Volleyball Rankings

 
Rankings are compiled by the Michigan Interscholastic Volleyball Coaches Association. The MHSAA does not supply input to the rankings. For more information, visit MIVCA online at http://www.mivca.net.

October 30, 2017 (final)

CLASS A
 
1. Rockford
2. Novi
3. Grand Rapids Christian
4. DeWitt
5. Lake Orion
6. Farmington Hills Mercy
7. Bloomfield Hills Marian
8. Clarkston
9. Northville
10. Monroe
Honorable mention: Temperance Bedford, Mattawan, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Hudsonville, Macomb Dakota, East Grand Rapids, Grand Rapids Forest Hills Northern, Rochester Hills Stoney Creek, Utica Eisenhower, Ann Arbor Huron, Lowell, Zeeland East, Fenton, Midland. 
 
CLASS B
 
1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch
3. Lake Odessa Lakewood
4. Niles
5. Kingsley
6. Marshall
7. Marysville
8. Spring Lake
9. Freeland
10. Coopersville
Honorable mention: Grand Rapids Catholic Central, Ida, Saginaw Swan Valley, Hudsonville Unity Christian, Holland Christian, Buchanan, Cadillac, Fruitport, Grand Rapids West Catholic, Parma Western.
 
CLASS C
 
1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Schoolcraft
5. Adrian Madison
6. Unionville-Sebewaing
7. Cass City
8. Calumet
9. Traverse City St. Francis
10. Wixom St. Catherine
Honorable mention: Laingsburg, Mendon, Grand Rapids NorthPointe Christian, Pewamo-Westphalia, Ravenna, Saginaw Valley Lutheran, Saranac, Shelby, St. Louis.
 
CLASS D
 
1. Plymouth Christian Academy
2. Leland
3. North Adams-Jerome
4. Fife Lake Forest Area
5. Onaway
6. Fowler
7. Rudyard
8. Rogers City
9. Adrian Lenawee Christian
10. Mount Pleasant Sacred Heart
Honorable mention: Bellaire, Munising, Muskegon Catholic Central, Southfield Christian.

October 23, 2017

CLASS A
 
1. Rockford
2. Novi
3. Grand Rapids Christian
4. DeWitt
5. Farmington Hills Mercy
6. Lake Orion
7. Bloomfield Hills Marian
8. Clarkston
9. Northville
10. Monroe
Honorable mention: Temperance Bedford, Mattawan, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Hudsonville, Macomb Dakota, East Grand Rapids, Grand Rapids Forest Hills Northern, Rochester Hills Stoney Creek, Utica Eisenhower, Ann Arbor Huron, Lowell, Zeeland East, Fenton, Midland. 
 
CLASS B
 
1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch
3. Lake Odessa Lakewood
4. Niles
5. Kingsley
6. Marshall
7. Marysville
8. Spring Lake
9. Freeland
10. Coopersville
Honorable mention: Grand Rapids Catholic Central, Ida, Saginaw Swan Valley, Hudsonville Unity Christian, Holland Christian, Buchanan, Cadillac, Fruitport, Grand Rapids West Catholic, Parma Western.
 
CLASS C
 
1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Schoolcraft
5. Adrian Madison
6. Unionville-Sebewaing
7. Cass City
8. Calumet
9. Saranac
10. St. Louis
Honorable mention: Laingsburg, Mendon, Grand Rapids NorthPointe Christian, Pewamo-Westphalia, Ravenna, Shelby, Wixom St. Catherine, Saginaw Valley Lutheran, Traverse City St. Francis. 
 
CLASS D
 
1. Plymouth Christian Academy
2. Leland
3. North Adams-Jerome
4. Fife Lake Forest Area
5. Onaway
6. Fowler
7. Rudyard
8. Adrian Lenawee Christian
9. Muskegon Catholic Central
10. Mount Pleasant Sacred Heart
Honorable mention: Bellaire, Munising, Rogers City, Southfield Christian.

October 16, 2017

CLASS A
 
1. Rockford
2. Novi
3. Grand Rapids Christian
4. Farmington Hills Mercy
5. DeWitt
6. Bloomfield Hills Marian
7. Lake Orion
8. Temperance Bedford
9. Clarkston
10. Northville
Honorable mention: Monroe, Mattawan, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Hudsonville, Macomb Dakota, East Grand Rapids, Grand Rapids Forest Hills Northern, Rochester Hills Stoney Creek, Utica Eisenhower, Ann Arbor Huron, Lowell, Zeeland East, Fenton. 
 
CLASS B
 
1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch
3. Lake Odessa Lakewood
4. Niles
5. Kingsley
6. Marshall
7. Marysville
8. Spring Lake
9. Freeland
10. Coopersville
Honorable mention: Grand Rapids Catholic Central, Ida, Saginaw Swan Valley, Hudsonville Unity Christian, Holland Christian, Buchanan, Grant, Fruitport, Grand Rapids West Catholic, Parma Western.
 
CLASS C
 
1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Schoolcraft
5. Saranac
6. Adrian Madison
7. Calumet
8. Unionville-Sebewaing
9. Cass City
10. St. Louis
Honorable mention: Laingsburg, Mendon, Grand Rapids NorthPointe Christian, Traverse City St. Francis, Ravenna, Shelby, Wixom St. Catherine. 
 
CLASS D
 
1. Plymouth Christian Academy
2. Leland
3. North Adams-Jerome
4. Fife Lake Forest Area
5. Onaway
6. Fowler
7. Rudyard
8. Adrian Lenawee Christian
9. Rogers City
10. Muskegon Catholic Central
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Bellaire, Munising, Mount Pleasant Sacred Heart, Southfield Christian.

October 9, 2017

CLASS A
 
1. Farmington Hills Mercy
2. Rockford
3. Novi
4. Grand Rapids Christian
5. DeWitt
6. Lake Orion
7. Bloomfield Hills Marian
8. Monroe
9. Clarkston
10. Mattawan
Honorable mention: Portage Central, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Hudsonville, Macomb Dakota, East Grand Rapids, Grand Rapids Forest Hills Northern, Rochester Hills Stoney Creek, Utica Eisenhower, Ann Arbor Huron, Temperance Bedford, Northville, Lowell, Zeeland East.
 
CLASS B
 
1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch
3. Lake Odessa Lakewood
4. Niles
5. Kingsley
6. Marshall
7. Marysville
8. Spring Lake
9. Freeland
10. Coopersville
Honorable mention: Grand Rapids Catholic Central, Ida, Saginaw Swan Valley, Hudsonville Unity Christian, Montague, Holland Christian, Buchanan, Grant, Fruitport, Grand Rapids West Catholic, Parma Western.
 
CLASS C
 
1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Schoolcraft
5. Saranac
6. Calumet
7. Unionville-Sebewaing
8. Cass City
9. Adrian Madison
10. St. Louis
Honorable mention: Laingsburg, Mendon, Grand Rapids NorthPointe Christian, Traverse City St. Francis, Ravenna, Shelby, Wixom St. Catherine. 
 
CLASS D
 
1. Plymouth Christian Academy
2. Leland
3. North Adams-Jerome
4. Onaway
5. Fife Lake Forest Area
6. Fowler
7. Rudyard
8. Adrian Lenawee Christian
9. Rogers City
10. Muskegon Catholic Central
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Fulton-Middleton, Munising, Mount Pleasant Sacred Heart.

October 2, 2017

CLASS A
 
1. Farmington Hills Mercy
2. Rockford
3. Novi
4. Grand Rapids Christian
5. DeWitt
6. Lake Orion
7. Clarkston
8. Mattawan
9. Bloomfield Hills Marian
10. Monroe
Honorable mention: Portage Central, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Hudsonville, Macomb Dakota, East Grand Rapids, Grand Rapids Forest Hills Northern, Rochester Hills Stoney Creek, Utica Eisenhower, Ann Arbor Huron, Temperance Bedford, Northville, Lowell. 
 
CLASS B
 
1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch
3. Lake Odessa Lakewood
4. Niles
5. Kingsley
6. Marshall
7. Saginaw Swan Valley
8. Marysville
9. Grand Rapids Catholic Central
10. Coopersville
Honorable mention: Ida, Hudsonville Unity Christian, Montague, Holland Christian, Buchanan, Grant, Fruitport, Grand Rapids West Catholic, Freeland, Parma Western, Spring Lake. 
 
CLASS C
 
1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Schoolcraft
5. Cass City
6. Saranac
7. Shelby
8. Traverse City St. Francis
9. Calumet
10. Adrian Madison
Honorable mention: Houghton, McBain, Grand Rapids NorthPointe Christian, Pewamo-Westphalia, Ravenna, St. Louis.
 
CLASS D
 
1. Plymouth Christian Academy
2. Leland
3. North Adams-Jerome
4. Adrian Lenawee Christian
5. Fife Lake Forest Area
6. Fowler
7. Onaway
8. Rudyard
9. Rogers City
10. Muskegon Catholic Central
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Carney-Nadeau, Fulton-Middleton, Mount Pleasant Sacred Heart.

September 25, 2017

CLASS A

 

1. Rockford

2. Farmington Hills Mercy

3. Lake Orion

4. Novi

5. Grand Rapids Christian

6. Clarkston

7. DeWitt

8. Mattawan

9. Bloomfield Hills Marian

10. Northville

Honorable mention: Portage Central, New Baltimore Anchor Bay, Byron Center, Richland Gull Lake, Monroe, Hudsonville, Macomb Dakota, East Grand Rapids, Grand Rapids Forest Hills Northern, Rochester Hills Stoney Creek.

 

CLASS B

 

1. Pontiac Notre Dame Prep

2. North Branch

3. Lake Odessa Lakewood

4. Niles

5. Marshall

6. Saginaw Swan Valley

7. Marysville

8. Kingsley

9. Montague

10. Grand Rapids West Catholic

Honorable mention: Ida, Hudsonville Unity Christian, Coopersville, Holland Christian, Buchanan, Grant, Fruitport.

 

CLASS C

 

1. Bronson

2. Monroe St. Mary Catholic Central

3. Brighton Charyl Stockwell

4. Schoolcraft

5. Shelby

6. Cass City

7. Saranac

8. Traverse City St. Francis

9. Calumet

10. Ravenna

Honorable mention: Adrian Madison, McBain, Grand Rapids NorthPointe Christian, Pewamo-Westphalia, Wixom St. Catherine, St. Louis, White Cloud.

 

CLASS D

 

1. Plymouth Christian Academy

2. Leland

3. North Adams-Jerome

4. Adrian Lenawee Christian

5. Fife Lake Forest Area

6. Fowler

7. Battle Creek St. Philip

8. Onaway

9. Rudyard

10. Rogers City

Honorable mention: Carney-Nadeau, Fulton-Middleton, Muskegon Catholic Central, Mount Pleasant Sacred Heart.

September 18, 2017

CLASS A

1. Rockford
2. Farmington Hills Mercy
3. Novi
4. Lake Orion
5. Grand Rapids Christian
6. Clarkston
7. Temperance Bedford
8. Bloomfield Hills Marian
9. Mattawan
10. Northville
Honorable mention: Portage Central, New Baltimore Anchor Bay, Byron Center, Richland Gull Lake, DeWitt, Hudsonville, East Grand Rapids, Grandville, Grand Rapids Forest Hills Northern, Macomb Dakota, Rochester Hills Stoney Creek.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Lake Odessa Lakewood
3. North Branch
4. Niles
5. Marshall
6. Saginaw Swan Valley
7. Marysville
8. Fruitport
9. Kingsley
10. Montague
Honorable mention: Grand Rapids West Catholic, Hudsonville Unity Christian, Coopersville, Holland Christian, Buchanan, Grant, Ida.

CLASS C

1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Schoolcraft
5. Shelby
6. Ravenna
7. Saranac
8. Cass City
9. Traverse City St. Francis
10. Calumet
Honorable mention: Grand Rapids NorthPointe Christian, St. Louis, Houghton, Adrian Madison, McBain, Pewamo-Westphalia, Wixom St. Catherine, White Cloud.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Leland
3. North Adams-Jerome
4. Battle Creek St. Philip
5. Fife Lake Forest Area
6. Adrian Lenawee Christian
7. Fowler
8. Onaway
9. Mount Pleasant Sacred Heart
10. Rudyard
Honorable mention: Carney-Nadeau, Muskegon Catholic Central, Rogers City.

September 11, 2017

CLASS A

1. Rockford
2. Farmington Hills Mercy
3. Lake Orion
4. Novi
5. Clarkston
6. Grand Rapids Christian
7. Temperance Bedford
8. Bloomfield Hills Marian
9. Macomb Dakota
10. Mattawan
Honorable mention: Portage Central, New Baltimore Anchor Bay, Byron Center, Richland Gull Lake, DeWitt, Hudsonville, Northville, East Grand Rapids, Grandville, Grand Rapids Forest Hills Northern. 

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Lake Odessa Lakewood
3. North Branch
4. Marysville
5. Niles
6. Marshall
7. Buchanan
8. Saginaw Swan Valley
9. Coopersville
10. Fruitport
Honorable mention: Montague, Grand Rapids West Catholic, Kingsley, Hudsonville Unity Christian.

CLASS C

1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Shelby
5. Ravenna
6. Schoolcraft
7. Traverse City St. Francis
8. McBain
9. Cass City
10. Adrian Madison
Honorable mention: Grand Rapids NorthPointe Christian, St. Louis, Houghton, Saranac.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Leland
3. Mount Pleasant Sacred Heart
4. Rogers City
5. Battle Creek St. Philip
6. North Adams-Jerome
7. Fife Lake Forest Area
8. Onaway
9. Muskegon Catholic Central
10. Rudyard
Honorable mention: Carney-Nadeau, Adrian Lenawee Christian.

September 4, 2017

CLASS A

1. Rockford
2. Farmington Hills Mercy
3. Novi
4. Lake Orion
5. Clarkston
6. Grand Rapids Christian
7. Temperance Bedford
8. Mattawan
9. Portage Central
10. East Grand Rapids
Honorable mention: Bloomfield Hills Marian, Macomb Dakota, New Baltimore Anchor Bay, Byron Center, Richland Gull Lake, DeWitt, Hudsonville.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Lake Odessa Lakewood
3. North Branch
4. Marysville
5. Niles
6. Marshall
7. Buchanan
8. Saginaw Swan Valley
9. Coopersville
10. Grand Rapids West Catholic
Honorable mention: Montague, Kingsley, Fruitport, Hudsonville Unity Christian.

CLASS C


1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Shelby
5. Ravenna
6. Laingsburg
7. Traverse City St. Francis
8. Schoolcraft
9. McBain
10. Cass City
Honorable mention: Grand Rapids NorthPointe Christian, St. Louis. 

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Leland
3. Mount Pleasant Sacred Heart
4. Rogers City
5. North Adams-Jerome
6. Crystal Falls Forest Park
7. Battle Creek St. Philip
8. Adrian Lenawee Christian
9. Lansing Christian
10. Rudyard

August 27, 2017

CLASS A

1. Novi
2. Rockford
3. Farmington Hills Mercy
4. Lake Orion
5. Portage Central
6. Clarkston
7. Grand Rapids Christian
8. Temperance Bedford
9. Hudsonville
10. East Grand Rapids
Honorable mention: Bloomfield Hills Marian, Macomb Dakota, New Baltimore Anchor Bay, Mattawan, Richland Gull Lake, DeWitt. 

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Lake Odessa Lakewood
3. North Branch
4. Marysville
5. Marshall
6. Fruitport
7. Niles
8. Buchanan
9. Saginaw Swan Valley
10. Hudsonville Unity Christian
Honorable mention: Montague, Kingsley, Coopersville.

CLASS C

1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Brighton Charyl Stockwell
4. Shelby
5. Ravenna
6. Laingsburg
7. Traverse City St. Francis
8. Schoolcraft
9. McBain
10. Unionville-Sebewaing

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Leland
3. Mount Pleasant Sacred Heart
4. Rogers City
5. North Adams-Jerome
6. Crystal Falls Forest Park
7. Pellston
8. Battle Creek St. Philip
9. Lansing Christian
10. Rudyard

August 21, 2017

CLASS A

1. Novi
2. Rockford
3. Lake Orion
4. Clarkston
5. Farmington Hills Mercy
6. Bloomfield Hills Marian
7. Portage Central
8. Grand Rapids Christian
9. Temperance Bedford
10. DeWitt
Honorable mention: Northville, New Baltimore Anchor Bay, Grand Rapids Forest Hills Northern, East Grand Rapids, Mattawan, Richland Gull Lake, Saline, Grand Haven.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Lake Odessa Lakewood
3. North Branch
4. Saginaw Swan Valley
5. Marshall
6. Marysville
7. Fruitport
8. Buchanan
9. Holland Christian
10. Niles

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Traverse City St. Francis
4. Laingsburg
5. Adrian Madison
6. Shelby
7. Ravenna
8. McBain
9. Brighton Charyl Stockwell
10. Unionville-Sebewaing

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Leland
3. Rogers City
4. Auburn Hills Oakland Christian
5. Mount Pleasant Sacred Heart
6. North Adams-Jerome
7. Crystal Falls Forest Park
8. Pellston
9. Battle Creek St. Philip
10. Lansing Christian

October 31, 2016 (final)

CLASS A

1. Novi
2. Clarkston
3. DeWitt
4. Portage Central
5. Rockford
6. Northville
7. Farmington Hills Mercy
8. Grand Rapids Christian
9. Grand Haven
10. Utica Eisenhower
Honorable mention: Lake Orion, Saline, Macomb Dakota, Niles, East Grand Rapids, Caledonia, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Mattawan, Bloomfield Hills Marian, Lowell, Sterling Heights Stevenson.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. Pontiac Notre Dame Prep
3. North Branch
4. Ann Arbor Gabriel Richard
5. Buchanan
6. Battle Creek Harper Creek
7. Cadillac
8. Grand Rapids South Christian
9. Grant
10. Frankenmuth
Honorable mention: Corunna, Saginaw Swan Valley, Fruitport, Goodrich, Coopersville, Zeeland West, Ada Forest Hills Eastern, Holland Christian, Croswell-Lexington, Marysville. 

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Kent City
4. New Lothrop
5. Traverse City St. Francis
6. Brown City
7. Bath
8. Kalamazoo Christian
9. Laingsburg
10. McBain
Honorable mention: Calumet, Grand Rapids Covenant Christian, Rudyard, Munising, Schoolcraft. 

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Lansing Christian
5. Onaway
6. Auburn Hills Oakland Christian
7. DeTour
8. Marine City Cardinal Mooney
9. Fife Lake Forest Area
10. North Adams-Jerome
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Camden-Frontier, Brighton Charyl Stockwell, Crystal Falls Forest Park, Engadine, Pittsford, Rogers City, Suttons Bay.

October 24, 2016

CLASS A

1. Novi
2. Clarkston
3. DeWitt
4. Portage Central
5. Rockford
6. Northville
7. Farmington Hills Mercy
8. Bloomfield Hills Marian
9. Grand Rapids Christian
10. Grand Haven
Honorable mention: Lake Orion, Saline, Macomb Dakota, Niles, East Grand Rapids, Caledonia, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Mattawan, Utica Eisenhower, Lowell, Sterling Heights Stevenson.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Pontiac Notre Dame Prep
4. Ann Arbor Gabriel Richard
5. Buchanan
6. Battle Creek Harper Creek
7. Cadillac
8. Grand Rapids South Christian
9. Fruitport
10. Grant
Honorable mention: Corunna, Saginaw Swan Valley, Frankenmuth, Goodrich, Coopersville, Zeeland West, Ada Forest Hills Eastern, Holland Christian, Croswell-Lexington.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Brown City
4. Kent City
5. Traverse City St. Francis
6. New Lothrop
7. Bath
8. Kalamazoo Christian
9. Schoolcraft
10. Laingsburg
Honorable mention: Calumet, Grand Rapids Covenant Christian, Rudyard, Munising.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Lansing Christian
5. Onaway
6. Marine City Cardinal Mooney
7. North Adams-Jerome
8. DeTour
9. Pittsford
10. Fife Lake Forest Area
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Camden-Frontier, Brighton Charyl Stockwell, Crystal Falls Forest Park, Engadine, Suttons Bay.

October 17, 2016

CLASS A

1. Novi
2. Clarkston
3. DeWitt
4. Portage Central
5. Rockford
6. Northville
7. Saline
8. Farmington Hills Mercy
9. Bloomfield Hills Marian
10. Grand Rapids Christian
Honorable mention: Lake Orion, Grand Haven, Macomb Dakota, Niles, East Grand Rapids, Caledonia, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Richland Gull Lake, Mattawan, Utica Eisenhower, Lowell, Sterling Heights Stevenson.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Pontiac Notre Dame Prep
4. Buchanan
5. Ann Arbor Gabriel Richard
6. Battle Creek Harper Creek
7. Cadillac
8. Grand Rapids South Christian
9. Fruitport
10. Grant
Honorable mention: Corunna, Saginaw Swan Valley, Frankenmuth, Goodrich, Coopersville, Zeeland West, Ada Forest Hills Eastern, Holland Christian.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Brown City
4. Traverse City St. Francis
5. Kent City
6. New Lothrop
7. Bath
8. Schoolcraft
9. McBain
10. Laingsburg
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Kalamazoo Christian.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Lansing Christian
5. Onaway
6. DeTour
7. Marine City Cardinal Mooney
8. North Adams-Jerome
9. Pittsford
10. Fife Lake Forest Area
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Camden-Frontier, Brighton Charyl Stockwell, Crystal Falls Forest Park, Engadine, Suttons Bay.

October 10, 2016

CLASS A

1. Novi
2. Portage Central
3. DeWitt
4. Northville
5. Clarkston
6. Rockford
7. Grand Rapids Christian
8. Saline
9. Bloomfield Hills Marian
10. Farmington Hills Mercy
Honorable mention: Lake Orion, Grand Haven, Macomb Dakota, Niles, East Grand Rapids, Caledonia, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Northern, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Romeo, Richland Gull Lake, Mattawan, Utica Eisenhower, Lowell.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Buchanan
4. Ann Arbor Gabriel Richard
5. Cadillac
6. Battle Creek Harper Creek
7. Pontiac Notre Dame Prep
8. Fruitport
9. Grand Rapids South Christian
10. Grant
Honorable mention: Montague, Corunna, Saginaw Swan Valley, Frankenmuth, Goodrich, Coopersville, Zeeland West, Ada Forest Hills Eastern, Whitehall, Holland Christian.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Kalamazoo Christian
4. Traverse City St. Francis
5. Brown City
6. Kent City
7. New Lothrop
8. Bath
9. Laingsburg
10. McBain
Honorable mention: Centerville, Grand Rapids Covenant Christian, Schoolcraft, Saginaw Valley Lutheran.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Lansing Christian
5. North Adams-Jerome
6. Onaway
7. DeTour
8. Marine City Cardinal Mooney
9. Suttons Bay
10. Pittsford
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Camden-Frontier, Brighton Charyl Stockwell, Engadine, Fife Lake Forest Area, Crystal Falls Forest Park.

October 3, 2016

CLASS A

1. DeWitt
2. Novi
3. Northville
4. Clarkston
5. Portage Central
6. Rockford
7. Grand Rapids Christian
8. Saline
9. Lake Orion
10. Macomb Dakota
Honorable mention: Bloomfield Hills Marian, Grand Haven, Farmington Hills Mercy, Niles, East Grand Rapids, Caledonia, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Northern, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Romeo, Richland Gull Lake, Mattawan, Utica Eisenhower, Lowell.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Buchanan
4. Ann Arbor Gabriel Richard
5. Cadillac
6. Battle Creek Harper Creek
7. Pontiac Notre Dame Prep
8. Fruitport
9. Grand Rapids South Christian
10. Grant
Honorable mention: Montague, Corunna, Saginaw Swan Valley, Frankenmuth, Goodrich, Coopersville, Zeeland West, Ada Forest Hills Eastern, Whitehall, Holland Christian.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Kalamazoo Christian
4. Traverse City St. Francis
5. Brown City
6. Kent City
7. Schoolcraft
8. New Lothrop
9. Laingsburg
10. McBain
Honorable mention: Bath, Centerville, Grand Rapids Covenant Christian, St. Louis, Saginaw Valley Lutheran.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Lansing Christian
5. North Adams-Jerome
6. Onaway
7. Pittsford
8. DeTour
9. Marine City Cardinal Mooney
10. Suttons Bay
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Brighton Charyl Stockwell, Engadine, Fife Lake Forest Area, Crystal Falls Forest Park.

September 26, 2016

CLASS A

1. DeWitt
2. Novi
3. Clarkston
4. Northville
5. Portage Central
6. Rockford
7. Grand Rapids Christian
8. Macomb Dakota
9. Saline
10. Grand Haven
Honorable mention: Bloomfield Hills Marian, Lake Orion, Farmington Hills Mercy, Niles, East Grand Rapids, Caledonia, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Northern, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Romeo, Richland Gull Lake, Mattawan, Utica Eisenhower, Lowell.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Buchanan
4. Ann Arbor Gabriel Richard
5. Cadillac
6. Pontiac Notre Dame Prep
7. Battle Creek Harper Creek
8. Fruitport
9. Grand Rapids South Christian
10. Corunna
Honorable mention: Montague, Grant, Saginaw Swan Valley, Frankenmuth, Goodrich, Coopersville, Zeeland West, Ada Forest Hills Eastern, Whitehall, Holland Christian.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Kalamazoo Christian
4. Traverse City St. Francis
5. Brown City
6. Kent City
7. Laingsburg
8. Schoolcraft
9. Bath
10. McBain
Honorable mention: New Lothrop, Saginaw Valley Lutheran.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Lansing Christian
5. Pittsford
6. Onaway
7. North Adams-Jerome
8. Marine City Cardinal Mooney
9. Suttons Bay
10. Fife Lake Forest Area
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Allen Park Cabrini, Brighton Charyl Stockwell, Crystal Falls Forest Park, Engadine, Rogers City.

September 19, 2016

CLASS A

1. DeWitt
2. Novi
3. Clarkston
4. Northville
5. Portage Central
6. Grand Haven
7. Grand Rapids Christian
8. Bloomfield Hills Marian
9. Lake Orion
10. Rockford
Honorable mention: Farmington Hills Mercy, Niles, East Grand Rapids, Caledonia, Macomb Dakota, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Northern, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Saline, Romeo, Richland Gull Lake, Mattawan, Utica Eisenhower.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Buchanan
4. Cadillac
5. Ann Arbor Gabriel Richard
6. Pontiac Notre Dame Prep
7. Battle Creek Harper Creek
8. Fruitport
9. Grand Rapids South Christian
10. Corunna
Honorable mention: Grant, Montague, Saginaw Swan Valley, Frankenmuth, Goodrich, Coopersville, Holland Christian, Whitehall, Zeeland West.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Kalamazoo Christian
4. Traverse City St. Francis
5. Brown City
6. Kent City
7. Laingsburg
8. Schoolcraft
9. Bath
10. New Lothrop

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Onaway
5. Pittsford
6. Lansing Christian
7. Marine City Cardinal Mooney
8. Suttons Bay
9. North Adams-Jerome
10. Muskegon Catholic Central
Honorable mention: Battle Creek St. Philip, Brighton Charyl Stockwell, Crystal Falls Forest Park.

September 12, 2016

CLASS A

1. Portage Central
2. Novi
3. Clarkston
4. Farmington Hills Mercy
5. Northville
6. Grand Haven
7. Rockford
8. DeWitt
9. Grand Rapids Christian
10. Mattawan
Honorable mention: East Grand Rapids, Caledonia, Macomb Dakota, Bloomfield Hills Marian, Lake Orion, Rochester Hills Stoney Creek, Grand Rapids Forest Hills Northern, Grand Rapids Forest Hills Central, New Baltimore Anchor Bay, Saline, Romeo, Richland Gull Lake.

CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Buchanan
4. Pontiac Notre Dame Prep
5. Grand Rapids South Christian
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Cadillac
8. Corunna
9. Battle Creek Harper Creek
10. Zeeland West
Honorable mention: Grant, Montague, Saginaw Swan Valley, Frankenmuth, Goodrich, Coopersville, Fruitport, Holland Christian, Whitehall.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Kalamazoo Christian
4. Traverse City St. Francis
5. Brown City
6. Kent City
7. Laingsburg
8. Schoolcraft
9. Bath
10. New Lothrop

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Onaway
5. Pittsford
6. Lansing Christian
7. Marine City Cardinal Mooney
8. Suttons Bay
9. North Adams-Jerome
10. Muskegon Catholic Central
Honorable mention: Crystal Falls Forest Park, Battle Creek St. Philip, Brighton Charyl Stockwell, Wyoming Tri-unity Christian.

September 5, 2016

CLASS A

1. Novi
2. Northville
3. Rockford
4. Farmington Hills Mercy
5. Grand Haven
6. Portage Central
7. DeWitt
8. Clarkston
9. Macomb Dakota
10. Grand Rapids Christian

CLASS B

1. North Branch
2. Lake Odessa Lakewood
3. Pontiac Notre Dame Prep
4. Cadillac
5. Grand Rapids South Christian
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Buchanan
8. Corunna
9. Battle Creek Harper Creek
10. Grant

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Kalamazoo Christian
4. Traverse City St. Francis
5. Brown City
6. Kent City
7. Laingsburg
8. Schoolcraft
9. Bath
10. New Lothrop

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Leland
4. Onaway
5. Pittsford
6. Lansing Christian
7. Wyoming Tri-unity Christian
8. Marine City Cardinal Mooney
9. Suttons Bay
10. Mount Pleasant Sacred Heart

August 29, 2016

CLASS A

1. Novi
2. Northville
3. Portage Central
4. Grand Haven
5. Rockford
6. Farmington Hills Mercy
7. DeWitt
8. East Grand Rapids
9. Clarkston
10. Macomb Dakota

CLASS B

1. North Branch
2. Lake Odessa Lakewood
3. Pontiac Notre Dame Prep
4. Cadillac
5. Grand Rapids South Christian
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Corunna
8. Grant
9. Buchanan
10. Battle Creek Harper Creek

CLASS C

1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Kalamazoo Christian
4. Traverse City St. Francis
5. Brown City
6. Kent City
7. Laingsburg
8. Bath
9. Schoolcraft
10. New Lothrop

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Mendon
3. Onaway
4. Pittsford
5. Lansing Christian
6. Crystal Falls Forest Park
7. Mount Pleasant Sacred Heart
8. Wyoming Tri-unity Christian
9. Leland
10. Battle Creek St. Philip

November 2, 2015 (final)

CLASS A

1. Novi
2. Mattawan
3. Grand Rapids Christian
4. Lake Orion
5. Grand Haven
6. Romeo
7. Birmingham Seaholm
8. Rockford
9. Hudsonville
10. DeWitt
Honorable mention: Utica Eisenhower, Northville, Rochester Hills Stoney Creek, New Baltimore Anchor Bay, Saline, Clarkston, Temperance Bedford, Niles, Farmington Hills Mercy, Okemos, Grand Rapids Forest Hills Central, East Kentwood, East Grand Rapids, Portage Central.

CLASS B

1. Ann Arbor Gabriel Richard
2. Mount Morris
3. Lake Odessa Lakewood
4. Battle Creek Harper Creek
5. Cadillac
6. Pontiac Notre Dame Prep
7. Goodrich
8. North Branch
9. Grand Rapids South Christian
10. Chelsea
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna, Plainwell, Coopersville, Fruitport, Grant, Buchanan, Marysville, Frankenmuth, Tecumseh.

CLASS C

1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Montague
4. Grand Rapids Covenant Christian
5. Traverse City St. Francis
6. Grand Rapids NorthPointe Christian
7. Kent City
8. Brown City
9. Schoolcraft
10. Kalamazoo Christian
Honorable mention: Bath, Calumet, Laingsburg, Lake City, Roscommon, Saginaw Valley Lutheran, St. Louis.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Battle Creek St. Philip
3. Leland
4. Lansing Christian
5. North Adams-Jerome
6. Waterford Our Lady
7. Onaway
8. Mendon
9. Marine City Cardinal Mooney
10. Stephenson
Honorable mention: Climax-Scotts, Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell, Marcellus, Mount Pleasant Sacred Heart, Pellston, Pittsford.

October 26, 2015

CLASS A

1. Novi
2. Mattawan
3. Grand Haven
4. Grand Rapids Christian
5. Romeo
6. Lake Orion
7. Birmingham Seaholm
8. Hudsonville
9. Grand Rapids Forest Hills Central
10. DeWitt
Honorable mention: Rockford, Holt, Utica Eisenhower, Northville, Rochester Hills Stoney Creek, New Baltimore Anchor Bay, Saline, Clarkston, Temperance Bedford, Niles, Farmington Hills Mercy, Okemos.

CLASS B

1. Ann Arbor Gabriel Richard
2. Mount Morris
3. Lake Odessa Lakewood
4. Battle Creek Harper Creek
5. Pontiac Notre Dame Prep
6. Cadillac
7. Goodrich
8. North Branch
9. Grand Rapids South Christian
10. Chelsea
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna, Plainwell, Coopersville, Fruitport, Grant, Buchanan, Marysville, Frankenmuth, Tecumseh.

CLASS C

1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Grand Rapids Covenant Christian
4. Montague
5. Traverse City St. Francis
6. Kalamazoo Christian
7. Grand Rapids NorthPointe Christian
8. Brown City
9. Schoolcraft
10. Kent City
Honorable mention: Bath, Calumet, Laingsburg, Roscommon, St. Louis.

CLASS D

1. Plymouth Christian
2. Battle Creek St. Philip
3. Leland
4. Lansing Christian
5. North Adams-Jerome
6. Waterford Our Lady
7. Onaway
8. Mendon
9. Marine City Cardinal Mooney
10. Mount Pleasant Sacred Heart
Honorable mention: Climax-Scotts, Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell, Marcellus, Pellston, Pittsford, Stephenson.

October 19, 2015

CLASS A

1. Novi
2. Grand Rapids Christian
3. Mattawan
4. Lake Orion
5. Romeo
6. Birmingham Seaholm
7. Grand Haven
8. Hudsonville
9. DeWitt
10. Rockford
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Farmington Hills Mercy, Holt, Utica Eisenhower, Northville, Rochester Hills Stoney Creek, New Baltimore Anchor Bay, Saline, Clarkston, Temperance Bedford, Niles.

CLASS B

1. Ann Arbor Gabriel Richard
2. Mount Morris
3. Lake Odessa Lakewood
4. Battle Creek Harper Creek
5. Pontiac Notre Dame Prep
6. Cadillac
7. Goodrich
8. North Branch
9. Grand Rapids South Christian
10. Chelsea
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna, Plainwell, Coopersville, Fruitport, Grant, Buchanan, Marysville, Frankenmuth.

CLASS C

1. Bronson
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Grand Rapids Covenant Christian
4. Montague
5. Traverse City St. Francis
6. Kalamazoo Christian
7. Grand Rapids NorthPointe Christian
8. Brown City
9. Schoolcraft
10. Kent City
Honorable mention: Bath, Calumet, Laingsburg, Roscommon.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Plymouth Christian
3. Leland
4. Waterford Our Lady
5. Lansing Christian
6. North Adams-Jerome
7. Mendon
8. Onaway
9. Marine City Cardinal Mooney
10. Marcellus
Honorable mention: Climax-Scotts, Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell, Mount Pleasant Sacred Heart, Pellston, Stephenson.

October 12, 2015

CLASS A

1. Novi
2. Grand Rapids Christian
3. Mattawan
4. Romeo
5. Birmingham Seaholm
6. Lake Orion
7. Grand Haven
8. Temperance Bedford
9. Farmington Hills Mercy
10. Rockford
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Hudsonville, Grand Rapids Northview, Holt, Utica Eisenhower, Northville, Rochester Hills Stoney Creek, New Baltimore Anchor Bay, Saline, Clarkston, DeWitt, Portage Central.

CLASS B

1. Ann Arbor Gabriel Richard
2. Cadillac
3. Lake Odessa Lakewood
4. Pontiac Notre Dame Prep
5. Goodrich
6. Mount Morris
7. Chelsea
8. Battle Creek Harper Creek
9. Marysville
10. Frankenmuth
Honorable mention: Grand Rapids South Christian, Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna, Plainwell, Coopersville, Fruitport, Grant, Buchanan, North Branch.

CLASS C

1. Bronson
2. Grand Rapids Covenant Christian
3. Montague
4. Monroe St. Mary Catholic Central
5. Traverse City St. Francis
6. Kalamazoo Christian
7. Schoolcraft
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Brown City
10. Kent City
Honorable mention: Calumet, Delton Kellogg, Laingsburg, Morley-Stanwood, Roscommon.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Plymouth Christian
3. Leland
4. Waterford Our Lady
5. Lansing Christian
6. Mendon
7. North Adams-Jerome
8. Onaway
9. Marine City Cardinal Mooney
10. Pellston
Honorable mention: Climax-Scotts, Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell, Marcellus, Mount Pleasant Sacred Heart, Stephenson.

October 5, 2015

CLASS A

1. Novi
2. Grand Rapids Christian
3. Lake Orion
4. Grand Haven
5. Mattawan
6. Romeo
7. Farmington Hills Mercy
8. Birmingham Seaholm
9. Rockford
10. DeWitt
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Hudsonville, Grand Rapids Northview, Holt, Utica Eisenhower, Northville, Rochester Hills Stoney Creek, New Baltimore Anchor Bay, Temperance Bedford, Saline, Clarkston.

CLASS B

1. Ann Arbor Gabriel Richard
2. Lake Odessa Lakewood
3. Cadillac
4. Pontiac Notre Dame Prep
5. Goodrich
6. Mount Morris
7. Chelsea
8. Battle Creek Harper Creek
9. North Branch
10. Marysville
Honorable mention: Grand Rapids South Christian, Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna, Plainwell, Coopersville, Fruitport, Grant, Buchanan.

CLASS C

1. Bronson
2. Montague
3. Grand Rapids Covenant Christian
4. Monroe St. Mary Catholic Central
5. Traverse City St. Francis
6. Kalamazoo Christian
7. Schoolcraft
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Brown City
10. Kent City
Honorable mention: Bath, Calumet, Delton Kellogg, Laingsburg, Morley-Stanwood, Roscommon.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Plymouth Christian
3. Leland
4. Waterford Our Lady
5. Lansing Christian
6. Mendon
7. North Adams-Jerome
8. Onaway
9. Mount Pleasant Sacred Heart
10. Pellston
Honorable mention: Climax-Scotts, Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell, Marcellus, Rogers City, Stephenson.

September 21, 2015

CLASS A

1. Novi
2. Lake Orion
3. Grand Rapids Christian
4. Grand Haven
5. Mattawan
6. Birmingham Seaholm
7. Romeo
8. Clarkston
9. Saline
10. Rockford
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Traverse City West, Hudsonville, Grand Rapids Northview, Bloomfield Hills Marian, DeWitt, Northville, Rochester Hills Stoney Creek, Farmington Hills Mercy, New Baltimore Anchor Bay, Temperance-Bedford.

CLASS B

1. Ann Arbor Gabriel Richard
2. Lake Odessa Lakewood
3. Cadillac
4. Pontiac Notre Dame Prep
5. Goodrich
6. Mount Morris
7. Chelsea
8. Grant
9. Battle Creek Harper Creek
10. North Branch
Honorable mention: Grand Rapids South Christian, Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna, Plainwell, Marysville.

CLASS C

1. Bronson
2. Montague
3. Grand Rapids Covenant Christian
4. Schoolcraft
5. Monroe St. Mary Catholic Central
6. Traverse City St. Francis
7. Kalamazoo Christian
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Brown City
10. Morley Stanwood
Honorable mention: Calumet, Hancock, Kent City, Laingsburg, Roscommon. 

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Plymouth Christian
3. Leland
4. Waterford Our Lady
5. Mendon
6. Lansing Christian
7. Pellston
8. Onaway
9. North Adams-Jerome
10. Mount Pleasant Sacred Heart
Honorable mention: Crystal Falls Forest Park, Lake Linden-Hubbell, Stephenson. 

September 14, 2015


CLASS A

1. Novi
2. Lake Orion
3. Grand Haven
4. Grand Rapids Christian
5. Mattawan
6. Romeo
7. Rockford
8. Birmingham Seaholm
9. Temperance Bedford
10. Clarkston
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Traverse City West, Hudsonville, Grand Rapids Northview, Bloomfield Hills Marian, DeWitt, Northville, Saline, Rochester Hills Stoney Creek, Farmington Hills Mercy, New Baltimore Anchor Bay.

CLASS B

1. Ann Arbor Gabriel Richard
2. Lake Odessa Lakewood
3. Mount Morris
4. Cadillac
5. Grant
6. North Branch
7. Battle Creek Harper Creek
8. Chelsea
9. Grand Rapids South Christian
10. Pontiac Notre Dame Prep
Honorable mention: Goodrich, Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna, Plainwell.

CLASS C

1. Schoolcraft
2. Bronson
3. Montague
4. Monroe St. Mary Catholic Central
5. Grand Rapids Covenant Christian
6. Traverse City St. Francis
7. Kalamazoo Christian
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Brown City
10. Morley Stanwood
Honorable mention: Calumet, Kent City, Laingsburg, McBain.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Leland
3. Plymouth Christian
4. Waterford Our Lady
5. Mendon
6. Lansing Christian
7. Pellston
8. Onaway
9. North Adams-Jerome
10. Stephenson

September 8, 2015

CLASS A

1. Novi
2. Lake Orion
3. Romeo
4. Grand Haven
5. Clarkston
6. Grand Rapids Christian
7. Birmingham Seaholm
8. Mattawan
9. Rockford
10. Temperance Bedford
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Traverse City West, Hudsonville, Grand Rapids Northview, Rochester Hills Stoney Creek, Farmington Hills Mercy, Jenison.

CLASS B

1. Mount Morris
2. Lake Odessa Lakewood
3. Ann Arbor Gabriel Richard
4. Cadillac
5. Pontiac Notre Dame Prep
6. Grant
7. North Branch
8. Chelsea
9. Grand Rapids South Christian
10. Battle Creek Harper Creek
Honorable mention: Goodrich, Ada Forest Hills Eastern, Marshall, Saginaw Swan Valley, Corunna.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Kalamazoo Christian
4. Bronson
5. Montague
6. Traverse City St. Francis
7. Grand Rapids NorthPointe Christian
8. Brown City
9. Calumet
10. Morley Stanwood
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Kent City, Laingsburg, McBain.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Leland
3. Waterford Our Lady
4. Mendon
5. Lansing Christian
6. Plymouth Christian
7. Pellston
8. Stephenson
9. Onaway
10. North Adams-Jerome
Honorable mention: Central Lake, Mount Pleasant Sacred Heart.

September 1, 2015

CLASS A

1. Novi
2. Lake Orion
3. Grand Rapids Christian
4. Romeo
5. Clarkston
6. Birmingham Seaholm
7. Mattawan
8. Grand Haven
9. Rockford
10. Temperance Bedford
Honorable mention: Grand Rapids Forest Hills Central, Traverse City West, Hudsonville, Grand Rapids Northview, Rochester Hills Stoney Creek, Farmington Hills Mercy.

CLASS B

1. Mount Morris
2. Lake Odessa Lakewood
3. Ann Arbor Gabriel Richard
4. Cadillac
5. Pontiac Notre Dame Prep
6. Grant
7. North Branch
8. Chelsea
9. Grand Rapids South Christian
10. Battle Creek Harper Creek
Honorable mention: Goodrich, Ada Forest Hills Eastern.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Bronson
4. Kalamazoo Christian
5. Traverse City St. Francis
6. Brown City
7. Grand Rapids NorthPointe Christian
8. Calumet
9. Montague
10. Morley Stanwood
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Kent City, Laingsburg, McBain.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Leland
3. Waterford Our Lady
4. Mendon
5. Lansing Christian
6. Plymouth Christian
7. Pellston
8. Stephenson
9. Onaway
10. North Adams-Jerome
Honorable mention: Central Lake, Mount Pleasant Sacred Heart.

August 25, 2015

CLASS A

1. Romeo
2. Novi
3. Lake Orion
4. Grand Haven
5. Birmingham Seaholm
6. Grand Rapids Christian
7. Mattawan
8. East Grand Rapids
9. Bloomfield Hills Marian
10. Clarkston

CLASS B

1. Mount Morris
2. Lake Odessa Lakewood
3. Ann Arbor Gabriel Richard
4. Grand Rapids South Christian
5. Cadillac
6. North Branch
7. Grant
8. Pontiac Notre Dame Prep
9. Battle Creek Harper Creek
10. Chelsea

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Bronson
4. Traverse City St. Francis
5. Grand Rapids NorthPointe Christian
6. Brown City
7. McBain
8. Calumet
9. Kent City
10. Morley-Stanwood

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Leland
3. Waterford Our Lady of the Lakes
4. Mendon
5. Lansing Christian
6. Plymouth Christian Academy
7. Bay City All Saints
8. Pellston
9. Stephenson
10. Onaway

November 3, 2014 (final)

CLASS A

1. Temperence Bedford
2. Novi
3. Grand Haven
4. Lake Orion
5. Clarkston
6. Bloomfield Hills Marian
7. East Kentwood
8. Romeo
9. Mattawan
10. Grand Rapids Christian
Honorable mention: Farmington Hills Mercy, Portage Central, Saline, Holland West Ottawa, Byron Center, Hartland, DeWitt, Jenison, Birmingham Seaholm, White Lake Lakeland.
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch
3. Chelsea
4. New Boston Huron
5. Lake Odessa Lakewood
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Mount Morris
8. Ida
9. Marysville
10. Grand Rapids South Christian 
Honorable mention: Cadillac, Frankenmuth, Dearborn Divine Child, Whitehall, Croswell-Lexington, Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Sturgis, Ada Forest Hills Eastern.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Roscommon
4. Morley Stanwood
5. Traverse City St. Francis
6. Bronson
7. Concord
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Ubly
10. Kent City
Honorable mention: Calumet, Unionville-Sebewaing, Charlevoix, Rogers City, Ravenna. 

CLASS D

1. Leland
2. Mendon
3. Battle Creek St. Philip
4. Camden Frontier
5. Waterford Our Lady of the Lakes
6. Plymouth Christian
7. Marine City Cardinal Mooney
8. Stephenson
9. Onaway
10. Pickford
Honorable mention: Crystal Falls Forest Park, Climax-Scotts, Mount Pleasant Sacred Heart, St. Joseph Michigan Lutheran.

October 27, 2014

CLASS A

1. Novi
2. Temperence Bedford
3. Clarkston
4. Grand Haven
5. Lake Orion
6. Bloomfield Hills Marian
7. Farmington Hills Mercy
8. Grand Rapids Christian
9. Romeo
10. Mattawan
Honorable mention: Portage Central, Saline, Holland West Ottawa, Byron Center, Hartland, DeWitt, Jenison, Birmingham Seaholm, East Kentwood.
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch
3. Chelsea
4. New Boston Huron
5. Lake Odessa Lakewood
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Mount Morris
8. Ida
9. Marysville
10. Grand Rapids South Christian 
Honorable mention: Cadillac, Frankenmuth, Dearborn Divine Child, Whitehall, Croswell-Lexington, Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Sturgis, Ada Forest Hills Eastern.

CLASS C

1. Schoolcraft
2. Monroe St. Mary Catholic Central
3. Roscommon
4. Morley Stanwood
5. Concord
6. Traverse City St. Francis
7. Bronson
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Beal City
10. Ubly
Honorable mention: Calumet, Unionville-Sebewaing, Charlevoix, Kent City, Rogers City, Ravenna. 

CLASS D

1. Leland
2. Mendon
3. Battle Creek St. Philip
4. Camden Frontier
5. Waterford Our Lady of the Lakes
6. Plymouth Christian
7. Marine City Cardinal Mooney
8. Stephenson
9. Onaway
10. Pickford
Honorable mention: Crystal Falls Forest Park, Climax-Scotts, Mount Pleasant Sacred Heart, St. Joseph Michigan Lutheran.

October 20, 2014

CLASS A

1. Clarkston
2. Novi
3. Temperence Bedford
4. Lake Orion
5. Grand Rapids Christian
6. Grand Haven
7. Farmington Hills Mercy
8. Bloomfield Hills Marian
9. Romeo
10. East Kentwood
Honorable mention: Portage Central, Saline, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center, Mattawan, Hartland, DeWitt, Jenison, Birmingham Seaholm.
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
3. North Branch
2. Chelsea
4. New Boston Huron
5. Lake Odessa Lakewood
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Marysville
8. Ada Forest Hills Eastern
9. Grand Rapids South Christian 
10. Mount Morris
Honorable mention: Cadillac, Frankenmuth, Ida, Dearborn Divine Child, Whitehall, Croswell-Lexington, Grand Rapids Catholic Central, Hamilton, Sturgis.

CLASS C

1. Schoolcraft
2. Roscommon
3. Monroe St. Mary Catholic Central
4. Morley Stanwood
5. Concord
6. Traverse City St. Francis
7. Beal City
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Bronson
10. Ubly
Honorable mention: St. Louis, Calumet, Unionville-Sebewaing, Charlevoix, Kent City, Rogers City, Ravenna. 
   
CLASS D

1. Leland
2. Mendon
3. Battle Creek St. Philip
4. Plymouth Christian
5. Camden Frontier
6. Marine City Cardinal Mooney
7. Onaway
8. Waterford Our Lady of the Lakes
9. Stephenson
10. St. Joseph Michigan Lutheran
Honorable mention: Crystal Falls Forest Park, Climax-Scotts.

October 13, 2014

CLASS A

1. Clarkston
2. Farmington Hills Mercy
3. Grand Rapids Christian
4. Novi
5. Temperence Bedford
6. Grand Haven
7. Birmingham Seaholm
8. Bloomfield Hills Marian
9. Lake Orion
10. Jenison
Honorable mention: Portage Central, Saline, Romeo, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center, Mattawan, Hartland, East Kentwood, DeWitt. 
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Chelsea
3. North Branch
4. New Boston Huron
5. Lake Odessa Lakewood
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Marysville
8. Ada Forest Hills Eastern
9. Grand Rapids South Christian 
10. Mount Morris
Honorable mention: Cadillac, Frankenmuth, Ida, Dearborn Divine Child, Whitehall, Croswell-Lexington, Grand Rapids Catholic Central, Hudsonville Unity Christian.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Roscommon
4. Bronson
5. Morley Stanwood
6. Beal City
7. Traverse City St. Francis
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Concord
10. Ubly
Honorable mention: St. Louis, Calumet, Unionville-Sebewaing, Charlevoix, Kent City, Rogers City.
   
CLASS D

1. Leland
2. Mendon
3. Battle Creek St. Philip
4. Plymouth Christian
5. Waterford Our Lady of the Lakes
6. Camden Frontier
7. Onaway
8. Stephenson
9. Marine City Cardinal Mooney
10. Crystal Falls Forest Park
Honorable mention: Climax-Scotts.

October 6, 2014

CLASS A

1. Clarkston
2. Temperence Bedford
3. Farmington Hills Mercy
4. Grand Rapids Christian
5. Bloomfield Hills Marian
6. Lake Orion
7. Grand Haven
8. Jenison
9. Birmingham Seaholm
10. Novi
Honorable mention: Portage Central, Saline, Romeo, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center, Mattawan, Hartland, East Kentwood. 
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Chelsea
3. North Branch
4. Lake Odessa Lakewood
5. New Boston Huron
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Grand Rapids South Christian 
8. Mount Morris
9. Marysville
10. Ada Forest Hills Eastern
Honorable mention: Cadillac, Frankenmuth, Ida, Dearborn Divine Child, Grant, Croswell-Lexington, Grand Rapids Catholic Central, Hudsonville Unity Christian.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Bronson
4. Roscommon
5. Morley Stanwood
6. Beal City
7. Grand Rapids NorthPointe Christian
8. Traverse City St. Francis
9. Unionville-Sebewaing
10. Concord
Honorable mention: Muskegon Western Michigan Christian, St. Louis, Ubly, Calumet, Charlevoix.
   
CLASS D

1. Leland
2. Waterford Our Lady of the Lakes
3. Mendon
4. Battle Creek St. Philip
5. Camden Frontier
6. Stephenson
7. Crystal Falls Forest Park
8. Marine City Cardinal Mooney
9. St. Joseph Michigan Lutheran
10. Ashley

September 28, 2014

CLASS A

1. Farmington Hills Mercy
2. Temperence Bedford
3. Clarkston
4. Grand Rapids Christian
5. Lake Orion
6. Jenison
7. Grand Haven
8. Birmingham Seaholm
9. Bloomfield Hills Marian
10. Novi
Honorable mention: Portage Central, Saline, Romeo, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center, Mattawan, Hartland, East Kentwood. 
   
CLASS B

1. Chelsea
2. Pontiac Notre Dame Prep
3. Lake Odessa Lakewood
4. North Branch
5. New Boston Huron
6. Ann Arbor Gabriel Richard
7. Mount Morris
8. Hudsonville Unity Christian
9. Marysville
10. Frankenmuth
Honorable mention: Cadillac, Ada Forest Hills Eastern, Ida, Dearborn Divine Child, Grand Rapids South Christian, Grant, Croswell-Lexington, Grand Rapids Catholic Central.

CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Bronson
4. Roscommon
5. Morley Stanwood
6. Beal City
7. Grand Rapids NorthPointe Christian
8. Traverse City St. Francis
9. Unionville-Sebewaing
10. Concord
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Calumet, Laingsburg, St.Louis, Ubly.
   
CLASS D

1. Leland
2. Battle Creek St. Philip
3. Waterford Our Lady of the Lakes
4. Marine City Cardinal Mooney
5. Onaway
6. Crystal Falls Forest Park
7. Mendon
8. Mount Pleasant Sacred Heart
9. Lansing Christian
10. St. Joseph Michigan Lutheran
Honorable mention: Deckerville, Climax-Scotts, Athens.

September 21, 2014

CLASS A

1. Farmington Hills Mercy
2. Temperence Bedford
3. Grand Rapids Christian
4. Clarkston
5. Birmingham Seaholm
6. Jenison
7. Lake Orion
8. Bloomfield Hills Marian
9. Grand Haven
10. Novi
Honorable mention: Portage Central, Saline, Romeo, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center, Mattawan, Hartland.
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Chelsea
3. Lake Odessa Lakewood
4. Mount Morris
5. North Branch
6. Hudsonville Unity Christian
7. Cadillac
8. Marysville
9. Grand Rapids South Christian
10. New Boston Huron
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Ida, Dearborn Divine Child, Grand Rapids Catholic Central, Ann Arbor Gabriel Richard, Frankenmuth, Grant, Croswell-Lexington.
   
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Bronson
4. Roscommon
5. Morley Stanwood
6. Traverse City St. Francis
7. Beal City
8. Grand Rapids NorthPointe Christian
9. Unionville-Sebewaing
10. Concord
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Calumet, Laingsburg, St.Louis, Ubly.
   
CLASS D

1. Leland
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Battle Creek St. Philip
4. Marine City Cardinal Mooney
5. Mendon
6. Mount Pleasant Sacred Heart
7. Lansing Christian
8. Onaway
9. Crystal Falls Forest Park
10. Athens
Honorable mention: Deckerville, Climax-Scotts, North Adams-Jerome, Stephenson.

September 14, 2014

CLASS A

1. Farmington Hills Mercy
2. Temperence Bedford
3. Grand Rapids Christian
4. Birmingham Seaholm
5. Jenison
6. Clarkston
7. Bloomfield Hills Marian
8. Grand Haven
9. Lake Orion
10. Novi
Honorable mention: Portage Central, Saline, Romeo, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center, Mattawan, Hartland.
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Chelsea
3. Lake Odessa Lakewood
4. Mount Morris
5. North Branch
6. Hudsonville Unity Christian
7. Cadillac
8. Marysville
9. Grand Rapids South Christian
10. New Boston Huron
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Ida, Dearborn Divine Child, Grand Rapids Catholic Central, Ann Arbor Gabriel Richard, Frankenmuth, Grant, Croswell-Lexington.
   
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Schoolcraft
3. Bronson
4. Morley Stanwood
5. Traverse City St. Francis
6. Beal City
7. Roscommon
8. Unionville-Sebewaing
9. Concord
10. Grand Rapids NorthPointe Christian
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Calumet, Laingsburg, St.Louis, Ubly.
   
CLASS D

1. Leland
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Battle Creek St. Philip
4. Marine City Cardinal Mooney
5. Mendon
6. Mount Pleasant Sacred Heart
7. Lansing Christian
8. Onaway
9. Crystal Falls Forest Park
10. Athens
Honorable mention: Deckerville, Climax-Scotts, North Adams-Jerome.

September 8, 2014

CLASS A

1. Temperence Bedford
2. Farmington Hills Mercy
3. Grand Rapids Christian
4. Bloomfield Hills Marian
5. Jenison
6. Birmingham Seaholm
7. Grand Haven
8. Lake Orion
9. Novi
10. Portage Central
Honorable mention: Clarkston, Saline, Romeo, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center.
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. New Boston Huron
3. Lake Odessa Lakewood
4. Chelsea
5. Mount Morris
6. North Branch
7. Hudsonville Unity Christian
8. Marysville
9. Cadillac
10. Grand Rapids South Christian
Honorable mention: Ada Forest Hills Eastern, Ida, Dearborn Divine Child, Grand Rapids Catholic Central, Ann Arbor Gabriel Richard, Frankenmuth.
   
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Schoolcraft
4. Morley Stanwood
5. Traverse City St. Francis
6. Beal City
7. Roscommon
8. Calumet
9. Concord
10. Unionville-Sebewaing
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Laingsburg, Muskegon Western Michigan Christian, St. Louis, Ubly. 
   
CLASS D

1. Leland
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Battle Creek St. Philip
4. Marine City Cardinal Mooney
5. Mendon
6. Mount Pleasant Sacred Heart
7. Lansing Christian
8. Onaway
9. Crystal Falls Forest Park
10. Athens
Honorable mention: Deckerville.

Preseason 2014

CLASS A

1. Portage Central
2. Temperence Bedford
3. Grand Rapids Christian
4. Farmington Hills Mercy
5. Grand Haven
6. Bloomfield Hills Marian
7. Lake Orion
8. Birmingham Seaholm
9. Novi
10. Clarkston
Honorable mention: Saline, Romeo, Canton, Holland West Ottawa, Hudsonville, Byron Center.
   
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Mount Morris
3. North Branch
4. Cadillac
5. Lake Odessa Lakewood
6. Ann Abor Gabriel Richard
7. Hudsonville Unity Christian
8. Chelsea
9. Frankenmuth
10. Grand Rapids South Christian
Honorable mention: Marysville, Ada Forest Hills Eastern, Ida, Dearborn Divine Child, Grand Rapids Catholic Central.
   
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Bronson
3. Morley Stanwood
4. Beal City
5. Unionville-Sebewaing
6. Roscommon
7. Traverse City St. Francis
8. Calumet
9. Schoolcraft
10. Muskegon Western Michigan Christian
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian.
   
CLASS D

1. Leland
2. Battle Creek St. Philip
3. Mendon
4. Marine City Cardinal Mooney
5. Mount Pleasant Sacred Heart
6. Waterford Our Lady Of The Lakes
7. Lansing Christian
8. Onaway
9. Hillsdale Academy
10. Crystal Falls Forest Park

November 2, 2013

CLASS A

1. Hudsonville
2. Portage Central
3. Bloomfiled Hills Marian
4. Rockford
5. Novi
6. Northville
7. Grand Haven
8. East Grand Rapids
9. Temperance Bedford
10. Clarkston
Honorable mention: East Kentwood, Saline, Grand Rapids Forest Hills Northern, Farmington Hills Mercy, Grand Rapids Christian, Livonia Stevenson, Romeo, Lake Orion, Dexter, Holland West Ottawa, Macomb Dakota.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Wayland
3. North Branch
4. Monroe St. Mary Catholic Central
5. Grand Rapids South Christian
6. Holland Christian
7. Cadillac
8. Mount Morris
9. Croswell-Lexington
10. Frankenmuth
Honorable mention: Berrien Springs, Grosse Ile, Ida, Dearborn Divine Child.

CLASS C

1. Mendon
2. Morley Stanwood
3. Beal City
4. Unionville-Sebewaing
5. St. Louis
6. Bronson
7. Schoolcraft
8. Grand Rapids Covenant Christian
9. New Lothrop
10. Galesburg-Augusta
Honorable mention: Traverse City St Francis, Boyne City, Bad Axe, Calumet, Muskegon Western Michigan Christian, New Buffalo.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Onaway
4. Mount Pleasant Sacred Heart
5. Hillsdale Academy
6. Leland
7. Rogers City
8. Athens
9. Crystal Falls Forest Park
10. Stephenson

October 28, 2013

CLASS A

1. Bloomfiled Hills Marian
2. Macomb Dakota
3. Novi
4. East Grand Rapids
5. Portage Central
6. Clarkston
7. Hudsonville
8. Rockford
9. East Kentwood
10. Temperance Bedford
Honorable mention: Farmington Hills Mercy, Grand Haven, Grand Rapids Christian, Livonia Stevenson, Northville, Saline, Romeo, Grand Rapids Forest Hills Northern, Lake Orion, Dexter.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Wayland
3. North Branch
4. Monroe St. Mary Catholic Central
5. Grand Rapids South Christian
6. Holland Christian
7. Cadillac
8. Frankenmuth
9. Mount Morris
10. Croswell-Lexington
Honorable mention: Berrien Springs, Grosse Ile, Ida, Dearborn Divine Child.

CLASS C

1. Mendon
2. Morley Stanwood
3. Beal City
4. Unionville-Sebewaing
5. St. Louis
6. Bronson
7. Schoolcraft
8. Grand Rapids Covenant Christian
9. New Lothrop
10. Galesburg-Augusta
Honorable mention: Traverse City St Francis, Boyne City, Bad Axe, Calumet, Muskegon Western Michigan Christian, New Buffalo.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Onaway
4. Mount Pleasant Sacred Heart
5. Hillsdale Academy
6. Leland
7. Rogers City
8. Athens
9. Crystal Falls Forest Park
10. Stephenson

October 21, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Bloomfiled Hills Marian
3. Lake Orion
4. East Grand Rapids
5. Novi
6. Northville
7. Portage Central
8. Grand Rapids Forest Hills Northern
9. Hudsonville
10. Clarkston
Honorable mention: Temperance Bedford, East Kentwood, Farmington Hills Mercy, Grand Haven, Grand Rapids Christian, Livonia Stevenson, Rockford, Romeo, Saline.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Wayland
3. North Branch
4. Grand Rapids South Christian
5. Monroe St. Mary Catholic Central
6. Holland Christian
7. Cadillac
8. Ida
9. Frankenmuth
10. Croswell-Lexington
Honorable mention: Berrien Springs, Grosse Ile, Mount Morris, Dearborn Divine Child.

CLASS C

1. Mendon
2. Beal City
3. St. Louis
4. Unionville-Sebewaing
5. Morley Stanwood
6. Bronson
7. Schoolcraft
8. Grand Rapids Covenant Christian
9. Muskegon Western Michigan Christian
10. New Lothrop
Honorable mention: Traverse City St Francis, Boyne City, Bad Axe, Calumet.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Onaway
4. Mount Pleasant Sacred Heart
5. Hillsdale Academy
6. Leland
7. Rogers City
8. Athens
9. Crystal Falls Forest Park
10. Wyoming Tri-unity Christian

October 14, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Lake Orion
3. Portage Central
4. East Grand Rapids
5. Bloomfiled Hills Marian
6. Novi
7. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. East Kentwood
9. Northville
10. Temperance Bedford
Honorable mention: Clarkston, Farmington Hills Mercy, Grand Haven, Grand Rapids Christian, Hudsonville, Rockford, Romeo, Saline.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Wayland
3. Grand Rapids South Christian
4. North Branch
5. Cadillac
6. Monroe St. Mary Catholic Central
7. Holland Christian
8. Dearborn Divine Child
9. Frankenmuth
10. Croswell-Lexington
Honorable mention: Ann Arbor Gabriel Richard, Berrien Springs, Grosse Ile, Ida, Mount Morris. 

CLASS C

1. Mendon
2. Beal City
3. St. Louis
4. Unionville-Sebewaing
5. Morley Stanwood
6. Bronson
7. Schoolcraft
8. Grand Rapids Covenant Christian
9. Muskegon Western Michigan Christian
10. New Lothrop
Honorable mention: Traverse City St Francis, Boyne City, Bad Axe.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Onaway
4. Mount Pleasant Sacred Heart
5. Hillsdale Academy
6. Leland
7. Crystal Falls Forest Park
8. Athens
9. Rogers City
10. Wyoming Tri-unity Christian

October 7, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Lake Orion
3. Portage Central
4. East Kentwood
5. Novi
6. Temperance Bedford
7. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. Farmington Hills Mercy
9. Hudsonville
10. Bloomfiled Hills Marian
Honorable nention: Clarkston, East Grand Rapids, Grand Haven, Grand Rapids Christian, Rockford, Northville, Romeo, Saline.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Grand Rapids South Christian
3. Wayland
4. North Branch
5. Cadillac
6. Dearborn Divine Child
7. Monroe St. Mary Catholic Central
8. Frankenmuth
9. Holland Christian
10. Ada Forest Hills Eastern
Honorable mention: Berrien Springs, Croswell-Lexington, Ida, Mount Morris.

CLASS C

1. Mendon
2. St. Louis
3. Beal City
4. Unionville-Sebewaing
5. Morley Stanwood
6. Bronson
7. Schoolcraft
8. Grand Rapids Covenant Christian
9. Traverse City St. Francis
10. New Lothrop
Honorable mention: Muskegon Western Michigan Christian, Boyne City, Potterville.  

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Onaway
4. Mount Pleasant Sacred Heart
5. Hillsdale Academy
6. Leland
7. Crystal Falls Forest Park
8. Athens
9. Rogers City
10. Wyoming Tri-unity Christian

September 30, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Lake Orion
3. Portage Central
4. Farmington Hills Mercy
5. Rockford
6. East Kentwood
7. Novi
8. Temperance Bedford
9. Grand Rapids Forest Hills Northern
10. Clarkston
Honorable nention: Bloomfield Hills Marian, East Grand Rapids, Grand Haven, Grand Rapids Christian, Hudsonville, Livonia Stevenson, Northville, Romeo, Saline.

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. Wayland
3. North Branch
4. Grand Rapids South Christian
5. Cadillac
6. Holland Christian
7. Ada Forest Hills Eastern
8. Mount Morris
9. Dearborn Divine Child
10. Ida
Honorable mention: Ann Arbor Gabriel Richard, Croswell-Lexington, Frankenmuth, Monroe St. Mary Catholic Central.

CLASS C

1. St. Louis
2. Beal City
3. Mendon
4. Unionville-Sebewaing
5. Morley Stanwood
6. Bronson
7. Schoolcraft
8. Traverse City St. Francis
9. Grand Rapids Covenant Christian
10. New Lothrop
Honorable mention: Muskegon Western Michigan Christian.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Wyoming Tri-unity Christian
4. Onaway
5. Mount Pleasant Sacred Heart
6. Hillsdale Academy
7. Athens
8. Crystal Falls Forest Park
9. Leland
10. Rogers City

September 25, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Lake Orion
3. Farmington Hills Mercy
4. East Kentwood
5. Portage Central 
6. Clarkston
7. Rockford
8. Temperance Bedford
9. Novi 
10. Bloomfield Hills Marian
      
CLASS B

1. Pontiac Notre Dame
2. Wayland
3. North Branch
4. Grand Rapids South Christian
5. Ada Forest Hills Eastern
6. Cadillac
7. Monroe St. Mary Catholic
8. Dearborn Divine Child
9. Ann Arbor Gabriel Richard
10. Mount Morris
Honorable mention: Ida, Holland Christian, Croswell-Lexington.

CLASS C

1. Beal City
2. St. Louis
3. Unionville-Sebewaing
4. Bronson
5. Mendon
6. Morley-Stanwood
7. Boyne City
8. Grand Rapids Covenant Christian
9. Traverse City St. Francis
10. Schoolcraft
Honorable mention: Muskegon Western Michigan Christian, Potterville, Pewamo-Westphalia, Calumet.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Waterford Our Lady Of The Lakes
3. Leland
4. Ann Arbor Rudolf Steiner
5. Wyoming Tri-unity Christian
6. Mount Pleasant Sacred Heart
7. Hillsdale Academy
8. Onaway
9. Athens
10. Lansing Christian
Honorable mention: Byron Center Zion Christian.

September 18, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Lake Orion
3. Rockford
4. Grand Haven
5. Farmington Hills Mercy
6. Novi 
7. Livonia Churchill
8. East Kentwood
9. Grand Rapids Forest Hills Northern
10. Portage Central       

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame
2. Wayland
3. North Branch
4. Grand Rapids South Christian
5. Holland Christian
6. Monroe St. Mary Catholic
7. Ada Forest Hills Eastern
8. Mount Morris
9. Grand Rapids Catholic Central
10. Cadillac

CLASS C

1. St. Louis
2. Beal City
3. Mendon
4. Unionville-Sebewaing
5. Bronson
6. Morley-Stanwood
7. Traverse City St. Francis
8. Pewamo-Westphalia
9. Bad Axe
10. Grand Rapids Covenant Christian

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Ann Arbor Rudolf Steiner
3. Waterford Our Lady Of The Lakes
4. Leland
5. Mount Pleasant Sacred Heart
6. Onaway
7. Hillsdale Academy
8. Athens
9. Byron Center Zion Christian
10. Marine City Cardinal Mooney

September 9, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Lake Orion
3. Grand Haven
4. Bloomfield Hills Marian
5. Rockford
6. Saline
7. Clarkston
8. Livonia Churchill
9. Grand Rapids Forest Hills Northern
10. East Kentwood
Honorable mention: Farmington Hills Mercy, Portage Central, Novi, Muskegon Mona Shores, Temperance Bedford, Hudsonville, Grand Rapids Christian, Haslett, East Grand Rapids, Northville.          

CLASS B

1. Pontiac Notre Dame
2. North Branch
3. Scottville Mason County Central
4. Wayland
5. Ada Forest Hills Eastern
6. Monroe St. Mary Catholic
7. Marysville
8. Cadillac
9. Holland Christian
10. Berrien Springs
Honorable mention: Grand Rapids Catholic Central, Grand Rapids South Christian, Dearborn Divine Child, Croswell-Lexington, Mount Morris, Lake Odessa Lakewood, Whitehall, Frankenmuth, Grant, Plainwell.

CLASS C

1. St. Louis
2. Mendon
3. Beal City
4. Traverse City St. Francis
5. Morley-Stanwood
6. New Buffalo
7. Unionville-Sebewaing
8. Bronson
9. New Lothrop
10. Schoolcraft
Honorable mention: Grand Rapids Covenant Christian, Calumet, Concord, Pewamo-Westphalia, Ravenna, Kent City, Bad Axe, Auburn Hills Oakland Christian.

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Ann Arbor Rudolf Steiner
3. Leland
4. Waterford Our Lady Of The Lakes
5. Mount Pleasant Sacred Heart
6. Hillsdale Academy
7. Athens
8. Onaway
9. Marine City Cardinal Mooney
10. Muskegon Catholic Central
Honorable mention: Rogers City, Crystal Falls Forest Park, Byron Center Zion Christian, Lansing Christian, Adrian Lenawee Christian, Wyoming Tri-unity Christian.

September 3, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota            
2. Lake Orion  
3. Grand Rapids Forest Hills Northern   
4. Bloomfield Hills Marian                
5. Grand Haven   
6. Saline  
7. Farmington Hills Mercy                
8. Rockford 
9. Novi
10. East Kentwood           
Honorable mention: Muskegon Mona Shores, Portage Central, Grand Rapids Christian, Hudsonville, Haslett, Temperance Bedford, Clarkston.

CLASS B 
    
1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch  
3. Scotville Mason County Central
4. Monroe St. Mary Catholic Central         
5. Wayland                  
6. Marysville 
7. Berrien Springs  
8. Grand Rapids South Christian
9. Cadillac
10. Holland Christian                                 
Honorable mention: Dearborn Divine Child, Lake Odessa Lakewood, Croswell-Lexington, Mount Morris, Frankenmuth, Grand Rapids Catholic Central, Grant.     

CLASS C
     
1. St. Louis      
2. Mendon      
3. Morley-Stanwood  
4. Beal City
5. Traverse City St. Francis 
6. New Buffalo
7. Auburn Hills Oakland Christian
8. Unionville-Sebewaing      
9. Bronson      
10. New Lothrop          
Honorable mention: Ravenna. 

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip      
2. Leland   
3. Ann Arbor Rudolf Steiner      
4. Mount Pleasand Sacred Heart      
5. Marine City Cardinal Mooney
6. Athens
7. Onaway
8. Rogers City       
9. Hillsdale Academy     
10. Adrian Lenawee Christian          
Honorable mention: Waterford Our Lady of the Lakes, Crystal Falls Forest Park, Byron Center Zion Christian, Lansing Christian, Wyoming Tri-unity Christian.

August 27, 2013

CLASS A

1. Macomb Dakota            
2. Bloomfield Hills Marian                
3. East Kentwood           
4. Grand Haven                
5. Clarkston                
6. Saline                
7. Farmington Hills Mercy                
8. Grand Rapids Forest Hills Northern                
9. Rockford                
10. Lake Orion            
Honorable mention: Muskegon Mona Shores, Portage Central, Grand Rapids Christian, Hudsonville.

CLASS B     

1. Pontiac Notre Dame Prep
2. North Branch           
3. Marysville             
4. Wayland                  
5. Berrien Springs                  
6. Holland Christian                  
7. Cadillac                 
8. Dearborn Divine Child                 
9. Mount Morris                   
10. Croswell-Lexington                 
Honorable mention: Lake Odessa Lakewood, Frankenmuth, Grand Rapids Catholic Central, Grant.     

CLASS C     

1. St. Louis      
2. Morley-Stanwood      
3. Mendon      
4. Traverse City St. Francis      
5. Unionville-Sebewaing      
6. Bronson      
7. New Lothrop      
8. Calumet      
9. Bad Axe      
10. Kent City      
Honorable mention: Ravenna. 

CLASS D

1. Battle Creek St. Philip      
2. Ann Arbor Rudolf Steiner      
3. Leland      
4. Mount Pleasand Sacred Heart      
5. Hillsdale Academy      
6. Marine City Cardinal Mooney      
7. Adrian Lenawee Christian      
8. Rogers City      
9. Waterford Our Lady of the Lakes      
10. Onaway      
Honorable mention: Lansing Christian, Wyoming Tri-unity Christian.

October 29, 2012

CLASS A

1. Richland Gull Lake
2. Clarkston
3. Macomb Dakota
4. Bloomfield Hills Marian
5. Grand Rapids Forest Hills Northern
6. East Grand Rapids
7. Mattawan
8. Grand Haven
9. Livonia Churchill
10. Lake Orion
Honorable mention: Farmington Hills Mercy, Northville, Novi, Grand Rapids Christian.
 
CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Ada Forest Hills Eastern
4. Whitehall
5. Marysville
6. Wayland Union
7. Holland Christian
8. Cadillac
9. Grand Rapids South Christian
10. Croswell-Lexington
Honorable mention: Mount Morris, Pontiac Notre Dame.
 
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. St.. Louis
3. Concord
4. Calumet
5. Manchester
6. Pewamo-Westphalia
7. Muskegon Western Michigan Christian
8. Bronson
9. Morley Stanwood
10. Traverse City St.. Francis
Honorable mention: New Lothrop, Grand Rapids NorthPointe Christian, White Cloud, Unionville-Sebewaing, New Buffalo.
 
CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Mendon
3. Beal City
4. Leland
5. Onaway
6. Wyoming Tri-unity Christian
7. Ann Arbor Rudolf Steiner
8. Pellston
9. Adrian Lenawee Christian
10. Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everest
Honorable mention: Crystal Falls Forest Park.

October 22, 2012

CLASS A

1. Richland Gull Lake
2. Clarkston
3. Macomb Dakota
4. Bloomfield Hills Marian
5. Grand Rapids Forest Hills Northern
6. East Grand Rapids
7. Mattawan
8. Livonia Churchill
9. Grand Haven
10. Lake Orion
Honorable mention: Farmington Hills Mercy, Northville, Novi, Grand Rapids Christian.
 
CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Ada Forest Hills Eastern
4. Whitehall
5. Marysville
6. Holland Christian
7. Wayland Union
8. Cadillac
9. Grand Rapids South Christian
10. Croswell-Lexington
Honorable mention: Mount Morris, Pontiac Notre Dame.
 
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. St.. Louis
3. Concord
4. Calumet
5. Manchester
6. Pewamo-Westphalia
7. Muskegon Western Michigan Christian
8. Bronson
9. Morley Stanwood
10. Traverse City St.. Francis
Honorable mention: New Lothrop, Grand Rapids NorthPointe Christian, White Cloud, Unionville-Sebewaing, New Buffalo.
 
CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Mendon
3. Beal City
4. Leland
5. Onaway
6. Wyoming Tri-unity Christian
7. Ann Arbor Rudolf Steiner
8. Pellston
9. Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everest
10. Adrian Lenawee Christian
Honorable mention: Crystal Falls Forest Park.

October 15, 2012

CLASS A

1. Richland Gull Lake
2. Macomb Dakota
3. Clarkston
4. Mattawan
5. Grand Rapids Forest Hills Northern
6. Bloomfield Hills Marian
7. North Farmington
8. Farmington Hills Mercy
9. Lake Orion
10. East Grand Rapids
Honorable mention: Livonia Churchill, Portage Central, Grosse Pointe South, Northville, Grand Haven, Temperance Bedford, Canton, Novi, Plymouth.
 
CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. North Branch
3. Ada Forest Hills Eastern
4. Holland Christian
5. Whitehall
6. Croswell-Lexington
7. Wayland Union
8. Cadillac
9. Plainwell
10. Mount Morris
Honorable mention: Marysville, Pontiac Notre Dame, Berrien Springs, Ludington, Ida, Dearborn Divine Child.
 
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Manchester
3. Morley Stanwood
4. Calumet
5. Concord
6. St.. Louis
7. Pewamo-Westphalia
8. Traverse City St.. Francis
9. Grand Rapids NorthPointe Christian
10. Saginaw Valley Lutheran
Honorable mention: New Lothrop, Bronson, Muskegon Western Michigan Christian, Delton Kellogg, New Buffalo, Schoolcraft.
 
CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Mendon
3. Leland
4. Onaway
5. Beal City
6. Pellston
7. Crystal Falls Forest Park
8. Ann Arbor Rudolf Steiner
9. Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everest
10. Byron Center Zion Christian
Honorable mention: Wyoming Tri-unity Christian, Athens, Lake Linden-Hubbell, Mount Pleasant Sacred Heart, Marion, Adrian Lenawee Christian.

October 8, 2012

CLASS A

1. Richland Gull Lake
2. Clarkston
3. Macomb Dakota
4. Mattawan
5. Portage Central
6. Bloomfield Hills Marian
7. Livonia Churchill
8. Lake Orion
9. Farmington Hills Mercy
10. Grand Rapids Forest Hills Northern
Honorable mention: East Grand Rapids, Grosse Pointe South, Northville, Grand Haven, Temperance Bedford, Canton.
 
CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. Ada Forest Hills Eastern
3. North Branch
4. Holland Christian
5. Whitehall
6. Plainwell
7. Croswell-Lexington
8. Cadillac
9. Berrien Springs
10. Mount Morris
Honorable mention: Marysville, Pontiac Notre Dame, Wayland Union, Ludington, Ida.
 
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. Manchester
3. Calumet
4. Concord
5. Morley Stanwood
6. Traverse City St.. Francis
7. St.. Louis
8. Saginaw Valley Lutheran
9. Pewamo-Westphalia
10. Grand Rapids NorthPointe Christian
Honorable mention: New Lothrop, Bronson, Muskegon Western Michigan Christian, Delton Kellogg.
 
CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Leland
3. Beal City
4. Mendon
5. Onaway
6. Pellston
7. Crystal Falls Forest Park
8. Ann Arbor Rudolf Steiner
9. Wyoming Tri-unity Christian
10. Byron Center Zion Christian
Honorable mention: Athens, Lake Linden-Hubbell, Mount Pleasant Sacred Heart,, Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everest, Marion, Adrian Lenawee Christian.

October 1, 2012

CLASS A

1. Mattawan
2. Richland Gull Lake
3. Clarkston
4. Macomb Dakota
5. Lake Orion
6. Grand Rapids Forest Hills Northern
7. Livonia Churchill
8. Farmington Hills Mercy
9. East Grand Rapids
10. Portage Central
Honorable mention: Bloomfield Hills Marian, Grosse Pointe South, Northville, Grand Haven, Temperance Bedford.
 
CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. Ada Forest Hills Eastern
3. North Branch
4. Holland Christian
5. Whitehall
6. Mount Morris
7. Berrien Springs
8. Plainwell
9. Marysville
10. Croswell-Lexington
Honorable mention: Cadillac, Pontiac Notre Dame, Wayland Union, Ludington.
 
CLASS C

1. Monroe St. Mary Catholic Central
2. St.. Louis
3. Manchester
4. Calumet
5. Traverse City St.. Francis
6. Morley Stanwood
7. New Lothrop
8. Saginaw Valley Lutheran
9. Pewamo-Westphalia
10. Delton Kellogg
Honorable mention: Concord,  Bronson, Muskegon Western Michigan Christian, Grand Rapids NorthPointe Christian.
 
CLASS D

1. Battle Creek St. Philip
2. Leland
3. Beal City
4. Pellston
5. Mendon
6. Crystal Falls Forest Park
7. Onaway
8. Ann Arbor Rudolf Steiner
9. Wyoming Tri-unity Christian
10. Byron Center Zion Christian
Honorable mention: Athens, Lake Linden-Hubbell, Mount Pleasant Sacred Heart,, Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everest, Marion.

September 24, 2012

CLASS A

1. Mattawan
2. Richland Gull Lake
3. Clarkston
4. Macomb Dakota
5. Portage Central
6. Lake Orion
7. Grand Rapids Forest Hills Northern
8. Farmington Hills Mercy
9. Bloomfield Hills Marian
10. Livonia Churchill
Honorable mention: East Grand Rapids, Grosse Pointe South, Northville, Plymouth, Niles.
 
CLASS B

1. Ada Forest Hills Eastern
2. Lake Odessa Lakewood
3. North Branch
4. Holland Christian
5. Marysville
6. Whitehall
7. Plainwell
8. Berrien Springs
9. Cadillac
10. Croswell-Lexington
Honorable mention: Mount Morris, Pontiac Notre Dame, Wayland Union.
 
CLASS C

1. Monroe St Mary Catholic Central
2. St. Louis
3. Manchester
4. Calumet
5. Traverse City St. Francis
6. Muskegon Western Michigan Christian
7. Morley Stanwood
8. Saginaw Valley Lutheran
9. New Lothrop
10. Bronson
Honorable mention: Concord, Delton Kellogg , Schoolcraft, Pewamo-Westphalia, Grand Rapids NorthPointe Christian, New Buffalo, Boyne City, Bad Axe.
 
CLASS D

1. Battle Creek St Philip
2. Leland
3. Pellston
4. Crystal Falls Forest Park
5. Mendon
6. Ann Arbor Rudolf Steiner
7. Athens
8. Onaway
9. Adrian Lenawee Christian
10. Beal City
Honorable mention: Lake Linden-Hubbell, Mount Pleasant Sacred Heart, Wyoming Tri-unity Christian, Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everest.

September 17, 2012

CLASS A

1. Mattawan
2. Clarkston
3. Macomb Dakota
4. Richland Gull Lake
5. Farmington Hills Mercy
6. Lake Orion
7. Livonia Churchill
8. Novi
9. East Grand Rapids
10. Grosse Pointe South
Honorable mention: Bloomfield Hills Marian, Grand Rapids Christian, Grand Rapids Forest Hills Northern, Northville, Utica Eisenhower, Plymouth.
 
CLASS B

1. Lake Odessa Lakewood
2. Ada Forest Hills Eastern
3. North Branch
4. Holland Christian
5. Whitehall
6. Plainwell
7. Marysville
8. Croswell-Lexington
9. Mount Morris
10. Pontiac Notre Dame
Honorable mention: Berrien Springs, Cadillac, Ludington, Dearborn Divine Child, Onsted, Livonia Ladywood, Wayland Union.
 
CLASS C

1. Monroe St Mary Catholic Central
2. St. Louis
3. Manchester
4. Calumet
5. Traverse City St. Francis
6. Muskegon Western Michigan Christian
7. Delton Kellogg
8. Concord
9. Bronson
10. New Lothrop
Honorable mention: Ann Arbor Greenhills, Morley Stanwood, Schoolcraft, Hillsdale, Unionville Sebewaing.
 
CLASS D

1. Battle Creek St Philip
2. Leland
3. Pellston
4. Mendon
5. Ann Arbor Rudolf Steiner
6. Crystal Falls Forest Park
7. Athens
8. Onaway
9. Beal City
10. Lake Linden-Hubbell
Honorable mention: Marion, Adrian Lenawee Christian, Lansing Christian, Byron Center Zion Christian, Mount Pleasant Sacred Heart, Wyoming Tri-unity Christian, Bay City All Saints.

September 11, 2012

CLASS A

1. Macomb Dakota
2. Mattawan
3. Richland Gull Lake
4. Lake Orion
5. Grand Rapids Christian
6. Temperance Bedford
7. Clarkston
8. Livonia Churchill
9. Novi
10. Grosse Pointe South
Honorable mention: Hudsonville, East Grand Rapids, Grandville, Farmington Hills Mercy, Bloomfield Hills Marian, Grand Haven, Portage Central, Grand Rapids Forest Hills Northern, Muskegon Mona Shores.
 
CLASS B

1. Ada Forest Hills Eastern
2. Plainwell
3. Lake Odessa Lakewood
4. North Branch
5. Holland Christian
6. Pontiac Notre Dame
7. Berrien Springs
8. Marysville
9. Whitehall
10. Mount Morris
Honorable mention: Wayland, Croswell-Lexington, Frankenmuth, Cadillac.
 
CLASS C

1. Monroe St Mary Catholic Central
2. St. Louis
3. New Lothrop
4. Muskegon Western Michigan Christian
5. Calumet
6. Hillsdale
7. Morley Stanwood
8. Schoolcraft
9. Delton Kellogg
10. Traverse City St. Francis
Honorable mention: White Cloud, Concord, Bronson, Unionville-Sebewaing.
 
CLASS D

1. Battle Creek St Philip
2. Leland
3. Ann Arbor Rudolf Steiner
4. Mount Pleasant Sacred Heart
5. Onaway
6. Pellston
7. Athens
8. Adrian Lenawee Christian
9. Mendon
10. Wyoming Tri-unity Christian
Honorable mention: Pentwater, Hillsdale Academy, Lake Linden Hubbell, Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everett, Byron Center Zion Christian, Beal City, Crystal Falls Forest Park, Lutheran Westland, Plymouth Christian Academy, Lansing Christian.

September 6, 2012

CLASS A

1. Mattawan
2. Macomb Dakota
3. Richland Gull Lake
4. Lake Orion
5. Grandville
6. Novi
7. Livonia Churchill
8. East Grand Rapids
9. Clarkston
10. Bloomfield Hills Marian
Honorable mention: Farmington Hills Mercy, Rockford, Birmingham Seaholm, Temperance Bedford, Grand Rapids Christian, DeWitt, Grand Haven, Portage Central, Northville, Grand Rapids Forest Hills Northern, Muskegon Mona Shores, Midland.
 
CLASS B

1. Ada Forest Hills Eastern
2. Lake Odessa Lakewood
3. North Branch
4. Whitehall
5. Holland Christian
6. Pontiac Notre Dame
7. Plainwell
8. Marysville
9. Cadillac
10. Dearborn Divine Child
Honorable mention: Carleton Airport, Livonia Ladywood, Mount Morris, Grand Rapids Catholic Central, Berrien Springs, Ida, Croswell-Lexington, Frankenmuth, Grant.
 
CLASS C

1. Monroe St Mary Catholic Central
2. Morley Stanwood
3. St. Louis
4. Calumet
5. Muskegon Western Michigan Christian
6. Concord
7. Bronson
8. Manchester
9. Hillsdale
10. White Cloud
Honorable mention: Delton Kellogg, Adrian Madison, Unionville-Sebewaing, Traverse City St. Francis, Grosse Pointe Woods University Liggett, New Lothrop, Ubly, Pewamo-Westphalia, Grandville Calvin Christian, Bad Axe, Kent City, Saginaw Nouvel.
 
CLASS D

1. Battle Creek St Philip
2. Pellston
3. Leland
4. Onaway
5. Lake Linden Hubbell
6. Mendon
7. Pentwater
8. Hillsdale Academy
9. Mount Pleasant Sacred Heart
10. Ann Arbor Rudolf Steiner
Honorable mention: Adrian Lenawee Christian, Allen Park Inter-City Baptist, Waterford Our Lady of the Lakes/Clarkston Everett, Byron Center Zion Christian, Beal City, Crystal Falls Forest Park, Lutheran Westland.

November 1, 2011

CLASS A

1. Farmington Hills Mercy
2. Rockford
3. Clarkston
4. Bloomfield Hills Marian
5. Canton
6. Richland Gull Lake
7. Temperance Bedford
8. East Kentwood
9. Macomb Dakota
10. Birmingham Seaholm
 
CLASS B

1. Plainwell
2. East Grand Rapids
3. Fruitport
4. North Branch
5. Carleton Airport
6. Tecumseh
7. Coldwater
8. Lake Odessa Lakewood
9. Livonia Ladywood
10. Mt Morris
 
CLASS C

1. Delton Kellogg
2. Morley Stanwood
3. Monroe St. Mary Catholic Central
4. Bronson
5. Riverview Gabriel Richard
6. Adrian Madison
7. Charlevoix
8. Beal City
9. Unionville-Sebewaing
10. Mendon
 
CLASS D

1. Battle Creek St Philip
2. Plymouth Christian Academy
3. Adrian Lenawee Christian
4. Lansing Christian
5. Leland
6. Allen Park Inter-City Baptist
7. Mt Pleasant Sacred Heart
8. Pellston
9. North Adams-Jerome
10. Onaway