DIVISION 1

1. Mattawan
2. Romeo
3. Grandville
4. Sterling Heights Stevenson
5. Hartland
6. Farmington Hills Mercy
7. Hudsonville
8. Fair Haven Anchor Bay
9. Portage Central
10. Canton
Honorable mention: Bay City Western, Clarkston, Farmington Hills Harrison, Flint Kearsley, Garden City, Flushing, Jenison, North Farmington, Rockford, Southgate Anderson, Holland West Ottawa.

DIVISION 2

1. Stevensville Lakeshore
2. Livonia Ladywood
3. South Haven
4. Richmond
5. Croswell-Lexington
6. St. Joseph
7. Saginaw Swan Valley
8. Fremont
9. Mt. Pleasant
10. Onsted
Honorable mention: Armada, Midland Bullock Creek, Detroit Country Day, Eaton Rapids, Flat Rock, Freeland, Petoskey, Trenton.

DIVISION 3

1. Clinton
2. Frankenmuth
3. Gladstone
4. Allen Park Cabrini
5. Saginaw Valley Lutheran
6. Tawas
7. Unionville-Sebewaing
8. Morley-Stanwood
9. Reese
10. Manistee
Honorable mention: Beaverton, Blissfield, Centerville, Springport.

DIVISION 4

1. Petersburg-Summerfield
2. Onaway
3. Rapid River
4. Breckenridge
5. Kalamazoo Christian
6. Mason County Eastern
7. Decatur
8. North Muskegon
9. Hillman
10. Vestaburg
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Manistee Catholic Central, Ottawa Lake Whiteford, Rudyard, Southfield Christian, Waterford Our Lady Of The Lakes.